Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Istria - pomoc w wyborze campingu

Dla miłośników namiotów, przyczep i biwakowania. Standardy, ceny, ciekawe miejsca do zwiedzenia przez trampingowców.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
amelka66
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 21.06.2012
Istria - pomoc w wyborze campingu

Nieprzeczytany postnapisał(a) amelka66 » 09.07.2012 15:10

Witam
Czy jest na Istrii godny polecenia camping z basenem ze słodką wodą i animacjami (zależy nam ze względu na dziecko). Byliśmy na Bijela Uvala i tam nam się bardzo podobało, ale w tym roku już wszystkie parcele zajęte, a w ciemno boimy się jechać, bo nie chcemy kiblować na parkingu ;)
pozdrawiam serdecznie i liczę na pomoc
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 09.07.2012 16:33

Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 10.07.2012 06:59

Byliśmy na Lanterna camp
Basen, animacje, plac zabaw, mini golf, restauracje, sklep, pralnia, boiska...
Aattaa
Croentuzjasta
Posty: 226
Dołączył(a): 11.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aattaa » 12.07.2012 14:49

Byłam w Lanternie 2 lata temu. Wszystko ok. tylko nie wiem w jakim wieku masz dziecko. Trochę niefajne wejście do wody- kamieniste, różna głebokość. Nad wodę schodzi się po schodkach w dół. Wybetonowane tarasy do opalania. Konieczne buty do wody- nierówne podłoże. Poza tym nie miałam zastrzeżeń.
Aattaa
Croentuzjasta
Posty: 226
Dołączył(a): 11.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aattaa » 13.07.2012 05:01

Wybacz ale niedokładnie to opisałam. Kemping jest duży . Pierwsza część plaży bliżej wjazdu jest dostosowana dla maluchów i ma łagodne wejście. Natomiast jężeli będziesz głębiej , to masz plażę z zejściem w dół.
amelka66
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 21.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) amelka66 » 13.07.2012 10:58

Dziękuję za odpowiedzi :-) Rozważałam Lanterne, tylko nie wiem czy tam są miejsca " nie-parcelowe", bo jeśli chodzi o parcele to oczywiście wszystko zajęte. A czy w basenach na Lanternie jest woda słona czy słodka?
Dziecko mam w wieku 5 lat.
Camping Polari też wygląda dobrze :-)
Aattaa
Croentuzjasta
Posty: 226
Dołączył(a): 11.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aattaa » 13.07.2012 16:08

W Lanternie są dwa kompleksy basenowe: jeden z morską wodą, a drugi z wodą słodką. Wejdź sobie na stronę www.selectcamp.pl i poczytaj. Oni mają dość dobrze opisane campingi. Z tą firmą byłam w Lanternie i Zatonie.
amelka66
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 21.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) amelka66 » 14.07.2012 13:43

dziękuję za odpowiedź.

Myślę, że któryś z kempingów nam spasuje :-) MAm tylko nadzieję, że będzie jeszcze jakieś miejsce... Pierwszy raz jedziemy z dzieckiem na kamp bez wcześniejszej rezerwacji i jestem pełna obaw. Spiszę sobie te kempingi i najwyżej będziemy jeździć od jednego do drugiego...

Dziękuję jeszcze raz i trzymajcie kciuki :-)
amelka66
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 21.06.2012
Pytanie do doświadczonych turystów w Cro....

Nieprzeczytany postnapisał(a) amelka66 » 15.07.2012 11:53

Jak myślicie znajdziemy miejsce pod namiot na którymś z tych dużych kempingów bez wcześniejszej rezerwacji pod koniec lipca? Czy to raczej będzie graniczyć z cudem??
makosm
Odkrywca
Posty: 68
Dołączył(a): 01.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) makosm » 15.07.2012 12:07

Chciałbym dołączyć się do pytania jak to jest z dostępnością miejsc na kempingach w sierpniu?
Jedziemy od 3 do 18 w okolice Umag lub na południe do Puli gdzie zajedziemy tam będziemy :)
Postanowiliśmy jechać w ciemno, pierwszy raz w życiu, żeby było ciekawiej i chciałbym zapytać bardziej doświadczonych, czy po przyjeździe uda nam się znaleźć miłe lokum na fajnym kempingu?

Będę wdzięczny za Wasze uwagi i podpowiedzi. Przykładowe ceny na kempingach będą również mile widziane :D
mlodababka
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 25.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mlodababka » 15.07.2012 13:17

My właśnie wróciliśmy z Istrii, jechaliśmy z okolic Wa-wy.
Byliśmy w Parku Umag - kamping jest bardzo ładny, i bardzo przyjazny dla dzieci - fajny basen - super brodzik, dużo placów zabaw, wieczorne animacje dla dzieci, zajęcia w dzień dla dzieci, plaża itd. Wszystko jest w cenie! To istotne. Mało jest sklepów gdzie dziecko będzie ciągnęło aby wydać pieniądze. Jednak mają problemy z bezpieczeństwem - okradziono nas co opisałam w innym wątku.
W lipcu - były wolne domki cena około 160e, jednak można się dogadać z rezydentami BP - nam zaproponowali inny bardzo fajny domek za 100e.

Byliśmy też w Bi Village niedaleko Fazany - domek znaleźliśmy bez problemu cena 122e i 126e - zależna od położenia, klimatyzacja dodatkowo odpłatna, baseny ok, wszystkie animacje, place zabaw, leżaki odpładnie :(

Zdecydowany problem z noclegiem to okolice - Porec - albo brak miejsc, albo ceny z kosmosu 200e za noc.
makosm
Odkrywca
Posty: 68
Dołączył(a): 01.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) makosm » 15.07.2012 15:46

dzięki za info ale przy 2 osobach i 2 tyg. płacenie 100e za dobę to dla mnie za dużo. Szukam czegoś tańszego. Jeżeli kempingi są w takich cenach to chyba będę, niestety szukał czegoś w prywatnych kwaterach... no chyba, że są też tańsze opcje kempingowe??
Kichol
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 331
Dołączył(a): 13.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kichol » 16.07.2012 10:09

makosm napisał(a):dzięki za info ale przy 2 osobach i 2 tyg. płacenie 100e za dobę to dla mnie za dużo. Szukam czegoś tańszego. Jeżeli kempingi są w takich cenach to chyba będę, niestety szukał czegoś w prywatnych kwaterach... no chyba, że są też tańsze opcje kempingowe??


Te 100 Eur to mobile home.
Za namiot, auto i 2 osoby to max 45-50 EUR w sezonie na najdrozszych kempingach w CRO ( z basenami itp).
makosm
Odkrywca
Posty: 68
Dołączył(a): 01.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) makosm » 16.07.2012 10:52

Namiot - czyli to co przywiozę ze sobą masz na myśli?
Bo widziałem na zdjęciach różnych kempingów także takie "duże" (w którym można normalnie stać wyprostowanym) namioty ale jak się domyślam to także kwalifikuje się to mobile homes?

Wybacz jeżeli zadaję banalne pytania, ale chcemy się wybrać na kemping w cro po raz pierwszy i chciałbym wiedzieć dokładniej. Więc proszę "nie bić" :roll:
Kichol
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 331
Dołączył(a): 13.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kichol » 16.07.2012 11:58

Namioty sa 2 rodzaje:

1. Twoj namiot czyli taki jaki przywozisz sobie z Polski (są małe lub duże - zalezy jaki sobie kupisz) Ja mam taki co ma ok. 180 cm wys. wewnatrz więc wygodny.

2. Namioty stacjonarne na kampingach należące do firm, które je wynajmują,np. Suncamp, selectcamp itp. - to te duze w których mozesz stać, często z rozkładanym łóżkiem, lodówką...

3. Mobile Home - to domki na kołach (nie namioty), które przywożą kampy i stawiają na parcelach - takie wielkie przyczepy kempingowe. najdrozsze, bo w sezonie od 100 do 200 EUR/doba.
Następna strona

Powrót do Kempingi



cron
Istria - pomoc w wyborze campingu
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone