Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 17.07.2019 15:51

LUKI40 napisał(a):
leswac napisał(a)::D :D :D
ja podobnie jak co roku zamykam się w kwocie około 6.000 złotych.
rodzinka 3 osobowa ale 3 osoby dorosłe, nocleg apartament wielki pokój+kuchania+ łazienka+balkon na Adriatyk+parkin+tvsat+wifi to 70 euro za dobę.
w kwotę wliczam też oprócz noclegu winiety, paliwo, wydatki na miejscu i wszelkie inne.
fakt zabieram też sporo żywności ze sobą bo jestem hehehehe z Poznania :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
jedzenie zabrane ze sobą starcza nam na cały pobyt. na miejscu dokupujemy pieczywko, owoce, piwko, napoje i takie tam to co potrzebne.
dlaczego nie jeśli można w ten sposób zaoszczędzić.

A nie masz ochoty spróbować miejscowego sera? Wędlin? Miejscowej kuchni?? Cały rok wpierdzielasz ser Podlaski i pasztetową to chociaż na wakacjach zaszalej


Gdzieś pisał o jedzeniu całym rokiem sera i pasztetowej?

Zaszalej ...

A jak nie ma z czego zaszaleć?

Ma nie jechać, pojechać na krócej, skoczyć do Providenta czy innego Bociana, a może nie kupić dzieciakowi ciepłych butów i kurtki na zimę?

Tak retorycznie pytam ...

EDIT

Znam ludzi, którzy nie dość, że wiele nie mają to jeszcze zbytnio nie potrafią oszczędzać. Wakacje spędzają naprawdę na bogato, sporo atrakcji, kupowanie nowych ciuchów, jedzenie i picie w knajpach, nic tylko pozazdrościć. Faktycznie jeżdżą na urlop co kilka lat a i w międzyczasie nawet krótkich wyjazdów weekendowych jest niewiele. To w sumie ja już wole ten ser i pasztetową :)
Ostatnio edytowano 17.07.2019 16:04 przez piotrulex, łącznie edytowano 1 raz
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 17.07.2019 16:00

LUKI40 napisał(a):
leswac napisał(a)::D :D :D
ja podobnie jak co roku zamykam się w kwocie około 6.000 złotych.
rodzinka 3 osobowa ale 3 osoby dorosłe, nocleg apartament wielki pokój+kuchania+ łazienka+balkon na Adriatyk+parkin+tvsat+wifi to 70 euro za dobę.
w kwotę wliczam też oprócz noclegu winiety, paliwo, wydatki na miejscu i wszelkie inne.
fakt zabieram też sporo żywności ze sobą bo jestem hehehehe z Poznania :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
jedzenie zabrane ze sobą starcza nam na cały pobyt. na miejscu dokupujemy pieczywko, owoce, piwko, napoje i takie tam to co potrzebne.
dlaczego nie jeśli można w ten sposób zaoszczędzić.

A nie masz ochoty spróbować miejscowego sera? Wędlin? Miejscowej kuchni?? Cały rok wpierdzielasz ser Podlaski i pasztetową to chociaż na wakacjach zaszalej

:(, szkoda więcej pisać
Garo&Justa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Garo&Justa » 17.07.2019 20:11

leswac napisał(a)::D :D :D
ja podobnie jak co roku zamykam się w kwocie około 6.000 złotych.
rodzinka 3 osobowa ale 3 osoby dorosłe, nocleg apartament wielki pokój+kuchania+ łazienka+balkon na Adriatyk+parkin+tvsat+wifi to 70 euro za dobę.
w kwotę wliczam też oprócz noclegu winiety, paliwo, wydatki na miejscu i wszelkie inne.
fakt zabieram też sporo żywności ze sobą bo jestem hehehehe z Poznania :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
jedzenie zabrane ze sobą starcza nam na cały pobyt. na miejscu dokupujemy pieczywko, owoce, piwko, napoje i takie tam to co potrzebne.
dlaczego nie jeśli można w ten sposób zaoszczędzić.

Ale to na tydzień te 6 tyś tak? Jeszcze z dojazdem czyli winiety, paliwo i wydatki na miejscu.
Ja pisałem o kwocie za 14 nocy czyli realnie 15 dni mieszkania i żywienia sie.
Do tego Ty 3 osoby i jeden pokój a ja pisałem o 2 sypialniach.
Nie wiem dlaczego sie dziwicie ale na Riwierze Makarskiej w domu z którego wychodzę na plażę (nie z klatki schodowej a z mojego apartamentu) a do tego mam dwie sypialnie, osobną kuchnie i 2 łazienki - trudno znaleźć za mniej niz 100 E w sierpniu. Też chciałbym zapłacić np 65 E. Nie da sie przy warunkach o których piszę.
I nie ma tu znaczenia czy dla mnie to pikuś tyle wydać czy muszę cały rok zbierać. Takie sa tam ceny za takie takie wymagania. Chcąc w tym miejscu być, trzeba płacić. Ktos ma mniejszy budżet? Rozumiem to, szuka coś na swoją kieszeń.
Jest to wątek ile wychodzi urlop w Cro, wiec podajemy ceny. Nie rozumiem dlaczego jak podaję że płacę 100 E za dobe to od razu chwalenie się... Przecież takie sa ceny, mam sie wstydzic ze tyle muszę dać? Ludzie, to po co ten temat powstał
arturescu
zbanowany
Posty: 444
Dołączył(a): 22.11.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) arturescu » 17.07.2019 20:22

sito_zabrze napisał(a):
Marsallah napisał(a):
Garo&Justa napisał(a):6 tys płacę w tym roku za sama kwaterę... ;) 2+2 (6 i 12 lat) pierwsza linia, z domu wprost na plażę. 14 nocy, 100€ noc


I to jest, niestety, normalna cena, zresztą porównywana z cenami w Polsce, w analogicznych lokalizacjach. Ja też szukam 2+2 i w sumie te 100€ jest często nie do uzyskania w niektórych miejscach (no, na airbnb jest mnóstwo wspaniałych ofert, ale przy bezpośrednim kontakcie z właścicielem okazuje się, że cena jest o 40% wyższa...).


Gdyby 100E było "normalną" ceną to Chorwacja by wyglądała jak Dubaj....


No ale takie są ceny. W ostatnich latach szukając miejscówki dla 4-5 osób przy samym morzu, znajdowałem sporo ofert za 100+ euro, zwykle jednak udawało się znaleźć coś w granicach 90-95 euro, fakt że to był dość dobry standard, czyli apartament nowy/odnowiony, pełne wyposażenie w tym pralka/zmywarka, klima, zacieniony parking, rok temu na Korculi w cenie kajaki, supy, łódka z małym motorkiem....
LUKI40
zbanowany
Posty: 218
Dołączył(a): 21.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) LUKI40 » 17.07.2019 21:09

SingSing74 napisał(a):Ile w Chorwacji kosztuje fryzjer - męskie cięcie?

Na detektywa czy standardowe ;)
Jeżyna
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 26.01.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jeżyna » 17.07.2019 21:33

w114ce napisał(a):Wakacje koniec czerwca wyspa Ciovo k. Trogiru
- rodzina 2+2 (3 i 6 lat);
- w tym roku co najmniej 10 wyjazd do Chorwacji i 5 do tego samego apartamentu;
- 7 noclegów plus 1 po drodze do Chorwacji każdy 40e,
- apartament 2 linia brzegowa 80m od plaży.
- zrobiliśmy 2700 km dieslem;
- odwiedzony Park Krak, ze względu na wiek dzieci płaciliśmy tylko za 2 dorosłe osoby;
- pływaliśmy z synem małą łodzią podwodną (pseudo podwodna dla dzieci atrakcja dla dorosłego nie polecam :) );
- kilka krotnie pływaliśmy "taksówką" wodną do Trogiru;
- wypiliśmy kilka kaw zjedliśmy kilka ryb, pizz oraz od groma lodów i naleśników na plaży;

- nie pije alkoholu więc 0 piw, 0 drinków itp.

łącznie wydaliśmy
5300zł

nie liczę ile na co wydałem bo byłem na wakacjach miałem przeznaczone X tyś więc została mi reszta na kolejny wyjazd.

Witaj, proszę podaj jaka cena taksówki wodnej.
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1712
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 17.07.2019 22:14

Dla mnie faktem jest, że na lądzie jest o wiele taniej w konobach, natomiast jeżeli chodzi o apartamenty, to o wiele łatwiej znaleźć coś sensownego w dobrej cenie na wyspach niż na lądzie... Przynajmniej tak wynika z moich obserwacji, a w tym roku jedziemy 4 raz. Bywaliśmy zarówno w czerwcu, jak i lipcu, w tym roku jak i 2 lata temu będzie sierpień. Nigdy nie zapłaciliśmy więcej niż 55 e za 2+2, oczywiście na wyspach, a przeglądając z ciekawości appy na Riwierze, nie spotkałam się z taką ceną, oczywiście biorąc pod uwagę moje preferencje i oczekiwania :wink:
leswac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 925
Dołączył(a): 09.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) leswac » 18.07.2019 07:39

Garo&Justa napisał(a):
leswac napisał(a)::D :D :D
ja podobnie jak co roku zamykam się w kwocie około 6.000 złotych.
rodzinka 3 osobowa ale 3 osoby dorosłe, nocleg apartament wielki pokój+kuchania+ łazienka+balkon na Adriatyk+parkin+tvsat+wifi to 70 euro za dobę.
w kwotę wliczam też oprócz noclegu winiety, paliwo, wydatki na miejscu i wszelkie inne.
fakt zabieram też sporo żywności ze sobą bo jestem hehehehe z Poznania :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
jedzenie zabrane ze sobą starcza nam na cały pobyt. na miejscu dokupujemy pieczywko, owoce, piwko, napoje i takie tam to co potrzebne.
dlaczego nie jeśli można w ten sposób zaoszczędzić.

Ale to na tydzień te 6 tyś tak? Jeszcze z dojazdem czyli winiety, paliwo i wydatki na miejscu.
Ja pisałem o kwocie za 14 nocy czyli realnie 15 dni mieszkania i żywienia sie.
Do tego Ty 3 osoby i jeden pokój a ja pisałem o 2 sypialniach.
Nie wiem dlaczego sie dziwicie ale na Riwierze Makarskiej w domu z którego wychodzę na plażę (nie z klatki schodowej a z mojego apartamentu) a do tego mam dwie sypialnie, osobną kuchnie i 2 łazienki - trudno znaleźć za mniej niz 100 E w sierpniu. Też chciałbym zapłacić np 65 E. Nie da sie przy warunkach o których piszę.
I nie ma tu znaczenia czy dla mnie to pikuś tyle wydać czy muszę cały rok zbierać. Takie sa tam ceny za takie takie wymagania. Chcąc w tym miejscu być, trzeba płacić. Ktos ma mniejszy budżet? Rozumiem to, szuka coś na swoją kieszeń.
Jest to wątek ile wychodzi urlop w Cro, wiec podajemy ceny. Nie rozumiem dlaczego jak podaję że płacę 100 E za dobe to od razu chwalenie się... Przecież takie sa ceny, mam sie wstydzic ze tyle muszę dać? Ludzie, to po co ten temat powstał



moje ceny które podałem czyli łącznie urlop za około 6.000 złotych to koszt łączny mniej więcej 3 osoby dorosłe.
pokój duży z 2 osobowym łóżkiem + kanapa rozkładana a noclegów jest 12 po 70 euro za dobę.
:hut: :hut: :hut:
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 18.07.2019 08:16

leswac napisał(a): .. za około 6.000 złotych to koszt łączny mniej więcej 3 osoby dorosłe ...


mniej więcej 6 tysi?

czy mniej więcej 3 osoby?

:oczko_usmiech: :oczko_usmiech: :oczko_usmiech: :oczko_usmiech: :oczko_usmiech:
robertms
Cromaniak
Posty: 1269
Dołączył(a): 24.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) robertms » 18.07.2019 08:29

piotrulex napisał(a):
leswac napisał(a): .. za około 6.000 złotych to koszt łączny mniej więcej 3 osoby dorosłe ...


mniej więcej 6 tysi?

czy mniej więcej 3 osoby?

:oczko_usmiech: :oczko_usmiech: :oczko_usmiech: :oczko_usmiech: :oczko_usmiech:


sie zaczyna...

:arrow:
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4915
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 18.07.2019 08:35

2 osoby, 14 noclegów na miejscu, 2 noclegi po drodze, zrobione 3.725 km autem, ~400 km pontonem, obiady, desery tylko w konobach, śniadania: kanapki w apartamencie, co drugi/trzeci dzień porządna jajecznica w konobie.
Nauczony zeszłorocznym pobytem na Mljecie, wziąłem skrzynkę piwa (20 x 0,5 l) z domu, bo było wielką trudnością znaleźć bezalkoholowe. I to tyle, jeśli chodzi o "słoiki" :wink:

Z polskiego konta ubyło:
376,81 pln (prom tam, autostrada "hr" tam i z powrotem);

Z niemieckiego konta ubyło:
1.259,79 € (wymiana na 9.200 kun)
693,00 € (14 noclegów na miejscu)
227,27 € (2 noclegi po drodze plus 2 bilety do Postojnskiej Jamy)
15,43 € prom z powrotem
287,05 € tankowanie (diesel)
60,00 € winieta słoweńska
18,40 € winiety austriackie
130,00 € przejedzone po dodze (Słowenia, Austria)

Tankowanie pontonu było na miejscu za gotówkę (kn), wyszło jakieś 75 litrów (~ 750 kun)
Za chorwackie przysmaki od gospodarza (2 x oliwa, 2 x travarica, 2 x cytronella, 1 x rosanella, 1 x oliwa kosmetyczna, kandyzowane pomarańcze) zabrane do domu daliśmy 500 kun.
Pierdółek typu pamiątki, torebki, nie pamiętam ile kosztowały.

Jechaliśmy tam z około 140 kun "zeszłorocznej" gotówki, przywieźliśmy 160 kun.

Czyli poszło nam:
2.691,- €
377,- pln -> ~ 88,- €

Suma w €
2.779 -> ~ 2.800 €

Bez wyrzeczeń, bez używania słów: "nie, a po co, a na co..."
I wyszło taniej niż w zeszłym roku, bo pamiętam, że ze "ściany" wyciągałem wtedy przynajmniej 2 x 7.000 kun.
robertms
Cromaniak
Posty: 1269
Dołączył(a): 24.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) robertms » 18.07.2019 08:39

boboo napisał(a):2 osoby, 14 noclegów na miejscu, 2 noclegi po drodze, zrobione 3.725 km autem, ~400 km pontonem, obiady, desery tylko w konobach, śniadania: kanapki w apartamencie, co drugi/trzeci dzień porządna jajecznica w konobie.
Nauczony zeszłorocznym pobytem na Mljecie, wziąłem skrzynkę piwa (20 x 0,5 l) z domu, bo było wielką trudnością znaleźć bezalkoholowe. I to tyle, jeśli chodzi o "słoiki" :wink:

Z polskiego konta ubyło:
376,81 pln (prom tam, autostrada "hr" tam i z powrotem);

Z niemieckiego konta ubyło:
1.259,79 € (wymiana na 9.200 kun)
693,00 € (14 noclegów na miejscu)
227,27 € (2 noclegi po drodze plus 2 bilety do Postojnskiej Jamy)
15,43 € prom z powrotem
287,05 € tankowanie (diesel)
60,00 € winieta słoweńska
18,40 € winiety austriackie
130,00 € przejedzone po dodze (Słowenia, Austria)

Tankowanie pontonu było na miejscu za gotówkę (kn), wyszło jakieś 75 litrów (~ 750 kun)
Za chorwackie przysmaki od gospodarza (2 x oliwa, 2 x travarica, 2 x cytronella, 1 x rosanella, 1 x oliwa kosmetyczna, kandyzowane pomarańcze) zabrane do domu daliśmy 500 kun.
Pierdółek typu pamiątki, torebki, nie pamiętam ile kosztowały.

Jechaliśmy tam z około 140 kun "zeszłorocznej" gotówki, przywieźliśmy 160 kun.

Czyli poszło nam:
2.691,- €
377,- pln -> ~ 88,- €

Suma w €
2.779 -> ~ 2.800 €

Bez wyrzeczeń, bez używania słów: "nie, a po co, a na co..."
I wyszło taniej niż w zeszłym roku, bo pamiętam, że ze "ściany" wyciągałem wtedy przynajmniej 2 x 7.000 kun.


Zapraszamy do PL... :arrow:
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4915
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 18.07.2019 08:47

robertms napisał(a):Zapraszamy do PL... :arrow:
???
robertms
Cromaniak
Posty: 1269
Dołączył(a): 24.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) robertms » 18.07.2019 08:50

boboo napisał(a):
robertms napisał(a):Zapraszamy do PL... :arrow:
???


Zachecam do liczenia w PLN... :arrow:
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 18.07.2019 08:51

robertms napisał(a):
Zapraszamy do PL... :arrow:


się zaczyna :mrgreen:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze - strona 696
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone