Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
boboo
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 4915
Dołączył(a): 06.08.2014
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 20.07.2018 06:23

Ano też mam pozytywne doświadczenia (cenowe i smakowe oczywiście) z truflami.
Ceny dań z "tartufa" w menu nie "wychylały" się.

Ale za to komentarze później w domu...
... zakupiliśmy sobie kilka słoiczków po parę euro.
Jeden słoiczek wystarcza nam na "dosmakowanie" 6 obiadów.
(wychodzi jakieś 1,5 euro na "michę" dla 4 osób, czyli w przybliżeniu 1,5 pln na osobę)
Śwagier dzwoni i podczas blablania pyta:
- a co dziś na obiadek robisz, bobo?
- steki z truflami
- bogacze
8O 8O 8O

I takie jest podejście wielu.


@ Habanero,
ale choć raz na steki (z domacimi nudlami i tartufa) do Porata w Starej Novalji trzeba... :wink:
ApropoDefacto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 576
Dołączył(a): 18.07.2017
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) ApropoDefacto » 20.07.2018 06:39

Katerina napisał(a):No przecież ja właśnie wyraziłam swoje zdanie...Że mi się nie podoba... :wink:


Ostentacyjnie dając do zrozumienia, że to karygodne, że ktoś ma inne zdanie bo przecież napisałaś Nie podoba mi się, że ktoś może autorytarnie stwierdzić... :wink: a dlaczego niby nie może ? każdy ma prawo mieć własne zdanie i niekoniecznie musi się ono innym podobać :wink:

Kończąc już tego off topa, prawda jest taka, że Chorwacja mimo iż piękna jest z roku na rok co raz droższa i już dzisiaj za te same pieniądze można śmiało wypoczywać w innych ładnych krajach. Osoby, które nie są w niej ślepo zakochane kalkulują i mają prawo stwierdzić, że taką i taką sumę to oni wolą jednak wydać gdzie indziej :wink: i jakieś osobiste wycieczki z tego powodu nt. kogoś pracy czy zarobków są najzwyczajniej w świecie słabe :lol: więcej tolerancji życzę co poniektórym i to nie tylko w tym temacie (nie mam tu na myśli koleżanki Kateriny :wink: )

W tym roku planują zamknąć się gdzieś w 6k kun za 10 dni (a może trochę więcej) życia w Makarskiej (na 2 osoby) ale czy się uda, kto wie. Nie pamiętam cen z tamtego roku więc widocznie nie robiły na mnie wrażenia. Zobaczymy jak w tym roku licznik będzie bił w kauflandzie czy innym lidlu :wink: właśnie, orientuje się ktoś gdzie taniej zakupy wychodzą czy właśnie w tych większych dyskontach czy tych mniejszych typu studenac itp ?
boboo
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 4915
Dołączył(a): 06.08.2014
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 20.07.2018 06:45

Słowo klucz to "autorytarnie".
Mniemam, że nie "inne zdanie" Katarina miała na myśli, a sposób jego przekazania.
Farstone
Croentuzjasta
Posty: 371
Dołączył(a): 26.05.2017
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Farstone » 20.07.2018 07:17

madziaimaciek napisał(a):
bigredone napisał(a):Urlop w Chorwacji kosztuje 3000 euro. :)

Chyba bez dzieci :hut: :D 8)

Jasne, że z dziećmi i sporo mniej niż 3000 €... Kwestia jak kto dysponuje pieniędzmi i ile wydaje na restauracje, a jeszcze jak ma auto na gaz albo klekota co 5 na 100 spala to już w ogóle. Bardzo ciekawy wątek. Szanuję wszystkie opinie nawet jeśli się z nimi w ogóle nie zgadzam, wszak to dyskusja nt. kosztów urlopu. Ja jestem drugi raz w Chorwacji i w tym roku skróciłem pobyt w niej kosztem Czarnogóry i BIH i to był strzał w 10. Nie dość, że więcej widzę to znacznie mniej mnie to kosztuje niż sama Chorwacja rok temu. Nie mam ekonomicznego samochodu (9,5 Pb/100km), ale nie zamieniłbym go na samolot i wypożyczalnię. Dla mnie niezależność i spontaniczne decyzje są warte tych pieniędzy...

P.S. Widzę boboo, że też spać nie możesz :D
kor_nick
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 754
Dołączył(a): 09.06.2010
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) kor_nick » 20.07.2018 08:38

u mnie wydatki dopiero się zaczynają. na razie zarezerwowałem lub opłaciłem (4 osoby + pies):
- 2 nocelgi tranzytowe Słowacja i Węgry za 600 zł - 250 zł (zwrot z booking.com) = 350 zł
- 2 noclegi na Ciovo 175 € = 800 zł
- 6 noclegów na Korculi 240 € = 1100 zł
droga wyjdzie ok. 1500 zł, czyli już na wejście mam 3750-3800 zł.
a co wyjdzie na miejscu - zobaczymy.
Z tego co tu widzę ceny są dużo wyższe niż 4 lata temu.
W Toskanii czy Grecji jedzenie "barowe" jest tańsze.
CroAna
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 31.05.2013
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroAna » 20.07.2018 09:40

boboo napisał(a):Ano też mam pozytywne doświadczenia (cenowe i smakowe oczywiście) z truflami.
Ceny dań z "tartufa" w menu nie "wychylały" się.

Ale za to komentarze później w domu...
... zakupiliśmy sobie kilka słoiczków po parę euro.
Jeden słoiczek wystarcza nam na "dosmakowanie" 6 obiadów.
(wychodzi jakieś 1,5 euro na "michę" dla 4 osób, czyli w przybliżeniu 1,5 pln na osobę)
Śwagier dzwoni i podczas blablania pyta:
- a co dziś na obiadek robisz, bobo?
- steki z truflami
- bogacze
8O 8O 8O

I takie jest podejście wielu.


:

Chyba wątek z truflami trzeba zalozyc :mrgreen:
Baboo,piszesz,ze otwierasz sloik i masz jako dodatek do kilku dan,jak je przechowujesz po otwarciu i jak dlugo?mam sloiczek z całymi i sie czaję,coby sie nie zepsuło zaraz :?:
boboo
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 4915
Dołączył(a): 06.08.2014
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 20.07.2018 10:11

Jak otworzę, to mam wtedy "truflowy prawie tydzień".
A przechowuję w lodówce. Przed i po otwarciu.

1. Steki z sosem truflowym. Z makaronem lub kaszą/ryżem (frytki do sosu się nie nadają);
2. Penne carbonara dobawiona truflami;
3. Mielone a la boboo (ważne aby do mięsa dodać "adriatyckie" przyprawy i świeże kwiaty lawendy) z sosem hollandaise doprawionym truflami i gotowanymi ziemniaczkami "pół puree";
4. Pieczona ryba (dorada) i smażone kartofelki z rozmarynem.
Ryba i kartofelki polane sosem: musztarda, sok z cytryny, miód, koperek i trufle.
5. Powtórka jednego z powyższych;
6. Powtórka jednego z powyższych.

Koniec słoiczka :papa:
Ostatnio edytowano 20.07.2018 10:23 przez boboo, łącznie edytowano 1 raz
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107681
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 20.07.2018 10:22

Garo&Justa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 11.05.2009
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Garo&Justa » 20.07.2018 10:28

ApropoDefacto napisał(a):orientuje się ktoś gdzie taniej zakupy wychodzą czy właśnie w tych większych dyskontach czy tych mniejszych typu studenac itp ?

Ostatnio jak byliśmy w Draśnicach to był tylko market Konzum. Ceny wysokie.
Po przyjeździe do Lidla w Makarskiej ceny w porównaniu do tego Konzuma można było traktować jako promocyjne ;)
Zdecydowanie Kaufland lub Lidl w celu tańszych zakupów.
W tym roku nie zamierzam zbytnio przeliczać kosztów ale przyznam, że lampka mi się zapaliła.
Płacimy 100E za apartament (w jednym miejscu 10 nocy, 4 w innym plus 2 noce tranzytowe ale już po 50E) co z nocami tranzytowymi wychodzi 1500E czyli jakby nie patrząc po dzisiejszym kursie 6500tys zł za samo spanie.
Dojazd 1500 zł i bez żywienia już wychodzi 8 tysięcy...
A mamy 2 dzieci w wieku 5 i 11 lat. Wiecie jakie to są maszyny do wyciągania pieniędzy... a jedzą nieraz więcej niż ja...
:papa:
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 20.07.2018 11:59

ApropoDefacto
Ostentacyjnie dając do zrozumienia, że to karygodne, że ktoś ma inne zdanie bo przecież napisałaś Nie podoba mi się, że ktoś może autorytarnie stwierdzić... :wink: a dlaczego niby nie może ? każdy ma prawo mieć własne zdanie i niekoniecznie musi się ono innym podobać :wink:

Ja też chętnie zakończyłabym offtop, ale jeszcze raz wyjaśnię...
Oczywiście , że może napisać, że Chorwacja niegodna takiej, a takiej kasy...Ale robiąc to "daje ostentacyjnie innym do zrozumienia, że to karygodne", albo się nie znają, bo jeżdżą wciąż do Chorwacji i jeszcze forsę tam marnują..
To tak, jakby ktoś powiedział drugiemu.."Ja bym w życiu nie ożenił się z Twoją żoną - jest tyle ładniejszych i mądrzejszych" :lol: :oczko_usmiech: ( No tu, to już przesadziłam :mrgreen: )
Traktuję to z przymrużeniem oka, ale tak samo jak on, czy ona "może", tak samo ja mam prawo napisać,że mi się nie podoba...taka ostentacyjność :wink: :papa:

boboo
Jak otworzę, to mam wtedy "truflowy prawie tydzień".
A przechowuję w lodówce. Przed i po otwarciu.


U mnie w lodówce wytrzymały dwa miesiące po otwarciu - trzeba pilnować, żeby były pokryte z góry oliwą, bo inaczej spleśnieją - toż to grzyb , jakby nie było..

Dodam do Twojej listy tatar wołowy z truflami - pomyślałam, że skoro podają carpaccio z oliwą truflową to i tatarowi nie zaszkodzi...Teraz jest to absolutny hit, wszyscy chcą mojego tatara na imprezach.

CroAna - w "Panoramie" w Orebiću polecam carpaccio z tuńczyka, albo białej ryby z truflami - chyba 80 Kn za porcję startera.
Chorwat99
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 03.07.2018
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chorwat99 » 20.07.2018 12:25

Że się wtrące, może pani wskazać gdzie ktoś stwierdził że chorwacja nie jest warta takich pieniędzy? Czytałem uważne ten temat ale może nie aż tak bardzo??. Według mnie chodziło o to ze za taka kasę można zwiedzić o wiele droższe miejsca jak chociażby Malediwy i ja się też z tym zgadzam. Wiec nie oburzajcie się ze dla niektórych ludzi chorwacja nie jest jedynym miejscem na świecie
boboo
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 4915
Dołączył(a): 06.08.2014
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 20.07.2018 12:35

Katerina napisał(a):U mnie w lodówce wytrzymały dwa miesiące po otwarciu - trzeba pilnować, ...
... żeby lodówki nie otwierać i nie dać się wodzić na pokuszenie :lol:
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 20.07.2018 12:39

Pojednawczo/wyjaśniając:

to nie chodzi o to, dokąd można pojechać za daną kasę. To chodzi o to, dokąd się chce pojechać. A jak już się pojedzie, wydaje się na to, na co ma się ochotę (no, może apartman i - w przypadku większości wysp - prom są obowiązkowe) - wakacje to nie pora, żeby sobie żałować. Po to człowiek oszczędza, żeby na coś wydać - wydawanie mamony na wakacje to inwestycja we wspomnienia. Limitem jest zasobność portfela.

P.S.Jest wielu takich (żeglarze!), którzy w 2 tygodnie w Chorwacji zostawiają równowartość ceny kawalerki w niejednym polskim mieście, ale czy o to chodzi, żeby porównywać się z nimi? Chyba, że ktoś zawistny. A w Polsce też trzeba za coś żyć, nie? Te wydatki wakacyjne nie nie są aż dużo wyższe od tego, co wydaje się w czasie reszty roku w domu.
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 20.07.2018 12:42

Chorwat99
Że się wtrące, może pani wskazać gdzie ktoś stwierdził że chorwacja nie jest warta takich pieniędzy? Czytałem uważne ten temat ale może nie aż tak bardzo??

Już Panu mówię - tu:
Lechoo napisał(a):
Z całym szacunkiem ale w życiu nie wydałbym 20tyś w Chorwacji. Za te pieniądze celowałbym w inne, ciekawsze miejsca

Chorwat99
Według mnie chodziło o to ze za taka kasę można zwiedzić o wiele droższe miejsca

Błąd logiczny - nie mogą być o wiele droższe, skoro można je zwiedzić za taką samą kasę :wink:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12178
Dołączył(a): 16.12.2016
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 20.07.2018 12:44

Marsallah napisał(a):Pojednawczo/wyjaśniając:

to nie chodzi o to, dokąd można pojechać za daną kasę. To chodzi o to, dokąd się chce pojechać. A jak już się pojedzie, wydaje się na to, na co ma się ochotę (no, może apartman i - w przypadku większości wysp - prom są obowiązkowe) - wakacje to nie pora, żeby sobie żałować. Po to człowiek oszczędza, żeby na coś wydać - wydawanie mamony na wakacje to inwestycja we wspomnienia. Limitem jest zasobność portfela.

P.S.Jest wielu takich (żeglarze!), którzy w 2 tygodnie w Chorwacji zostawiają równowartość ceny kawalerki w niejednym polskim mieście, ale czy o to chodzi, żeby porównywać się z nimi? Chyba, że ktoś zawistny. A w Polsce też trzeba za coś żyć, nie? Te wydatki wakacyjne nie nie są aż dużo wyższe od tego, co wydaje się w czasie reszty roku w domu.


Ile razy żeglowałeś że wydajesz takie opinie? Bo jakoś mi zabrzmiało jak: ja co prawda nie słyszałem tej piosenki ale chciałbym powiedzieć na jej temat kilka słów :roll:
Jest wielu takich (żeglarzy), którzy zostawiają tam zdecydowanie mniej pieniedzy niż osoby spędzające wakacje w apartmanie :roll:
Bo nie jest sztuką wydać pieniądze - sztuką jest zorganizować sobie bajkowe wakacje mając ograniczone środki.
Ostatnio edytowano 20.07.2018 13:30 przez Kapitańska Baba, łącznie edytowano 1 raz
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze - strona 528
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone