Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
ana89
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 89
Dołączył(a): 29.07.2013
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) ana89 » 07.04.2015 10:42

Ja chciałabym się zmieścić w 4,5tys
nocleg 9x42e = 378e =1542zł
paliwo+winiety ok. 1100zł
ubezpieczenie 200zł
plus 400e= 1640zł na 8 pełnych dni 378 kun na dzień (pierwszego dnia planujemy przyjechać późnym popołudniem, a ostatniego wyjechać wczesnym rankiem) Jedziemy 2+1 (syn 4 lata)

Oczywiście rezerwa na karcie . Nie wiem czy realny plan , przekonam się niedługo :)
21monika
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2918
Dołączył(a): 25.04.2014
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) 21monika » 07.04.2015 22:20

Rysio napisał(a):
21monika napisał(a):Zanlazłam :D
Dołączę się pod tytułem - hmm za drogo
W tym roku pobyt czteroosobowej rodziny z dorosłymi dziećmi, przejazd autostradami z Warszawy przez Czechy, Austrię, Słowenię i Chorwacja Trybunji kosztował 3 662,17 zł. :D
Koszty:
Zakwaterowanie 5min od plaży i centrum miejscowości 50 euro x 6 noclegów x 4,18zł tyle płaciłam za euro w kraju = 1254zł
Przejazd, winiety 368,88zł + benzyna 1086,53zł
Pobyt bilety do NP KRYKA 380kun - bank przeliczył 218,25zł
Zakupy w Konzum 215,51kun - bank przeliczył 123,59zł
Zakupy w Lidl 264,72kun - bank przeliczył 152,03zł
Bankomat 300kun - bank przeliczył 174,86zł
500kun - bank przeliczył 284,03zł

To takie w skrócie podliczenia termin pobytu 27.06-05.07.2014 Miejscowość bardzo klimatyczna fajne Konoby super lody i dobre piwo w Konzumie.
Czy drogo zależy co kogo kręci.
Moje dzieci uwielbiają skoki do wody i to mają zagwarantowane darmowo w Tribunji. W Śiberniku do którego było coś około 20km wspaniała skocznia i gratis, ja w tym czasie mam stare miasto i bazylikę. Zakupy na śniadanie i kolację przeważnie robiliśmy w Konzumie i na Targu. W związku, że córka jest uczulona na niektóre produkty obiady mieliśmy zawekowane z domu na pierwsze dni później w Konobie pani nam zawsze coś znalazła dla alergika do spożycia.....

Czy ktoś nazwie mnie sknerą, albo mało wymagającą rodziną nie mam pojęcia. W zeszłym roku mniej nas kosztował dojazd ponieważ autostradą Słoweńską dojechaliśmy do samego morza a później granica i drogi lokalne tak więc kwota 222zł za autostrady Chorwackie odpadła ale był statek za 380 kun i konoby, które były dużo droższe od tych w Trybunj i paliwo chorwackie w tym roku nie jest tanie, ale pobyt zmieścił się w okolicach 4000zł.

Po powrocie z poprzednich wakacji znajomi nie wierzyli nam w jakich kosztach się zmieściliśmy i w tym roku bardzo skrupulatnie to podliczyłam.

Pozdrawiam :papa:


Wyliczenie perfekcyjnie precyzyjne, tylko nie bardzo rozumiem. Wymiana 500Kn wystarczyła Wam na
... w Konobie pani nam zawsze coś znalazła dla alergika do spożycia.....
i na
na śniadanie i kolację przeważnie robiliśmy w Konzumie i na Targu


Rzadko zdarza mi się zjeść w konobie za mniej niż 250 Kn/ 3 osoby jeśli nie jest to pizza :roll: Poza tym drogo Was wyszły wczasy bo wychodzi 610,36 zł/ dzień. Mnie wyszło ok.10 tyś na 20 dni więc 500zł/dzień 8) Dokładnie niestety nie wiem ile bo kalkulator zostawiłem w domu :mrgreen:



Zapomniałeś o rozliczeniu płatności kartą w Lidlu i Konzumie. :oczko_usmiech:
A ceny w Konobach w Tribunji były umiarkowane nie pamiętam ile co kosztowało ale było na pewno taniej niż w Porećiu 2013 r. :wink:
Rybki na Targu - sardele 110 kun/kg. nam wystarczało około 1/2 kg - usmażone na chrupko świetnie smakowały - polecam :P
:papa:
bieder1
Croentuzjasta
Posty: 173
Dołączył(a): 10.08.2008
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) bieder1 » 07.04.2015 23:00

Zawsze lubiłem ten temat hehe i te rekordy oszczędności Całkiem jak na forach o spalaniu samochodu - mi kurcze samochody zawsze palą więcej niż innym Nie wiem 3mu?????
tomi1984
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 23.03.2015
Re: Koszt urlopu w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomi1984 » 08.04.2015 10:07

Witam,
jadę do Chorwacji pierwszy raz. Proszę o opinie, czy pieniądze które mam zamiar przeznaczyć wystarczą.
CEL: Novi Vinodolski. Rodzina 2+1. Długość wycieczki - 8 dni.
Koszty przejazdu (ropa + winietki) - około 1000zł (250 Euro)
Apartament - 300 Euro - już zarezerwowany :oczko_usmiech:
Ciekaw jestem, czy wystarczy mi około 100 Euro dziennie na przeżycie :hut: Mam na myśli zakupy, czasami obiad na mieście i może jak starczy to na Plitvickie Jeziora.
Nie mam rozeznania czy te 100Euro to dużo czy mało :) na co starczy a na co nie :)
Czekam na odpowiedzi.
Z góry dziękuję :papa:
Pozdrawiam
Tomek
bieder1
Croentuzjasta
Posty: 173
Dołączył(a): 10.08.2008
Re: Koszt urlopu w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) bieder1 » 08.04.2015 10:56

tomi1984 napisał(a):Witam,
jadę do Chorwacji pierwszy raz. Proszę o opinie, czy pieniądze które mam zamiar przeznaczyć wystarczą.
CEL: Novi Vinodolski. Rodzina 2+1. Długość wycieczki - 8 dni.
Koszty przejazdu (ropa + winietki) - około 1000zł (250 Euro)
Apartament - 300 Euro - już zarezerwowany :oczko_usmiech:
Ciekaw jestem, czy wystarczy mi około 100 Euro dziennie na przeżycie :hut: Mam na myśli zakupy, czasami obiad na mieście i może jak starczy to na Plitvickie Jeziora.
Nie mam rozeznania czy te 100Euro to dużo czy mało :) na co starczy a na co nie :)
Czekam na odpowiedzi.
Z góry dziękuję :papa:
Pozdrawiam
Tomek

100 euro starczy ci bez problemu, obiad na mieście dla 2+1 to w zależności jak dużo jesz i co średnio 120-200 zł zostaje ci sporo na resztę dnia
piotrekbeti
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 689
Dołączył(a): 26.01.2014
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrekbeti » 08.04.2015 16:24

Witam. Potrzebna jest garść info na temat kosztów pobytu w lipcu 2015dla znajomych. Rodzina 2+3. Apartman opłacony. Winiety,opłaty na bramkach i paliwo policzone. Zabierane są powiedzmy kilka zgrzewek napojów, sprzęt plażowy, buty, lodówka turystyczna. Apartman wyposażony skromnie, malutka lodówka i kuchenka, niezbędny sprzęt kuchenny. Zabierają powiedzmy dania gotowe z kraju na ? połowę pobytu na obiadokolacje. I pewnie na połowę śniadań. 12noclegów. W planach 3-4dni zwiedzania, Split, Trogir, Zadar, KRKA, rejsy promami Sibenik i wyspa Brać. Może wynajecie łodki na cały dzień.Myślę o 1-2 obiadach w Konobach i około 6 kolacjach typu pizzerie, owoce morza, rybki z budki. Reszta na miejscu i np. grill.Raczej skromnie i oszczędnie, raczej na lodach i Karlovacko oszczędzać nie zamierzają. I pytanie podstawowe, kwota 1000E lub + - 4500 złotych jest wystarczająca dla nich na 12 dni pobytu? Zakładam że z tego 1000złotych pójdzie na bilety, promy. Koszt noclegu, paliwa, opłat drogowych jest z osobnej puli. Pewnie kolejny 1000 lody i napoje. Czyli zostaje 200-250 złotych na wyżywienie dziennie .Dadzą rade przy cenach w sezonie w małym miasteczku koło Sibenika?
VONPLES
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2674
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) VONPLES » 08.04.2015 18:19

piotrekbeti napisał(a):Witam. Potrzebna jest garść info na temat kosztów pobytu w lipcu 2015dla znajomych. Rodzina 2+3. Apartman opłacony. Winiety,opłaty na bramkach i paliwo policzone. Zabierane są powiedzmy kilka zgrzewek napojów, sprzęt plażowy, buty, lodówka turystyczna. Apartman wyposażony skromnie, malutka lodówka i kuchenka, niezbędny sprzęt kuchenny. Zabierają powiedzmy dania gotowe z kraju na ? połowę pobytu na obiadokolacje. I pewnie na połowę śniadań. 12noclegów. W planach 3-4dni zwiedzania, Split, Trogir, Zadar, KRKA, rejsy promami Sibenik i wyspa Brać. Może wynajecie łodki na cały dzień.Myślę o 1-2 obiadach w Konobach i około 6 kolacjach typu pizzerie, owoce morza, rybki z budki. Reszta na miejscu i np. grill.Raczej skromnie i oszczędnie, raczej na lodach i Karlovacko oszczędzać nie zamierzają. I pytanie podstawowe, kwota 1000E lub + - 4500 złotych jest wystarczająca dla nich na 12 dni pobytu? Zakładam że z tego 1000złotych pójdzie na bilety, promy. Koszt noclegu, paliwa, opłat drogowych jest z osobnej puli. Pewnie kolejny 1000 lody i napoje. Czyli zostaje 200-250 złotych na wyżywienie dziennie .Dadzą rade przy cenach w sezonie w małym miasteczku koło Sibenika?

...no pewnie, że dadzą i jeszcze im z tych (200-250 złotych) zostanie!!
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5195
Dołączył(a): 17.06.2004
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 09.04.2015 09:21

bieder1 napisał(a):Zawsze lubiłem ten temat hehe i te rekordy oszczędności Całkiem jak na forach o spalaniu samochodu - mi kurcze samochody zawsze palą więcej niż innym Nie wiem 3mu?????


No ba, jak mi przychodzą automatyczne maile na fona jak przekroczę 150 km/h to od razu średnie spalanie mi spadło o dobre pół litra na setkę a auto zasadniczo cały czas takie samo ...
rafalisko30
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1368
Dołączył(a): 17.07.2011
Re: Koszt urlopu w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) rafalisko30 » 09.04.2015 18:19

bieder1 napisał(a):
tomi1984 napisał(a):Witam,
jadę do Chorwacji pierwszy raz. Proszę o opinie, czy pieniądze które mam zamiar przeznaczyć wystarczą.
CEL: Novi Vinodolski. Rodzina 2+1. Długość wycieczki - 8 dni.
Koszty przejazdu (ropa + winietki) - około 1000zł (250 Euro)
Apartament - 300 Euro - już zarezerwowany :oczko_usmiech:
Ciekaw jestem, czy wystarczy mi około 100 Euro dziennie na przeżycie :hut: Mam na myśli zakupy, czasami obiad na mieście i może jak starczy to na Plitvickie Jeziora.
Nie mam rozeznania czy te 100Euro to dużo czy mało :) na co starczy a na co nie :)
Czekam na odpowiedzi.
Z góry dziękuję :papa:
Pozdrawiam
Tomek

100 euro starczy ci bez problemu, obiad na mieście dla 2+1 to w zależności jak dużo jesz i co średnio 120-200 zł zostaje ci sporo na resztę dnia


Razem do wydania 1350E, po dzisiejszym kursie 4,02zł za 1E to prawie 5400zł. Tyle kaski na 8 dni to wakacje na bogato, praktycznie "all inclusive" (ale to tylko moja subiektywna opinia). Miłego wypoczynku :D
tomasz1
Odkrywca
Posty: 67
Dołączył(a): 01.05.2011
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomasz1 » 12.04.2015 14:01

tomasz1 napisał(a):Ile kosztuje urlop w Chorwacji to napisze jak wrócę..Ponieważ żona straciła pracę będzie zero szaleństwa totalne minimum.



Dzisiaj się zmobilizowałem i podliczyłem :D

Chorwacja 2014 Srima u Dario.

Apartament 65 euro * 7 dni = 1900 zł

Ubezpieczenie A.. Travel 200zł - 3 0soby

Dodatkowo do polisy OC dokupiłem AutoCasco (w tym europa )i Assistance Europa około 700 zł.

Jedzenie do Cro = 400 zł
jakieś sery ,kiełbasy,puszki ,słoiki do lodówki samochodowej na 12volt,słodycze na droge ,chipsy napoje i inne

pierdoły.

PALIWO

W dwie strony zatankowano - 285,98 litra = 1660zł
Wskazanie komputera - 3311,2 km ,263,3 litra zuzycie = średnia spalania 7,9/100 benzyny, Laguna z boxem na dachu.


Vinety + Bramki = 380 zł

Czechy 310 koron
Austria i Słowenia 8,5 + 15 euro
Bramki Cro 48 i 138 kun
Bramki z Cro 138 i 48 kun

Kawy na trasie kawa ,jakieś Hot dogi = 100 zł

Wydatki w Cro skromnie w tym wodospady krka (300kun) zakupy w Lidlu,konoby = 2100 kun = 1200 zł

1900zł app
1660zł paliwo
380zł bramki vinety
-------
3940zł

900zł ubezpieczenia
400zł jadło do Cro
1200zł wydatki w Cro
100zł caffe
-----
2600zł


3940
2600
-----
6540zł

Taniej sie nie dało ;) można komentować :)
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5195
Dołączył(a): 17.06.2004
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 13.04.2015 08:34

tomasz1 napisał(a):...
Ubezpieczenie A.. Travel 200zł - 3 0soby

Dodatkowo do polisy OC dokupiłem AutoCasco (w tym europa )i Assistance Europa około 700 zł.
...
zuzycie = średnia spalania 7,9/100 benzyny, Laguna z boxem na dachu.
...
Kawy na trasie kawa ,jakieś Hot dogi = 100 zł
...
Wydatki w Cro skromnie w tym wodospady krka (300kun) zakupy w Lidlu,konoby = 2100 kun = 1200 zł
...
-----
6540zł

Taniej sie nie dało ;) można komentować :)


Skoro można ;)

Ubezpieczeń jak rozmawiam wsród znajomych zwykle nie wykupują, my też nie, auta nowe na gwarancji z pełnym pakietem od producenta więc tu juz mamy 9 stówek w kieszeni

Oczywiscie, że są auta wiecej palące niz Laguny i to na dodatek benzyny ale myślę że większość jednak mniej zbuzuje. Nam rok temu wyszło chyba 5,3ON ale bez boksu, mamy kombiaka i to spokojnie wystarczy

Jak wyczytałem, że Laguna to juz wiem dlaczego aż 7 stów na Assistance :mrgreen:

My jedziemy nocą i szkoda nam czasu na kawkowanie po drodze. Ostatnie jedzenie i tankowanie to w PL przed granicą ale tam może z 2-3 dychy zejdą na to na co ty stowę wydajesz

Ostatnimi latami raczej sie byczymy na plaży więc i na atrakcje tyle nie wydajemy. Mając na uwadze ze knajpie jesteśmy co 2 dni, wydajemy koło 100 zeta to nam 6 stów wyjdzie czyli połowę Twojej kwoty
wtopek
zbanowany
Posty: 305
Dołączył(a): 08.01.2015
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) wtopek » 13.04.2015 11:07

piotrulex napisał(a):
tomasz1 napisał(a):...
Ubezpieczenie A.. Travel 200zł - 3 0soby

Dodatkowo do polisy OC dokupiłem AutoCasco (w tym europa )i Assistance Europa około 700 zł.
...
zuzycie = średnia spalania 7,9/100 benzyny, Laguna z boxem na dachu.
...
Kawy na trasie kawa ,jakieś Hot dogi = 100 zł
...
Wydatki w Cro skromnie w tym wodospady krka (300kun) zakupy w Lidlu,konoby = 2100 kun = 1200 zł
...
-----
6540zł

Taniej sie nie dało ;) można komentować :)


Skoro można ;)

Ubezpieczeń jak rozmawiam wsród znajomych zwykle nie wykupują, my też nie, auta nowe na gwarancji z pełnym pakietem od producenta więc tu juz mamy 9 stówek w kieszeni

Oczywiscie, że są auta wiecej palące niz Laguny i to na dodatek benzyny ale myślę że większość jednak mniej zbuzuje. Nam rok temu wyszło chyba 5,3ON ale bez boksu, mamy kombiaka i to spokojnie wystarczy

Jak wyczytałem, że Laguna to juz wiem dlaczego aż 7 stów na Assistance :mrgreen:

My jedziemy nocą i szkoda nam czasu na kawkowanie po drodze. Ostatnie jedzenie i tankowanie to w PL przed granicą ale tam może z 2-3 dychy zejdą na to na co ty stowę wydajesz

Ostatnimi latami raczej sie byczymy na plaży więc i na atrakcje tyle nie wydajemy. Mając na uwadze ze knajpie jesteśmy co 2 dni, wydajemy koło 100 zeta to nam 6 stów wyjdzie czyli połowę Twojej kwoty


Radzę czytać ze zrozumieniem, gość pisze o ubezpieczeniu turystycznym. gratuluję wyjazdów bez takiego ubezpieczenia :)
Nicolae
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 295
Dołączył(a): 20.04.2011
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nicolae » 13.04.2015 11:13

nie tylko o turystycznym
Ubezpieczenie A.. Travel 200zł - 3 0soby

Dodatkowo do polisy OC dokupiłem AutoCasco (w tym europa )i Assistance Europa około 700 zł.
ita
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1974
Dołączył(a): 22.01.2006
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) ita » 13.04.2015 11:14

wtopek, ubezpieczenie nie jest obowiązkowe, każdy sam decyduje czy się ubezpieczać czy nie i ma do tego pełne prawo.
Raczej Ty czytasz bez zrozumienia ;) piotrulex chyba zrozumiał ;)
wtopek
zbanowany
Posty: 305
Dołączył(a): 08.01.2015
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) wtopek » 13.04.2015 11:23

ita napisał(a):wtopek, ubezpieczenie nie jest obowiązkowe, każdy sam decyduje czy się ubezpieczać czy nie i ma do tego pełne prawo.
Raczej Ty czytasz bez zrozumienia ;) piotrulex chyba zrozumiał ;)


Pierwsze zdanie wpisu tomasza dotyczyło ubezpieczenia turystycznego.

A brak takiego ubezpieczenia jest oczywiście suwarenną decyzją, co jednam nie przeszkadza mi się jej dziwić, bo i jest czemu...
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze - strona 375
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone