Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Istria - pomoc w wyborze campingu

Dla miłośników namiotów, przyczep i biwakowania. Standardy, ceny, ciekawe miejsca do zwiedzenia przez trampingowców.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Rafi70
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 593
Dołączył(a): 20.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafi70 » 07.06.2017 16:15

przeczytałem już chyba setki postów , na wielu forach , obejrzałem kilkanaście filmów na youtube i wnioski wysuwają się jedne ,że cokolwiek byśmy nie wybrali to i tak będzie dobrze. Większość kampów na Istrii posiada baseny , place zabaw , super węzły sanitarne itp. udogodnienia . Spotyka się się jednostkowe niepochlebne opinie ,ale tu głównie chodzi o takie sprawy jak zbyt głośne sąsiedztwo ,czy dym papierosowy ...ale są to sprawy losowe .
Osobiście zawężyłem swój wybór do dwóch kempingów -Valkanella i Bi village , tylko ze względu na położenie (jako baza wypadowa do wycieczek ) oraz z powodu bardziej przyjaznych plaż dla dzieci tj kamyczki zamiast skał i betonu.
Jak będzie ? to się okaże na miejscu .... :)
Rafi70
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 593
Dołączył(a): 20.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafi70 » 07.06.2017 19:36

...mam pytanie dodatkowe (wiem ,że może to być trochę jak wróżenie z fusów)ale jaka bywa , jest , może być temp. wody na Istrii w drugiej połowie czerwca ? czy da się w niej zamoczyć ? bo baseny basenami , ale nic nie zastąpi kąpieli w morzu.. :wink:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107678
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 07.06.2017 19:47

Rafi70 napisał(a):...mam pytanie dodatkowe (wiem ,że może to być trochę jak wróżenie z fusów)ale jaka bywa , jest , może być temp. wody na Istrii w drugiej połowie czerwca ? czy da się w niej zamoczyć ? bo baseny basenami , ale nic nie zastąpi kąpieli w morzu.. :wink:

Jak nie będzie mocnego wiatru i zimnych prądów morskich - będziesz miał temperaturę morza w przedziale 20- 24 stopni.
Rafi70
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 593
Dołączył(a): 20.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafi70 » 08.06.2017 07:38

No i to jest dobra wiadomość, oby się sprawdziła na miejscu. Przy okazji , może znacie jakąś stronkę z prognozą pogody dla CR?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107678
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 08.06.2017 08:19

Rafi70
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 593
Dołączył(a): 20.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafi70 » 08.06.2017 16:53

...dzięki Janusz , na pewno skorzystam , gdyby jakaś Bora chciała nas "odwiedzić "...oby nie ...;-)
lukasz1701
Globtroter
Posty: 51
Dołączył(a): 09.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) lukasz1701 » 13.06.2017 21:41

Zastanawiam się nad campingem lanterna. Czy w okolicy są ładne plaże i miasteczka ? Chcialbym cos zwiedzic i zobaczyć. W ubieglym roku bylem w basko polije i bylo bardzo fajnie, zwiedziłem brele,baske i makarska. Nie chcialbym sie rozczarować jadąc do Istrii. Ile mniej więcej zapłacę za namiot plus dwie osoby, samochód i prąd? Będę wdzięczny za info
krystek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1287
Dołączył(a): 15.01.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krystek » 13.06.2017 22:04

Lanterna jest zupełnym przeciwieństwem Basko Polje. Byłem na obydwu. Zależy czego szukasz. Lanterna, to "kombajn" na wzór kampingów włoskich, full wypas. Ale jeżeli szukasz czegoś na wzór BP, to zwróć uwagę na Kamp Pineta w Fazanie. Plaże, jak na Istrii- beton i kamyki, z przewagą tych ostatnich. Na miejscu są sklepy, bankomat i restauracja. Dwa razy w tygodniu organizowano wieczory z winem i owocami morza. Do zwiedzania Porec, Rovinj i Pula. Cennik jest na stronie kampu. Osobiście byłem bardzo zadowolony z pobytu.
Rafi70
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 593
Dołączył(a): 20.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafi70 » 13.06.2017 22:11

lukasz1701 napisał(a):Zastanawiam się nad campingem lanterna. Czy w okolicy są ładne plaże i miasteczka ? Chcialbym cos zwiedzic i zobaczyć. W ubieglym roku bylem w basko polije i bylo bardzo fajnie, zwiedziłem brele,baske i makarska. Nie chcialbym sie rozczarować jadąc do Istrii. Ile mniej więcej zapłacę za namiot plus dwie osoby, samochód i prąd? Będę wdzięczny za info

43 ojro /doba ...Cała Chorwacja do zwiedzania jest jak najbardziej ok ., W tym Istria też . W zasięgu Lanterny masz Porec, Rovinj , Kanał Limski i wiele innych atrakcji , jak się uprzesz to i Wenecja (staeteczkiem z Poreca) :D
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107678
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 13.06.2017 22:18

Rafi70 napisał(a):43 ojro /doba ...

Zależy w jakim terminie ...
lukasz1701
Globtroter
Posty: 51
Dołączył(a): 09.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) lukasz1701 » 13.06.2017 22:37

Termin 24 lipiec - 03 sierpien. Rozumiem że normalnie swój namiot tam rozstawie, na stronce widzę domki.mobilne i takie duże namioty. Kurczę 43 ojro trochę drogo - można znaleźć jakiś apartament studio już. Jednak kemping to co innego i chyba bardziej do tego przekonany jestem, problem tylko z upalem w namiocie ;) A jak się ma sprawa z rowerami tam? Czy do tych miasteczek o których wspomonaliscie dostanę się rowerkiem czy nie bardzo ?
krystek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1287
Dołączył(a): 15.01.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krystek » 13.06.2017 22:48

Byłem też na przełomie lipca i sierpnia( mówię o Kamp Pineta w Fazanie) i nie było większego problemu z rozłożeniem namiotu dla 4 osób + auto. A upał w namiocie? Przecież i tak cały dzień spędzisz poza nim. Poza tym, cały kamping jest w lasku piniowym, który daje dużo cienia. Jeśli chodzi o dojazd rowerem, to do Puli nie powinno być problemu, ale Rovinj, czy Porec, to już kawałek drogi. Patrzyłeś na mapę?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107678
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 13.06.2017 22:50

lukasz1701 napisał(a):Termin 24 lipiec - 03 sierpien. Rozumiem że normalnie swój namiot tam rozstawie, na stronce widzę domki.mobilne i takie duże namioty. Kurczę 43 ojro trochę drogo - można znaleźć jakiś apartament studio już. Jednak kemping to co innego i chyba bardziej do tego przekonany jestem, problem tylko z upalem w namiocie ;) A jak się ma sprawa z rowerami tam? Czy do tych miasteczek o których wspomonaliscie dostanę się rowerkiem czy nie bardzo ?

Drogo - ale widziałeś co masz na kempingu. :?:
Rowerem na Istrii można jeździć :idea:
lukasz1701
Globtroter
Posty: 51
Dołączył(a): 09.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) lukasz1701 » 14.06.2017 00:37

Dzięki za odpowiedzi. Narada trwa :) A co powiecie na temat campingu stoja w Puli ? Bardzo fajna lokalizacja z tego co widzę. Standard na pewno gorszy niż na Lanternie ale ja wymagający nie jestem ;)
Slavko1974
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 870
Dołączył(a): 17.12.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Slavko1974 » 14.06.2017 08:47

Jeśli nadal jesteś zainteresowany Lanterną, to polecam poszukać relacji z pobytu, na przykład moją z 2015 roku, a i wydaje mi się, że w 2016 też ktoś z forumowiczów tam był. Od zeszłego roku doszło tam kilka nowych atrakcji w postaci basenów, więc jest jeszcze bardziej atrakcyjny kamping.
Niemniej jednak jedziesz w szczycie sezonu, więc nie będziesz miał takiej sielanki jak ja (byłem tam w czerwcu).
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kempingi



cron
Istria - pomoc w wyborze campingu - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone