Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

ITALIA AMORE 2013 Apulia/Kampania (now:Asyż)

We Włoszech znajduje się najstarszy na świecie uniwersytet, jest nim założony w 1088 roku Uniwersytet Boloński. Na terenie Włoch znajdują się 2 słynne wulkany: Etna i Wezuwiusz. We Włoszech trzykrotnie odbywały się igrzyska olimpijskie w latach 1956, 1960 i 2006. We Włoszech znajduje się 50 obiektów światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Modena we Włoszech to prawdziwa stolica samochodów sportowych, mieści się w niej 5 fabryk luksusowych samochodów sportowych: Ferrari, Maserati, Lamborghini, Pagani i De Tomasso.
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014
Re: ITALIA AMORE 2013 (odrestaurowana) Apulia/Kampania

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 02.12.2018 19:55

Będziemy tu zaglądać gdyż Apulia jest naszym numerem 1 na zbliżające się wakacje:).
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8611
Dołączył(a): 12.08.2010
Re: ITALIA AMORE 2013 (odrestaurowana) Apulia/Kampania

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 02.12.2018 20:00

W Trani miałam zdecydowanie lepszą pogodę. I niebieskie niebo :oczko_usmiech: .
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014
Re: ITALIA AMORE 2013 (odrestaurowana) Apulia/Kampania

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 02.12.2018 21:05

Mozecie podesłać namiary na sprawdzony apartament albo ciekawa okolicę, osobiscie preferujemy mniejsze miescinki. Moze przejezdzaliscie przez jakas fajna wioseczke, miasteczko z ciekawymi plazami:).
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13771
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: ITALIA AMORE 2013 (odrestaurowana) Apulia/Kampania

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 03.12.2018 18:40

piekara114 napisał(a):Tony,ostatniego linku nie dałeś między img
I moje pytanie: czemu nie chcesz po prostu w starej relacji wkleić na nowo linków do zdjęć?


Dzięki, zaraz poprawie :)

Co do pytania: z kilku powodów, po pierwsze - moja TAMTA relacja zaczyna się w roku 2011, kiedy jechaliśmy z 2 dniowy postojem w Alpach niemieckich, do Cesenatico - tamtych zdjęć nie mam już :(

Potem są wstepniaki - czyli moje planowania, mapki, plaże etc - tego też już nie mam jak odzyskać

Po trzecie - nie wszystkie zdjęcia - Apulia Kampania odzyskałem, ale większość tak, wygodniej będzie napisac to na nowo z 70% tamtych zdjęć

Po czwarte - to jednak FUN robić relację z lazurami /;0


amatus1 napisał(a):Będziemy tu zaglądać gdyż Apulia jest naszym numerem 1 na zbliżające się wakacje:).



Super. Rejon masz już wybrany, ale APulia jest dośc spora - Od Gargano do Leuca - który preferujesz?

Ja polecałbym Ci Wybrzeże Morza Jońskiego między Taranto a Porto Cesareo (jeśli chcesz zwiedzić Materę, Alberobello, Ostuni etc)
ALbo okolice Gallipoli - jeśli interesuje Cie samo Salento

:)

marze_na napisał(a):W Trani miałam zdecydowanie lepszą pogodę. I niebieskie niebo :oczko_usmiech: .


I to nie w wysokim sezonie! :)

amatus1 napisał(a):Mozecie podesłać namiary na sprawdzony apartament albo ciekawa okolicę, osobiscie preferujemy mniejsze miescinki. Moze przejezdzaliscie przez jakas fajna wioseczke, miasteczko z ciekawymi plazami:).



Tak jak napisałem wyżej - Jońskie zdecydowanie ładniejsze, ale mniej do zwiedzania tam na dole

Zobacz relację Marzeny, może okolice Otranto nad Adriatykiem - tam też fajne plaże - no ale to już głębokie Salento

:boss:
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13771
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: ITALIA AMORE 2013 (odrestaurowana) Apulia/Kampania

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 03.12.2018 18:57

Nardo'

W naszym Nardo', w ktorym spędzimy 10 dni (więcej miasta pokażę kiedy indziej jeszcze) mamy taki widok z .... dachu.... albowiem mamy na dachu tarasik ze stolem i krzesłami
Obrazek

Jak widać cento storico Nardo' sroce spod ogona nie wypadło...
Obrazek

Palmy tonowe i kawałek Castello
Obrazek

Obok Chiesa di San Giuseppe z 1758 roku na Piazza Giuseppe i U GIUSEPPE mieszkaliśmy
Obrazek

Chiesa San Domenico - zbudowany w latach 1580 - 1594, to już blisko głównego placu Piazza Salandra
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Bycza fontanna na Piazza Salandra - to wg legendy byk kopnął i trysnęło źródełko, które bije do dziś dnia
Obrazek

Główna kolumna na Piazza Salandra - Guglia dell'Immacolata Concezione (1769)
Obrazek

CDN
:papa:

PS :)
Obrazek
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014
Re: ITALIA AMORE 2013 (odrestaurowana) Apulia/Kampania

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 03.12.2018 19:06

tony montana napisał(a):
Super. Rejon masz już wybrany, ale APulia jest dośc spora - Od Gargano do Leuca - który preferujesz?

Ja polecałbym Ci Wybrzeże Morza Jońskiego między Taranto a Porto Cesareo (jeśli chcesz zwiedzić Materę, Alberobello, Ostuni etc)
ALbo okolice Gallipoli - jeśli interesuje Cie samo Salento

Tak jak napisałem wyżej - Jońskie zdecydowanie ładniejsze, ale mniej do zwiedzania tam na dole

Zobacz relację Marzeny, może okolice Otranto nad Adriatykiem - tam też fajne plaże - no ale to już głębokie Salento

:boss:


Obserwujemy relację Marzeny i własnie jej rejony przypadły nam do gustu- Lecce, wybrzeże Salento - Torre Sant'Andrea...ale teraz Ty nas zachęciłaś do wertowania okolic Morza Jońskiego i wygląda to świetnie. Jedyny minus ze od nas to bardzooo dlaeko:(
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18196
Dołączył(a): 26.07.2009
Re: ITALIA AMORE 2013 (odrestaurowana) Apulia/Kampania

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 03.12.2018 19:45

Tony , Twoje argumenty mnie przekonały , najbardziej ten czwarty 8) , a próz tego z chęcią poczytam i popatrzę jeszcze raz na Wasze spacery . . .


Pozdrawiam
Piotr
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8611
Dołączył(a): 12.08.2010
Re: ITALIA AMORE 2013 (odrestaurowana) Apulia/Kampania

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 03.12.2018 19:55

amatus1 napisał(a):Mozecie podesłać namiary na sprawdzony apartament albo ciekawa okolicę, osobiscie preferujemy mniejsze miescinki. Moze przejezdzaliscie przez jakas fajna wioseczke, miasteczko z ciekawymi plazami:).

To ja Ci zaproponuje moją metodę szukania plaż :D . Odpalasz google maps z widokiem z satelity i oglądasz, aż coś wpadnie Ci w oko 8) . Takie czasy, że prawie wszędzie można teraz postawić żółtego ludzika :roll: :lol: .



amatus1 napisał(a):Obserwujemy relację Marzeny i własnie jej rejony przypadły nam do gustu- Lecce, wybrzeże Salento - Torre Sant'Andrea...ale teraz Ty nas zachęciłaś do wertowania okolic Morza Jońskiego i wygląda to świetnie. Jedyny minus ze od nas to bardzooo dlaeko:(
.
Albo bardziej skaliste wybrzeże Salento nad Adriatykiem albo długie, piaszczyste i płytkie plaże nad Jońskim. I tu i tu fajnie. I tu i tu tłoczno. Nie wiem jak wy, ale na mnie te tysiące parasolek widocznych na google maps naprawdę robi wrażenie :mrgreen:.
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13771
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: ITALIA AMORE 2013 (odrestaurowana) Apulia/Kampania

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 03.12.2018 20:07

amatus1 napisał(a):
Obserwujemy relację Marzeny i własnie jej rejony przypadły nam do gustu- Lecce, wybrzeże Salento - Torre Sant'Andrea...ale teraz Ty nas zachęciłaś do wertowania okolic Morza Jońskiego i wygląda to świetnie. Jedyny minus ze od nas to bardzooo dlaeko:(


Pamiętaj też, że apartamenty i hotele nad samym morzem są tam tez drogie, w końcu to Italia...
Ja preferuję mieszkanie w centro storico jakiegoś miasteczka kilka albo kilkanaście km od morza, wieczorem jest też klimat :)

piotrf napisał(a):Tony , Twoje argumenty mnie przekonały , najbardziej ten czwarty 8) , a próz tego z chęcią poczytam i popatrzę jeszcze raz na Wasze spacery . . .


Pozdrawiam
Piotr


Piotrze - też się cieszę, że mnie popierasz, bo w sumie sam pewien nie byłem ;)


marze_na napisał(a):To ja Ci zaproponuje moją metodę szukania plaż :D . Odpalasz google maps z widokiem z satelity i oglądasz, aż coś wpadnie Ci w oko 8) . Takie czasy, że prawie wszędzie można teraz postawić żółtego ludzika :roll: :lol: .


Ja się swego czasu zakochałem w https://www.tripinview.com Tam to dopiero widać, gdzie warto pojechać na plażę :)
Wpisz tam sobie np. Porto Cesareo i kliknij "fly me over", mozesz sobie dowolnie ustalić lokalizację w basenie Morza Śródziemnego (choc np północnej Hiszpanii brak :(

amatus1 napisał(a):Obserwujemy relację Marzeny i własnie jej rejony przypadły nam do gustu- Lecce, wybrzeże Salento - Torre Sant'Andrea...ale teraz Ty nas zachęciłaś do wertowania okolic Morza Jońskiego i wygląda to świetnie. Jedyny minus ze od nas to bardzooo dlaeko:(
.
marze_na napisał(a):Albo bardziej skaliste wybrzeże Salento nad Adriatykiem albo długie, piaszczyste i płytkie plaże nad Jońskim. I tu i tu fajnie. I tu i tu tłoczno. Nie wiem jak wy, ale na mnie te tysiące parasolek widocznych na google maps naprawdę robi wrażenie :mrgreen:.


Do Nardo z Gdyni (ale przez Drezno czyli trochę nadkładałem drogi) miałem 2750.... nie ma lekko

Parasolki parasolkami ale od Taranto do Porto Cesareo jest ich bardzo mało

:papa:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: ITALIA AMORE 2013 (odrestaurowana) Apulia/Kampania

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 03.12.2018 21:02

marze_na napisał(a):
amatus1 napisał(a):Mozecie podesłać namiary na sprawdzony apartament albo ciekawa okolicę, osobiscie preferujemy mniejsze miescinki. Moze przejezdzaliscie przez jakas fajna wioseczke, miasteczko z ciekawymi plazami:).

To ja Ci zaproponuje moją metodę szukania plaż :D . Odpalasz google maps z widokiem z satelity i oglądasz, aż coś wpadnie Ci w oko 8) . Takie czasy, że prawie wszędzie można teraz postawić żółtego ludzika :roll: :lol: .
Też tak robimy. Można też zgodnie z sugestią Ogórka polatać nad wybrzeżem: https://www.tripinview.com/presentation ... r=overview

No widzę, że Tony też już zapodał linka...
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014
Re: ITALIA AMORE 2013 (odrestaurowana) Apulia/Kampania

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 03.12.2018 21:28

Dzieki za info i sugestie:). Juz działam:)
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 58937
Dołączył(a): 24.07.2009
Re: ITALIA AMORE 2013 (odrestaurowana) Apulia/Kampania

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 03.12.2018 21:41

tony montana napisał(a):Jako, że w mojej relacji Apulia Kampania 2013 (nie tylko w tej jednej) padły zdjęcia

Znam ten ból...

Pozdrawiam,
Wojtek
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13771
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: ITALIA AMORE 2013 (odrestaurowana) Apulia/Kampania

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 08.12.2018 08:44

piekara114 napisał(a): Też tak robimy. Można też zgodnie z sugestią Ogórka polatać nad wybrzeżem: https://www.tripinview.com/presentation ... r=overview

No widzę, że Tony też już zapodał linka...


Trochę to pożera internetu ale jakie fajne jest! :)

amatus1 napisał(a):Dzieki za info i sugestie:). Juz działam:)


Powodzenia w lataniu nad Apulią :)

Franz napisał(a):
tony montana napisał(a):Jako, że w mojej relacji Apulia Kampania 2013 (nie tylko w tej jednej) padły zdjęcia

Znam ten ból...

Pozdrawiam,
Wojtek


No właśnie.... Mi padły tez w Teneryfie (1), Gran Canarii, Turcji, Cyprze, Szkocji i wielu innych :(
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13771
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: ITALIA AMORE 2013 (odrestaurowana) Apulia/Kampania

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 08.12.2018 09:03

NARDO' cd

Średniowiecznego miasteczko Nardo, które będzie naszym domem przez 10 dni cd
Obrazek

Detale kolumny
Obrazek

Piazza Salandra - nazywany "najpiękniejszym małym placem południowej Italii"
Obrazek

Obrazek

Chiesa di San Trifone (XVIII wiek( z Il Sedile (XV-XVII wiek)
Obrazek

Kolory piaskowca z kontraście z niebem są mega
Obrazek

CDN
:papa:
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8611
Dołączył(a): 12.08.2010
Re: ITALIA AMORE 2013 (odrestaurowana) Apulia/Kampania

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 08.12.2018 10:34

tony montana napisał(a):Piazza Salandra - nazywany "najpiękniejszym małym placem południowej Italii"


Mam wątpliwości :wink: .
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Włochy - Italia



cron
ITALIA AMORE 2013 Apulia/Kampania (now:Asyż) - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone