Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13438
Dołączył(a): 22.12.2008
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 26.07.2018 09:10

wiolek_lp napisał(a):
Jaceł napisał(a):
... jeżeli wzrost cen w przeciągu 3 lat o 30% to dla Ciebie "normalka", to gratuluję :) ...


walp napisał(a):Taki wzrost cen to nie jest żadna "normalka"...


Nie będę się wdawać w żadne dyskusje co jest normalką a co nie, bo już dziesiątki stron powstało o udowadnianiu sobie racji :wink:
Jeżeli komuś nie pasuje, ma do wyboru wiele innych, może i tańszych kierunków.
Tym lepiej dla mnie, mniej turystów i tłoku :mrgreen:
Myślę, że ja też za jakiś czas będę chciała zobaczyć co oferuje np. Grecja, ale jak na razie od 3 lat Cro daje mi wszystko czego szukam i potrzebuje, i nie zmieni tego wzrost ich cen.
App też rezerwuję dalej w takich samych cenach jakie widziałam 3 lata temu, wystarczy się wysilić i znajdzie się dużo ofert w fajnych cenach.

Nie musisz nic udowadniać. Czym innym jest dyskusja na temat warunków ekonomicznych i przyczynach takiego stanu rzeczy, a czym innym zamiłowanie do chorwackiego morza i wszystkich atrakcji, które ten kraj oferuje.
Również wysiliłem się i znalazłem app. dla 4 osób za 45 euro (w Chorwacji). :wink:
Endrju
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 788
Dołączył(a): 01.08.2016
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Endrju » 26.07.2018 09:32

wiolek_lp napisał(a):Aaaa i gdzie wy mieliście lody po 8 kun ? My w tym roku dawaliśmy 10-12 kun 8)


W mniejszych miejscowościach są po 7-8Kn, tak mam w Bibinje. W Zadarze już po 10Kn.
elka21
Mistrz Europy UEFA
Posty: 9108
Dołączył(a): 20.08.2015
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) elka21 » 26.07.2018 09:35

Uważam, że cena podaży, zależy od ilości popytu. Chorwaci, widzą, że są w tej chwili atrakcyjnym krajem turystycznym, i wcale się im nie dziwię, że chcą wykorzystać tą sytuację.
Jaceł napisał(a): ... a jeśli sytuacja w Turcji, Tunezji i Egipcie się unormuje ... to się Chorwaci zdziwią.

Wtedy, będą zmuszeni do obniżenia swoich cen, jeśli będą chcieli czerpać korzyści z turystów, co by mnie bardzo ucieszyło.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107703
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 26.07.2018 09:38

Do Chorwacji jeżdżę tanio. :smo:
Zawsze z własnym żarełkiem, a trzy ostatnie wyjazdy koszty dojazdu po połowie. :D

Tym sposobem oszczędzam na inne kierunki :wink: samolotem z all inclusive. :lol:
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 26.07.2018 09:46

Endrju napisał(a):
wiolek_lp napisał(a):Aaaa i gdzie wy mieliście lody po 8 kun ? My w tym roku dawaliśmy 10-12 kun 8)


W mniejszych miejscowościach są po 7-8Kn, tak mam w Bibinje. W Zadarze już po 10Kn.

To ja musiałem mieć niebywałego farta,koło 5.07 kupowałem kuglę w Tribunj(na wyspie) po 5 kun.
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 26.07.2018 13:44

W Rabie-centrum . Lody 8 kun, piwo z beczki 22 kuny, espresso 8 kun, spagetti od 50 kun,cola 16 kun, plejskawica i inne mielone specjały 65 kun, kotlety z kurczaka i schabowe 75-85, kalmary od 80 kun. Mesna plata dla 2 osób 215 kun, Ribljaa plata 2 osoby - 295 kun. Konoba Šime - Rab.
Marta@
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 15.05.2018
Re: Koszt urlopu w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marta@ » 26.07.2018 14:07

Moi drodzy proszę o podpowiedź ile kun powinnam zabrać ze sobą w gotówce na same wydatki typu lody, jakieś drobne zakupy, bramki na autostradzie itp. Jadziemy (2+2) na trzy tygodnie, zakładamy, że za zakupy spożywcze, paliwo, restauracje, czyli gdzie się da płacimy kartą. Gotówka wyłącznie na wydatki, za które i w PL byśmy zapłacili żywym pieniądzem ;) 3500 kun wystarczy?
Garo&Justa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 11.05.2009
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Garo&Justa » 26.07.2018 14:11

Korzystając ze strony którą wcześniej podawał Janusz - zobaczcie ceny w HR względem PL

https://www.cenynaswiecie.pl/porownanie ... ce,38,250/
shaman72
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 204
Dołączył(a): 27.07.2015
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) shaman72 » 26.07.2018 14:19

Krk, gałka lodów od 5 do 10 kun,kebab w bułce 30 kun, pizza od 35 kun - Vesuvio.
domi_1
Croentuzjasta
Posty: 154
Dołączył(a): 30.05.2017
Re: Koszt urlopu w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) domi_1 » 26.07.2018 19:36

Marta@ napisał(a):Moi drodzy proszę o podpowiedź ile kun powinnam zabrać ze sobą w gotówce na same wydatki typu lody, jakieś drobne zakupy, bramki na autostradzie itp. Jadziemy (2+2) na trzy tygodnie, zakładamy, że za zakupy spożywcze, paliwo, restauracje, czyli gdzie się da płacimy kartą. Gotówka wyłącznie na wydatki, za które i w PL byśmy zapłacili żywym pieniądzem ;) 3500 kun wystarczy?

nie da się odpowiedzieć na to pytanie. To zależy jak dużo będziesz chciał wydac na "drobne wydatki". Możesz zabrać z sobą powiedzymy 3000 kn a resztę ewentualnie wybierzesz z bankomatu. Ogólnie jak widać na forum i wyjazd na 14 dni, jednemu starczy 4 tyś zł, a jeden wyda 15:))
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107703
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Koszt urlopu w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 26.07.2018 19:40

domi_1 napisał(a):
Marta@ napisał(a):Moi drodzy proszę o podpowiedź ile kun powinnam zabrać ze sobą w gotówce na same wydatki typu lody, jakieś drobne zakupy, bramki na autostradzie itp. Jadziemy (2+2) na trzy tygodnie, zakładamy, że za zakupy spożywcze, paliwo, restauracje, czyli gdzie się da płacimy kartą. Gotówka wyłącznie na wydatki, za które i w PL byśmy zapłacili żywym pieniądzem ;) 3500 kun wystarczy?

nie da się odpowiedzieć na to pytanie. To zależy jak dużo będziesz chciał wydac na "drobne wydatki".

Odpowiadasz kobiecie :wink:
pawel_nowy
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 165
Dołączył(a): 26.05.2018
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawel_nowy » 26.07.2018 19:43

Generalnie w Cro ceny są wysokie. Przekonałem się o tym na własnym portfelu. Podstawowe zakupy na śniadanie ok 100 kun.
Garo&Justa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 11.05.2009
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Garo&Justa » 26.07.2018 20:14

Podstawowe czyli jakie? Poza tym na śniadanie jak kupisz np masło i szynkę to z pewnością zostanie na drugi dzien a na bank masło. To akurat jest drogie tam.
Codziennie wydajesz 100kn na śniadanie?
sito_zabrze
Cromaniak
Posty: 2663
Dołączył(a): 13.03.2011
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 26.07.2018 21:15

Wracając do kwesti żarcia
W zeszlym roku poznaliśmy parę z dwójką dzieci. Plażowaliśmy z nimi przez caly pobyt. Oni w konobach nie stołowali sie wcale. Mało tego. Mieli żarcie ( obiady ) zrobione na całe 2 tyg w Polsce 8O
Patrząc na ubrania, apartman gdzie spali i auto nie wyglądali na biednych. Zapytani dlaczego nie jedzą na mieście odpowiedzieli ze ich dzieci lubią tylko domowe jedzenie.

Nasz młody w zeszlym roku po konobach mial jakieś plamy na skórze typowe dla uczulenia na żarcie. Wróciliśmy do kraju i nomalnego jedzenia w przedszkolu i domu, wszystko znikło po kilku dniach. Ja osobiście tez nie wyobrażam sobie jeść 2 lub 3 razy dziennie na mieście przez 2 tygodnie. Raz na 3 dni musze zjeść normalny domowy obiad. Nawet pomidorową zrobioną z tomatów kupionych na targu w Cro albo ziemniaki z kotletem. Więc nie jest to kwestia kasy zawsze :wink:
pawel_nowy
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 165
Dołączył(a): 26.05.2018
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawel_nowy » 26.07.2018 21:21

Garo&Justa napisał(a):Podstawowe czyli jakie? Poza tym na śniadanie jak kupisz np masło i szynkę to z pewnością zostanie na drugi dzien a na bank masło. To akurat jest drogie tam.
Codziennie wydajesz 100kn na śniadanie?

Podstawowe czyli : chlebek , bułeczki, mleczko, dżem, kakao do mleczka, płatki.
Nie będę jadł codziennie chleba z masłem.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze - strona 536
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone