Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Hvar - co ciekawego do zobaczenia?

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Grzegorz Ćwik
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1343
Dołączył(a): 12.11.2005
Hvar - co ciekawego do zobaczenia?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Grzegorz Ćwik » 20.07.2007 20:49

Zwracam się z gorącą prośbą do wszystkich bywalców wyspy HVAR, tak się składa, że wybierzemy się z rodzinką z Breli na zwiedzanie okolicy. Jeden dzień rezerwujemy na Hvar, nigdy tu nie byłem i zamierzamy zobaczyć coś fajnego, zjeść jakiś charakterystyczny obiadek dla tego rejonu. Tak ogólnie chcę przeprawić się od strony Drevnika, przejechać wyspę i wieczorem przepłynąć promem od drugiej strony do Splitu.

I tu moje pytanie, co możemy zobaczyć ciekawego przez jeden dzień, ładne krajobrazy, miasteczka, i oczywiście kąpiel w jakimś fajnym miejscu?

Z góry dziekuję za cenne rady i serdecznie pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
Grzegorz. :wink: :lol:
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 20.07.2007 21:18

Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 20.07.2007 21:41

Przejazd z Sucuraja do Starigo Grada to około 2 h spokojnej jazdy, więc jeśli planujecie cały dzień to bezproblemowo zdążycie, ale... No właśnie jest ale. Zależy na jakie traficie kolejki na i z wyspy. W sezonie z Drvenika do Sucuraja promy (szt 2) pływają wahadłowo co 1/2 h jednak są one malutkie i zabierają niewiele samochodów (18 -24 szt tak na oko). Kolejka jaką widziałem wjeżdżając na Hvar w sobotę końcem sierpnia miła koło 2 km. Licząc że samochód z odstępem zajmie jakieś 10 metrów, wychodzi koło 200 aut co przeliczone co 0,5 h x 20 aut da ładnych parę godzin stania. Prom ze Starigo Grada do Splitu kursuje co 4 h. 7.oo , 11.oo itd. Będąc o godz. 6.40 dn. 1 września 2006, przy przeprawie, dowiedzieliśmy się, że załapiemy się niestety dopiero na ten o 11.oo. (sześć aut przed nami brakło wolnych miejsc) 4 h w d...., poświęciliśmy na zakupy w supermarkecie (jest po drugiej stronie drogi w stosunku do przystani promowej), spacerki wzdłuż brzegu tu i tam, kawę , śniadanko, lody i byczenie się na ławeczkach.

Co do zwiedzania: obowiązkowo miasto Hvar bo jest piękne, Stari Grad mniej piękny, ale też warto, polecam przeprawę za osiołkowy tunel Pitviei przejażdżkę np do Ivan Dolac, Sv. Nedjeli, Jelsa no i sam Sucuraj. Na charakterystycznych daniach się nie znam ale kuchnia chorwacka generalnie bardzo mi smakuje więc polecam wszystko i nic :wink:

http://www.stari-grad-faros.hr/

http://www.tzjelsa.hr/

http://hrvatska.republika.pl/wyspahv.htm

http://www.ihvar.cz/mista/mista_z.html

forum/viewtopic.php?t=13732 - trochę moich wypocin :papa:
Stela
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 852
Dołączył(a): 02.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Stela » 20.07.2007 22:23

wszystko już napisano powyżej- ja tylko od siebie:

po drodze z Sucuraju- Jelsa albo Vrboska
południowy brzeg Hvaru (tunelem Pitve)- tam kąpiel np. Ivan Dolac, albo jakieś urokliwe zatoczki po drodze
potem do Hvaru
W drodze powrotnej Stari Grad


Ale faaaajnie masz :)
wojan
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5547
Dołączył(a): 17.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojan » 21.07.2007 00:25

A propos Hvaru- czytaliście mistrzowski post Jacunia ?
Stela
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 852
Dołączył(a): 02.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Stela » 21.07.2007 15:14

wojan napisał(a):A propos Hvaru- czytaliście mistrzowski post Jacunia ?

no jasne, że czytaliśmy :mrgreen: :mrgreen:
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 21.07.2007 23:06

Iwona_PB napisał(a):
wojan napisał(a):A propos Hvaru- czytaliście mistrzowski post Jacunia ?

no jasne, że czytaliśmy :mrgreen: :mrgreen:


W pewnym momencie w ubiegłym roku sama nabrałabym sie na Jego post wyszukując informacji o Hvarze. Jacunio prawdopodobnie ma w swojej osobowosci dość dużo z humanisty? Twoje opowiadanie to dla niektórych istny horror:papa:
Grzegorz Ćwik
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1343
Dołączył(a): 12.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Grzegorz Ćwik » 23.07.2007 09:20

Przyznam się, że Jacunio trochę mnie postraszył wizją przepastnej drogi na odcinku do Jelsy. Ale jaki jest stan faktyczny tej drogi na dzień dzisiejszy, czy ktoś jechał tą trasą w tym roku???

Czy warto zwiedzać Jelsę? czy raczej Vrboska?

Pozdrawiam. :wink: :lol:
Stela
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 852
Dołączył(a): 02.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Stela » 23.07.2007 10:08

Mnie bardziej podobała się Vrboska- ale to kwestia gustu, pewnie zaraz ktoś napisze, ze Jelsa ;)
Puzzle1
Croentuzjasta
Posty: 294
Dołączył(a): 03.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Puzzle1 » 23.07.2007 11:06

Iwona_PB napisał(a):Mnie bardziej podobała się Vrboska- ale to kwestia gustu, pewnie zaraz ktoś napisze, ze Jelsa ;)


Do Jelsy tez jedz jest super.
Co do przeprawy promem ze Stari Gradu do Splitu:
W tym roku chyba ze wzgledu na nadmiar turystów podstawiaja co drugi kurs ich największy prom Dubrownik. Bierze na swoje dwe boiska ok 270 samochodów. Nie wiem czy kursuje on w tygodniu. W soboty na pewno .
Pozdrawiam

Puzzle1
Grzegorz Ćwik
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1343
Dołączył(a): 12.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Grzegorz Ćwik » 25.07.2007 12:28

Czyli zwiedzamy Jelsę, potem Vrboskę i zostaje Stari Grad i Hvar. Czy ktoś płynął promem z Hvaru, czy raczej trzeba się wrócić do St. Gradu???

:wink: :lol:
victoo
Croentuzjasta
Posty: 221
Dołączył(a): 22.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) victoo » 27.07.2007 09:28

Czy ceny za apartamenty na Hvarze są dużo wyższe niż na stałym lądzie? Zastanawiam się czy na początku wrzesnia można znaleźć na hvarze fajny apartament 2+2 za 50 euro/doba?
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 27.07.2007 22:59

wojan napisał(a):A propos Hvaru- czytaliście mistrzowski post Jacunia ?

fantastyczna literatura faktu
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 28.07.2007 19:29

victoo napisał(a):Czy ceny za apartamenty na Hvarze są dużo wyższe niż na stałym lądzie? Zastanawiam się czy na początku wrzesnia można znaleźć na hvarze fajny apartament 2+2 za 50 euro/doba?


Ja płaciłem w końcówce sierpnia w ubiegłym roku za 2+1 30E w Ivan Dolac :wink: Tax w cenie :D
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 29.07.2007 18:20

Rysio napisał(a):
victoo napisał(a):Czy ceny za apartamenty na Hvarze są dużo wyższe niż na stałym lądzie? Zastanawiam się czy na początku wrzesnia można znaleźć na hvarze fajny apartament 2+2 za 50 euro/doba?


Ja płaciłem w końcówce sierpnia w ubiegłym roku za 2+1 30E w Ivan Dolac :wink: Tax w cenie :D


Bardzo mało licząc, że to jednak był Ivan Dolac. I w zasadzie jednak to już całkowicie po sezonie. Cóż: nie każdy może sobie na te terminy pozwolić? Może na emeryturze; jednak niestety kiedy to będzię; wszak nasze czasy studenckie już się bezapelacyjnie skończyły. A proza życia niestety jest nieco inna. :lol: :lol: :lol:
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Hvar - co ciekawego do zobaczenia?
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone