Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Na Greckie Wyspy i nie tylko 2008-2022.

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
Joan65
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 585
Dołączył(a): 24.11.2008
Re: Grecja przez Albanię i nie tylko 2008-2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Joan65 » 29.11.2013 13:45

Drogi KOL'u Twoje relacje są zawsze fantastyczne i czytam je a zwłaszcza oglądam z przyjemnością. Wszystkie ważne linki wrzucam w "Ulubione".
W tym roku we wrześniu buszowałam z mężem (dzieci już nie chcą ze zgredami :D 17 i 19 lat to zrozumiałe) po Krecie, podobnie jak Wy zupełnie na własną rękę zorganizowany wyjazd. Egeo nas wciągnęło :lol: bez reszty (juz w 1988 pierwszy raz).
Ponieważ Cyklady zawsze były w naszym kalendarzu podróżniczym więc słowo się rzekło i bilety do Aten zabukowane 9 -26 września 2014- w Aegean Airlines złapałam dobrą cenę :lol: . Głowny cel to Amorgos, ale z tzw "must be seen" również Santorini (wiem że komercha ale planując amorgos to na Santorini juz dość blisko) i myślałam o Paros lub Naxos ale jak zobaczyłam Twoją Koufonisi z możliwością dorzucenia Schinoussy) to już jestem myślami tam. Promy mam już "rozebrane", czekam na maila z Aegiali potwierdzającego mozliwość rezerwacji. Na Santorini chyba skorzystam z ofert w Perrisie, ew. Kamari.
Czy po Santorynie wystarczy nam we dwójkę pośmigać na quadzie? Zamierzamy tam spedzić 4 noce (w niedziele kursuje Skopelitis na Amorgos - mam nadzieję, że w 2014 też będzie, póki co nie ma rozkładów na nowy rok). Na Amorgos wypożyczymy autko albo skuter (to się zobaczy). Na Koufonissi pisałeś ze można wziąć rower i ta opcja bardzo mi się spodobała...Czy w tej kwaterce na Koufonissi jest jakaś kuchenka do upichcenia jakiegoś prostego posiłku.

Pozdrawiam cieplutko
KOL
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 15.07.2003
Re: Grecja przez Albanię i nie tylko 2008-2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) KOL » 29.11.2013 19:22

Joan65

Witam i Dzięki za miłe słowa.

Amorgos to świetny wybór, choć byliśmy tam nie zbyt długo to zajmuje ona w naszym rankingu jedno z czołowych miejsc. Podobnie jak Koufonissi (number one mojej Żony).
Niestety w kwaterze na Koufonissi nie ma w pokojach żadnej kuchenki. Był tylko toster i czajnik elektryczny do podgrzania wody. My wozimy ze sobą małą jednopalnikową kuchenkę elektryczną, także jakoś daliśmy radę. Jednak pomimo braku aneksu kuchennego, gwarantuję, że wybierając nocleg u Sofii, na pewno będziecie baardzo zadowoleni. Nie tylko my tak myślimy, można sobie poczytać opinie w internecie.
Quad na Santorini to chyba nie jest zły pomysł, zwłaszcza od finansowej strony. Olbrzymia ilość wypożyczalni z quadami powoduje spadek cen. Pamiętam kilka lat temu, że na Folegandros, gdzie wypożyczalni nie ma za wiele, quad kosztował 20 euro za dzień, a na Santorini można było znaleźć promocję za 8 euro.
Rozkład Express Skopelitis publikowany jest dosyć późno, też mieliśmy z tym mały problem w tym roku. Rejs nim sam w sobie jest przeżyciem, w końcu to statek legenda. Czegoś więcej o rozkładzie Express Skopelitis można dowiedzieć się w biurze Zas Travel z Naxos, ja kupowałem u nich wszystkie bilety w tym roku (przesyłka do Polski tylko 5 euro).
Jeśli mogę jeszcze jakoś pomóc, pisz.

Pozdrawiam
Joan65
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 585
Dołączył(a): 24.11.2008
Re: Grecja przez Albanię i nie tylko 2008-2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Joan65 » 29.11.2013 19:58

Wielkie dzięki za odpowiedź.
właśnie buszuję po internecie szukając kwater. Z tym Zas Travel to świetny pomysł, pewnie skorzystam jak przyjdzie pora. My z racji podrózowania do Grecji samolotem kuchenki zabrać nie możemy ale zawsze mamy ze sobą palnik do małej butli gazowej (raczej naboju z gazem do kupienia na stacjach benzynowych lub sklepach) który zabieramy wszędzie, głównie z uwagi na możliwość robienia sobie kawy w małej włoskiej kawiarce np na odludnej plaży albo na jakimś greckim pustkowiu razem z kozami.
I tak myślę że jakby Sofia pożyczyła nam czasem jednej patelni i jednego małego garnka to spoko damy radę. Myślisz że można by się z nią dogadać? Mój małzonek ośmiornice sam wyłwia z morza i przyrządza je wyśmienicie stąd czasem garnek czy patelnia potrzebne. Ta miejscówka jest zdecydowanie najciekawsza na Koufonisi jeśli chodzi o położenie. Jeszcze pewnie nie raz będę Cię nękać pytaniami...
KOL
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 15.07.2003
Re: Grecja przez Albanię i nie tylko 2008-2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) KOL » 29.11.2013 20:44

Joan65

Naszą mini kuchenkę elektryczną zdarzyło nam się już przewozić samolotem w walizce, nie zajmuje w końcu dużo miejsca. Sofia na pewno nie będzie robiła problemu z pożyczenia patelni. Ja też byłem po coś w jej prywatnej kuchni i nie było żadnego problemu.
Nie ma sprawy, pytaj ile chcesz, odpowiem, jeśli tylko będę potrafił.

Pozdrawiam
KOL
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 15.07.2003
Re: Grecja przez Albanię i nie tylko 2008-2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) KOL » 09.12.2013 16:11

Joan65
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 585
Dołączył(a): 24.11.2008
Re: Grecja przez Albanię i nie tylko 2008-2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Joan65 » 10.12.2013 08:47

Dzięki za tego linka...

Mam nadzieję, że będzie mi dane pływać z taką świetną firmą :D
Otrzymałam info z ZAS Travel, że w marcu będzie ogłoszony nowy rozkład kursów Express Scopelitis.
Masz może jakiegoś maila do Sopfii na Koufonisi?


Pozdrawiam cieplutko
KOL
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 15.07.2003
Re: Grecja przez Albanię i nie tylko 2008-2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) KOL » 10.12.2013 13:33

Joan65 napisał(a):Dzięki za tego linka...

Mam nadzieję, że będzie mi dane pływać z taką świetną firmą :D
Otrzymałam info z ZAS Travel, że w marcu będzie ogłoszony nowy rozkład kursów Express Scopelitis.
Masz może jakiegoś maila do Sopfii na Koufonisi?


Pozdrawiam cieplutko


Czyli Zas Travel znowu się przydało. Chyba też w tym roku kupię bilety na promy przez Ich stronę.
Wszystkie potrzebne namiary do Sofii znajdziesz na tych stronach: 1, 2, 3, 4.

Pozdrawiam
Joan65
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 585
Dołączył(a): 24.11.2008
Re: Grecja przez Albanię i nie tylko 2008-2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Joan65 » 10.12.2013 13:57

ZAS Travel bardzo przydatne. Jak już będą wszystkie rozkłady to zamawiam bilety coby później nie biegać po kasach.

Za namiary do Sofii dzięki
KOL
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 15.07.2003
Re: Grecja przez Albanię i nie tylko 2008-2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) KOL » 10.12.2013 20:48

Jeszcze jeden artykuł o Skopelitisie, co prawda po Grecku, ale teraz to nie problem.
http://www.tovima.gr/society/article/?aid=546549
aio
Croentuzjasta
Posty: 123
Dołączył(a): 31.12.2011
Re: Grecja przez Albanię i nie tylko 2008-2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) aio » 11.12.2013 14:36

Nadrobiłam zaległości - relacja jak zwykle fantastyczna! Prawie spotkaliśmy się w Mokrej Gorze :D Byłam tam z rodzinką 24.04.2013. W sumie w tej okolicy byliśmy od 23.04 do 26.04.

Pozdrawiam
KOL
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 15.07.2003
Re: Grecja przez Albanię i nie tylko 2008-2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) KOL » 12.12.2013 15:19

aio napisał(a):Nadrobiłam zaległości - relacja jak zwykle fantastyczna! Prawie spotkaliśmy się w Mokrej Gorze :D Byłam tam z rodzinką 24.04.2013. W sumie w tej okolicy byliśmy od 23.04 do 26.04.

Pozdrawiam


Dzięki

To rzeczywiście minęliśmy się "o włos", a gdzie potem prowadziła Wasza trasa?

Pozdrawiam
aio
Croentuzjasta
Posty: 123
Dołączył(a): 31.12.2011
Re: Grecja przez Albanię i nie tylko 2008-2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) aio » 13.12.2013 19:16

Nasza trasa przedstawiała się po krótce tak:
Bochnia - Subotica -Nowy Sad - Belgrad - Potocari i Srebrenica - Kremna (nasza baza na 2 noce):Sarganska Osmica, Drvengrad, Sirogojno, Zlatibor - Most na Tarze - Zabljak - Budva (baza na 6 nocy): Budva, Petrovac, Buljarica, Kotor, Zatoka Kotorska. Plany odnośnie zwiedzania Czarnogóry były poważniejsze, ale pogoda nas uwiodła i po strasznie długiej polskiej zimie nie mogliśmy nacieszyć się słońcem i jeszcze w pustymi plażami!!!

W tym roku nasza kwietniowo- majowa wycieczka na zahaczyć o Albanię, Macedonię (FYROM) i Grecję, więc pozwolisz, że będę garściami czerpać z Twoich relacji?
Pozdrawiam.
KOL
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 15.07.2003
Re: Grecja przez Albanię i nie tylko 2008-2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) KOL » 14.12.2013 13:57

aio napisał(a):Nasza trasa przedstawiała się po krótce tak:
Bochnia - Subotica -Nowy Sad - Belgrad - Potocari i Srebrenica - Kremna (nasza baza na 2 noce):Sarganska Osmica, Drvengrad, Sirogojno, Zlatibor - Most na Tarze - Zabljak - Budva (baza na 6 nocy): Budva, Petrovac, Buljarica, Kotor, Zatoka Kotorska. Plany odnośnie zwiedzania Czarnogóry były poważniejsze, ale pogoda nas uwiodła i po strasznie długiej polskiej zimie nie mogliśmy nacieszyć się słońcem i jeszcze w pustymi plażami!!!

W tym roku nasza kwietniowo- majowa wycieczka na zahaczyć o Albanię, Macedonię (FYROM) i Grecję, więc pozwolisz, że będę garściami czerpać z Twoich relacji?
Pozdrawiam.



Trasę mieliście bardzo ciekawą, a jeśli chodzi o przyszły rok to też chcemy wyjechać już w kwietniu, dokładnie ostatniego dnia tego miesiąca i tak w sumie to zahaczymy o te same kraje.
Jeśli jakaś informacja tu zawarta Ci pomorze, nie ma sprawy, możesz czerpać ile tylko chcesz.

Znalazłem taki obrazek gdzie widać czas oczekiwania na granicy serbsko-węgierskiej, nie wiem na kiedy to stan, ale jest to jakaś informacja, które przejście wybrać.

Pozdrawiam

Obrazek
MWN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1996
Dołączył(a): 18.02.2008
Re: Grecja przez Albanię i nie tylko 2008-2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) MWN » 14.12.2013 17:27

daj linka a nie goły obrazek
KOL
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 15.07.2003
Re: Grecja przez Albanię i nie tylko 2008-2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) KOL » 15.12.2013 16:13

MWN napisał(a):daj linka a nie goły obrazek


Linka nie mam. Obrazek zapisałem sobie kilka miesięcy temu i teraz gdzieś go znalazłem na komputerze, ale widać z niego, które przejścia trzeba omijać kiedy jedzie się na przykład w niedzielę (ja tak kiedyś jechałem przez Horgos i te cztery godziny nawet by się zgadzały) albo po jakimś wolnym okresie, kiedy Turcy (Ich jest wtedy chyba najwięcej) wracają do pracy.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα



cron
Na Greckie Wyspy i nie tylko 2008-2022. - strona 59
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone