Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Rafi70
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 593
Dołączył(a): 20.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafi70 » 02.09.2020 13:35

Było już sporo o tym, parcela na kilku kempingach w Cro (takich z basenami i zjeżdżalniami ) jest droższa niż apartament ,ale ci od all inclusive tego nie zrozumieją :wink:
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5195
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 02.09.2020 13:46

robertms napisał(a):
pabbllo_ldz napisał(a):
marekkowalak napisał(a):Może się nie znam, ale wakacje polegają na odpoczynku, a nie na wydaniu jak największej ilości gotówki. Może komuś sprawia przyjemność mieszkanie pod namiotem (bo czemu by nie) zamiast w pięciogwiazdkowym hotelu? A może po prostu ktoś jest oszczędny, zaradny i potrafi sobie zorganizować tanie wczasy? i w ten sposób wypocznie lepiej od tych którzy wydają dużo...

Dla mnie osobiście żadnym wypoczynkiem nie jest all-inclusive i raczej nigdy się na to nie skuszę - to już lepiej bym wypoczął pod namiotem.

Ja tylko dodam że wyjazd pod namiot również wiążę się z kosztami, a w niektórych przypadkach parcela na dobrym kempingu w 1-2 rzędzie od morza to kosztuje ok. 60 euro za dobę za 4 osoby. A i 60 euro może być nieraz mało w sezonie..

Każdy spędza urlop tak jak lubi i za tyle na ile go stać.


Nie jestem amatorem namiotow, ale ceny parceli campingowych faktycznie "rywalizuja" z apartmanami w 1-2 linii.
Ale skoro jest popyt, pewnie rynek sam sie reguluje... ;)


A my jesteśmy

I tak długo będziemy jeździli pod namiot jak zdrowie i portfel pozwoli :)

Jak zbiedniejemy to zaczniemy jeździć np. do tzw. apartamentów ;)

Tam gdzie my jeździmy to w sezonie będzie za mało 60E dla 4 osób, aby się na najtańsze, nieparcelowane miejsca załapać

Z ciekawości sprawdziłem cennik 2020 i wychodzi za najtańszą opcję 75,3E + klimatyczne, meldunkowe, ubezpieczenie itd

Rafi70 napisał(a):Było już sporo o tym, parcela na kilku kempingach w Cro (takich z basenami i zjeżdżalniami ) jest droższa niż apartament ,ale ci od all inclusive tego nie zrozumieją :wink:


No nie zrozumieją :)

Camp o którym powyżej wspominam dla przykładu nie ma basenu ani zjeżdżalni :)
robertms
Cromaniak
Posty: 1269
Dołączył(a): 24.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) robertms » 02.09.2020 13:53

Spoko, mi nie robi to żadnej różnicy... ;)

Zdrówka życze i pelnego portfela!
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5195
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 02.09.2020 14:28

robertms napisał(a):Spoko, mi nie robi to żadnej różnicy... ;)

Zdrówka życze i pelnego portfela!


Dzięki, ale nie o to chodzi :)

Większość ludzi jest święcie przekonana, że Ci jeżdżący na Chorwackie campy robią to z oszczędności i jest to dobry sposób na wakacje jak się nie ma kasy. W sumie to wcale się temu nie dziwie i mam misję, aby wyprowadzać ich z błędu :)
robertms
Cromaniak
Posty: 1269
Dołączył(a): 24.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) robertms » 02.09.2020 14:33

Moze i tak, choc jak mijalem w drodze powrotnej z HR wlasnie PL-campery (rowniez z tablicami CTx...), to wydaje sie, ze to nie taka tania "zabawa"...
Rozumiem wiec takze ceny parceli. Wolny rynek... ;)

Chyba podobna sytuacja, jak na Połwyspie Helskim, campy "wypasione"... ;)
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5195
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 02.09.2020 14:40

robertms napisał(a):Moze i tak, choc jak mijalem w drodze powrotnej z HR wlasnie PL-campery (rowniez z tablicami CTx...), to wydaje sie, ze to nie taka tania "zabawa"...
Rozumiem wiec takze ceny parceli. Wolny rynek... ;)

Chyba podobna sytuacja, jak na Połwyspie Helskim, campy "wypasione"... ;)


Oczywiście, że nietania, zwłaszcza campery. Tu jednak nie mam rozeznania, nie mam campera, może kiedyś jak będę mógł mieć kilka miesięcy "urlopu" w roku :)
robertms
Cromaniak
Posty: 1269
Dołączył(a): 24.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) robertms » 02.09.2020 14:44

piotrulex napisał(a):
robertms napisał(a):Moze i tak, choc jak mijalem w drodze powrotnej z HR wlasnie PL-campery (rowniez z tablicami CTx...), to wydaje sie, ze to nie taka tania "zabawa"...
Rozumiem wiec takze ceny parceli. Wolny rynek... ;)

Chyba podobna sytuacja, jak na Połwyspie Helskim, campy "wypasione"... ;)


Oczywiście, że nietania, zwłaszcza campery. Tu jednak nie mam rozeznania, nie mam campera, może kiedyś jak będę mógł mieć kilka miesięcy "urlopu" w roku :)


Jesli wtedy doliczysz do konkretnego wyjazdu cene kupna campera, to mozesz zostac finansowym rekordzistą urlopu w HR na tym wątku... ;)

Oczywiscie wg schematu: materace, buty do wody, lody, camper...
Wspomniany wczesniej wspolczynnik "ukonobienia" nie bedzie za to mial wiekszego wplywu... :)

Zdrówka!
Ostatnio edytowano 02.09.2020 14:47 przez robertms, łącznie edytowano 1 raz
Rafi70
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 593
Dołączył(a): 20.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafi70 » 02.09.2020 14:47

W PL ciągle pokutuje opinia rodem z PRL ,że wakacje na kempingu to biedawczasy
robertms
Cromaniak
Posty: 1269
Dołączył(a): 24.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) robertms » 02.09.2020 14:48

Rafi70 napisał(a):W PL ciągle pokutuje opinia rodem z PRL ,że wakacje na kempingu to biedawczasy


Dokladnie, teraz nawet studenci latają na weekend do Dubaju... ;)
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1903
Dołączył(a): 19.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 02.09.2020 14:48

Rafi70 napisał(a):W PL ciągle pokutuje opinia rodem z PRL ,że wakacje na kempingu to biedawczasy

W Bieszczadach na campie, jadąc pociągiem czy PKS-em, tak.
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5195
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 02.09.2020 14:53

robertms napisał(a):Jesli wtedy doliczysz do konkretnego wyjazdu cene kupna campera, to mozesz zostac finansowym rekordzistą urlopu w HR na tym wątku... ;)

Oczywiscie wg schematu: materace, buty do wody, lody, camper...
Wspomniany wczesniej wspolczynnik "ukonobienia" nie bedzie za to mial wiekszego wplywu... :)

Zdrówka!


Nie widziałem, aby ktoś w koszt wakacji wliczał auto 8O
robertms
Cromaniak
Posty: 1269
Dołączył(a): 24.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) robertms » 02.09.2020 15:01

piotrulex napisał(a):
robertms napisał(a):Jesli wtedy doliczysz do konkretnego wyjazdu cene kupna campera, to mozesz zostac finansowym rekordzistą urlopu w HR na tym wątku... ;)

Oczywiscie wg schematu: materace, buty do wody, lody, camper...
Wspomniany wczesniej wspolczynnik "ukonobienia" nie bedzie za to mial wiekszego wplywu... :)

Zdrówka!


Nie widziałem, aby ktoś w koszt wakacji wliczał auto 8O


No, camper to specyficzne-wakacyjne auto... ;)
pixiedixie
zbanowany
Posty: 96
Dołączył(a): 31.08.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) pixiedixie » 02.09.2020 15:04

Nie liczymy. Dojazd z noclegiem. App. za 65 euro/doba przy morzu dla 4 osób, full wypas. Zakupy spożywki na miejscu. Wyjście na kolację kiedy chcemy i inne atrakcje jak wypożyczenie riba. Z Polski wzięliśmy karton własnych pomidorów, ogórki małosolne i twardy alkohol, bo chorwacki nam nie podchodzi.
robertms
Cromaniak
Posty: 1269
Dołączył(a): 24.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) robertms » 02.09.2020 15:17

#pixiedixie, jakas fajna miejscowka na Pag? Do polecenia na '21?
pixiedixie
zbanowany
Posty: 96
Dołączył(a): 31.08.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) pixiedixie » 02.09.2020 17:44

robertms napisał(a):#pixiedixie, jakas fajna miejscowka na Pag? Do polecenia na '21?


Stara Novalja, apartamenty Dominik. Moim zdaniem apartament ba piętrze fajniejszy. Genialny taras. Wrzuć w Google. Jest wszystko co trzeba.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze - strona 796
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone