Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 18.07.2019 08:51

Trajgul napisał(a):
Marsallah napisał(a):Większość nocuje w apartmanach w domach wakacyjnych, w których takich apartmanów jest kilka - ja sobie współbytowania z nikim nie wyobrażam.

A dlaczego nie? Często zdarza się, że człowiek nie zauważa sąsiadów, tym bardziej, że jedni i drudzy w większości czasu są poza apartamentami. Chodzi o to, że chcecie być sami w ogrodzie, np. wieczorem?


To jedno. Przestrzeń poza apartmanem cała nasza. Nikt nie zajmie grilla, stolika na zewnątrz, leżaka wtedy, gdy my chcemy z nich korzystać. Nie będzie problemu, żeby wziąć nago prysznic w ogrodzie. Idealnei jest mieć zejście do wody tylko dla siebie (tak mieliśmy w 2018). To jedno, a drugie to cisza i spokój w godzinach odpoczynku - wiadomo, że wakacje to generalnie czas zabawy, co dla wielu osób oznacza (często głośne) imprezy do późna, inni z kolei szurają i krzątają się wokół śniadania od 6-7 rano...a my chcemy pospać. Poza tym, denerwuje nas głośna rozmowa, wieśniackie zachowanie - a przeważnie w większej grupie znajdą się przynajmniej 2 osoby, które tak właśnie się zachowują. Uogólniając - wakacje to dla nas czas wypoczynku, a dla nas wypoczynek oznacza w kontekście apartmanu/domu ciszę, spokój i swobodę.

Takie warunki oczywiście kosztują więcej, czego oczywiście wiele osób (nie mówię o Tobie) nie potrafi zrozumieć. Taak, na pewno celowo nie wybieram noclegu za 65€, musi być kwota trzycyfrowa, żeby się pochwalić na forum. Gdyby chodziło o chwalenie się na forum, to bym się tylko chwalił, a płacił 65€ :lol:
sito_zabrze
Cromaniak
Posty: 2663
Dołączył(a): 13.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 18.07.2019 08:52

robertms napisał(a):
boboo napisał(a):
robertms napisał(a):Zapraszamy do PL... :arrow:
???


Zachecam do liczenia w PLN... :arrow:


2800E x 4.3 = 12040zł
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 18.07.2019 08:53

Przelicz średnio po kursie 4,3.
robertms
Cromaniak
Posty: 1269
Dołączył(a): 24.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) robertms » 18.07.2019 08:55

Podziekowal... ;)
robertms
Cromaniak
Posty: 1269
Dołączył(a): 24.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) robertms » 18.07.2019 08:57

piotrulex napisał(a):
robertms napisał(a):
Zapraszamy do PL... :arrow:


się zaczyna :mrgreen:


juz sie zaczelo... :papa:
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4913
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 18.07.2019 09:08

robertms napisał(a):Zachecam do liczenia w PLN... :arrow:

2.800 x 4,3 = ~ 12.040 pln
To tak po dzisiejszym kursie...
Podałem w €, bo to jest obowiązująca waluta w kraju, w którym mieszkam i za tę walutę żyję i opłacam...
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 18.07.2019 09:18

Czyli jedna porządna pensja robotnika wykwalifikowanego :)
janniko
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3195
Dołączył(a): 08.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) janniko » 18.07.2019 09:24

W tym roku wybraliśmy się do Chorwacji pierwszy raz od 11 lat (w ostatnich latach głównie Grecja i Albania).
Ceny w Chorwacji drastycznie poszły w górę, a standard stoi w miejscu.
Grecja jest zdecydowanie tańsza i znaczenie wyższy standard.
Natomiast stanowczym plusem Chorwacji są piękne widoki i o 1/3 bliżej niż do Grecji.
Garo&Justa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Garo&Justa » 18.07.2019 09:35

leswac napisał(a):
Garo&Justa napisał(a):
leswac napisał(a)::D :D :D
ja podobnie jak co roku zamykam się w kwocie około 6.000 złotych.
rodzinka 3 osobowa ale 3 osoby dorosłe, nocleg apartament wielki pokój+kuchania+ łazienka+balkon na Adriatyk+parkin+tvsat+wifi to 70 euro za dobę.
w kwotę wliczam też oprócz noclegu winiety, paliwo, wydatki na miejscu i wszelkie inne.
fakt zabieram też sporo żywności ze sobą bo jestem hehehehe z Poznania :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
jedzenie zabrane ze sobą starcza nam na cały pobyt. na miejscu dokupujemy pieczywko, owoce, piwko, napoje i takie tam to co potrzebne.
dlaczego nie jeśli można w ten sposób zaoszczędzić.

Ale to na tydzień te 6 tyś tak? Jeszcze z dojazdem czyli winiety, paliwo i wydatki na miejscu.
Ja pisałem o kwocie za 14 nocy czyli realnie 15 dni mieszkania i żywienia sie.
Do tego Ty 3 osoby i jeden pokój a ja pisałem o 2 sypialniach.
Nie wiem dlaczego sie dziwicie ale na Riwierze Makarskiej w domu z którego wychodzę na plażę (nie z klatki schodowej a z mojego apartamentu) a do tego mam dwie sypialnie, osobną kuchnie i 2 łazienki - trudno znaleźć za mniej niz 100 E w sierpniu. Też chciałbym zapłacić np 65 E. Nie da sie przy warunkach o których piszę.
I nie ma tu znaczenia czy dla mnie to pikuś tyle wydać czy muszę cały rok zbierać. Takie sa tam ceny za takie takie wymagania. Chcąc w tym miejscu być, trzeba płacić. Ktos ma mniejszy budżet? Rozumiem to, szuka coś na swoją kieszeń.
Jest to wątek ile wychodzi urlop w Cro, wiec podajemy ceny. Nie rozumiem dlaczego jak podaję że płacę 100 E za dobe to od razu chwalenie się... Przecież takie sa ceny, mam sie wstydzic ze tyle muszę dać? Ludzie, to po co ten temat powstał



moje ceny które podałem czyli łącznie urlop za około 6.000 złotych to koszt łączny mniej więcej 3 osoby dorosłe.
pokój duży z 2 osobowym łóżkiem + kanapa rozkładana a noclegów jest 12 po 70 euro za dobę.
:hut: :hut: :hut:

No to szacun dla Ciebie - być 12 nocy w Cro i stracić na miejscu 900 zł. W 3 osoby dorosłe. Dla mnie niewykonalne, magia
leswac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 925
Dołączył(a): 09.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) leswac » 18.07.2019 09:48

Garo&Justa napisał(a):
leswac napisał(a):
Garo&Justa napisał(a):
leswac napisał(a)::D :D :D
ja podobnie jak co roku zamykam się w kwocie około 6.000 złotych.
rodzinka 3 osobowa ale 3 osoby dorosłe, nocleg apartament wielki pokój+kuchania+ łazienka+balkon na Adriatyk+parkin+tvsat+wifi to 70 euro za dobę.
w kwotę wliczam też oprócz noclegu winiety, paliwo, wydatki na miejscu i wszelkie inne.
fakt zabieram też sporo żywności ze sobą bo jestem hehehehe z Poznania :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
jedzenie zabrane ze sobą starcza nam na cały pobyt. na miejscu dokupujemy pieczywko, owoce, piwko, napoje i takie tam to co potrzebne.
dlaczego nie jeśli można w ten sposób zaoszczędzić.

Ale to na tydzień te 6 tyś tak? Jeszcze z dojazdem czyli winiety, paliwo i wydatki na miejscu.
Ja pisałem o kwocie za 14 nocy czyli realnie 15 dni mieszkania i żywienia sie.
Do tego Ty 3 osoby i jeden pokój a ja pisałem o 2 sypialniach.
Nie wiem dlaczego sie dziwicie ale na Riwierze Makarskiej w domu z którego wychodzę na plażę (nie z klatki schodowej a z mojego apartamentu) a do tego mam dwie sypialnie, osobną kuchnie i 2 łazienki - trudno znaleźć za mniej niz 100 E w sierpniu. Też chciałbym zapłacić np 65 E. Nie da sie przy warunkach o których piszę.
I nie ma tu znaczenia czy dla mnie to pikuś tyle wydać czy muszę cały rok zbierać. Takie sa tam ceny za takie takie wymagania. Chcąc w tym miejscu być, trzeba płacić. Ktos ma mniejszy budżet? Rozumiem to, szuka coś na swoją kieszeń.
Jest to wątek ile wychodzi urlop w Cro, wiec podajemy ceny. Nie rozumiem dlaczego jak podaję że płacę 100 E za dobe to od razu chwalenie się... Przecież takie sa ceny, mam sie wstydzic ze tyle muszę dać? Ludzie, to po co ten temat powstał



moje ceny które podałem czyli łącznie urlop za około 6.000 złotych to koszt łączny mniej więcej 3 osoby dorosłe.
pokój duży z 2 osobowym łóżkiem + kanapa rozkładana a noclegów jest 12 po 70 euro za dobę.
:hut: :hut: :hut:

No to szacun dla Ciebie - być 12 nocy w Cro i stracić na miejscu 900 zł. W 3 osoby dorosłe. Dla mnie niewykonalne, magia


nie wiem jak to było policzone ? skąd 900,00 zł.
12 nocy po 70 euro to około 3600 zł a reszta czyli 2.400 zł to pozostałe wydatki.
jakoś dajemy radę i przyznaję się sporo jedzenia zabieramy ze sobą - praktycznie samowystarczalność. na miejscu drobne zakupy przez 12 dni jakieś napoje, owoce, pieczywo itp. :) :) :)
19Gumis20
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 290
Dołączył(a): 08.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) 19Gumis20 » 18.07.2019 09:51

Bo pewnie do tych 3600zł doliczył jeszcze koszty dojazdu, no chyba, że transport masz za free.
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1778
Dołączył(a): 26.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 18.07.2019 09:53

Marsallah napisał(a):Takie warunki oczywiście kosztują więcej

Oczywiście, wiadomo. Pociągnąłem Cię za język i o to chodziło. :papa:
Garo&Justa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Garo&Justa » 18.07.2019 10:15

leswac napisał(a):70 euro za dobę.
w kwotę wliczam też oprócz noclegu winiety, paliwo, wydatki na miejscu i wszelkie inne

840E x 4.3 =3612
Podróż Poznan Cro czyli paliwo winiety opłaty itp 1500
Razem 5112. Plus minus
13 dni 3 osoby dorosłe za 900 zl. Glodowales?
leswac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 925
Dołączył(a): 09.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) leswac » 18.07.2019 13:12

Garo&Justa napisał(a):
leswac napisał(a):70 euro za dobę.
w kwotę wliczam też oprócz noclegu winiety, paliwo, wydatki na miejscu i wszelkie inne

840E x 4.3 =3612
Podróż Poznan Cro czyli paliwo winiety opłaty itp 1500
Razem 5112. Plus minus
13 dni 3 osoby dorosłe za 900 zl. Glodowales?



:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: wcale nie głodowaliśmy. przecież wcześniej pisałem że zabieramy jedzenie z domu.
tak sporo zaoszczędzam i nie wstydzę się tego bo czemu. nie będę wymieniał co zabieram ale wszystko od soków po wędliny paczkowane, makarony, ryż, gotowe kupne obiady w słoikach tak przez praktycznie cały pobyt jesteśmy samowystarczalni i gotujemy sami bo kuchnia ma wszystko co potrzeba.
te 900,00 jak wyliczone było to tylko na drobiazgi bo nic innego nam nie trzeba.
a noclegów jest 12 więc 2 dni dzień przyjazdu i wyjazdu też odpadają i tak faktycznie całe dni na miejscu to 10 i dajemy radę.
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10882
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 18.07.2019 13:39

w 2015r byliśmy w 2os, na tydzień, w Senj, za ~2300 całość; głodowaliśmy... :roll: 8) :lol:

Ps. Był to u nas rok mocno wydatkowy, ale mimo wszystko chcieliśmy nad Jadran i udało się wszystko pogodzić... chorwackich specjałów najadłem się za rok
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze - strona 697
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone