Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10887
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 21.07.2018 12:54

Garo&Justa napisał(a):
Marsallah napisał(a):A w Polsce też trzeba za coś żyć, nie? Te wydatki wakacyjne nie nie są aż dużo wyższe od tego, co wydaje się w czasie reszty roku w domu.[/size]

O właśnie!
Zawsze od wydatków wakacyjnych odliczam to co wydałbym będąc w tym czasie w domu. Żywność, prąd, woda (podlewanie ogrodu latem ciągnie sporo).
Wychodzi na to, że będąc na wakacjach, na samo życie nie wydaje się znów tak dużo więcej.
Wiadomo że dzieci jedzą więcej lodów, więcej dorośli spożywają i kuszą inne atrakcje ale nie jest to budżet zwielokrotniony do tego domowego.
Przynajmniej u nas


idąc Twoim tokiem rozumowania, mam do Ciebie pytania - czysta ciekawość - podczas 1 urlopu wydałem mniej niż w tym czasie byłbym wydał w domu, czy mam powiedzieć znajomym, że urlop nic mnie nie kosztował, czy Ktoś zwróci mi tę różnicę wydatkach?

pozdrawiam
domi_1
Croentuzjasta
Posty: 154
Dołączył(a): 30.05.2017
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) domi_1 » 21.07.2018 14:01

te kiero napisał(a):
Garo&Justa napisał(a):
Marsallah napisał(a):A w Polsce też trzeba za coś żyć, nie? Te wydatki wakacyjne nie nie są aż dużo wyższe od tego, co wydaje się w czasie reszty roku w domu.[/size]

O właśnie!
Zawsze od wydatków wakacyjnych odliczam to co wydałbym będąc w tym czasie w domu. Żywność, prąd, woda (podlewanie ogrodu latem ciągnie sporo).
Wychodzi na to, że będąc na wakacjach, na samo życie nie wydaje się znów tak dużo więcej.
Wiadomo że dzieci jedzą więcej lodów, więcej dorośli spożywają i kuszą inne atrakcje ale nie jest to budżet zwielokrotniony do tego domowego.
Przynajmniej u nas


idąc Twoim tokiem rozumowania, mam do Ciebie pytania - czysta ciekawość - podczas 1 urlopu wydałem mniej niż w tym czasie byłbym wydał w domu, czy mam powiedzieć znajomym, że urlop nic mnie nie kosztował, czy Ktoś zwróci mi tę różnicę wydatkach?

pozdrawiam

wiesz jak nie wiesz jak zagospodarować różnicy, to pewnie koś przygarnie np j:))
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 21.07.2018 17:39

Wielkich zmian w porównaniu z rokiem poprzednim nie widzę
Lody - 8
Ozujsko smakowe 2l - 22
Mały burek 9 a duzy za 15
Arbuz 3 w Koznum, stragany 12

Więcej grzechów nie pamiętam :)
Użytkownik usunięty
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 22.07.2018 07:31

Takie tam z drobnych zakupów. Dużych wzrostów cen nie zauważyłem... Choć cena masła w złotówkach zabija :mrgreen:

IMG_20180722_071754.jpg

IMG_20180722_071916.jpg

IMG_20180721_153052.jpg
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5792
Dołączył(a): 30.05.2010
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 22.07.2018 16:19

domi_1 napisał(a): Chorwaci rzadziej chodzą do restauracji, nie jedzą ryb...

A skąd takie przekonanie?
Moje spostrzeżenia są zupełnie odmienne. Wystarczy zejść z głównej promenady i zagłębić się w oddalone od centrum miasteczka uliczki. Ja tak czasem robię. Znajdziesz tam małe konoby odwiedzane głównie przez Chorwatów, serwujące prawie wyłącznie ryby i owoce morza. W dodatku znacznie tańsze i lepsze niż w skupiskach turystów. Nasi gospodarze także często opierali swój jadłospis na tym co złowili w morzu. W tym roku mieszkaliśmy u siedemdziesięciopięcioletniej babci, która codziennie o siódmej rano wypływała na łódce by złowić sobie ośmiornicę na obiad :-D
Młodzi Chorwaci też spędzają czas głównie w konobach ale w przeciwieństwie do Polaków, którzy uwielbiają suto zastawiony stół, potrafią przesiedzieć kilka godzin przy jednej lub dwóch lampkach wina.
Garo&Justa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 11.05.2009
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Garo&Justa » 22.07.2018 16:38

Sposób na tanie spędzenie czasu? ;)
Ostatnio w Draśnicach zaobserwowaliśmy że co piątek i sobotę, miejscowi mieszkańcy spotykali się na tarasie (taras koło naszego domu), każdy przychodził z winkiem a gospodarz wyciągał szklaną michę i nalewał oliwy. Do tego kilkanaście kromek kruha (kruhu?) i tak sobie siedzieli do bardzo późnych godzin, maczali chlebek w oliwie i popijali winkiem
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 22.07.2018 16:54

Garo&Justa napisał(a):Sposób na tanie spędzenie czasu? ;)
Ostatnio w Draśnicach zaobserwowaliśmy że co piątek i sobotę, miejscowi mieszkańcy spotykali się na tarasie (taras koło naszego domu), każdy przychodził z winkiem a gospodarz wyciągał szklaną michę i nalewał oliwy. Do tego kilkanaście kromek kruha (kruhu?) i tak sobie siedzieli do bardzo późnych godzin, maczali chlebek w oliwie i popijali winkiem


Właśnie oliwy mi brakowało do wczorajszej kolacji. 150kn za kilka plastrów ichnej szynki, kiełbasy, oliwek, papryczki, serka. 10 za kilka kromek chleba. Po 40 za kufel Sangrii. Właśnie oliwy do tego chleba mi zabraklo ale wszystko pycha
boboo
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 4915
Dołączył(a): 06.08.2014
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 22.07.2018 16:58

piotrulex napisał(a):Właśnie oliwy mi brakowało do wczorajszej kolacji. 150kn za kilka plastrów ichnej szynki, kiełbasy, oliwek, papryczki, serka. 10 za kilka kromek chleba. Po 40 za kufel Sangrii. Właśnie oliwy do tego chleba mi zabraklo ale wszystko pycha
To nie stała na stole razem z innymi przyprawami? 8O
CTRX
Globtroter
Posty: 40
Dołączył(a): 22.07.2018
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) CTRX » 22.07.2018 17:04

TRASA Grajewo - Pula - Grajewo: ok. 3000 km.
WYCIECZKA Pula - Wenecja - Pula ok 600 km.
SAMOCHÓD LPG, 5 osób, pełen załadunek, box dachowy:
13 tankowań LPG - Całość zużycia ok. 400l gazu (ok. 1000 zł)
WINIETY: Czechy, Austria, Słowenia: 230 zł
domi_1
Croentuzjasta
Posty: 154
Dołączył(a): 30.05.2017
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) domi_1 » 22.07.2018 17:06

greenrs napisał(a):
domi_1 napisał(a): Chorwaci rzadziej chodzą do restauracji, nie jedzą ryb...

A skąd takie przekonanie?
Moje spostrzeżenia są zupełnie odmienne. Wystarczy zejść z głównej promenady i zagłębić się w oddalone od centrum miasteczka uliczki. Ja tak czasem robię. Znajdziesz tam małe konoby odwiedzane głównie przez Chorwatów, serwujące prawie wyłącznie ryby i owoce morza. W dodatku znacznie tańsze i lepsze niż w skupiskach turystów. Nasi gospodarze także często opierali swój jadłospis na tym co złowili w morzu. W tym roku mieszkaliśmy u siedemdziesięciopięcioletniej babci, która codziennie o siódmej rano wypływała na łódce by złowić sobie ośmiornicę na obiad :-D
Młodzi Chorwaci też spędzają czas głównie w konobach ale w przeciwieństwie do Polaków, którzy uwielbiają suto zastawiony stół, potrafią przesiedzieć kilka godzin przy jednej lub dwóch lampkach wina.

moja obserwacja wynika częściowo z moich prywatnych obserwacji, ale w większości z rozmów z Chorwatami. Zarówno tymi na miejscu jak i tymi, którzy pracują w jednym z oddziałów (firmy, w której pracuje), podczas spotkań na targach itp. Pewnie, część osób samemu łowi ryby ale jednak większość z nas ryby kupuje w sklepie czy na targu. I oni przyznają, że jeszcze kilkanaście lat temu wiele ryb było bardzo tanich, kilka lat temu był drożej ale ok, ale dziś są drogie (na ich zarobki). Podobnie z restauracjami, które są w większości nastawione na turystów. Ale mówię, moja opinia jest w mniejszej części oparta na moich spostrzeżeniach a w większej na opinii lokalsów.
Jaceł
Croentuzjasta
Posty: 121
Dołączył(a): 04.07.2015
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jaceł » 22.07.2018 17:15

"... zejść z głównej promenady" można w Splicie, Szybeniku czy Zadarze, ale w mieścinach typu Rogoźnica, Primosten, czy Murter wszystkie konoby czy inne restaurany są właściwie "na promenadzie" ... i we wszystkich widziałem turystów ... i ceny też były "turystyczne".
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 23.07.2018 08:39

fish74 napisał(a):
Garo&Justa napisał(a):
Marsallah napisał(a):A w Polsce też trzeba za coś żyć, nie? Te wydatki wakacyjne nie nie są aż dużo wyższe od tego, co wydaje się w czasie reszty roku w domu.[/size]

O właśnie!
Zawsze od wydatków wakacyjnych odliczam to co wydałbym będąc w tym czasie w domu. Żywność, prąd, woda (podlewanie ogrodu latem ciągnie sporo).
Wychodzi na to, że będąc na wakacjach, na samo życie nie wydaje się znów tak dużo więcej.
Wiadomo że dzieci jedzą więcej lodów, więcej dorośli spożywają i kuszą inne atrakcje ale nie jest to budżet zwielokrotniony do tego domowego.
Przynajmniej u nas


No tak będąc w domu podlewanie jest niezbędne a wyjeżdżając na wakacje juz nie trzeba ... :-) czegoś tu nie ogarniam ...:-)


Jak nie trzeba? Nastawiasz podlewanie na czas nieobecności, bo inaczej kwiaty uschną. Mało tego: w 2016 wynajmowaliśmy w CRO cały dom z ogrodem (byliśmy tam sami), płaciliśmy stosunkowo niewiele, ale zostaliśmy poproszeni o podlewanie co drugi dzień. W sumie było to całkiem przyjemne i sprawiło, że czuliśmy się bardziej "domowo".

Jaceł napisał(a):"... zejść z głównej promenady" można w Splicie, Szybeniku czy Zadarze, ale w mieścinach typu Rogoźnica, Primosten, czy Murter wszystkie konoby czy inne restaurany są właściwie "na promenadzie" ... i we wszystkich widziałem turystów ... i ceny też były "turystyczne".


Brawo, słuszna uwaga :!:
Uwielbiam mądrości ludowe ludzi, którzy jeżdżą na wczasy do Breli, Makarskiej, Pagu, Supetaru, Korculi, Starigradu, nie mówiąc o większych miastach. "Zejdź z promenady", "Idź do innej knajpy" (niezwykle pomocne, kiedy innej nie ma), itp., itd. Oczywiście bez samobiczowania - wiem, dokąd jadę i zdaję sobie sprawę, że monopol/duopol spowoduje, że zabulę pewno więcej niż w popularnym miejscu. Ale tu chyba wchodzimy na preferencje zależne nierzadko od miejsca zamieszkania w PL. Ja np. konsekwentnie co roku szukam coraz to większego zadupia na urlop. W tym roku znalazłem zadupie prawie kompletne, wydałem na wakacjach kupę szmalcu, ale najważniejsze, że się podobało - niczego nie żałuję :!:

Oczywiście z głównym wnioskiem - Chorwacja jest droga (w sensie, że droga na tle PL i coraz droższa z roku na rok, bo jak wypada na tle innych krajów, to nie wiem) - zgadzam się. :papa:
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5792
Dołączył(a): 30.05.2010
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 23.07.2018 13:47

Jaceł napisał(a):"... zejść z głównej promenady" można w Splicie, Szybeniku czy Zadarze, ale w mieścinach typu Rogoźnica, Primosten, czy Murter wszystkie konoby czy inne restaurany są właściwie "na promenadzie" ... i we wszystkich widziałem turystów ... i ceny też były "turystyczne".

To była oczywista przenośnia. Będąc w Chorwacji nie spędzam czasu w jednym miejscu i nie jest dla mnie problemem by pojechać na obiad 15 km. Uwierz mi, że prawie w każdym miejscu znajdziesz konobę dla localsów w odległości do 20 km. Warto!
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1778
Dołączył(a): 26.08.2016
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 23.07.2018 14:29

Marsallah napisał(a):W tym roku znalazłem zadupie prawie kompletne, wydałem na wakacjach kupę szmalcu, ale najważniejsze, że się podobało - niczego nie żałuję :!:

greenrs napisał(a):nie jest dla mnie problemem by pojechać na obiad 15 km.

Powyższe cytaty są tylko z dwóch ostatnich postów i ja się zastanawiam nad jednym, czy Wy wypowiadacie się za siebie czy za całą rodzinę? Jeżeli za całą rodzinę to gratuluję i zazdroszczę, że jesteście tacy zgodni :).
coobah
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 420
Dołączył(a): 03.03.2013
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) coobah » 23.07.2018 15:51

sito_zabrze napisał(a):....

Ale juz w zeszłym roku nocowaliśmy u prawdziwej Chorwatki, starsza pani, zajmowała dół domu, góra pod wynajem. Mimo ze płaciliśmy 30E za 2+1 to częstowała nas swoimi wyrobami z procentami, pizzą i daniami z grilla, pączkami itp. W tym roku tez takiego miejsca bedziemy szukać :wink:


Ja poproszę namiary na tę kwaterę ;)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze - strona 531
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone