Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Hvar Ivan Dolac-dwa tygodnie w innym wymiarze+ZAVALA str.14

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Rafał78
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1514
Dołączył(a): 10.05.2011
Re: Hvar Ivan Dolac-dwa tygodnie w innym wymiarze.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafał78 » 03.06.2016 09:05

Mam pytanie odnośnie kortu tenisowego w Ivan Dolac. Czy jest on czynny?

Kort niby jest , nawet ktoś grał w zeszłym roku.
Ale nawierzchnia kortu to chyba beton , jeżeli dobrze pamiętam.

Pozdrawiam
krzych222
Odkrywca
Posty: 79
Dołączył(a): 08.07.2005
Re: Hvar Ivan Dolac-dwa tygodnie w innym wymiarze.

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzych222 » 03.06.2016 09:47

Dzieki. Beton nie fajny jest - rakiety zostają w domu.
Jeszcze jedno pytanie jeśli można: Ten deptak wzdłuż morza to jaką ma nawierzchnię - da sie jeździc na rolkach lub hulajnogach z małymi kółkami.? Też się zastanawiam czy zabrać dzieciakom, ale nie ma sensu tego upychać w bagażniku jeżeli się nie przyda.
Rafał78
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1514
Dołączył(a): 10.05.2011
Re: Hvar Ivan Dolac-dwa tygodnie w innym wymiarze.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafał78 » 03.06.2016 12:07

krzych222 napisał(a): Ten deptak wzdłuż morza to jaką ma nawierzchnię - da sie jeździc na rolkach lub hulajnogach z małymi kółkami.?


Nie spodziewaj się jakieś równej nawierzchni,jest to głównie wylewka betonowa raczej o grubej strukturze.
Widziałem dzieci na hulajnogach , ale specjalnych warunków do pojeżdżenia to raczej nie ma.
m@rek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 884
Dołączył(a): 15.07.2010
Re: Hvar Ivan Dolac-dwa tygodnie w innym wymiarze.

Nieprzeczytany postnapisał(a) m@rek » 03.06.2016 13:16

Rafał78 napisał(a):
krzych222 napisał(a): Ten deptak wzdłuż morza to jaką ma nawierzchnię - da sie jeździc na rolkach lub hulajnogach z małymi kółkami.?


Nie spodziewaj się jakieś równej nawierzchni,jest to głównie wylewka betonowa raczej o grubej strukturze.
Widziałem dzieci na hulajnogach , ale specjalnych warunków do pojeżdżenia to raczej nie ma.

widziałem dorosłego na hulajnodze (większe kółka), hulajnogi dadzą radę :)
Malowa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 654
Dołączył(a): 31.05.2016
Re: Hvar Ivan Dolac-dwa tygodnie w innym wymiarze.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Malowa » 03.06.2016 14:16

Ja tez uważam, że hulajnoga da radę - nawierzchnia jest faktycznie gruboziarnista, ale myślę, że dla dzieciaków to żaden problem.
Tak to wyglądało rok temu:
Deptak ID.jpg
krzych222
Odkrywca
Posty: 79
Dołączył(a): 08.07.2005
Re: Hvar Ivan Dolac-dwa tygodnie w innym wymiarze.

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzych222 » 03.06.2016 22:38

dzięki - hulajnogi wiec pojadą z nami, jak by moje bąki zobaczyły chociaż jednego "hulaj-rockersa" to bym nie miał życia że inni jeżdżą a ja nie wziąłem jednośladów.
banankochan
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 510
Dołączył(a): 14.02.2012
Re: Hvar Ivan Dolac-dwa tygodnie w innym wymiarze.

Nieprzeczytany postnapisał(a) banankochan » 03.06.2016 23:45

krzych222 napisał(a):Witam
Przepraszam, że sie tak przykleję.
Mam pytanie odnośnie kortu tenisowego w Ivan Dolac. Czy jest on czynny?
Będę tam w drugiej połowie Lipca, może sa jacyś teniśiści ? Zasatnawiam sie czy brać rakiety




Chłopie na wakacje jedziesz :) rakiety zostaw w domu :P
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1712
Dołączył(a): 20.02.2016
Re: Hvar Ivan Dolac-dwa tygodnie w innym wymiarze.

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 04.06.2016 00:13

Rafał78 napisał(a):
wiolek_lp napisał(a):My będziemy w uvali veprinova

No,piękne miejsce :D
Czyli cały pobyt na Hvarze :?: bo chyba miało być 5 dni ląd i 5 dni wyspa.

Pozdrav.


taaak szybko przekonałam się czytając wasze relacje i KMWH ;):):)

krzych222 napisał(a):dzięki - hulajnogi wiec pojadą z nami, jak by moje bąki zobaczyły chociaż jednego "hulaj-rockersa" to bym nie miał życia że inni jeżdżą a ja nie wziąłem jednośladów.


moje dzieci też rowerowo- hulajnogowe ale jednak nie biorę niczego,bo nawet gdyby mieli gdzie ( w naszej uvali 0 szans ) to nie mieli by kiedy nawet z tego korzystać :)
ancys55
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 08.11.2015
Re: Hvar Ivan Dolac-dwa tygodnie w innym wymiarze.

Nieprzeczytany postnapisał(a) ancys55 » 05.06.2016 17:32

Witam
W tym roku wybieramy się z rodziną do Ivan Dolac. Mamy zarezerwowane apartamenty: Villa Conte. Mam pytanie odnośnie tej miejscówki. Z opisu wygląda super, widziałam też jedna, dwie opinie. Martwi mnie natomiast kontakt z gospodarzami. Być może to normalne i panikuję ale bardzo długo muszę czekać na odpowiedź z ich strony. A teraz od 2 tygodni wogóle nie odpisuja na moje pytania. Tak jak mówię byc może zapracowani, zakręceni itp ale jedziemy z małym dzieckiem i nie widzi mi się biegać od drzwi do drzwi gdyby było coś nie tak zwłaszcza, że zadatek wysłany. Czy ktoś może miał przyjemność bytowania w wymienionej miejscówce? Wszelkie info chętnie przeczytam.
m@rek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 884
Dołączył(a): 15.07.2010
Re: Hvar Ivan Dolac-dwa tygodnie w innym wymiarze.

Nieprzeczytany postnapisał(a) m@rek » 05.06.2016 22:02

ancys55 napisał(a):Witam
W tym roku wybieramy się z rodziną do Ivan Dolac. Mamy zarezerwowane apartamenty: Villa Conte. Mam pytanie odnośnie tej miejscówki. Z opisu wygląda super, widziałam też jedna, dwie opinie. Martwi mnie natomiast kontakt z gospodarzami. Być może to normalne i panikuję ale bardzo długo muszę czekać na odpowiedź z ich strony. A teraz od 2 tygodni wogóle nie odpisuja na moje pytania. Tak jak mówię byc może zapracowani, zakręceni itp ale jedziemy z małym dzieckiem i nie widzi mi się biegać od drzwi do drzwi gdyby było coś nie tak zwłaszcza, że zadatek wysłany. Czy ktoś może miał przyjemność bytowania w wymienionej miejscówce? Wszelkie info chętnie przeczytam.

O tych gospodarzy możesz być spokojna(y). Chorwaci tak mają, na Hvarze życie płynie wolniej :) na pewno odpiszą.
Znajomi będą u nich w tym roku kolejny raz z rzędu, ja co roku zaopatruję się u nich w wyborne whiskey.
Lena i Boris to mili ludzie ... będziecie zadowoleni :papa:
redpen
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 09.11.2015
Re: Hvar Ivan Dolac-dwa tygodnie w innym wymiarze.

Nieprzeczytany postnapisał(a) redpen » 24.09.2016 10:01

Witajcie
W tym roku gościliśmy na Hvarze w Ivan Dolac po raz drugi. Jestem absolutnym fanem tej miejscówki.
Natomiast chciałbym dodac trochę dziegciu do tej beczki pełnej miodu. Dokłądniej mam na mysli wychwalaną tutaj w niebogłosy konobę Pellago w Jelsie. Powiem tak dyplomatycznie, bo pewnie zaraz odezwą sie urażone głosy: delikatnie mówiąc nic specjalnego za wygórowaną cenę. Poszlismy spora ekipą i nikt do końca nie był zadowolony, raczej każdy starał sie ukryć swoje rozczarowanie. Wzięlismy szereg dań od pizzy do pólmisków rybnych. Jedynie tuńczyk jako tako się obronił, ale chyba nie o to tu chodzi, bo tuńczyka zepsuć to trzeba naprawdę się postarać... Iśc do chorwackiej knajpy na pizze i tuńczyka to nieporozumienie.
Dwa lata wcześniej byliśmy na wypadzie w Starim Gradzie. Knajpa idąc wzdłuż nabrzeża w wąskiej uliczce w lewo lekko pod górkę - nazwy nie pamiętam dlatego opisuję połozenie. Nokautuje Pelago w dwóch szybkich ciosach - ceny i smak. Wszystko robione na grillu, jagnięcina, ryby, dla dzieci typowe filety itp, jakies 3 dzbany wina - wyszło tyle samo albo taniej co w Jelsie w Pelago przy dużo skromniejszym zamówieniu w tej ostatniej.
redpen
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 09.11.2015
Re: Hvar Ivan Dolac-dwa tygodnie w innym wymiarze.

Nieprzeczytany postnapisał(a) redpen » 24.09.2016 10:11

I jeszcze jedno ostrzeżenie: villa Arpina.
Wyszło to podczas poszukiwań apartmanów, bardzo "ciekawa" rozpiętość co do wymiarów apartamentów w Arpinie. Na stronach "polskich" oferowane apartamenty mają wymiar ok. 50-55 m2. Na stronach .de (czyli niemieckojęzycznych) mają 35 m2. I rzeczywiście, zebraliśmy zdjęcia apartmanów Arpina dostępne w necie i włodarze stosują bardzo nieładny chwyt: do zdjęć przestawiają meble, co daje iluzję dużo większych pomieszczeń niż w rzeczywistości...
Rafał78
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1514
Dołączył(a): 10.05.2011
Re: Hvar Ivan Dolac-dwa tygodnie w innym wymiarze.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafał78 » 10.10.2016 21:30

ZAVALA 2016

Witajcie

Jako , że Hvarem nie nasyciliśmy się wystarczająco w 2015 roku , będzie kontynuacja relacji :D
Zapewne będzie to relacja expresowa bo tyle już na forum zostało napisane a i w zeszłym roku też już trochę miejsc odwiedziliśmy.

Mimo to zapraszam na nasz Hvar 2016
...termin 8-22 lipca
...miejsce Zavala

Z wyborem miejscówki jak zwykle nie było łatwo , opcji było wiele Jelsa ,Svieta Nedjelja , oczwście Ivan Dolac , ale wybór
ostatecznie padł na Zavalę....ale o niej później.

Trasa taka sama jak w zeszłym w roku Czechy-Austria-Słowenia. Nocleg tranzytowy w Trakošćanie zaraz za granicą SLO/HR.
Tereny bardzo atrakcyjne krajobrazowo , górki lasy jeziorka i oczywiście zamek z długowiekową historią

WP_20160707_10_29_43_Pro.jpg


WP_20160707_10_33_18_Pro.jpg


WP_20160707_10_42_34_Pro.jpg


WP_20160707_10_40_10_Pro.jpg


WP_20160707_13_02_12_Pro.jpg



Spędzamy noc w zabukingowanym wcześniej apartmanie , cztery kilometry od zamku

WP_20160707_15_00_20_Pro.jpg


WP_20160707_14_15_57_Pro.jpg




Rano zaraz po śniadaniu ,które przyrządziła właścicielka ruszamy w drogę , trasę pokonujemy gładko bezproblemowo , na prom w Drveniku wjeżdżamy z marszu.Gdy byliśmy jeszcze na Jadrance widzieliśmy jak płynie do portu.
Marta kupuje bilety a ja już podjeżdżam w kolejce na załadunek :) i udało się ....płyniemy :D
Około godziny 15-tej jesteśmy w Zavali w apartamentach Deveron

Obrazek

rozpakowujemy bagaże i rozpoczynamy nasz pobyt na Hvarze :D

Wszystko nam się podoba , właścicielka Pani Alexandra jest przesympatyczną osobą , dom według nas w idealnej lokalizacji bo
prawie na samym końcu Zavali w stronę ID. Do morza mamy jakieś 70 m , zejście poprowadzone jest przez ogród który ciągnie się aż do nadmorskiej ścieżki. Generalnie piękna działeczka jak marzenie.

Obrazek

Obrazek

Sama Zavala bardzo nam się spodobała , jest długa nadmorska ścieżka (ok. 1,5 km ) jest w miarę wyposażony market , są konoby i pekary , dużo śródziemnomorskiej roślinności , cisza , spokój , ogólnie sam miód 8)
Miejscowość jest dość rozrzucona na zboczu i chcąc ją całą zobaczyć można sobie nieźle pospacerować :wink:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

CDN
Adek99
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 608
Dołączył(a): 05.08.2014
Re: Hvar Ivan Dolac-dwa tygodnie w innym wymiarze+Zavala str

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adek99 » 11.10.2016 08:59

Ivana oglądałem to i na Zavalę popatrzę :)
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013
Re: Hvar Ivan Dolac-dwa tygodnie w innym wymiarze+Zavala str

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 11.10.2016 09:26

Witam
super że piszesz :D
czekam na podwodne filmy
pozdrawiam Krzysiek
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Hvar Ivan Dolac-dwa tygodnie w innym wymiarze+ZAVALA str.14 - strona 1...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone