Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Na Greckie Wyspy i nie tylko 2008-2022.

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
KOL
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 15.07.2003
Re: Grecja przez Albanię i nie tylko 2008-2015.

Nieprzeczytany postnapisał(a) KOL » 11.11.2016 17:04

Aż do początku lipca tego roku wszystko wskazywało na to, że tym razem greckich wakacji nie będzie. Było to w zasadzie pewne do czasu kiedy dostałem na maila reklamę Lot-u „Szalona Środa”, czy coś w tym stylu. Cena lotu z Warszawy do Aten 170 złotych. Nie zastanawialiśmy się w sumie długo, zakup biletów, kilka wiadomości wysłanych do właścicieli kwater, telefon do Mamy z pytaniem czy zajmie się dziećmi i stało się, jednak jedziemy na wyspy i do tego pierwszy raz sami! Co prawda wyjazd był dużo krótszy niż zwykle (w sumie 10 dni) ale pod każdym względem bardzo udany!

27/28 Wrzesień

Naszą podróż rozpoczęliśmy w Katowicach skąd pojechaliśmy Pendolino do Warszawy, bilety kupione miesiąc wcześniej kosztują tylko 49 złotych. Jeszcze przesiadka na stacji Warszawa Zachodnia i jakieś 3-4 godziny przed odlotem meldujemy się na Lotnisku Chopina. Samolot odlatywał o 22:50.

Pendolino

Obrazek

No to lecimy.

Obrazek

Okolice lotniska w Atenach o trzeciej nad ranem raczej opustoszałe.

Obrazek


Poniżej na zdjęciu autobus X96 do portu w Pireusie. Zrobiłem nawet zdjęcie rozkładu jazdy, ale zaglądanie do niego nie ma większego sensu. Autobus kursuje non stop przez całą dobę w odstępach 15-30 minutowych. Cena biletu 6 euro.

Obrazek


My jednak nie skorzystaliśmy tym razem z autobusu, choć początkowo taki był plan. Dzięki kolejnej promocji dalszą podróż kontynuowaliśmy samolotem.
Kierunek Syros.

Obrazek


Koszt biletu około 35 euro, czyli porównywalnie z promem. Czas przelotu 25 minut, rejsu ponad cztery godziny. Nie było się nad czym zastanawiać.

Niewielkim samolotem Olympic Airlines o godzinie 7:30 lądujemy na Syros.

Obrazek


Do portu w Ermoupoli dostaliśmy się taksówką, których pełno stało pod niewielkim lotniskiem. Nie pamiętam dokładnie ile kosztuje taksówka, ale chyba 8 euro.

Zawsze kiedy zatrzymywaliśmy się promem na Syros, administracyjna stolica Cyklad prezentowała się bardzo atrakcyjnie. Fajnie pokazali ją też Kulki swojej relacji. Postanowiliśmy na krótko odwiedzić ją też my. Akurat połączenia samolotowo-promowe ułożyły się tak, że mieliśmy na to dwa dni.

Obrazek
Obrazek


Pokój, który mieliśmy zarezerwowany w Ermoupoli nie był jeszcze gotowy na przyjęcie nas, mieliśmy więc kilka godzin czasu. Zwiedzać po całonocnej podróży nie za bardzo mieliśmy ochotę więc w pierwszej kolejności poszliśmy na śniadanie :D.

Obrazek


Trochę przymusowego spaceru, na dokładniejsze zwiedzanie przyszedł czas następnego dnia.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Widok na Ano Siros. Poszliśmy tam następnego dnia.

Obrazek


Po kilku godzinach mogliśmy w końcu wejść do zarezerwowanego pokoju. Na miejsce noclegu wybrałem Aries Rooms. O wyborze zdecydowało położenie, nie chcieliśmy mieć daleko do promu i jak widać poniżej na zdjęciach udało się znaleźć coś odpowiedniego :).

Obrazek


Sporo ludzi czekało na promy Blue Star.

Obrazek
Obrazek


Pokój za balkonem wychodzącym na port kosztuje 45 euro, z tym, że my zapłaciliśmy więcej żeby móc być w pokoju do samego odpłynięcia promu, czyli do następnego dnia wieczorem Z Aries Rooms wyszliśmy dopiero wieczorem, trzeba było odespać podróż no i całkiem fajnie jest siedzieć sobie na balkonie o obserwować przypływające promy. Miejsce na jeden, dwa noclegi fajne, na dłużej chyba nie, duży ruch na ulicy pod balkonem na dłuższą metę mógłby być męczący.

Wieczorem wyszliśmy jeszcze na spacer na kolację do tawerny.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Trzeba przyznać, że Ermoupoli choć mało cykladzkie, ma swój urok.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
CDN
Ostatnio edytowano 04.11.2018 16:10 przez KOL, łącznie edytowano 3 razy
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Grecja przez Albanię i nie tylko 2008-15. Jesienny wypad

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 11.11.2016 18:17

Super, że jednak udało się coś wymyślić i udaliście się do Grecji. A my teraz możemy się cieszyć z Twojej kolejnej relacji...

Mam pytanie, gdzie patrzyłeś na loty już wewnątrz Grecji?
KOL
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 15.07.2003
Re: Grecja przez Albanię i nie tylko 2008-15. Jesienny wypad

Nieprzeczytany postnapisał(a) KOL » 11.11.2016 18:36

piekara114 napisał(a):Mam pytanie, gdzie patrzyłeś na loty już wewnątrz Grecji?


Najlepiej na stronie Aegan Airlines. Aegan i Olympic to teraz jedna firma. Ja już kiedyś kupowałem u Nich bilety i teraz oferty przysyłają mi na bieżąco.

Pozdrawiam
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Grecja przez Albanię i nie tylko 2008-15. Jesienny wypad

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 11.11.2016 18:58

Jednak dobrze przypuszczałem, samolotem :)
Ma to swoje zalety, nie da się ukryć :roll: .

A więc Siros na początek...pamiętam jak pisałeś, że chciałbyś tak na chwilkę tam wpaść, no i proszę, udało się :)
Jak dla mnie ta wyspa jest trochę niedoceniana...
Mam nadzieję, że nie żałowaliście.

Super że piszesz :idea: :D . Twoja relacja, nasza też jeszcze chwilę potrwa, potem reszta czasu jakoś zleci... na kwiecień/maj znów mamy greckie, wyspiarskie plany :idea:

Pozdrawiam
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1957
Dołączył(a): 21.01.2012
Re: Grecja przez Albanię i nie tylko 2008-2015.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 11.11.2016 19:04

KOL napisał(a):
Sol-Wagon napisał(a):drogi KOL, będąc Twoim wielkim fanem czekam na relację 2016:)
co tam ciekawego wymyśliłeś?:)


Niestety w tym roku tak się nieszczęśliwie ułożyło, że relacji 2016 nie będzie. Smutno, ale co zrobić.

Pozdrawiam

zobacz co nam pisałeś...:p

a dlaczego rezygnacja z samochodu?
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Grecja przez Albanię i nie tylko 2008-15. Jesienny wypad

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 11.11.2016 19:13

KOL napisał(a):
piekara114 napisał(a):Mam pytanie, gdzie patrzyłeś na loty już wewnątrz Grecji?


Najlepiej na stronie Aegan Airlines. Aegan i Olympic to teraz jedna firma.

Dzięki serdeczne. AA znałam, a Olympic nie mogłam znaleźć, a tu teraz wszystko jasne... Może uda się coś ciekawego znaleźć....
KOL
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 15.07.2003
Re: Grecja przez Albanię i nie tylko 2008-15. Jesienny wypad

Nieprzeczytany postnapisał(a) KOL » 11.11.2016 19:41

kulka53 napisał(a):Mam nadzieję, że nie żałowaliście.

Super że piszesz :idea: :D . Twoja relacja, nasza też jeszcze chwilę potrwa, potem reszta czasu jakoś zleci... na kwiecień/maj znów mamy greckie, wyspiarskie plany :idea:

Pozdrawiam


Nie zdecydowanie nie żałujemy, mimo, że ograniczyliśmy się tylko do Ermoupoli i Ano Siros.

Pozdrawiam


Sol-Wagon napisał(a):zobacz co nam pisałeś...:p

a dlaczego rezygnacja z samochodu?


Pamiętam jak to pisałem, ale na szczęście udało się jednak wyrwać choć na te dziesięć dni :D.

Ja generalnie wolę wyjazdy samochodowe niż samolotowe, ale na taki wyjazd trzeba więcej czasu no i pieniędzy. Jak dla mnie to minimum trzy tygodnie. Właśnie pieniądze i czas zdecydowały o tym jak ten wyjazd wyglądał. No i dodatkowo chcieliśmy pojechać sami, a na dłużej nie mogliśmy zostawić dzieci.

Jeśli chodzi o plany na przyszły rok to sytuacja wygląda podobnie jak w tym roku, na żaden wyjazd się nie zanosi, a już na pewno nie na taki jak w poprzednich latach. Na wyjazd ponad trzytygodniowy, jak kiedyś, przyjdzie nam pewnie poczekać kilka lat. Mam tylko nadzieję, że w przyszłym roku też niespodziewanie coś się wydarzy podobnie jak w tym. Wątpię jednak, że znów nas dzieci puszczą samych. Strasznie nam chłopcy zazdrościli tych samolotów, a jeszcze bardziej promów.

Pozdrawiam


piekara114 napisał(a):Dzięki serdeczne. AA znałam, a Olympic nie mogłam znaleźć, a tu teraz wszystko jasne... Może uda się coś ciekawego znaleźć....


Zaletą lotów samolotami Olympic na wyspy jest to, że nie trzeba dopłacać za bagaż, a przynajmniej my nie musieliśmy tym razem i jeszcze kiedyś kiedy lecieliśmy na Kastellorizo. Za bagaż rejestrowany w Lot-cie trzeba było dopłacić 60 zł co i tak nie jest dużą kwotą w porównaniu na przykład z Ryanairem gdzie cena bagażu przewyższa czasem cenę biletu.

Pozdrawiam
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13781
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: Grecja przez Albanię i nie tylko 2008-15. Jesienny wypad

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 11.11.2016 19:51

Bardzo fajny początek wyprawy, jestem ciekaw ile będzie tych wysp finalnie

A propos : jak się leciało takim maleństwem ?

:papa:
KOL
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 15.07.2003
Re: Grecja przez Albanię i nie tylko 2008-15. Jesienny wypad

Nieprzeczytany postnapisał(a) KOL » 11.11.2016 20:36

tony montana napisał(a):Bardzo fajny początek wyprawy, jestem ciekaw ile będzie tych wysp finalnie

A propos : jak się leciało takim maleństwem ?

:papa:


W zasadzie to będzie jeszcze tylko jedna, miało być trochę inaczej, ale... wszystko napiszę w relacji.

Samolocik był bardziej podatny na warunki pogodowe, akurat nad Syros wiało i dało się to odczuć, turbulencje trochę większe niż w dużych samolotach ale też bez przesady.

Pozdrawiam
Sara76
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 763
Dołączył(a): 25.02.2009
Re: Grecja przez Albanię i nie tylko 2008-15. Jesienny wypad

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sara76 » 11.11.2016 20:44

W tym roku jak widzę Grecja bardzo popularna, ale nie ma się co dziwić, bo fotki mówią same za siebie. Z przyjemnością będę Wam towarzyszyć :mrgreen:
KOL
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 15.07.2003
Re: Grecja przez Albanię i nie tylko 2008-15. Jesienny wypad

Nieprzeczytany postnapisał(a) KOL » 12.11.2016 10:04

29 Wrzesień

Rano wyszedłem kupić coś na śniadanie. Warto wcześnie wstać, całkiem ładny widok w porannym świetle.

Obrazek
Obrazek

Prom mieliśmy dopiero po 21, pozostało więc wystarczająco dużo czasu na spacer po mieście.
Na początek ponownie odwiedzamy Plac Miaouli z okazałym ratuszem.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Idziemy do góry jedną z odchodzących od placu uliczek.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Tak jak sobie zaplanowaliśmy dzień wcześniej, idziemy odwiedzić widoczne przed nami Ano Siros.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

CDN
Ostatnio edytowano 22.05.2019 12:06 przez KOL, łącznie edytowano 2 razy
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006
Re: Grecja przez Albanię i nie tylko 2008-15. Jesienny wypad

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 12.11.2016 10:39

... innej opcji nie ma - jadę z Wami ... :D ...
Pozdrawiam.
KOL
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 15.07.2003
Re: Grecja przez Albanię i nie tylko 2008-15. Jesienny wypad

Nieprzeczytany postnapisał(a) KOL » 12.11.2016 11:07

Sara76 napisał(a):W tym roku jak widzę Grecja bardzo popularna, ale nie ma się co dziwić, bo fotki mówią same za siebie. Z przyjemnością będę Wam towarzyszyć :mrgreen:


kmichal napisał(a):... innej opcji nie ma - jadę z Wami ... :D ...
Pozdrawiam.


Zapraszam :D
KOL
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 15.07.2003
Re: Grecja przez Albanię i nie tylko 2008-15. Jesienny wypad

Nieprzeczytany postnapisał(a) KOL » 12.11.2016 11:09

29 Wrzesień c.d.


W przeciwieństwie do okolic portu gdzie panował cały czas spory ruch, na uliczkach Ano Siros kompletnie pusto. Na palcach jednej ręki można było policzyć osamotnionych turystów.

Obrazek
Obrazek

Miałem oczywiście ze sobą kilka map papierowych, ale dzięki temu, że dane w roamingu są teraz dużo tańsze, nie zabierałem ich ze sobą z hotelowego pokoju. W zasadzie podczas całego wyjazdu kiedy gdzieś wychodziliśmy, korzystałem z map w telefonie.

Obrazek

Baaardzo nam się uliczki Ano Siros podobały.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Widok na Kościół Zmartwychwstania Chrystusa

Obrazek


Wyżej już wejść nie można, dochodzimy do Katedry Św. Jana. W środku nie robiliśmy zdjęć.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Odpoczynek w słońcu :).

Obrazek


Schodzimy na dół do Ermoupoli.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Jeszcze „rzut oka” na Ano Siros, przed chwilą tam byliśmy.

Obrazek
CDN
Ostatnio edytowano 22.05.2019 12:23 przez KOL, łącznie edytowano 2 razy
ajdadi
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 21046
Dołączył(a): 04.09.2013
Re: Grecja przez Albanię i nie tylko 2008-15. Jesienny wypad

Nieprzeczytany postnapisał(a) ajdadi » 12.11.2016 11:37

Fajnie ,że jednak udało się Wam wyskoczyć na wakacje...oczywiście będę zaglądał .Pozdrawiam
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα



cron
Na Greckie Wyspy i nie tylko 2008-2022. - strona 104
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone