Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Istria czy Północna Dalmacja

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Grigorij
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 119
Dołączył(a): 10.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Grigorij » 07.05.2017 19:47

alukanko napisał(a):Drodzy Cromaniacy

Wybieram się w m-cu czerwcu br. kolejny raz do Chorwacji , na Istrię a konkretnie do Hotelu Croatia w miejscowości Duga Uvala .
Jadę z osobą niepełnosprawną i tak się złożyło że ten hotel potwierdził możliwość zakwaterowania takiej osoby .
Przeglądając opinię o tej miejscowości i tym hotelu to stwierdzam że są one w większości niezbyt pochlebne .
Pobyt opłacony i już nic nie zmienię .
Dlatego prosiłbym o rzetelną informację z ubiegłego lub tego roku o tej miejscowości i hotelu .
Oraz jeśli to możliwe o propozycję wycieczek do pobliskich miejscowości , najlepiej od osób którzy takie wypady zaliczyli .



Przygotuj się na problemy, chyba że będziesz na lewo i prawo rzucać napiwkami. W ośrodku typu hotel, ośrodki należy być ostrożnym, ponieważ południowcy przy pracy dla kogoś, kiedy szefa brak pod bokiem niestety nie spisują się najlepiej. Byłem raz w ośrodku tego typu i był to raz ostatni. Teraz tylko kwatery prywatne. Są czystsze i gospodarze raczej są mili. Jak poczytać fora, to większość ma podobne doświadczenia. Może coś się zmieniło, jadę do Cro po dłuższej przerwie, po 10 latach. Byłem 4 razy i mimo hotelu podobało mi się bardzo. Jednak mając na uwadze tamte doświadczenie i głosy na forum- nie zaryzykowałbym ośrodka czy hotelu. Ale skoro i tak jedziesz, to napisz jak już tam będziesz jak jest - może jest to jeden z nielicznych lepszych ośrodków/hoteli.

Na Istrze, jeśli masz auto nie sposób się nudzić, a i bez nie ma problemów. Wszystkie miejsca masz właściwie w zasiegu do max60-80 km, zależy jak daleko chcesz się wypuścić. Obowiązkowo PULA i rzymski amfiteatr, oraz świątynia. Poza tym Porec, do tego Rovinj. Novgrad. W zasięgu masz także Rijeka, ale to klasyczne portowe miasto. Warto ze względu na galerie handlowe - kobiety zawsze coś sobie znajdą :)
Na Istrze byłem 2 razy i w tym roku także jadę. Tym razem do Puli.
alukanko
Odkrywca
Posty: 73
Dołączył(a): 07.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) alukanko » 08.05.2017 09:56

Dziękuje bardzo serdecznie za informację.
Co prawda nie na temat Duga Uvala , ale propozycje wycieczek potwierdziły moje przewidywania co do kierunków .
Na pewno opiszę ten ośrodek bardzo dokładnie z myślą o tych co szukają możliwości dobrego spędzenia urlopu.
Co do hoteli to praktycznie na 10 pobytów w Chorwacji tylko raz w miejscowości Baniole /Istria / były niewielkie zastrzeżenia w tym przypadku do stołówki.
Kierownik kuchni reglamentował napoje do 2-ch szklanek jednorazowo na osobę za jednym podejściem do bufetu.
Ale mu się nie dziwię bowiem w tym czasie 50 % gości to byli Polacy w grupach zorganizowanych którzy sobie usprawniali kolację posyłając umyślnych którzy w ich imieniu zabierali po 10-15 szklanek robiąc zatory i zamieszanie .Reszta cierpliwie czekała na swój czas aż Rodacy - goście się napiją i niestety dojdą do stanu pod wpływem . To trwało , a czas kolacji nie był wieczny .
Generalnie Chorwacja to moja miłość a Chorwaci to przyjazny naród .
Szkoda tylko że przed emeryturą ją odkryłem i jeszcze może kilka razy tam pojadę . ?
Szkoda .
Grigorij
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 119
Dołączył(a): 10.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Grigorij » 08.05.2017 18:04

Warto zajechać w większych miejscowościach na osiedla blokowe, zamieszkałe przez zwykłych Chorwatów. Ja tak trafiłem na najlepsze w Cro "Lignje na żaru", od tej pory szerokim łukiem omijam restauracje dla turystów- o ile jest taka możliwość. Na zwyklym bazarze podawali prosto z płyty, na tacki papierowe. W restauracjach podawali gumowe świństwo.
alukanko
Odkrywca
Posty: 73
Dołączył(a): 07.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) alukanko » 08.05.2017 19:57

Dziękuję .
Na to nie wpadłem .
Bo jak zwykle stołowałem się w hotelach .
Moja siostra będzie 1-szy raz a może ostatni w Chorwacji to poszukam takiej możliwości spróbowania dań typowo chorwackich i pokazania jej Chorwacji od "kuchni" dosłownie i w przenośni .
Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam .
Poprzednia strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Istria czy Północna Dalmacja - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone