Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
sito_zabrze
Cromaniak
Posty: 2663
Dołączył(a): 13.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 14.03.2019 11:16

Trajgul napisał(a):
sito_zabrze napisał(a):Teraz na swoim mimo ze zarabiam 3x więcej cieżko jest rocznie odlożyć na wakacje

Śmiem twierdzić, że zarabiając przykładowo 3300 zł netto (wg średniej krajowej), plus 2500 zł netto (wg mediany) i mając dzieci, ciężko jest sobie pozwolić na wakacje za 6 tyś zł (np. tydzień w Chorwacji dla rodziny 2+2). Z moich obserwacji wynika, że na taki wyjazd mogą sobie pozwolić ci, co nie mają np. kredytu hipotecznego lub ci co mają możliwość dodatkowego zarobku, oprócz wyżej wspomnianego.


Nas jest troje. 2+1. Przy dochodzie na poziomie 6k miesięcznie odkładamy na wakacje ale lekko nie jest. Kredyt mamy ale rate mamy tylko 300zl bo to rodzina na swoim i pół mieszkania kupiliśmy za gotówke. Ale zauważyłem ze co roku bierzemy o jakieś 10% wiecej na urlop :oczko_usmiech:
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1776
Dołączył(a): 26.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 14.03.2019 11:20

sito_zabrze napisał(a):Nas jest troje. 2+1. Przy dochodzie na poziomie 6k miesięcznie odkładamy na wakacje ale lekko nie jest. Kredyt mamy ale rate mamy tylko 300zl bo to rodzina na swoim i pół mieszkania kupiliśmy za gotówke.

Dlatego o tym napisałem.
Chociaż patrząc na to, że masz jedno dziecko i tylko 300 zł raty, to ja bym jeździł ze 2 razy w roku spokojnie ;).
sito_zabrze
Cromaniak
Posty: 2663
Dołączył(a): 13.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 14.03.2019 11:26

Trajgul napisał(a):
sito_zabrze napisał(a):Nas jest troje. 2+1. Przy dochodzie na poziomie 6k miesięcznie odkładamy na wakacje ale lekko nie jest. Kredyt mamy ale rate mamy tylko 300zl bo to rodzina na swoim i pół mieszkania kupiliśmy za gotówke.

Dlatego o tym napisałem.
Chociaż patrząc na to, że masz jedno dziecko i tylko 300 zł raty, to ja bym jeździł ze 2 razy w roku spokojnie ;).


Jezdzimy nie tylko w wakacje :oczko_usmiech:

Weekend w górach, czasami odwiedzamy rodzine która mieszka 300km od nas. W tym roku mamy 2 wesela :roll:

Do tego zbliżamy sie do wieku kryzysu średniego i w całym naszym towarzystwie jest impreza za imprezą a my nigdy nie odmawiamy. Jak ktoś zaprasza to jedziemy i balujemy :oczko_usmiech:
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 14.03.2019 11:31

Trajgul napisał(a):Śmiem twierdzić, że zarabiając przykładowo 3300 zł netto (wg średniej krajowej), plus 2500 zł netto (wg mediany) i mając dzieci, ciężko jest sobie pozwolić na wakacje za 6 tyś zł (np. tydzień w Chorwacji dla rodziny 2+2). Z moich obserwacji wynika, że na taki wyjazd mogą sobie pozwolić ci, co nie mają np. kredytu hipotecznego lub ci co mają możliwość dodatkowego zarobku, oprócz wyżej wspomnianego.

Zgadza się. Są różne sytuacje życiowe, ale nie to biorę pod uwagę w moim porównaniu :idea:
nenek
Croentuzjasta
Posty: 402
Dołączył(a): 28.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) nenek » 14.03.2019 12:36

Nie ma tragedi nawet przy takich zarobkach . Mnie to akurat nie dotyczy ale pamietajmy ze mamy 500 plus malo osob wydaje te pieniadze akurat na dzieci, nastepnie odliczamy z PIT 2300 mi np zostaje z poprzednich wakacji około 200 euro dodajmy jakas skarbonke w ktora wrzucamy jakies drobniaki niech sie uzbiera np 1000 wiec z konta wybierzemy juz nieduza ilosc pieniedzy.
sito_zabrze
Cromaniak
Posty: 2663
Dołączył(a): 13.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 14.03.2019 14:46

Ja nawet gdybym mial 3000zl to i tak bym pojechał na wakacje. Nie wyobrażam sobie chociaz raz w roku nie pojechac naładować akumulatorów. A jeść moge wtedy nawet jak Małysz, bułke z bananem :oczko_usmiech:
Ostatnio edytowano 14.03.2019 15:39 przez sito_zabrze, łącznie edytowano 1 raz
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1776
Dołączył(a): 26.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 14.03.2019 15:08

nenek napisał(a):le pamietajmy ze mamy 500 plus malo osob wydaje te pieniadze akurat na dzieci,

A na co?
nenek napisał(a):nastepnie odliczamy z PIT 2300

Dzieciom też trzeba czasem kupić np. ubrania.
Endrju
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 788
Dołączył(a): 01.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Endrju » 14.03.2019 15:17

nenek napisał(a):Pamietajmy ze mamy 500 plus malo osob wydaje te pieniadze akurat na dzieci, nastepnie odliczamy z PIT 2300


My dokładnie w ten sposób funkcjonujemy. Zwrot podatku w powyższej kwocie, a 500+ zbieramy na kupę na wakacje z dzieciakami.
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1903
Dołączył(a): 19.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 18.03.2019 19:31

Wakacje w CRO to żaden luksus skoro średnia zarobków w PL oscyluje wokół 5000zł a od lipca będzie 500zł na każde dziecko. Chorwacja niewiele droższa niż Bałtyk.
45EUR za noc to kwota podobna jak u nas.
ZytaS
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2068
Dołączył(a): 08.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) ZytaS » 18.03.2019 20:40

wikol napisał(a):Wakacje w CRO to żaden luksus skoro średnia zarobków w PL oscyluje wokół 5000zł a od lipca będzie 500zł na każde dziecko. Chorwacja niewiele droższa niż Bałtyk.
45EUR za noc to kwota podobna jak u nas.

No nie zgadzam się. Ta cena to po sezonie. Typowe 2+2 w sezonie to minimum 80 EURO * 4,30 łatwo policzyć ... do tego podróż (droga autostrada ok. 260 zł w obie strony na Makarską, a mają być jeszcze podwyżki), jedzenie (co najmniej 30% drożej niż w Polsce)... :( Nad Bałtyk można skoczyć na 5-7 dni (jednak bliżej, autostrada - niskie opłaty), a do Chorwacji trzeba liczyć min. 10-12 dni z dojazdem... To tylko tak obiektywnie, a przecież są jeszcze nasze marzenia :D :papa:
arturescu
zbanowany
Posty: 444
Dołączył(a): 22.11.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) arturescu » 18.03.2019 20:49

ZytaS napisał(a):
wikol napisał(a):Wakacje w CRO to żaden luksus skoro średnia zarobków w PL oscyluje wokół 5000zł a od lipca będzie 500zł na każde dziecko. Chorwacja niewiele droższa niż Bałtyk.
45EUR za noc to kwota podobna jak u nas.

No nie zgadzam się. Ta cena to po sezonie. Typowe 2+2 w sezonie to minimum 80 EURO * 4,30 łatwo policzyć ... do tego podróż (droga autostrada ok. 260 zł w obie strony na Makarską, a mają być jeszcze podwyżki), jedzenie (co najmniej 30% drożej niż w Polsce)... :( Nad Bałtyk można skoczyć na 5-7 dni (jednak bliżej, autostrada - niskie opłaty), a do Chorwacji trzeba liczyć min. 10-12 dni z dojazdem... To tylko tak obiektywnie, a przecież są jeszcze nasze marzenia :D :papa:


Te 5000 zł to jednak kwota brutto, czyli 3700-3800 do ręki. Ja 500+ nie biorę bo nie chcę, więcej nie napiszę, bo mnie zbanują.

45 euro? Raczej nie w sezonie, albo pokój dla dwojga daleko od szosy (tj. plaży). Jak wyżej napisano, przywoity apartament dla 2+2 to cena 80+ euro, coraz częściej bliżej 100 i więcej.
yanek37
Cromaniak
Posty: 676
Dołączył(a): 13.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) yanek37 » 18.03.2019 20:52

wikol napisał(a):Wakacje w CRO to żaden luksus skoro średnia zarobków w PL oscyluje wokół 5000zł a od lipca będzie 500zł na każde dziecko. Chorwacja niewiele droższa niż Bałtyk.
45EUR za noc to kwota podobna jak u nas.

Wychodzi na to że dopiero od lipca będzie dla Ciebie luksus...???
A te 45€ to cena z "kapelusza" czy w listopadzie ?
I co w tej cenie otrzymamy ???
robertms
Cromaniak
Posty: 1269
Dołączył(a): 24.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) robertms » 18.03.2019 21:03

yanek37 napisał(a):
wikol napisał(a):Wakacje w CRO to żaden luksus skoro średnia zarobków w PL oscyluje wokół 5000zł a od lipca będzie 500zł na każde dziecko. Chorwacja niewiele droższa niż Bałtyk.
45EUR za noc to kwota podobna jak u nas.

Wychodzi na to że dopiero od lipca będzie dla Ciebie luksus...???
A te 45€ to cena z "kapelusza" czy w listopadzie ?
I co w tej cenie otrzymamy ???


Spoko mozna do 50E pomieszkac 2+2 pod Trogirem, ogrod, grill, 200 m. od dosc fajnej plazy z zapleczem kulinarnym, itd...

Ceny na sezon 2019
Załączniki:
sezon_2019.PNG
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4907
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 18.03.2019 21:11

arturescu napisał(a):45 euro? Raczej nie w sezonie, albo pokój dla dwojga daleko od szosy (tj. plaży)

Za to (dla dwojga):
https://www.booking.com/hotel/hr/guest- ... ov.de.html
14 noclegów, I połowa lipca 2019
49,50 € / noc
sito_zabrze
Cromaniak
Posty: 2663
Dołączył(a): 13.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 18.03.2019 21:22

Nie wiem co wy macie z tym 500+ :roll:
Co on ma wspólnego z tym ile kosztuje urlop ?
Jeden ma 500+ , drugi ma tyle premii w pracy, inny pracuje na dodatkowe pół etatu, ja chodze 2 soboty w miesiącu zeby ta wypłata jakoś wyglądała. Są tez tacy którzy nic z tych wymienionych nie mają, zarabiają więcej niz 5000 o których mowa a mimo to na wakacjach są raz na kilka lat.... za to mają ładne bmw pod domem albo wypasiony dom w kredycie

Ja osobiście to ze mnie stać na wakacje co roku nie zawdzięczan zadnej instytucji ani państwu. Oboje pracujemy, nie przepijamy, nie mamy co 3 lata nowego auta, nie kupujemy co roku nowego telefonu czy tam innych gadżetów. Kupujemy wtedy kiedy potrzebujemy. Za to co roku mamy co wspominać....
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze - strona 665
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone