Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107683
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 06.03.2015 22:07

razpol napisał(a):A ja właśnie zajadam się grzybkami wrzuconymi do słoja ponad pół roku temu.. ;) Pychota.. :mrgreen:

Grzybki marynowane też zabieram do Chorwacji :P
21monika
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2918
Dołączył(a): 25.04.2014
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) 21monika » 06.04.2015 17:46

21monika napisał(a):Zanlazłam :D
Dołączę się pod tytułem - hmm za drogo
W tym roku pobyt czteroosobowej rodziny z dorosłymi dziećmi, przejazd autostradami z Warszawy przez Czechy, Austrię, Słowenię i Chorwacja Trybunji kosztował 3 662,17 zł. :D
Koszty:
Zakwaterowanie 5min od plaży i centrum miejscowości 50 euro x 6 noclegów x 4,18zł tyle płaciłam za euro w kraju = 1254zł
Przejazd, winiety 368,88zł + benzyna 1086,53zł
Pobyt bilety do NP KRYKA 380kun - bank przeliczył 218,25zł
Zakupy w Konzum 215,51kun - bank przeliczył 123,59zł
Zakupy w Lidl 264,72kun - bank przeliczył 152,03zł
Bankomat 300kun - bank przeliczył 174,86zł
500kun - bank przeliczył 284,03zł

To takie w skrócie podliczenia termin pobytu 27.06-05.07.2014 Miejscowość bardzo klimatyczna fajne Konoby super lody i dobre piwo w Konzumie.
Czy drogo zależy co kogo kręci.
Moje dzieci uwielbiają skoki do wody i to mają zagwarantowane darmowo w Tribunji. W Śiberniku do którego było coś około 20km wspaniała skocznia i gratis, ja w tym czasie mam stare miasto i bazylikę. Zakupy na śniadanie i kolację przeważnie robiliśmy w Konzumie i na Targu. W związku, że córka jest uczulona na niektóre produkty obiady mieliśmy zawekowane z domu na pierwsze dni później w Konobie pani nam zawsze coś znalazła dla alergika do spożycia.....

Czy ktoś nazwie mnie sknerą, albo mało wymagającą rodziną nie mam pojęcia. W zeszłym roku mniej nas kosztował dojazd ponieważ autostradą Słoweńską dojechaliśmy do samego morza a później granica i drogi lokalne tak więc kwota 222zł za autostrady Chorwackie odpadła ale był statek za 380 kun i konoby, które były dużo droższe od tych w Trybunj i paliwo chorwackie w tym roku nie jest tanie, ale pobyt zmieścił się w okolicach 4000zł.

Po powrocie z poprzednich wakacji znajomi nie wierzyli nam w jakich kosztach się zmieściliśmy i w tym roku bardzo skrupulatnie to podliczyłam.

Pozdrawiam :papa:
21monika
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2918
Dołączył(a): 25.04.2014
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) 21monika » 06.04.2015 18:03

To tak dla przypomnienia :D
Ile się wyda to kwestia:
co kto lubi (i tak wyda więcej)
i na co kogo stać (i tak wyda więcej)

Chorwacja :hut: drożeje i nic nie wskazuje, że w tym roku będzie taniej. Wyliczenia każdy robi na miarę jego portfela i czy ma odkładać rok czy dwa koniecznie trzeba zobaczyć, poczuć. A przynajmniej warto.
Ktoś kiedyś napisał Podróże kształcą
Więc korzystajmy z dobrodziejstw naszych czasów, bez wiz, paszportów, "czerwonych maluchów" (coraz częściej mamy wypasione fury, które stoją na blokowym parkingu aby sąsiada :mrgreen: wku...ć).
Więc usiądźmy do mapy Google i zaplanujmy, zróbmy sobie frajdę i nie narzekajmy - zawsze coś się znajdzie na miarę naszej kieszeni.
Pozdrawiam :papa:
Ps. W lipcu jeszcze miałam nadzieje na wakacje w CRO a dziś życie zweryfikowało mi plany. Praca Praca.....
Więc jeśli macie jechać to szukajcie kwatery i w drogę :papa:
Ślązak
Globtroter
Posty: 34
Dołączył(a): 19.08.2012
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ślązak » 06.04.2015 19:00

hmmm pisać o 8 dniach pobytu jako o urlopie, to megalomania ! :D Raczej wycieczka :lol:
Proszę to z uśmiechem traktować, nie jako przytyk!! :D

Tak mnie coś w Święta napadło. By pisać o porównywalnych kosztach musimy tu przyjąć jakiś przelicznik ile na dzień np się wydało. Nas ubiegłoroczny wyjazd kosztował ok 3,2 tyś , 2os, 23 dni Z jedzeniem tego co lubimy na miejscu.
Nicolae
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 295
Dołączył(a): 20.04.2011
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nicolae » 06.04.2015 22:07

Kolejny wpis w postaci "kija w mrowisko" ;)
Ale zapytam - 3,2 koła za 23 dni za całość? Noclegi, dojazd, wyżywienie itp., itd.
21monika
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2918
Dołączył(a): 25.04.2014
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) 21monika » 06.04.2015 22:28

Ślązak napisał(a):hmmm pisać o 8 dniach pobytu jako o urlopie, to megalomania ! :D Raczej wycieczka :lol:
Proszę to z uśmiechem traktować, nie jako przytyk!! :D

Tak mnie coś w Święta napadło. By pisać o porównywalnych kosztach musimy tu przyjąć jakiś przelicznik ile na dzień np się wydało. Nas ubiegłoroczny wyjazd kosztował ok 3,2 tyś , 2os, 23 dni Z jedzeniem tego co lubimy na miejscu.



:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Nie każdy ma urlop w takiej ilości - hurt dni.
Sorry taki mamy klimat, taką gospodarkę. :(
Małe firmy ją napędzają (korporacje :evil: podatki i zus-y zostawiają na wyspach "szczęśliwości podatkowej").
A ich właściciele nie maja takiego wypasu w postaci 26 dni urlopu w roku. :cry:
Ślązak
Globtroter
Posty: 34
Dołączył(a): 19.08.2012
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ślązak » 06.04.2015 23:28

tysiąc dojazd, tysiąc dwieście kuny u nas, tysiąc spanie ( tu nie oszukuję, ale trafiliśmy na "sprzyjające warunki" u znajomych '-) ) i śniadania przywiezione z sobą oprócz warzywek :-)) Byliśmy od połowy czerwca więc wzwyżkę cen mieliśmy dopiero 10 lipca czyli już na końcu pobytu
Użytkownik usunięty
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 06.04.2015 23:54

Ślązak napisał(a):tysiąc spanie ( tu nie oszukuję, ale trafiliśmy na "sprzyjające warunki" u znajomych '-) )


1000 złotych ( 250 euro ) za spanie na 23 dni = wychodzi gdzieś 10 euro za parę,
a 5 euro za noc od osoby :!: 8)

Bardzo sprzyjające warunki :wink:
Domyślam się, że znajomi oprócz dofinansowania noclegów także karmili i poili obficie :wink:
Nicolae
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 295
Dołączył(a): 20.04.2011
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nicolae » 07.04.2015 08:35

Ślązak napisał(a):tysiąc dojazd, tysiąc dwieście kuny u nas, tysiąc spanie ( tu nie oszukuję, ale trafiliśmy na "sprzyjające warunki" u znajomych '-) ) i śniadania przywiezione z sobą oprócz warzywek :-)) Byliśmy od połowy czerwca więc wzwyżkę cen mieliśmy dopiero 10 lipca czyli już na końcu pobytu


To ja dodam do wyliczeń Lednice:
"tysiąc dwieście kuny u nas"
licząc że wszystko "poszło" na wyżywienie
1200 zł : 23 dni : 2 osoby = zaokrągleniu 26 zł/osobę na dzień
Śniadania doliczyłeś do tego 3,2 tyś zł?
Bo dla mnie w cenie urlopu powinna być też ujęta wartość jedzenia i picia przywiezionego z PL

tak poza "off topicem"
Wakacje 2011 i 2012 - oba wyjazdy wyszły nas około 6,5 tyś zł (2 osoby)
2011 rok (początek sierpnia)
- 8 dni w Breli (podrace),
- noclegi tranzytowe - w drodze do - Praga "z szybkim" zwiedzaniem, z powrotem - przedmieścia Budapesztu, Liptowski Mikulas, Zakopane
- zwiedzone "na miejscu" - Split, Trogir, Omis
- zobaczone w drodze - Wiedeń "biegiem" (znaczy metrem), Plitwickie jeziora, Budapeszt, Tatralandia
2012 rok (przełom czerwca i lipca)
- 10 dni w Tucepi (Kamena przy plaży)
- noclegi tranzytowe - w drodze do - drzemka w aucie, droga na raz; z powrotem - gdzieś pod Ptuj, Nachod,
- zwiedzone "na miejscu" - Dubrovnik, Ston,
- zobaczone w drodze - Szybenik, Zadar, Ptuj, Hallstatt, Wrocław, Tatralandia

Podsumowanie:
noclegi w cro i w drodze - średnio ok. 40E * 12 * 4 zł = około 2 tyś zł
dojazd (1600 km) i jazda "w koło komina" + winiety, bramki = też około 2 tyś zł
reszta - ok 2,5 tyś zł = jedzenie+picie (z PL - śladowe ilości), bilety, kugle itp. itd.

W tym roku Baśka Voda na początku września - 7 noclegów - 4 osoby + 9 miesięczne dziecie - planowane 8 tyś zł:
założenia:
noclegi w cro - Baśka Voda - 55E * 7 dni * 4 zł = około 1,6 tyś zł
noclegi w drodze - do cro na raz bądź nocleg w Mikulovie, z powrotem Budapeszt (podróż sentymentalna moich rodziców) i pewnie gdzieś jeszcze ale to wyjdzie w praniu - 45-50E * 2 lub 3 noclegi * 4 zł = około 400-600 zł
dojazd (1600 km) i jazda "w koło komina" + winiety, bramki = około 2 tyś zł
reszta - ok 4 tyś zł = jedzenie+picie (z PL - śladowe ilości), bilety, kugle itp. itd.
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5195
Dołączył(a): 17.06.2004
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 07.04.2015 08:41

Ślązak napisał(a): ... By pisać o porównywalnych kosztach musimy tu przyjąć jakiś przelicznik ile na dzień np się wydało ...


Ktoś kto pojedzie na 1 dzień napisze że wydał 1500zł a ktoś kto na 23 dni duuuuuuużo mniej gdyż koszt podróży mu na sporą ilość dni pięknie się rozłoży :)

My w 2015 na jakieś 10-12 dni na miejscu mamy w planie wydać 4 tysie, maks 4,5 czyli podobnie jak w zeszłym roku. Rodzinka niewymagająca konob itd w składzie 2+1, pobyty na nietanich campach i zasadniczo plażing, campingowe życie, łowienie rybek, wcinanie fig, czytanie książek - zasadniczo relaks a ten dość tanio wychodzi
Nicolae
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 295
Dołączył(a): 20.04.2011
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nicolae » 07.04.2015 09:04

piotrulex napisał(a):My w 2015 na jakieś 10-12 dni na miejscu mamy w planie wydać 4 tysie, maks 4,5 czyli podobnie jak w zeszłym roku. Rodzinka niewymagająca konob itd w składzie 2+1, pobyty na nietanich campach i zasadniczo plażing, campingowe życie, łowienie rybek, wcinanie fig, czytanie książek - zasadniczo relaks a ten dość tanio wychodzi

Budżet ok na 10 dni przy założeniach takich jakie podałeś. Niestety większość kwoty pochłania dojazd (dla takich jak my z północy ok 1/3 tej kwoty) i noclegi (1/3 kwoty)
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 07.04.2015 09:12

21monika napisał(a):Zanlazłam :D
Dołączę się pod tytułem - hmm za drogo
W tym roku pobyt czteroosobowej rodziny z dorosłymi dziećmi, przejazd autostradami z Warszawy przez Czechy, Austrię, Słowenię i Chorwacja Trybunji kosztował 3 662,17 zł. :D
Koszty:
Zakwaterowanie 5min od plaży i centrum miejscowości 50 euro x 6 noclegów x 4,18zł tyle płaciłam za euro w kraju = 1254zł
Przejazd, winiety 368,88zł + benzyna 1086,53zł
Pobyt bilety do NP KRYKA 380kun - bank przeliczył 218,25zł
Zakupy w Konzum 215,51kun - bank przeliczył 123,59zł
Zakupy w Lidl 264,72kun - bank przeliczył 152,03zł
Bankomat 300kun - bank przeliczył 174,86zł
500kun - bank przeliczył 284,03zł

To takie w skrócie podliczenia termin pobytu 27.06-05.07.2014 Miejscowość bardzo klimatyczna fajne Konoby super lody i dobre piwo w Konzumie.
Czy drogo zależy co kogo kręci.
Moje dzieci uwielbiają skoki do wody i to mają zagwarantowane darmowo w Tribunji. W Śiberniku do którego było coś około 20km wspaniała skocznia i gratis, ja w tym czasie mam stare miasto i bazylikę. Zakupy na śniadanie i kolację przeważnie robiliśmy w Konzumie i na Targu. W związku, że córka jest uczulona na niektóre produkty obiady mieliśmy zawekowane z domu na pierwsze dni później w Konobie pani nam zawsze coś znalazła dla alergika do spożycia.....

Czy ktoś nazwie mnie sknerą, albo mało wymagającą rodziną nie mam pojęcia. W zeszłym roku mniej nas kosztował dojazd ponieważ autostradą Słoweńską dojechaliśmy do samego morza a później granica i drogi lokalne tak więc kwota 222zł za autostrady Chorwackie odpadła ale był statek za 380 kun i konoby, które były dużo droższe od tych w Trybunj i paliwo chorwackie w tym roku nie jest tanie, ale pobyt zmieścił się w okolicach 4000zł.

Po powrocie z poprzednich wakacji znajomi nie wierzyli nam w jakich kosztach się zmieściliśmy i w tym roku bardzo skrupulatnie to podliczyłam.

Pozdrawiam :papa:


Wyliczenie perfekcyjnie precyzyjne, tylko nie bardzo rozumiem. Wymiana 500Kn wystarczyła Wam na
... w Konobie pani nam zawsze coś znalazła dla alergika do spożycia.....
i na
na śniadanie i kolację przeważnie robiliśmy w Konzumie i na Targu


Rzadko zdarza mi się zjeść w konobie za mniej niż 250 Kn/ 3 osoby jeśli nie jest to pizza :roll: Poza tym drogo Was wyszły wczasy bo wychodzi 610,36 zł/ dzień. Mnie wyszło ok.10 tyś na 20 dni więc 500zł/dzień 8) Dokładnie niestety nie wiem ile bo kalkulator zostawiłem w domu :mrgreen:
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5195
Dołączył(a): 17.06.2004
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 07.04.2015 09:17

Nicolae napisał(a):
piotrulex napisał(a):My w 2015 na jakieś 10-12 dni na miejscu mamy w planie wydać 4 tysie, maks 4,5 czyli podobnie jak w zeszłym roku. Rodzinka niewymagająca konob itd w składzie 2+1, pobyty na nietanich campach i zasadniczo plażing, campingowe życie, łowienie rybek, wcinanie fig, czytanie książek - zasadniczo relaks a ten dość tanio wychodzi

Budżet ok na 10 dni przy założeniach takich jakie podałeś. Niestety większość kwoty pochłania dojazd (dla takich jak my z północy ok 1/3 tej kwoty) i noclegi (1/3 kwoty)


U nas dojazd zapewne nieco mniej niż 1/3 budżetu rok temu dieselek ze średnim 5,3l) ale noclegi to więcej niż 1/3 bo i campy drozsze wybieramy, komfortowe i malowniczo położone (często jest tam basen ze słodka wodą, animacje dla dzieciaków, konkursy z różnymi nagrodami itd)

Na miejscu po za owocami, warzywami, pieczywem to wielkich zakupów spożywczych nie robimy

Konoby to powiedzmy co 2 dni ze sto kun na 2 pizze i piwo czy jakieś mule, lignje - raczej tańsze
bieder1
Croentuzjasta
Posty: 173
Dołączył(a): 10.08.2008
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) bieder1 » 07.04.2015 10:13

do Cro jadę po raz n-ty w tym roku i zawsze jest to 10 noclegów płatne. Dojazd z Wlkp omijając opłaty w CZ i SLO + żywienie obiady na mieście reszta zakupy spożaje i lidl ( do Cro zabieram tylko jedzenie na góra dwa dni powiedzmy 150zł)+ Kilka wycieczek w trakcie + suveniry + lody + karlovacko + jakaś łódka Etc. Zawsze wychodzi mi 6-7 tys. Nie mniej. Rodzina 2+2
mervik
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6870
Dołączył(a): 03.11.2012
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) mervik » 07.04.2015 10:31

Tak czytam niektóre wypowiedzi i cos mi się wierzyć nie chce ,my w dwójkę nie chodzimy po konobach może ze dwa razy na picę ,lody i takie tam codzienne zakupy na śniadanie ,większość jedzenia z domu i na dwa tygodnie wydajemy ponad 8 tysiaków w tym około 2500 na paliwo i winiety
... dużo płacimy za kwatery 60 EU na dwie osoby ...mowa o cenach w szczycie sezonu
... zauważyłem że nie ma największego znaczenia ...czy to są dwie osoby dorosłe czy 2+1 lub 2+2
Więc niektórzy liczą że byli z jednym czy dwójką dzieci i wyszła im podobna suma co za dwie osoby dorosłe
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze - strona 374
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone