Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
mervik
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6870
Dołączył(a): 03.11.2012
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) mervik » 14.02.2015 12:43

anakin napisał(a):
kobrat napisał(a):tu trzeba zrobic takie porownanie : Egipt hotel 5 gwiazdek i Chorwacja np. 4 gwiazdki. Stad ta polowa :) . Jak juz pisalem wczesniej , znajomi wykupili pobyt w hotelu 4 gwiazdkowym w miejscowosci Bol z dojazdem wlasnym All in = 3 osoby (2+1) na 12 Dni i zaplacili okolo 3600 Euro !!!

Tyle, że takie porównanie jest tutaj zupełnie bez sensu, bo ilu ludzi z tego forum do takich miejsc jeździ?
5-10% .


Ja myślę , że nie więcej jak 3% tylko korzysta z takiej formy ...mowa o Polakach :wink:
kobrat
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 558
Dołączył(a): 21.01.2013
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) kobrat » 14.02.2015 13:02

mervik napisał(a):
anakin napisał(a):
kobrat napisał(a):tu trzeba zrobic takie porownanie : Egipt hotel 5 gwiazdek i Chorwacja np. 4 gwiazdki. Stad ta polowa :) . Jak juz pisalem wczesniej , znajomi wykupili pobyt w hotelu 4 gwiazdkowym w miejscowosci Bol z dojazdem wlasnym All in = 3 osoby (2+1) na 12 Dni i zaplacili okolo 3600 Euro !!!

Tyle, że takie porównanie jest tutaj zupełnie bez sensu, bo ilu ludzi z tego forum do takich miejsc jeździ?
5-10% .


Ja myślę , że nie więcej jak 3% tylko korzysta z takiej formy ...mowa o Polakach :wink:

lub jeszcze mniej
Miril
Croentuzjasta
Posty: 274
Dołączył(a): 23.01.2009
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Miril » 14.02.2015 14:46

yzedef napisał(a):
Lednice napisał(a):Lepiej już jechać ze skromnym budżetem niż nie jechać :D
A jak ktoś wydaje więcej, też nic w tym złego nie jest :wink:

Dokładnie! każdy jedzie w takim standardzie na jaki go stać, Rockefellerowie nie bądźcie tacy do przodu bo życie jest długie i różnie w nim bywa, rozumiem że dziecko jak nie zje codziennie 10 gałek lodów to będzie miało traumę i uraz na całe życie (sory za przerysowanie ale tak lepiej brzmi:)), a czy nie uważacie że traumę to może mieć że w ogóle nigdzie nie pojechało ?, dla moich dzieciaków liczy się tylko morze i zabawy w wodzie, klimat i inny totalnie świat od naszego... nie róbmy z nich od dziecka małych potworków nastawionych na maksymalną konsumpcję... W zeszłym roku wydałem na 2 tygodnie 8 tys. z kawałkiem, ale jak mi się obniży stopa życiowa to będę kombinował tak aby pojechać za połowę tego, liczy się fakt wyrwania i naładowania akumulatorów, nie ma co innym zaglądać w kieszeń...
Co do Egiptu, w tym roku byłem z last mineta w październiku na tydzień w Dahab w bardzo fajnym hotelu za 3 tys. za 2 osoby... ogólnie gdyby nie rafa fajna to nuda, nuda i nijak to ma się do Chorwacji. Wakacje all inclusive to nie dla nas.. wolimy już te zapasy z Polski coś samemu zrobić, słoiki z gołąbkami i niż żreć jak te prosiaki do oporu :)

Chyba możemy sobie "rękę podać" :mrgreen: W tym roku tygodniowy pobyt w Cro wyliczyłem na ok. 2,5tys. za 6 os.(kilka stron wcześniej jest rozpiska :oczko_usmiech: )
Nawet niech będzie 3 tysie to i tak daleko do kwot podawanych przez niektórych.
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 14.02.2015 14:54

Miril napisał(a):
yzedef napisał(a):
Lednice napisał(a):Wakacje all inclusive to nie dla nas.. wolimy już te zapasy z Polski coś samemu zrobić, słoiki z gołąbkami i niż żreć jak te prosiaki do oporu :)





Właśnie
kobrat
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 558
Dołączył(a): 21.01.2013
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) kobrat » 14.02.2015 15:54

Lednice napisał(a):
Roland90 napisał(a): A to ,że im częściej będziemy wyjeżdżając choćbyśmy mieli korę z drzew jeść tym będziemy bardziej zadowoleni.....


Nie wpadajmy w przesadę :wink: Szkoda drzew :wink:

Oszczędzanie jest chwalebne, ale też nie ma co odmawiać sobie oraz rodzinie na wczasach lodów, czy niczego nie zwiedzać, itp. :roll:
Może się skończyć rozwodem albo porzuceniem przez dziewczynę :wink:

------

Sprawdziłem teraz ofertę hoteli na wyspie Brac, w Bol, i **** hotel Bluesun Grand Hotel Elaphusa, 12 nocy, 2 dorosłych i dziecko tak jak piszesz, kosztuje w lipcu 2804 euro 8)

Znajomi trochę przepłacili albo ubarwili rzeczywistość :wink:

Z drugiej strony 2 tygodnie w hotelu ***** w Egipcie, w jednym z najtańszych tej kategorii, 2 dorosłych i dziecko, Continental Plaza Beach w Sharm el Sheikh, kosztuje w lipcu 2848 euro

Ani tak, ani siak, nie wychodzi na to, że pobyt w Egipcie kosztuje połowę tego co w Chorwacji, jak się porównuje podobne warunki pobytu 8)

to zobacz Chorwacje samolotem na 15 dni all in :idea: ( np Itaka 15 dni --Hotel 4 gwiazdki Albatros , miejscowosc Cavtat 2+1, wylot 2.07 = 17885 zl , Egipt 4 gwiazdki Hotel Best Western Solitaire Resort Marsa El Alam 2+1, wylot 4.07 ---- 7319 zl .... i tak to sie ma i tak i siak wychodzi wiecej niz polowe taniej :mrgreen: Najdrozszy Egipt z Itaki Hotel La Résidence Des Cascades 5 Gwiazdek 2+1 wylot 2.07 ---10799 zl :!:
Użytkownik usunięty
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 14.02.2015 17:03

Ten sam hotel, który podałeś w Cavtat, ta sama liczba osób, w sezonie, itd.
Przy podróży autem
wyszło
CENA CAŁKOWITA ZA 14 DNI 10 279 zł :wink:
( spawdzone na wakacje.pl 8) )

Doliczając benzynę i inne koszty typu winietka wychodzi maksymalnie 12 000
I to jest realna kwota do porównań :!:

Poza tym hotel **** w Egipcie to nie ot samo co **** w Chorwacji, w Chorwacji dostałby ***
Więc ten w Egipcie musiałby mieć ***** i być bardzo dobrze oceniany :!:
np. Cleopatra Luxury Resort w Sharm el Sheikh
CENA CAŁKOWITA ZA 14 DNI
12 640 zł
( spawdzone na wakacje.pl 8) )

Jak się porówna te same warunki pobytu, to wychodzi realnie na to samo, Chorwacja i Egipt, 8)
Oczywiście jak ktoś chce, może próbować udowodnić, że wczasy w Chorwacji
kosztują go tyle samo co podróż dookoła świata :wink:
Ja sam kiedyś usłyszałem od pewnej kobitki, że Egipt ją kosztuje tyle samo co kwatera prywatna nad Bałtykiem :wink:
kobrat
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 558
Dołączył(a): 21.01.2013
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) kobrat » 14.02.2015 17:08

Lednice napisał(a):Ten sam hotel, który podałeś w Cavtat, ta sama liczba osób, w sezonie, itd.
Przy podróży autem
wyszło
CENA CAŁKOWITA ZA 14 DNI 10 279 zł :wink:
( spawdzone na wakacje.pl 8) )

Doliczając benzynę i inne koszty typu winietka wychodzi maksymalnie 12 000
I to jest realna kwota do porównań :!:

Poza tym hotel **** w Egipcie to nie ot samo co **** w Chorwacji, w Chorwacji dostałby ***
Więc ten w Egipcie musiałby mieć ***** i być bardzo dobrze oceniany :!:
np. Cleopatra Luxury Resort w Sharm el Sheikh
CENA CAŁKOWITA ZA 14 DNI
12 640 zł
( spawdzone na wakacje.pl 8) )

Jak się porówna te same warunki pobytu, to wychodzi realnie na to samo, Chorwacja i Egipt, 8)
Oczywiście jak ktoś chce, może próbować udowodnić, że wczasy w Chorwacji
kosztują go tyle samo co podróż dookoła świata :wink:
Ja sam kiedyś usłyszałem od pewnej kobitki, że Egipt ją kosztuje tyle samo co kwatera prywatna nad Bałtykiem :wink:

co ty porownujesz samochod do samolotu!!!!!!!!! ja moge napisac , ze samochodem do Egiptu pojade za 2000 zl do tego samego hotelu
Użytkownik usunięty
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 14.02.2015 17:09

A kto lata do Chorwacji samolotem :?: :!: Przecież to się kompletnie nie opłaca, tak samo jak do Egiptu autem :wink:
JACU
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 78
Dołączył(a): 30.06.2013
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) JACU » 14.02.2015 17:30

Dajcie już se na luz z tymi wyliczankami chyba to temat o tym ile wydaliśmy a nie ile możemy wydać??

Jak mnie nie było stać nigdzie nie jechałem zapitalałem 365 dni w roku aby miec na rachunki

teraz powiedziałem "pracodawcom" PA jestem na swoim nie jest źle dobrze wcale ale mi nie brakuje

Chciałem w ferie jechać nad nasz bałtyk na 5 dni zima spacery tez sie da kwatera gorsza od tej w Coorwacji w Sopocie 320 zł doba, w Tucepi 60 euro za dobę. Mówię do mojej c ty jak zamiast na 10 pojedziemy na 15 dni a odpuścimy Sopot. I ona i chłopaki są na tak wiec dwa tygodnie bedziem sie włuczyć po cro.

Ceny każdy liczy kalkuluje ale i tu i tam trzeba jeść :)

wiadomo knajpy drożej coś tam kupić upitrasić taniej nawet bardzo tanio da się

Jedno powiem - nikt wam nie zabierze ani nie obliczy wspomnień - a kasa i tak się rozejdzie :)
ita
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1974
Dołączył(a): 22.01.2006
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) ita » 14.02.2015 18:15

Bocian napisał(a):
ita napisał(a):dzieciom zakładam klapki na oczy jak koniowi, żeby nie widziały co inne dzieci jedzą 8O


Tak się zastanawiałem co te dzieciaki w Borku jak przyjechaliście z klapkami na oczach chodzą... :lol: I to były klapki Kubota :)

Eeeeee w Borku to nic nie ma? Tam klapki można ściągnąć na trochę ;)
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10891
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 14.02.2015 18:23

kobrat napisał(a):i tu sie Sz. Pan myli, gdyz noclegi w Egipcie sa piekielnie tanie i gdyby Egipt nie byl tak daleko, to podejzewam, ze Sz. Pan spedzilby wakacje za 1300 zl :mrgreen: ( no bo samochodem raczej Sz. Pan nie pojedzie

sam podał Pan argumenty dla mnie na nie + jeszcze zapewne siedzenie tylko w hotelu
kobrat napisał(a):Zastanawiam sie, dlaczego Sz. Pan nie skorzysta z ofert biur podrozy?? Last minute - moge podac biuro na priv - w tamtym roku 12 dni ( 9 noclegow) Supetar na Brac , dojazd autobusem 499 zl/osobe , zabralby sobie Sz. Pan jedzenie z domu + 70 Euro i rachunek pomniejszyl o okolo 1000 zl :hut:

czas korzystania z biur podróży minął...
proszę Pana usera, by podał podobne do moich warunków, a nie: autobus, narzucone miejsce noclegu, ilość dni noclegu oraz "coś" wzięte na ostatnią chwilę i jeszcze tachaj żarcie w walizkach na miejsce zbiórki, jak mamy porównywać to chyba bardzo podobne warunki/szczegóły

btw: poprzednie moje wyliczenia nt planowanego urlopu tygodniowego w Cro nadal są aktualne i zamierzam się w nich zmieścić, jak Ktoś ma ochotę czekać 3 lata na All in to proszę
kobrat
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 558
Dołączył(a): 21.01.2013
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) kobrat » 14.02.2015 21:53

JACU napisał(a):Dajcie już se na luz z tymi wyliczankami chyba to temat o tym ile wydaliśmy a nie ile możemy wydać??

Jak mnie nie było stać nigdzie nie jechałem zapitalałem 365 dni w roku aby miec na rachunki

teraz powiedziałem "pracodawcom" PA jestem na swoim nie jest źle dobrze wcale ale mi nie brakuje

Chciałem w ferie jechać nad nasz bałtyk na 5 dni zima spacery tez sie da kwatera gorsza od tej w Coorwacji w Sopocie 320 zł doba, w Tucepi 60 euro za dobę. Mówię do mojej c ty jak zamiast na 10 pojedziemy na 15 dni a odpuścimy Sopot. I ona i chłopaki są na tak wiec dwa tygodnie bedziem sie włuczyć po cro.

Ceny każdy liczy kalkuluje ale i tu i tam trzeba jeść :)

wiadomo knajpy drożej coś tam kupić upitrasić taniej nawet bardzo tanio da się

Jedno powiem - nikt wam nie zabierze ani nie obliczy wspomnień - a kasa i tak się rozejdzie :)

... ito jest konkretna odpowiedz na wszystko :)
V-i-v-a-l-d-i
Globtroter
Posty: 56
Dołączył(a): 20.01.2015
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) V-i-v-a-l-d-i » 15.02.2015 10:04

Odwiedziłem i CRO, i Egipt - ale do Cro chętnie wracam, a do Egiptu, hmmm raczej nie.
Byliśmy w Hurgadzie w ferie zimowe w 2012 - koszt dwóch tygodni 2+2 ok. 12-13 tyś. ( z wycieczkami fakultatywnymi )
Już rok później - ten sam skład 2+2 za te same pieniądze mógł pojechac tylko na tydzień.
Nawet największe podwyżki w Cro, o których pisano, nie spowodowały takich różnic w naszych wydatkach na Bałkanach i okolicy - prawda?
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5195
Dołączył(a): 17.06.2004
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 16.02.2015 14:43

kobrat napisał(a):
ita napisał(a):
kobrat napisał(a):szczerze jak by mnie nie bylo stac , to bym zbieral z 3 lata i pojechalbym odpoczac :)

omg :roll:
lepiej rzadko ale z rozmachem 8O

na szczęście każdy ma inne potrzeby :)

ja np. lubię jeździć dużo więc musze tanio :mrgreen:

odpoczywam nawet odgrzewając gołąbki ze słoika, czy czyszcząc mule przed namiotem. Na wakacjach lubię wszystko, nawet pranie ręczne czy zmywanie naczyń :mrgreen:

no to fajnie, pewnie kolezanka sobie jeszcze jakies prace chalupnicze na wczasy bierze :mrgreen: Odnioslem sie w moim poprzednim watku do tego , ze niewyobrazam sobie zabrac mojej rodziny na wczasy zabierajac ze soba ( jak napisal kolega powyzej) 70 Euro/ tydzien. Nigdy nie pozwolilbym moim dzieciom patrzec jak inni sie zajadaja lodami, goframi, kartoflami smazonymi, kukurydza itp bo co, bo tatusia nie stac, to sie dziecko patrz na wakacjach!!!! Jestem ciekawy co zrobi taka rodzina , jak mu np, strzeli pasek rozrzadu np.??? w drodze powrotnej - a w portfelu z 70 Euro zostalo 2 :mrgreen: - konto pewnie puste, bo go nie stac wiecej wydac - i co wtedy ???? , nie mowiac juz o jakiejs chorobie, mandatach itp czy cus. Jechac na wczasy, zeby tylko pojechac i pochwalic sie przed sasiadem , ze sie bylo- to sorry.

Ps. z wpisow wynika , ze jestesmy narodem biednym, ale jak tak popatrzec na samochody na drogach i domy jakie ten biedny narod buduje ( patrz. Opolskie ) - to kraje zachodnie sie chowaja !!!

...no to teraz sie rozpeta burza :mrgreen:


Tak, na szczęście każdy ma inne potrzeby i jak widać każdy inaczej wychowuje dzieciaki

W zeszłym roku jakoś wczesna wiosną byliśmy na wycieczce w Krakowie (tak jakos nam się zachciało na weekend z Torunia wyskoczyc), większość knajp pozamykanych i wylądowaliśmy na Wiśle na jakimś zacumowanym statku. Moja wtedy 8 letnia córka bierze menu, czyta i mówi: "tata, tu lody za 16zł, choć na miasto, może znajdziemy coś tańszego". Obok dzieciaki zajadały lody a mojej z tego powodu przykro się nie zrobiło. Nawet byłem z niej dumny i cieszę się, ze zamiast 48 wydałem moze z 15 na gałkowe a córa później poprosiła aby z jej kieszonkowego kupic worek karmy dla psów bo w szkole jest akcja karmienia zwierzaków w schronisku

No ale każdy jak widać inny

Jak pasek rozrządu mi strzeli to przyjedzie lawet i na gwarancji naprawią, auto prawie nowe z pełnym pakietem

Mandat raczej nie grozi, za granicą dopuszczalną + maks 9km/h

Choroba w cro była, NFZ oddał połowę

Na koncie kasa jest zawsze ale czy to powód aby ją wydawać?

:D
viltob08
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1330
Dołączył(a): 09.05.2011
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) viltob08 » 16.02.2015 14:48

Nasze raptory wiedzą, że pamiątki to w ostatni dzień...w ten sposób nic nie przywieźli z zeszłorocznego urlopu, bo mieliśmy objazdówkę i w ostatni dzień wracaliśmy ;-) A tak serio, to we wszystkim wystarczy zachować umiar. Jak nie narzekaliśmy na nadmiar kasy, to lody jadły dzieciaki, żarełko szykowałam w apartamencie a piwko jedno też dało się wypić :oczko_usmiech: Nikt nie jedzie z wyliczoną złotóweczką, ale też tych ponad nie musi być nie wiadomo ile...
My w tym roku też oszczędnie..., ale te widoki, ta cisza...a na lody dla dzieciaków z pewnością wystarczy :mrgreen:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze - strona 371
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone