Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
sito_zabrze
Cromaniak
Posty: 2663
Dołączył(a): 13.03.2011
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 24.07.2018 22:23

Pääkäyttäjä napisał(a):To nie cwaniactwo a raczej efekt zadłużenia państwa i ogromna korupcja i bodajże 24 procentowe bezrobocie... Bogaci są coraz bogatsi a biedni robią się biedniejsi, ta tzw. klasa średnia znika. Płace nie rosną ale ceny już tak co przy ich zarobkach to już nie jest wesoło. VAT tutaj to 25%. Nie chciałbym utrzymywać się z turystyki bo w maks pięć miesięcy, trzeba uzbierać na 12. A wszystko kosztuje.

Chorwacja teraz to Polska dziesięć lat temu. Czarnogórcy i Albańczycy jak poczują w nas piniądz to wcale nie będą gorsi, każdy chce zarobić a nie tylko wegetować.

Wszak Chorwacja to nie obowiązek... Ktoś się tu śmiał z wakacji w Norwegii, że trzeba konserwy własne wozić ale widzę, że dla niektórych to spotka w przypadku Cro.

IMG_20180724_214301.jpg


Tanio, jak za duperele, nie jest. I ten VAT... No cóż, jak mi będzie za drogo, to z 14 dni zrobię 10 albo 7...


Widze na paragonie same podstawowe artykuły :mrgreen:
Na 8 pozycji 6 to piwo :oczko_usmiech:
Użytkownik usunięty
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 24.07.2018 22:38

A bo szliśmy na proszonego svinjaca na žaru to tak na sucho nie szło (a ze ja alko latem nie znoszę, to jest taki o soczek, o). No i arbuz, koniecznie :mrgreen:
CTRX
Globtroter
Posty: 40
Dołączył(a): 22.07.2018
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) CTRX » 24.07.2018 23:18

Najzwyklejszy supermarket:
Ser Gouda 150g w plasterkach - ponad 10 zł !
Zwykłe piwo Ożujskie - 6,7 zł
Załączniki:
Resized_20180724_230917.jpeg
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 24.07.2018 23:26

Ceny kosmiczne. Na Pagu najtańszą sieciówką jest Lorenzo. Piwo Karlovacko i Ożujsko 6,99 kun, duży chleb 8 kun, wody nie kupujemy bo mamy dzbanek z filtrem, codziennie obiadokolacja w knajpie 250kun. Masełko,dżemik z Polszy i jest cudownie taniutko .
CTRX
Globtroter
Posty: 40
Dołączył(a): 22.07.2018
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) CTRX » 24.07.2018 23:35

Rachunek za zwykły obiad dla 3 osobowej rodziny w przeciętnym grill barze, kilka km od centrum Puli:
Talerz mięs z frytkami dla 2 osób, mielone kotleciki z frytkami, dwie sałatki, ice tea, 2 piwa.
Rachunek ok 220 zł.
W centrum Puli bywa drożej. Przeciętny obiad dla 1 osoby kosztuje min. 50 - 70 Kun bez napoju. Tanio nie jest.
Załączniki:
Resized_20180724_232015.jpeg
CTRX
Globtroter
Posty: 40
Dołączył(a): 22.07.2018
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) CTRX » 24.07.2018 23:41

Na kilka dni wzięliśmy 3 zgrzewki wody, śniadaniowe produkty - wędliny, ser w lodówce samochodowej, dżem, kawa, cukier itp. Chodząc do knajpek tylko na obiady da się przeżyć - to w końcu wakacje
sito_zabrze
Cromaniak
Posty: 2663
Dołączył(a): 13.03.2011
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 24.07.2018 23:52

CTRX napisał(a):Na kilka dni wzięliśmy 3 zgrzewki wody, śniadaniowe produkty - wędliny, ser w lodówce samochodowej, dżem, kawa, cukier itp. Chodząc do knajpek tylko na obiady da się przeżyć - to w końcu wakacje


My robimy podobnie :wink:

Jestem zdania ze pojade nawet wtedy gdy bedzie nas stać tylko na chleb z pomidorem i obiad zrobiony w apartnanie :oczko_usmiech:

My z połówką myślimy inaczej niz większość....
Ładne meble, kafelki, duzy TV i inne bzdety mamy w domu, tam jedziemy tylko nocować. Dobry obiad tez jadamy przez cały rok w kraju bo sami gotujemy. Więc w Cro dla odmiany moge zjeść na szybko byle co. Ważna jest pogoda , morze i zimne Karlo..... :hut:
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 24.07.2018 23:53

U nas na obiad leci pizza z owocami morza 48kun, pierś kurczaka z frytkami 50k, kalmary z frytkami 55 kun, 2 piwa 36, dwa napoje 34. Razem 230 i jeszcze do tego rakija w bonusie od szefa. Więcej na kolację nie przejemy. Potem jakieś lody, lub inne badziewia z nutellą. Niech będzie razem 300 kun dziennie. 200 zł za dzień na rodzinę 2+2 nie uważam za drożyznę. 5 lat temu w Międzywodziu tyle samo dziennie wydawałem.
sito_zabrze
Cromaniak
Posty: 2663
Dołączył(a): 13.03.2011
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 25.07.2018 00:05

Habanero napisał(a):U nas na obiad leci pizza z owocami morza 48kun, pierś kurczaka z frytkami 50k, kalmary z frytkami 55 kun, 2 piwa 36, dwa napoje 34. Razem 230 i jeszcze do tego rakija w bonusie od szefa. Więcej na kolację nie przejemy. Potem jakieś lody, lub inne badziewia z nutellą. Niech będzie razem 300 kun dziennie. 200 zł za dzień na rodzinę 2+2 nie uważam za drożyznę. 5 lat temu w Międzywodziu tyle samo dziennie wydawałem.


Ano. U nas za 2+1 podobnie 200 dziennie. Plus paliwo, winiety, noclegi i zamykamy sie w 5k we wrześniu. Nie zwiedzamy bo zanim urodziło sie dziecko zwiedziliśmy wszystko w Cro. Teraz tylko leżymy :mrgreen:

Tak czytam o żarciu co tu piszą to lekko zdziwiony jestem. Sam potrafie duzo zjeść ale teraz w czerwcu jak bylem w Trogirze to śniadanie plus 2x kawa, po plaży 2 kawałki pizzy na mieście po 12 kun sztuka, 3 piwka i byłem pełny.... jakoś w tym upale nie chce mi sie jeść. Wieczorem 2 gałki lodów, kawałek arbuza i tyle.
rufus295
Croentuzjasta
Posty: 455
Dołączył(a): 28.06.2014
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) rufus295 » 25.07.2018 06:55

Kurcze, przykład słynnego masła już mnie osłabia. Ile jemy tego masła, 1 bądź 2 kostki na urlop, ile przeplacimy? 15zł.? Albo woda, że niby 1,5litra kosztuje 7kun. Ja kupowałem za 6 kun 6 litrową bańke i przelewałem do mniejszych butelek. Może ktoś powiedzieć że cebulandii. A czy nie jest cebulą żalenie że drogo? Nie będzie mnie stać to pojadę najwyżej co drugi rok :) Byłem w tym roku również 4dni w MNE. Wcale nie jest tak dużo taniej niż w Cro jak niektórzy piszą..
Użytkownik usunięty
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 25.07.2018 08:22

Zamiast płacić 6 kn za baniaka kranówki, zawsze mogłeś nalać z sieci wodociągowej :mrgreen:
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 25.07.2018 08:42

Pääkäyttäjä napisał(a):Zamiast płacić 6 kn za baniaka kranówki, zawsze mogłeś nalać z sieci wodociągowej :mrgreen:


Od lat tak robimy i nie dość, że smaczna to jeszcze zimna :)
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1778
Dołączył(a): 26.08.2016
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 25.07.2018 09:06

rufus295 napisał(a):Kurcze, przykład słynnego masła już mnie osłabia. Ile jemy tego masła, 1 bądź 2 kostki na urlop, ile przeplacimy?

U mnie poszły 3 kostki ;). No ale produkty żywnościowe są sporo droższe, już chyba pisałem, że w Konzumie czy Studenacu za 500g mielonego płaciłem 32 kuny. Rano na zakupy w markecie wydawałem 80-150 kun ale chyba nie codziennie. Winogrona kosztowały 35 lub 40 kun, u nas kosztują 6-7zł za kg, arbuza nie pamiętam (u nas 2 zł).
Habanero napisał(a):U nas na obiad leci pizza z owocami morza 48kun, pierś kurczaka z frytkami 50k, kalmary z frytkami 55 kun, 2 piwa 36, dwa napoje 34. Razem 230 i jeszcze do tego rakija w bonusie od szefa. Więcej na kolację nie przejemy. Potem jakieś lody, lub inne badziewia z nutellą. Niech będzie razem 300 kun dziennie. 200 zł za dzień na rodzinę 2+2 nie uważam za drożyznę.

Bardzo tanie obiady, ja na takie nie trafiłem. U mnie szło 200-300 zł na rodzinę i nie zawsze z obiadokolacją. Jak kiedyś wspomniałem, ja liczę 250+250 dziennie na jedzenie i nocleg, czyli 10 dni to 5000zł + dojazd 2000zł + inne (pamiątki, zakupy z PL itp.) 1000zł, razem jak nic potrzebuję ok. 8000zł.
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 25.07.2018 09:40

Trajgul napisał(a): Przypomniało mi się spotkanie towarzyskie mojej rodziny i kumpla rodziny. Więc my faceci uzgodniliśmy wcześniej, że tego dnia pijemy wódkę (nasze żony nie piją). No i kolega wyłamał się i na spotkaniu pił piwo zamiast wódki, gdyż żona mu zabroniła (a chłop bardzo spokojny, nie awanturujący się).

A, o Jerzyku mówisz? :lol:

Habanero napisał(a): U nas na obiad leci pizza z owocami morza 48kun, pierś kurczaka z frytkami 50k, kalmary z frytkami 55 kun, 2 piwa 36, dwa napoje 34. Razem 230 i jeszcze do tego rakija w bonusie od szefa. Więcej na kolację nie przejemy. Potem jakieś lody, lub inne badziewia z nutellą. Niech będzie razem 300 kun dziennie. 200 zł za dzień na rodzinę 2+2 nie uważam za drożyznę. 5 lat temu w Międzywodziu tyle samo dziennie wydawałem.


Hehe, ok, rachunek niski, ale zobacz, co jecie: najtańsze rzeczy, które ja np. tylko czasem wybiorę z menu. W dodatku zapijacie piwem, nie winem. Jadąc na czewapach i frytkach zapijanych też bym wydawał niewiele, nawet na większym niż Pag zadupiu :wink: Dorzuć głupią rybkę i masz taki račun jak poniżej (a wcale tego dnia nie zaszaleliśmy, wręcz wyszliśmy z konoby lekko niedojedzeni).
WP_20180713_15_35_20_Pro (1296 x 2304).jpg
(rodzina 4-os., dzieci jadły makaron i naleśniki)
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 25.07.2018 09:42

Kilogram ryby na dwóch i niedojedzeni ? 8O

No to nie dziwię się, że tyle wam poszło. :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze - strona 533
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone