Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Istria i Brač - dwie twarze Chorwacji

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
olcia85
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 112
Dołączył(a): 11.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) olcia85 » 23.09.2013 20:21

piękne zdjęcia:) zasiadam co by oczy nacieszyć takimi widokami:)
MARK1
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 456
Dołączył(a): 17.10.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) MARK1 » 23.09.2013 23:18

Istria, a szczegóolnie Rovinj jest super ! Byłem, widziałem , polecam, a autora relacji pozdrawiam :)
mirko
Rezydent
Avatar użytkownika
Posty: 3659
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 24.09.2013 09:38

Fatamorgana napisał(a):
woka napisał(a): Nasycenie turystami na Istrii i Kvarnerze jest wielokroć większe niż w Dalmacji. Coś "na rzeczy" musi w tym być ....

No i jest.
Znacznie większe tradycje turystyczne wynikające z ucywilizowania tego regionu na potrzeby przyjezdnych.
Gdy na Istrii byli pierwsi kuracjusze- w Omiśu jeszcze grasowali piraci.... :lol: :wink: a na wybrzeżu mieszkali tylko rybacy.
Dalmacja poza Splitem i Dubrovnikiem (ale każde w innym wydaniu) nie miała takich tradycji.


statystyka 8O
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8663
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 24.09.2013 10:20

mirko napisał(a):
statystyka 8O

Czarno na białym - Istria górą :!: :wink:


Czesiek63 napisał(a):Witam i zasiadam do oglądania i czytania z dwóch powodów ...

Zapraszam :D .


Aldonka napisał(a):Brač mnie zaciekawił, bardzo. Istria jakoś nie bardzo, tam mnie nie ciągnie nic, a nic...

Mnie też Istria szczególnie nie pociągała. Bardzo chciał ją zobaczyć mój Mąż. Gdy mieliśmy problem ze znalezieniem na Istrii przyzwoitego noclegu w założonej cenie <35 euro próbowałam nawet nieśmiało proponować zmianę kierunku na sąsiedni Kvarner :lol: .
Teraz cieszę się, że ten apartament jednak się znalazł i wizytę na Istrii gorąco polecam. A uprzedzona byłam chyba tylko przez lekturę forum i powracające opinie o braku palm i plaż i wszechobecnej drożyźnie. Niniejszym dementuję! W knajpach na Bracu było drożej, dużo drożej.
Jasne, że to nie Dalmacja, ale nie tylko Dalmacja gwarantuje udany wypoczynek. Wszystko zależy od naszych oczekiwań i preferowanego sposobu spędzania urlopu. Chorwacja jest na tyle różnorodna, że każdy znajdzie miejsce dla siebie.


mysza73 napisał(a):Oczywiście jestem z Wami i ja ,
przeca będzie Brač .

Będzie, będzie, ale jeszcze trochę pojeździmy po Istrii, bo na razie wiele nie zobaczyliśmy :lol: .


agata26061 napisał(a):Jestem również i ja. Miło wspominam nasz zeszłoroczny pobyt na Istrii :D

Właśnie zapoznałam się z Twoją relacją :wink: .


olcia85 napisał(a):piękne zdjęcia:)

Dziękuję w imieniu męża.


MARK1 napisał(a):Istria, a szczegóolnie Rovinj jest super !

Oj tak. Rovinj wygrywa w naszym plebiscycie na najładniejsze miejsce odwiedzone na Istrii. Ale tuż tuż za nim plasuje się słoweński Piran.
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12172
Dołączył(a): 17.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 24.09.2013 10:22

Tak coś czułem, że tu mogą być fajne zdjęcia.
I się nie zawiodłem.
Istria to była nasza pierwsza Chorwacja, 4 lata temu.
Chętnie obejrzę stare kąty. :D

pzdr :wink:
krombocher
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 647
Dołączył(a): 07.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) krombocher » 24.09.2013 10:28

marze_na napisał(a):Istria i Brač - nasze wakacje AD 2013.

Po raz pierwszy jadąc na południe tranzytem przez Czechy zrezygnowaliśmy z podróżowania autostradami A1 i A2. Przede wszyskim ze względu na ich stan i w trosce o zawieszenie naszego lwa :wink:. Jako alternatywę wybraliśmy drogi 43 i 52. Pomysł się sprawdził, jechało się nieźle, więc z czeskimi autostradami pożegnamy się na dłużej.


My podobnie tylko tydzień wcześniej. Zgadzam się z opinią w 100 %. Zdjęcia piękne. Z niecierpliwością czekam na ciąg dalszy, zwłaszcza że penetrowanie Istrii jeszcze przede mną :papa:
Magdaz911
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 87
Dołączył(a): 08.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magdaz911 » 24.09.2013 11:26

I ja chętnie dołączam do relacji, powspominam nasz zeszłoroczny pobyt na Istrii. Widzę, że będzie ciekawie bo zdjęcia świetne.
razpol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3768
Dołączył(a): 24.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) razpol » 24.09.2013 11:38

Jako, że zaczynałem od Istrii to z miłą chęcią popodziwiam piękne zdjęcia i poczytam relację. :)
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8663
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 24.09.2013 22:52

longtom napisał(a):Tak coś czułem, że tu mogą być fajne zdjęcia.
I się nie zawiodłem.


Miło mi :D .

krombocher napisał(a):Z niecierpliwością czekam na ciąg dalszy ...


Już za momencik, już za chwileczkę :wink:

Magdaz911 napisał(a):I ja chętnie dołączam do relacji, powspominam nasz zeszłoroczny pobyt na Istrii.


razpol napisał(a):Jako, że zaczynałem od Istrii to z miłą chęcią popodziwiam piękne zdjęcia i poczytam relację. :)


W takim razie zapraszamy na kolejny odcinek 8) .
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8663
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 24.09.2013 23:26

02.09 - Vrsar, Dvigrad, Rovinj

Wstajemy po pierwszym dzwonku budzika (tak, tak, na urlopie nastawiamy budzik). Szybkie śniadanie i ruszamy w drogę. Pogoda prawdziwie plażowa, ale bez żalu rezygnujemy z plaży. W zamian będziemy szukać cienia szwendając się po uliczkach Vrsaru i Rovinja. Po drodze zajrzymy jeszcze w ruiny opuszczonej w XVII wieku średniowiecznej osady Dvigrad.

Startujemy. Po kwadransie docieramy do Vrsaru. Jesteśmy tym bardziej ciekawi tego miasteczka, że przy poszukiwaniu noclegów było największą konkurencją dla Poreca. Tu też znaleźliśmy ładny apartament, chyba nawet był tańszy, ale nie zdecydowaliśmy się przede wszystkim ze względu na brak balkonu :evil: :roll: .

Stare miasto Vrsar jest pięknie położone na wzgórzu, na szczycie którego wznosi się kościół Św.Marcina. Na wieżę można wejść, cena chyba 10 kun. Nie skorzystaliśmy, bo sama wysokość wieży nie obiecywała jakiś spektakularnych widoków.
Co poza tym? Duże wrażenie robi port jachtowy oraz widok na archipelag 18stu niezamieszkałych wysepek rozsianych na północ od miasta.

35.
Obrazek

36.
Obrazek

37.
Obrazek

38.
Obrazek

39.
Obrazek

40.
Obrazek

41.
Obrazek

42.
Obrazek

43.
Obrazek

44.
Obrazek

45.
Obrazek

46.
Obrazek

47.
Obrazek

48.
Obrazek

49.
Obrazek

50.
Obrazek

51.
Obrazek

52.
Obrazek

53.
Obrazek

54.
Obrazek

55.
Obrazek

56.
Obrazek

57.
Obrazek

58.
Obrazek

59.
Obrazek

60.
Obrazek

61.
Obrazek

62.
Obrazek

63.
Obrazek


Jest tu zdecydowanie spokojniej niż w Porecu. Turystów widać niewielu. Pewnie wszyscy poszli na plażę :lol: . Siadamy jeszcze na kawę i lody (najtańsze lody, jakie jedliśmy na Istrii - 5 kun za kuglę) i ruszmy dalej.

W drodze do Dvigradu zatrzymujemy się, żeby spojrzeć na Kanał Limski...

... z góry ...

64.
Obrazek

65.
Obrazek


... i z dołu ...

66.
Obrazek


Nie zdecydowaliśmy się na rejs po Kanale. Oglądając zdjęcia i czytając forumowe relacje doszliśmy do wniosku, że za bardzo przypomina nam rejs, jaki odbyliśmy w PN Krka do wodospadu Roski Slap, a który okazał się dla nas sporym rozczarowaniem.



Przed nami Dvigrad - jeden przewodnik ledwie o nim wspomniał, w drugim nie napisali nic. Niesłusznie.
Historię miasto miało burzliwą. Dvigrad w okresie średniowiecza założyli Ilirowie. Przez długie lata przechodził z rąk do rąk, był wielokrotnie niszczony, grabiony i plądrowany podczas wojen. Nękany przez epidemie dżumy i malarii został w 1631 roku opuszczony przez mieszkańców, którzy mając już dość wszystkich tych nieszczęść porzucili swoje domy i założyli osadę Kanfanar.

67.
Obrazek

68.
Obrazek

69.
Obrazek

70.
Obrazek

71.
Obrazek

72.
Obrazek

73.
Obrazek

74.
Obrazek

75.
Obrazek

76.
Obrazek

77.
Obrazek

78.
Obrazek

79.
Obrazek

80.
Obrazek

81.
Obrazek

82.
Obrazek

93.
Obrazek

Zdjęcia można tu robić bez końca, ale pora ruszać dalej.
Czas na ostatni punkt programu tego dnia urlopu, można powiedzieć gwóźdź programu - malowniczy i zachwycający Rovinj. Na tyle zachwycający, że wypada mu jednak poświęcić osobny odcinek.
:papa:
Ostatnio edytowano 29.09.2013 14:24 przez marze_na, łącznie edytowano 2 razy
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 24.09.2013 23:54

... a, my, no cóż, niestety nie jesteśmy szczególnymi fanami Istrii.
Penetrowaliśmy ją co prawda dobrych kilka lat temu, ale do tej pory mamy uczucia mieszane :wink:

Relacja jednak bardzo fajna

:D
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 25.09.2013 06:56

Bardzo ładna relacja z bardzo ładnej Istrii :wink:
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 25.09.2013 09:05

Ja sobie Istrię chybia jednak zostawię na stare lata, kiedy już nie będzie mi się chciało daleko jeździć :) Widać, że jest piękna, że ma wiele do zaoferowania, jednak....tak jak mówisz....każdy wie czego chce, jak chce spędzić wakacje. Póki co z wielką chęcią spędzam wakacje na Istrii z Wami :D
arek_sosnowiec
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 523
Dołączył(a): 08.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) arek_sosnowiec » 25.09.2013 09:52

Bardzo fajna relacja. I w dodatku te piękne zdjęcia. Zdecydowanie warto tu z Wami być i odwiedzić ponownie widziane kiedyś miejsca. Powspominać swój pobyt. Tym bardziej, że zapowiada się, że będzie dużo zwiedzania a mało plażowania (czyli tak jak lubię) :wink: :D :papa:

Aldonka napisał(a):Ja sobie Istrię chybia jednak zostawię na stare lata, kiedy już nie będzie mi się chciało daleko jeździć :) Widać, że jest piękna, że ma wiele do zaoferowania, jednak....tak jak mówisz....każdy wie czego chce, jak chce spędzić wakacje. Póki co z wielką chęcią spędzam wakacje na Istrii z Wami :D


Oj to jeszcze Istria dłuuugo będzie musiała poczekać :wink: . A szkoda. Istria, choć jakże inna od dalmatyńskich klimatów posiada jakiś taki swój urok. Zaprawdę powiadam Ci: Wszyscy którzy omijają Istrię, nie wiedzą co czynią i jak dużo tracą. :wink: :papa:
Iwona75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1288
Dołączył(a): 15.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iwona75 » 25.09.2013 20:43

Aldonka napisał(a):Ja sobie Istrię chybia jednak zostawię na stare lata, kiedy już nie będzie mi się chciało daleko jeździć :) Widać, że jest piękna, że ma wiele do zaoferowania, jednak....tak jak mówisz....każdy wie czego chce, jak chce spędzić wakacje. Póki co z wielką chęcią spędzam wakacje na Istrii z Wami :D


Pojedziemy razem Aldonko, mnie też jakoś na Istrię nie ciągnie.... Nie mogę się " odessać " od Dalmacji, chociaż próba była kilka lat temu.

Ale jest w tym jakiś plus, bo czytamy i oglądamy takie relacje jak ta, z prawdziwą ciekawością.

Pozdrawiam autorkę :papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Istria i Brač - dwie twarze Chorwacji - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone