Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Istria czy Północna Dalmacja

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
rbogi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 730
Dołączył(a): 25.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) rbogi » 28.07.2014 23:51

Może ktoś był w Dalmacji i na Istrze i ma porównanie jak jest

Bywałem i tu i tu, i podobało mi się i tu i tu.
Każdy z tych regionów ma swój urok, każdy warto zobaczyć. :D
Z resztą sama Dalmacja również ma kilka twarzy.
Poza tym jak ktoś był raz w Dalmacji, to potem może już nie być tak zachwycony Istrą.

W moim przypadku (oraz ekipy z którą jeżdżę) to się nie potwierdziło, Istria była po Dalmacji, i zachwyciła nas wszystkich. po prostu jest to bardzo urokliwe miejsce, inne od bardzo urokliwej Dalmacji.
A jeżeli nie wiesz co wybrać, rzuć monetą i zdaj się na ślepy los. :D
Powodzenia i udanego wypoczynku.
nuciak115
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 11.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) nuciak115 » 30.07.2014 09:53

lilo napisał(a):PIERWSZY RAZ WYBIERAM SIE Z RODZINĄ DO CHORWACJI.WYJAZD PLANUJEMY W SIERPNIU, ALE MAMY PROBLEM Z WYBOREM MIEJSCA DOCELOWEGO.JEŻELI CHODZI O MIEJSCOWOŚĆ TO NIE KONIECZNIE MIAŁA BY BYĆ MAŁA I CICHA, RACZEJ ŚREDNIO TĘTNIĄCA ŻYCIEM.ISTOTNE JEST ŻEBY BYŁ JAKIŚ MARKET SPOŻYWCZY, DEPTAK. DODAM, ŻE NAD POLSKIM MORZEM SATYSFAKCJONOWAŁA NAS USTKA, KOLOBRZEG.PO ZA TYM PIERWOTNIE MYŚLELIŚMY O MIEJSCOWOŚCI NA ISTRI JAKO ŻE PIERWSZY RAZ ODLEGLOŚĆ NAJBLIŻSZA, ALE PO PRZECZYTANIU KILKU POSTÓW STWIERDZILAM, ZE WIĘKSZE PRAWDOPODOBIEŃSTWO ZAŁAMANIA POGODY I REGION DALMACJI JEST CIEKAWSZY. ZACZĘLIŚMY SIĘ INTERESOWAĆ OKOLICAMI ZADARU. SAM ZADAR JEST JEDNAK DUZYM KURORTEM I NAPEWNO CENY SĄ WYGÓROWANE.PROSZĘ PODZIELCIE SIĘ SWOIMI DOŚWIADCZENIAMI GDZIE TANIEJ, ŁADNA PLAŻA (NIE BETONOWA I SKALISTA).


DALMACJA!!!!!!
Jestem właśnie na istrii w Rovinj miasto super plaże ładne przyjazne dzieciom ale pogoda na maxa chu...wa
na tydzień pobytu jeden dzień plażowaliśmy,non stop burze,chmury wiatry,ludzie w polarach chodzą.
Jeśli chodzi o miejscowoś godną polecenie to byliśmy kilka lat temu w Omiś'u w dalmacji z 3letnim synkiem,kapitalna miejscowość dokłatnie taka jak szukasz,mieszkaliśmy w super miejscu 5metrów od plaży 800 metrów od centrum tak że spacerki wieczorne były super.Jak miniesz centrum i mały port to jest tam na prawo ślepa uliczka i tam jest kilkanaście domów z apartamentami przy samej plaży,tam właśnie mieszkaliśmy,polecam gorąco Omiś.P.S. pojechaliśmy w ciemno i mieszkanie znależliśmy w 5 minut.Pozdrawiam
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 30.07.2014 12:22

nuciak115 napisał(a):
lilo napisał(a):PIERWSZY RAZ WYBIERAM SIE Z RODZINĄ DO CHORWACJI.WYJAZD PLANUJEMY W SIERPNIU, ALE MAMY PROBLEM Z WYBOREM MIEJSCA DOCELOWEGO.JEŻELI CHODZI O MIEJSCOWOŚĆ TO NIE KONIECZNIE MIAŁA BY BYĆ MAŁA I CICHA, RACZEJ ŚREDNIO TĘTNIĄCA ŻYCIEM.ISTOTNE JEST ŻEBY BYŁ JAKIŚ MARKET SPOŻYWCZY, DEPTAK. DODAM, ŻE NAD POLSKIM MORZEM SATYSFAKCJONOWAŁA NAS USTKA, KOLOBRZEG.PO ZA TYM PIERWOTNIE MYŚLELIŚMY O MIEJSCOWOŚCI NA ISTRI JAKO ŻE PIERWSZY RAZ ODLEGLOŚĆ NAJBLIŻSZA, ALE PO PRZECZYTANIU KILKU POSTÓW STWIERDZILAM, ZE WIĘKSZE PRAWDOPODOBIEŃSTWO ZAŁAMANIA POGODY I REGION DALMACJI JEST CIEKAWSZY. ZACZĘLIŚMY SIĘ INTERESOWAĆ OKOLICAMI ZADARU. SAM ZADAR JEST JEDNAK DUZYM KURORTEM I NAPEWNO CENY SĄ WYGÓROWANE.PROSZĘ PODZIELCIE SIĘ SWOIMI DOŚWIADCZENIAMI GDZIE TANIEJ, ŁADNA PLAŻA (NIE BETONOWA I SKALISTA).


DALMACJA!!!!!!
Jestem właśnie na istrii w Rovinj miasto super plaże ładne przyjazne dzieciom ale pogoda na maxa chu...wa
na tydzień pobytu jeden dzień plażowaliśmy,non stop burze,chmury wiatry,ludzie w polarach chodzą.

W tym roku w Dalmacji podobnie :wink:
jaka-jest-aktualna-pododa-w-chorwacji-t41292-1920.html#p1448573
para-35-38
Croentuzjasta
Posty: 175
Dołączył(a): 20.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) para-35-38 » 30.07.2014 17:56

Dość przewrotnie :roll:
Ani Istria ani północna Dalmacja - a wyspy Kvarneru :lol: .

Plusy : - mniej ludzi
- większa pewność dobrej pogody
- ciekawsza przyroda ( wyspy Kvarneru przypominają jednak Dalmację )
- czystsze morze ( choć wszędzie w porównaniu do Bałtyku jest kryształ )
- klimat wyspiarski ( cokolwiek miało by to znaczyć dla każdego )

Minus jeden :
- nieco wyższe ceny za noclegi ( ok. 10-15% )
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8612
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 30.07.2014 20:01

nuciak115 napisał(a):
DALMACJA!!!!!!
Jestem właśnie na istrii w Rovinj miasto super plaże ładne przyjazne dzieciom ale pogoda na maxa chu...wa
na tydzień pobytu jeden dzień plażowaliśmy,non stop burze,chmury wiatry,ludzie w polarach chodzą.


Litości... :roll:
W ubiegłym roku spędziłam tydzień na Istrii i tydzień na Braczu. Na Istrii pogoda rewelacyjna, pierwszy dzień lekko pochmurny, a potem słońce, słońce, słońce. Pogoda marzenie. W kolejnym tygodniu na Braczu już nas nie rozpieszczało. Podgoda w kratkę, a dwa dni tak pochmurne i deszczowe, że nie było najmniejszych szans na plażowanie. Trudno, zdarza się, ale w życiu nie przyszłoby mi do głowy, żeby z tego powodu odradzać forumiwiczom wyjazdu na Bracz.
para-35-38
Croentuzjasta
Posty: 175
Dołączył(a): 20.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) para-35-38 » 30.07.2014 20:08

marze_na napisał(a):
nuciak115 napisał(a):
DALMACJA!!!!!!
Jestem właśnie na istrii w Rovinj miasto super plaże ładne przyjazne dzieciom ale pogoda na maxa chu...wa
na tydzień pobytu jeden dzień plażowaliśmy,non stop burze,chmury wiatry,ludzie w polarach chodzą.


Litości... :roll:
W ubiegłym roku spędziłam tydzień na Istrii i tydzień na Braczu. Na Istrii pogoda rewelacyjna, pierwszy dzień lekko pochmurny, a potem słońce, słońce, słońce. Pogoda marzenie. W kolejnym tygodniu na Braczu już nas nie rozpieszczało. Podgoda w kratkę, a dwa dni tak pochmurne i deszczowe, że nie było najmniejszych szans na plażowanie. Trudno, zdarza się, ale w życiu nie przyszłoby mi do głowy, żeby z tego powodu odradzać forumiwiczom wyjazdu na Bracz.



...tylko na Braću - kiedy to było ...?
Marko66
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 380
Dołączył(a): 30.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marko66 » 31.07.2014 08:08

W zeszłym roku Murter (wyspa dostępna przez most) w tym roku i 5 lat temu Istria.
Relacja z Jezery jest niestety dopiero teraz :oops: na etapie tworzenia ( jezera-sierpien-2013-t45822.html ) , ale możesz poczytać i pooglądać.
Jeśli chodzi o Istrię to byliśmy w Rabacu - dość zatłoczone plaże, ale ładne skaliste i kamienno-żwirowe można znaleźć przy hotelach (Girandella) na północno wschodnim końcu miejscowości. Im dalej od miasta tym luźniej, a idąc dalej wzdłuż brzegu (kilkanaście minut) trafisz do pięknej zatoki.
W tym roku byliśmy w miejscowości Mali Golji k. Labina w dniach 4-19.07. Wprawdzie nie było to nad samym morzem, ale mała miejscowość, do sklepu 1km, Lidl 5km. Cisza, spokój cena za nocleg 9,50€/osobę apartament 6 os., nowoczesne pełne wyposażenie, wspaniali gospodarze i bardzo mili sąsiedzi. Plaże do wyboru Rabać - wyżej opisany, Duga Luka (Prtlog) - duży wybór: plaże skaliste i żwirowe, małe zatoczki - każdy coś znajdzie dla siebie, dojazd samochodem (15 min, a z Labina 5min)prawie do samej plaży, droga leśna szutrowa doskonale przygotowana, łącznie z miejscami do parkowania w cieniu drzew. Są też w zasięgu inne plaże np. Brseć - plaża jak marzenie, czy plaże kampu Sv. Marina, Duga Uvala oraz wiele innych z czasem dojazdu do 30 min.
Ponadto na Istrii jest wiele ciekawych miejsc: zabytki (Pula, Hum - najmniejsze miasto świata), jaskinie, dino-park itd.
Istria jest też o ponad 100km bliżej niż Murter, przy czym dojazd do Istrii zajął nam 13 godzin (w tym przerwy ponad 2 godz) a do Murter 19 godzin, głównie z powodu zakorkowanej autostrady od Zagrzebia na południe.
Jeśli chodzi o pogodę to mieliśmy w zeszłym roku upały do 40°C w cieniu, a w tym roku kilka pierwszych dni 25-27°C, były przelotne opady i jedna krótka burza, ale Słońce i tak nas nie oszczędzało.
Później "lampa" ponad 30°C.
Obojętnie co wybierzesz - Chorwacja jest cudowna :papa:
Magdalena S.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 920
Dołączył(a): 03.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magdalena S. » 31.07.2014 12:53

Wybierając pomiędzy Istrią a Północną Dalmacją, wybrałabym Istrię.
Natomiast gdyby w grę wchodziła Dalmacja Środkowa lub Południowa to jednak Dalmacja :D
To tak pod kontem uroku, klimatu...
Co się zaś tyczy pogody i kąpieli to w czerwcu na Istrii było znacznie goręcej niż na południu 8)
I woda też była cieplejsza.
fala69
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 34
Dołączył(a): 05.07.2008
Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) fala69 » 01.08.2014 04:24

lilo napisał(a):Dzięki za wszystkie, pocieszające posty. Myślę, że urlop będzie udany. Definitywnie stwierdziliśmy, że jedziemy "w ciemno". Jakbyście mogli jeszcze kilka info na temat cen noclegów to byłabym wdzięczna. Zakładaliśmy około 50-60 euro za 3 osobowy apartament.

może to Cię zainteresuje: odstapie-apartament-dla-3-osob-2-9-sierpnia-bibinje-t46240.html
Z tego co tam widzę, to okolice Zadaru
Pozdrawiam :hut:
magda3812
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 28.08.2014
Dokąd? Istria czy Dalmacja(Pag) ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) magda3812 » 07.07.2015 15:06

Proszę o pomoc w decyzji. Chciałabym odpocząć i pozwiedzać.Szukam małej miejscowości, cichej i spokojnej, żeby miała dobre połączenie , ciekawe rzeczy w okolicy do zobaczenia.
Proszę o namiary na sprawdzone kwatery/miejscowości. Jedziemy drugi raz, poprzednio byłam na Krk(Stara Baska).
Pomocy, bo myślałam o Tribunj, potem o Pagu, a w końcu może jednak Istria, ale tu chyba wyższe ceny?
Muszę rezerwować, czy można w ciemno?
Magda
alukanko
Odkrywca
Posty: 73
Dołączył(a): 07.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) alukanko » 17.04.2017 20:00

Drodzy Cromaniacy

Wybieram się w m-cu czerwcu br. kolejny raz do Chorwacji , na Istrię a konkretnie do Hotelu Croatia w miejscowości Duga Uvala .
Jadę z osobą niepełnosprawną i tak się złożyło że ten hotel potwierdził możliwość zakwaterowania takiej osoby .
Przeglądając opinię o tej miejscowości i tym hotelu to stwierdzam że są one w większości niezbyt pochlebne .
Pobyt opłacony i już nic nie zmienię .
Dlatego prosiłbym o rzetelną informację z ubiegłego lub tego roku o tej miejscowości i hotelu .
Oraz jeśli to możliwe o propozycję wycieczek do pobliskich miejscowości , najlepiej od osób którzy takie wypady zaliczyli .
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 17.04.2017 20:07

Nie byłem - ale może to pomoże >>> http://bestofcroatia.eu/pl/plaze-szczeg ... roatia-659
alukanko
Odkrywca
Posty: 73
Dołączył(a): 07.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) alukanko » 17.04.2017 20:22

Dziękuję za podpowiedź .
Liczę na dalsze .
robert1964
Cromaniak
Posty: 563
Dołączył(a): 22.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) robert1964 » 18.04.2017 08:43

W Duga Uvala byłem po raz 1 w Cro w 1997. Co prawda nie mieszkałem w tym hotelu, miałem możliwośc jedynie korzystać z hotelowego krytego basenu. Mieszkałem z rodzinką w apartamentach blisko hotelu, rewelacyjnych na owe czasy. Plaża przy hotelu mała, ale żwirkowa, troszkę zacieniona, tłoczno. My woleliśmy plażę poza zatoczką hotelową, oddalona 400-500 m od bungalowów, do której można było dojechać swietną ciufcią z wagonikami. Niestety plaża ta to duże płyty kamienne. Może po 20 latach coś sie zmieniło ?! Pula - koniecznie trzeba zobaczyć.

https://www.google.pl/maps/place/beach+ ... d14.026634
alukanko
Odkrywca
Posty: 73
Dołączył(a): 07.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) alukanko » 18.04.2017 11:25

Dziękuję serdecznie !
Czekam na kolejne informację
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne

cron
Istria czy Północna Dalmacja - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone