Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
wtopek
zbanowany
Posty: 305
Dołączył(a): 08.01.2015
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) wtopek » 13.04.2015 11:27

Nicolae napisał(a):nie tylko o turystycznym
Ubezpieczenie A.. Travel 200zł - 3 0soby

Dodatkowo do polisy OC dokupiłem AutoCasco (w tym europa )i Assistance Europa około 700 zł.


Precyzuję: pierwsze zdanie jego wpisu.
Nicolae
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 295
Dołączył(a): 20.04.2011
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nicolae » 13.04.2015 11:29

wtopek napisał(a):Pierwsze zdanie dotyczyło ubezpieczenia turystycznego.

Pierwsze zdanie piotrulex'a?
Ubezpieczeń jak rozmawiam wsród znajomych zwykle nie wykupują, my też nie, auta nowe na gwarancji z pełnym pakietem od producenta więc tu juz mamy 9 stówek w kieszeni


Dla mnie pierwsza część zdania dotyczy ubezpieczenia turystycznego a druga ubezpieczenia auta - stąd suma "9 stówek"
wtopek
zbanowany
Posty: 305
Dołączył(a): 08.01.2015
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) wtopek » 13.04.2015 11:29

Nicolae napisał(a):
wtopek napisał(a):Pierwsze zdanie dotyczyło ubezpieczenia turystycznego.

Pierwsze zdanie piotrulex'a?
Ubezpieczeń jak rozmawiam wsród znajomych zwykle nie wykupują, my też nie, auta nowe na gwarancji z pełnym pakietem od producenta więc tu juz mamy 9 stówek w kieszeni


Dla mnie pierwsza część zdania dotyczy ubezpieczenia turystycznego a druga ubezpieczenia auta - stąd suma "9 stówek"


tomasza, a chcąc być ortodoksyjnie precyzyjnym, czwarta linijka jego postu:

"Ubezpieczenie A.. Travel 200zł - 3 0soby"
Ostatnio edytowano 13.04.2015 11:31 przez wtopek, łącznie edytowano 1 raz
ita
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1974
Dołączył(a): 22.01.2006
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) ita » 13.04.2015 11:31

Chorwacja to nie dziki zachód, do lekarza da się iść i bez ubezpieczenia. Z transportem zwłok trochę problem, ale też prawdopodobieństwo nie aż takie wielkie. Do domu tez nie aż tak daleko.
Dobra bo zaraz zacznie się lawina, ja akurat jestem cykor i do CRO wykupuję, ale jak robię wypad do Londynu czy Paryża, czy Berlina na zakupy to już nawet nie pomyślę.
Wiadomo, że lepiej mieć, ale ludzie różnie robią. 700 za autocasco na tylko wyjazd to dla mnie stanowczo za dużo, chyba bym to wolała włożyć w samochód.
Nicolae
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 295
Dołączył(a): 20.04.2011
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nicolae » 13.04.2015 11:34

tomasz napisał że wykupił ubezpieczenie turystyczne - 200 zł i dodatkowe auta - 700 zł co daje 900 zł
piotrulex napisał że nie kupuje tych powyższych ubezpieczeń i zaoszczędzi 900 zł

Więc czego Piotrulex nie zrozumiał?
wtopek
zbanowany
Posty: 305
Dołączył(a): 08.01.2015
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) wtopek » 13.04.2015 11:35

ita napisał(a):Chorwacja to nie dziki zachód, do lekarza da się iść i bez ubezpieczenia. Z transportem zwłok trochę problem, ale też prawdopodobieństwo nie aż takie wielkie. Do domu tez nie aż tak daleko.
Dobra bo zaraz zacznie się lawina, ja akurat jestem cykor i do CRO wykupuję, ale jak robię wypad do Londynu czy Paryża, czy Berlina na zakupy to już nawet nie pomyślę.
Wiadomo, że lepiej mieć, ale ludzie różnie robią. 700 za autocasco na tylko wyjazd to dla mnie stanowczo za dużo, chyba bym to wolała włożyć w samochód.


do szpitala też?

ale fajnie, że znasz temat, to może coś napiszesz na temat EKUZ i kosztów leczenia ambulatoryjnego i szpitalnego w Chorwacji

natomist co do ac, jeśli samochód nowy to się przydaje, biorąc pod uwagę liczne wąskie dróżki i mijanki na szerokość lusterek, jeśli stary, poobijany rzęch, to oczywiście nie ma się czym martwić...
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5195
Dołączył(a): 17.06.2004
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 13.04.2015 11:38

wtopek napisał(a):
piotrulex napisał(a):
tomasz1 napisał(a):...
Ubezpieczenie A.. Travel 200zł - 3 0soby

Dodatkowo do polisy OC dokupiłem AutoCasco (w tym europa )i Assistance Europa około 700 zł.
...
zuzycie = średnia spalania 7,9/100 benzyny, Laguna z boxem na dachu.
...
Kawy na trasie kawa ,jakieś Hot dogi = 100 zł
...
Wydatki w Cro skromnie w tym wodospady krka (300kun) zakupy w Lidlu,konoby = 2100 kun = 1200 zł
...
-----
6540zł

Taniej sie nie dało ;) można komentować :)


Skoro można ;)

Ubezpieczeń jak rozmawiam wsród znajomych zwykle nie wykupują, my też nie, auta nowe na gwarancji z pełnym pakietem od producenta więc tu juz mamy 9 stówek w kieszeni

Oczywiscie, że są auta wiecej palące niz Laguny i to na dodatek benzyny ale myślę że większość jednak mniej zbuzuje. Nam rok temu wyszło chyba 5,3ON ale bez boksu, mamy kombiaka i to spokojnie wystarczy

Jak wyczytałem, że Laguna to juz wiem dlaczego aż 7 stów na Assistance :mrgreen:

My jedziemy nocą i szkoda nam czasu na kawkowanie po drodze. Ostatnie jedzenie i tankowanie to w PL przed granicą ale tam może z 2-3 dychy zejdą na to na co ty stowę wydajesz

Ostatnimi latami raczej sie byczymy na plaży więc i na atrakcje tyle nie wydajemy. Mając na uwadze ze knajpie jesteśmy co 2 dni, wydajemy koło 100 zeta to nam 6 stów wyjdzie czyli połowę Twojej kwoty


Radzę czytać ze zrozumieniem, gość pisze o ubezpieczeniu turystycznym. gratuluję wyjazdów bez takiego ubezpieczenia :)


Zdecydowanie przeczytałem ze zrozumieniem

Ty też?
ita
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1974
Dołączył(a): 22.01.2006
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) ita » 13.04.2015 11:40

temat znam o tyle, że poszłam do szpitala na dyżur z gorączkującym dzieckiem, tam zostało zbadane, na drugi dzień wysłane na badanie krwi, kolejna wizyta, wszystko bez opłat tylko spisali moje dane z paszportu. (ubezpieczenie miałam, ale nikt o nie nie prosił)
Koleżanka była na okulistyce to leki miała za darmo.
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5195
Dołączył(a): 17.06.2004
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 13.04.2015 11:40

Nicolae napisał(a):tomasz napisał że wykupił ubezpieczenie turystyczne - 200 zł i dodatkowe auta - 700 zł co daje 900 zł
piotrulex napisał że nie kupuje tych powyższych ubezpieczeń i zaoszczędzi 900 zł

Więc czego Piotrulex nie zrozumiał?


Wszystko zrozumiał pewnie podobnie jak Ty :)

biorę EKUZ, rok temu miałem wizytę powiedzmy u okulisty w prywatnym gabinecie przy jamimś hotelu w Basce, z lekami nieco 200kn, w PL wypełniłem wniosek i około połowę mi oddali
wtopek
zbanowany
Posty: 305
Dołączył(a): 08.01.2015
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) wtopek » 13.04.2015 11:47

ita napisał(a):temat znam o tyle, że poszłam do szpitala na dyżur z gorączkującym dzieckiem, tam zostało zbadane, na drugi dzień wysłane na badanie krwi, kolejna wizyta, wszystko bez opłat tylko spisali moje dane z paszportu. (ubezpieczenie miałam, ale nikt o nie nie prosił)
Koleżanka była na okulistyce to leki miała za darmo.


czyli zapłacił NFZ, do którego chorwacka instytucja wystąpiła z regresem :)

a co w przypadku kosztow leczenia szpitalnego i transportu chorego do kraju?

i jak się ma twoja i koleżanki historia do info naszego MSZ:

"Wszyscy ubezpieczeni, którzy nie wykupili dodatkowego ubezpieczenia zdrowotnego, mają obowiązek ponoszenia częściowych kosztów udzielonych im świadczeń. Obowiązek ten nie dotyczy dzieci do 18 roku życia, które stale zamieszkują na terenie Chorwacji. Osobom posiadającym dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne, wykupione w HZZO bądź u komercyjnego ubezpieczyciela, pokrywane są również koszty współpłacenia.
Osoby ubezpieczone, które w Chorwacji korzystają z rzeczowych świadczeń zdrowotnych są zobowiązane do pokrycia 20% wartości kosztów świadczeń, z tym, że wartość minimalna współpłacenia nie może być niższa niż odsetek podstawy budżetowej, który wynosi 3.326 kun. Dla przykładu ubezpieczony jest obowiązany zapłacić 10 kun za świadczenia udzielone przez lekarza rodzinnego, ginekologa oraz dentystę. Maksymalna wysokość współpłacenia nie może przekroczyć 60,13% podstawy budżetowej bądź 2.000 kun, np. w przypadku leczenia szpitalnego.
Leki znajdujące się na liście leków sporządzonej przez HZZO, mogą być przepisywane wyłącznie przez lekarza rodzinnego udzielającego świadczeń w ramach praktyki ogólnej. Osoby ubezpieczone mają prawo do transportu medycznego w razie nagłego wypadku, jak również w innych przypadkach, zależnie od decyzji lekarza."
Nicolae
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 295
Dołączył(a): 20.04.2011
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nicolae » 13.04.2015 12:00

wtopek to nie temat o ubezpieczeniach, przyznaj się po prostu do błędu w ocenie wpisu piotrulex'a i kończymy OT :papa:
wtopek
zbanowany
Posty: 305
Dołączył(a): 08.01.2015
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) wtopek » 13.04.2015 12:02

Nicolae napisał(a):wtopek to nie temat o ubezpieczeniach, przyznaj się po prostu do błędu w ocenie wpisu piotrulex'a i kończymy OT :papa:


oceniałem wpis tomasza, a temat ubezpieczenia jest jak nabardziej wpisujący się w temat wątku

co do wpisu piotrulexa, zdziwiłem się tylko, że jeździ po "polsku i smoleńsku", czyli jakoś to będzie :D
Nicolae
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 295
Dołączył(a): 20.04.2011
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nicolae » 13.04.2015 12:06

wtopek napisał(a):
piotrulex napisał(a):
tomasz1 napisał(a):...
Ubezpieczenie A.. Travel 200zł - 3 0soby

Dodatkowo do polisy OC dokupiłem AutoCasco (w tym europa )i Assistance Europa około 700 zł.
...
zuzycie = średnia spalania 7,9/100 benzyny, Laguna z boxem na dachu.
...
Kawy na trasie kawa ,jakieś Hot dogi = 100 zł
...
Wydatki w Cro skromnie w tym wodospady krka (300kun) zakupy w Lidlu,konoby = 2100 kun = 1200 zł
...
-----
6540zł

Taniej sie nie dało ;) można komentować :)


Skoro można ;)

Ubezpieczeń jak rozmawiam wsród znajomych zwykle nie wykupują, my też nie, auta nowe na gwarancji z pełnym pakietem od producenta więc tu juz mamy 9 stówek w kieszeni

Oczywiscie, że są auta wiecej palące niz Laguny i to na dodatek benzyny ale myślę że większość jednak mniej zbuzuje. Nam rok temu wyszło chyba 5,3ON ale bez boksu, mamy kombiaka i to spokojnie wystarczy

Jak wyczytałem, że Laguna to juz wiem dlaczego aż 7 stów na Assistance :mrgreen:

My jedziemy nocą i szkoda nam czasu na kawkowanie po drodze. Ostatnie jedzenie i tankowanie to w PL przed granicą ale tam może z 2-3 dychy zejdą na to na co ty stowę wydajesz

Ostatnimi latami raczej sie byczymy na plaży więc i na atrakcje tyle nie wydajemy. Mając na uwadze ze knajpie jesteśmy co 2 dni, wydajemy koło 100 zeta to nam 6 stów wyjdzie czyli połowę Twojej kwoty


Radzę czytać ze zrozumieniem, gość pisze o ubezpieczeniu turystycznym. gratuluję wyjazdów bez takiego ubezpieczenia :)


wtopek napisał(a):
Nicolae napisał(a):wtopek to nie temat o ubezpieczeniach, przyznaj się po prostu do błędu w ocenie wpisu piotrulex'a i kończymy OT :papa:


oceniałem wpis tomasza, a temat ubezpieczenia jest jak nabardziej wpisujący się w temat wątku

:?:
ita
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1974
Dołączył(a): 22.01.2006
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) ita » 13.04.2015 12:07

wtopek napisał(a):
ita napisał(a):temat znam o tyle, że poszłam do szpitala na dyżur z gorączkującym dzieckiem, tam zostało zbadane, na drugi dzień wysłane na badanie krwi, kolejna wizyta, wszystko bez opłat tylko spisali moje dane z paszportu. (ubezpieczenie miałam, ale nikt o nie nie prosił)
Koleżanka była na okulistyce to leki miała za darmo.


czyli zapłacił NFZ, do którego chorwacka instytucja wystąpiła z regresem :)

a co w przypadku kosztow leczenia szpitalnego i transportu chorego do kraju?

i jak się ma twoja i koleżanki historia do info naszego MSZ:

"Wszyscy ubezpieczeni, którzy nie wykupili dodatkowego ubezpieczenia zdrowotnego, mają obowiązek ponoszenia częściowych kosztów udzielonych im świadczeń. Obowiązek ten nie dotyczy dzieci do 18 roku życia, które stale zamieszkują na terenie Chorwacji. Osobom posiadającym dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne, wykupione w HZZO bądź u komercyjnego ubezpieczyciela, pokrywane są również koszty współpłacenia.
Osoby ubezpieczone, które w Chorwacji korzystają z rzeczowych świadczeń zdrowotnych są zobowiązane do pokrycia 20% wartości kosztów świadczeń, z tym, że wartość minimalna współpłacenia nie może być niższa niż odsetek podstawy budżetowej, który wynosi 3.326 kun. Dla przykładu ubezpieczony jest obowiązany zapłacić 10 kun za świadczenia udzielone przez lekarza rodzinnego, ginekologa oraz dentystę. Maksymalna wysokość współpłacenia nie może przekroczyć 60,13% podstawy budżetowej bądź 2.000 kun, np. w przypadku leczenia szpitalnego.
Leki znajdujące się na liście leków sporządzonej przez HZZO, mogą być przepisywane wyłącznie przez lekarza rodzinnego udzielającego świadczeń w ramach praktyki ogólnej. Osoby ubezpieczone mają prawo do transportu medycznego w razie nagłego wypadku, jak również w innych przypadkach, zależnie od decyzji lekarza."

nijak się ma. Powiedziałam, że do CRO ubezpieczenie wykupuję,
wtedy miałam i nie chcieli, miałam błagać? ;)
co nie zmienia faktu, że niektórzy jeżdżą bez i żyją, ryzyk fizyk ;)
każdy podejmuje decyzje za siebie i tyle. :roll:
wtopek
zbanowany
Posty: 305
Dołączył(a): 08.01.2015
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) wtopek » 13.04.2015 12:09

ita napisał(a):
wtopek napisał(a):
ita napisał(a):temat znam o tyle, że poszłam do szpitala na dyżur z gorączkującym dzieckiem, tam zostało zbadane, na drugi dzień wysłane na badanie krwi, kolejna wizyta, wszystko bez opłat tylko spisali moje dane z paszportu. (ubezpieczenie miałam, ale nikt o nie nie prosił)
Koleżanka była na okulistyce to leki miała za darmo.


czyli zapłacił NFZ, do którego chorwacka instytucja wystąpiła z regresem :)

a co w przypadku kosztow leczenia szpitalnego i transportu chorego do kraju?

i jak się ma twoja i koleżanki historia do info naszego MSZ:

"Wszyscy ubezpieczeni, którzy nie wykupili dodatkowego ubezpieczenia zdrowotnego, mają obowiązek ponoszenia częściowych kosztów udzielonych im świadczeń. Obowiązek ten nie dotyczy dzieci do 18 roku życia, które stale zamieszkują na terenie Chorwacji. Osobom posiadającym dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne, wykupione w HZZO bądź u komercyjnego ubezpieczyciela, pokrywane są również koszty współpłacenia.
Osoby ubezpieczone, które w Chorwacji korzystają z rzeczowych świadczeń zdrowotnych są zobowiązane do pokrycia 20% wartości kosztów świadczeń, z tym, że wartość minimalna współpłacenia nie może być niższa niż odsetek podstawy budżetowej, który wynosi 3.326 kun. Dla przykładu ubezpieczony jest obowiązany zapłacić 10 kun za świadczenia udzielone przez lekarza rodzinnego, ginekologa oraz dentystę. Maksymalna wysokość współpłacenia nie może przekroczyć 60,13% podstawy budżetowej bądź 2.000 kun, np. w przypadku leczenia szpitalnego.
Leki znajdujące się na liście leków sporządzonej przez HZZO, mogą być przepisywane wyłącznie przez lekarza rodzinnego udzielającego świadczeń w ramach praktyki ogólnej. Osoby ubezpieczone mają prawo do transportu medycznego w razie nagłego wypadku, jak również w innych przypadkach, zależnie od decyzji lekarza."

nijak się ma. Powiedziałam, że do CRO ubezpieczenie wykupuję,
wtedy miałam i nie chcieli, miałam błagać? ;)
co nie zmienia faktu, że niektórzy jeżdżą bez i żyją, ryzyk fizyk ;)
każdy podejmuje decyzje za siebie i tyle. :roll:


trafiłaś na filantropów :)

masz, jeżdżą i żyją, zawsze "jakoś to będzie" :D

EOT
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze - strona 376
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone