Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Na Greckie Wyspy i nie tylko 2008-2022.

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
KOL
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 15.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) KOL » 30.06.2011 15:25

dychy4 napisał(a):Phileas Fogg to "pikuś".


Do Fogga to jeszcze dużo brakuje :D, ale dzięki.
Pozdrawiam

Tymona napisał(a):A co tam - poacham i poecham :wink:
Bardzo podobał mi się Wasz sposób na Albanię :D

A Wasze Maluchy - dzielni turyści :D

pozdrawiam
:D


Większy z Maluchów już zaprawiony w wyprawach, a mniejszy zniósł to lepiej niż można się było spodziewać, ale też pewnie byłoby dużo trudniej gdyby Mama z nami nie pojechała.
Pozdrawiam dzięki.

espeso napisał(a):bajeczne miejsce :D ale teraz to nie wiem czy aż do Grecji dotzremy ... trochę niepewnie


Do Grecji warto, tylko właśnie przez te wszystkie atrakcje po drodze wyjazdy już się prawie do miesiąca wydłużają.
KOL
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 15.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) KOL » 02.07.2011 16:04

18 Maj

Rano idziemy zrobić trochę zakupów i rozejrzeć się po stolicy wyspy Gaios. Tak jak pisałem wcześniej to jakieś pół godziny marszu.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Podczas spaceru wpadamy na pomysł zrobienia niespodzianki reszcie towarzystwa i w wypożyczalni Alfa pożyczamy Suzuki Vitarę. Za jeden dzień płacimy 45 euro.

Obrazek

Samochodem wracamy do Kantada Villas, tam dzielimy się na dwie grupy (wszyscy na raz do jednego samochodu się nie zmieścimy) i ruszamy na mały rekonesans wyspy Paxos.
Drogi na Paxos są często bardzo wąskie i nie zawsze o dobrej nawierzchni i jeśli jeździłbym tam swoim samochodem po prostu nie wszędzie bym dojechał. Główną atrakcją wyspy są klify Ermitis i jeśli chce się je pooglądać od strony lądu z różnych miejsc, to na niektóre punkty widokowe ciężko by nam się było dostać naszym Passatem.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Jedziemy też pooglądać sobie dwie największe po Gaios miejscowości na wyspie Lakkę i Longos.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Wracamy jeszcze zobaczyć klify Ermitis z drugiej strony. Znajdujemy restauracje Sunset w ich pobliżu (jest drogowskaz z głównej drogi), a jej właściciel wskazuje nam którą ścieżka mamy iść żeby podziwiać widoki.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Mały szok można przeżyć przy tankowaniu benzyny, cena 1,80 euro za litr.
Wracamy jeszcze pospacerować trochę po Gaios, a potem na nasze kwatery. Jutro pooglądamy sobie wszystkie atrakcje Paxos od strony morza.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

CDN
Magda O.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1747
Dołączył(a): 20.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda O. » 03.07.2011 19:27

W O W... :roll: jakoś nic mądrzejszego nie przychodzi mi do głowy, żeby podsumować to, co do tej pory przeczytałam i zobaczyłam. Świetna relacja, czekam na dalszy ciąg.
KOL
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 15.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) KOL » 04.07.2011 11:25

Magda O. napisał(a):W O W... :roll: jakoś nic mądrzejszego nie przychodzi mi do głowy, żeby podsumować to, co do tej pory przeczytałam i zobaczyłam. Świetna relacja, czekam na dalszy ciąg.


Wielkie Dzięki, już wklejam ciąg dalszy.
KOL
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 15.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) KOL » 04.07.2011 11:27

19 Maj

Rano w Gaios znajdujemy wypożyczalnie Makis, gdzie mamy na dzisiaj zarezerwowane łodzie. Po chwili oczekiwania zjawia się właściciel, prowadzi nas do łódek, uzupełnia paliwo i udziela krótkiego instruktażu. Na łodzie o mocy do 30 KM, co ciekawe, nie trzeba mieć żadnych uprawnień. Koszt wypożyczenia to 50 euro za dzień plus spalone paliwo. Jest to nasz debiut jeśli chodzi o prowadzenie łodzi, ale nie jest to nic trudnego, za to frajda niesamowita.
Właściciel wysiada, a my odpływamy w rejs dookoła Paxos. Zostawiamy Gaios za sobą i kierujemy się w lewo w stronę Loggos.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Nie ma to jak dobry sternik.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Płyniemy wzdłuż zielonego wybrzeża i po niedługim czasie dopływamy do Loggos.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Z Loggos płyniemy w kierunku Lakki.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Woda w pobliżu Lakki ma piękny kolor. Pływamy sobie trochę po zatoce.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Zostawiamy Lakkę i płyniemy na drugą stronę wyspy podziwiać jej największe atrakcje, klify Ermitis i inne twory skalne.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Niektóre jaskinie są tak duże, że można do nich wpłynąć, odpuszczamy sobie jednak tę przyjemność pamiętając, że jesteśmy debiutantami jeśli chodzi o sporty motorowodne.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Natrafiamy na coś w rodzaju skalnej bramy. Początkowo chcę pod nią przepłynąć, ale niestety zostaje mi to szybko wyperswadowane :D.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Opływamy wysepki Kaltsonisi i Mogonisi na południu Paxos.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Podpływamy też do zatoczki z naszymi Kantada Villas skąd wracamy już do Gaios.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Pan Makis sprawdza poziom paliwa, wychodzi, że spaliliśmy go za 20 euro.
Początkowo mieliśmy pływać łodziami jeszcze jeden dzień, ale właścicielowi, przez to, że jest to nasz pierwszy raz, nie za bardzo podoba się pomysł żebyśmy sami płynęli na Antipaxos. Rezygnujemy więc z drugiego dnia wypożyczenia łodzi.
Ten cały rejs zrobił na nas bardzo duże wrażenie, a że 19 maja wypadały akurat moje urodziny, można powiedzieć, że zrobiłem sobie piękny prezent.
Wracamy do naszych kwater, a wieczór spędzamy na mini przyjęciu urodzinowym.

Obrazek


CDN
Ostatnio edytowano 04.07.2011 16:41 przez KOL, łącznie edytowano 3 razy
adamk3
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1282
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) adamk3 » 04.07.2011 13:39

KOL napisał(a):[a wieczór spędzamy na mini przyjęciu urodzinowym.
CDN


a relacja z imprezki - gdzie :idea: :?: :wink:

pozdrav.

PS
piękne widoczki
benetton
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 27
Dołączył(a): 20.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) benetton » 04.07.2011 15:21

Kurcze tam z drugiej strony wyspy świetne widoki były. Szkoda, że na naszej ładzi wybuchł mały bunt;), którego nie udało się stłumić i niestety musieliśmy pozostać po wschodniej stronie Paxos :(
KOL
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 15.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) KOL » 04.07.2011 15:59

adamk3 napisał(a):a relacja z imprezki - gdzie :idea: :?: :wink:
pozdrav.

PS
piękne widoczki


Chyba mi się aparat wtedy zaciął :D.
Pozdrav
KOL
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 15.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) KOL » 04.07.2011 16:00

benetton napisał(a):Kurcze tam z drugiej strony wyspy świetne widoki były. Szkoda, że na naszej ładzi wybuchł mały bunt;), którego nie udało się stłumić i niestety musieliśmy pozostać po wschodniej stronie Paxos :(


Szkoda fakt. Ale myślę, że jeszcze to sobie odbijesz.
krzysiek1956
Odkrywca
Posty: 66
Dołączył(a): 28.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzysiek1956 » 05.07.2011 11:20

Nie jestem zaskoczony Twoim pływaniem dookoła wyspy. :D
Myślałem ,że popływasz łodzią podwodną o napedzie atomowym,oczywiście z przeszkloną cześcią rufową albo dziobową,przecież dobrze byłoby popatrzec. :D :D
Postaraj sie nastepnym razem :D

Dołączam sie do najlepszych życzeń z okazji 25-tych urodzin.

pozdrawiam też Krzysiek


:D :D
espeso
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 524
Dołączył(a): 30.06.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) espeso » 06.07.2011 12:44


myślałam że Himare to mała miejscowość?? czy ja tam znajdę małą pustą plażę? ciche miejsce?? w sierpniu ... zaczynam mieć obawy
benetton
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 27
Dołączył(a): 20.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) benetton » 06.07.2011 13:26

espeso napisał(a):http://www.youtube.com/watch?v=xfq8cXkpx8o&NR=1
myślałam że Himare to mała miejscowość?? czy ja tam znajdę małą pustą plażę? ciche miejsce?? w sierpniu ... zaczynam mieć obawy


Patrząc na filmik, który podesłałeś nie wygląda to zachęcająco...
KOL
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 15.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) KOL » 06.07.2011 14:53

krzysiek1956 napisał(a):Nie jestem zaskoczony Twoim pływaniem dookoła wyspy. :D
Myślałem ,że popływasz łodzią podwodną o napedzie atomowym,oczywiście z przeszkloną cześcią rufową albo dziobową,przecież dobrze byłoby popatrzec. :D :D
Postaraj sie nastepnym razem :D
:D :D


Faktycznie mogłem się bardziej postarać :D.

krzysiek1956 napisał(a): Dołączam sie do najlepszych życzeń z okazji 25-tych urodzin.



Dzięki za życzenia i odmłodzenie.

Pozdrawiam

też Krzysiek
KOL
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 15.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) KOL » 06.07.2011 15:01

espeso napisał(a):http://www.youtube.com/watch?v=xfq8cXkpx8o&NR=1
myślałam że Himare to mała miejscowość?? czy ja tam znajdę małą pustą plażę? ciche miejsce?? w sierpniu ... zaczynam mieć obawy


benetton napisał(a):Patrząc na filmik, który podesłałeś nie wygląda to zachęcająco...


Na tym filmiku jest plaża w centrum miejscowości, przy głównym deptaku w szczycie sezonu, także trudno się spodziewać czegoś innego. Na szczęście w okolicach Himary jest kilka zdecydowanie atrakcyjniejszych plaż np. Livadi gdzie mieszkaliśmy, Jal czy Gjipe(gdzie nawet w sezonie nie powinno być tłumów).
KOL
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 15.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) KOL » 06.07.2011 17:16

20 Maj

W ten dzień początkowo mieliśmy w planie popłynąć wypożyczonymi łodziami na Antipaxos ale, że nic z tego nie wyszło, idziemy na tradycyjny już codzienny spacer do Gaios.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Kolejka pod rybnym sklepem.

Obrazek
Obrazek

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Pozostała cześć dnia to wypoczynek na naszym basenie i małej plaży blisko Kantada Villas.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Nie rezygnujemy oczywiście całkowicie z wycieczki na Antipaxos, postanawiamy popłynąć tam w następny dzień statkiem, który kursuje codziennie z Gaios.

CDN
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα



cron
Na Greckie Wyspy i nie tylko 2008-2022. - strona 14
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone