Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Góry Przeklęte - Albania - jak się dostać?

Nazwa Albanii wywodzi się ze źródeł greckich i rzymskich, nawiązując do koloru białego. Sami Albańczycy używają nazwy Shqipëria, co oznacza Krainę Orłów. Albania jest niewielkim krajem - jej powierzchnia wynosi to niewiele mniej niż powierzchnia województwa wielkopolskiego.
jo-asia
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 37
Dołączył(a): 30.05.2014
Góry Przeklęte - Albania - jak się dostać?

Nieprzeczytany postnapisał(a) jo-asia » 01.06.2017 16:22

Nie udało mi się znaleźć podobnego wątku, jeśli jednak jest, to proszę mnie tam skierować :)

Chcemy w tym roku odwiedzić Góry Przeklęte.
Czy możecie podpowiedzieć, jak zorganizować transport do Theth? Nie chcemy ryzykować własnym samochodem...
Będziemy stacjonować zapewne w okolicy Velipoji i stamtąd chcielibyśmy startować.
Będę wdzięczna za wszelkie podpowiedzi.

Niestety, wujek Google zazwyczaj ma odpowiedź na dojazd od strony Czarnogóry....
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14784
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 01.06.2017 16:25

Są dwie świetne relacje - von Laos i kolegi Zawodowca:

wyprawa-w-gory-przeklete-albania-2006-t13677.html

gory-przeklete-2008-t21173.html

Pozdrawiam.
jo-asia
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 37
Dołączył(a): 30.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) jo-asia » 01.06.2017 16:31

Dzięki, Maslinko, idę czytać :)
marcines
Croentuzjasta
Posty: 152
Dołączył(a): 24.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcines » 01.06.2017 19:51

czesc, dla mnie temat aktualny ponieważ też planuję wybrac się do Theth w lipcu. Generalnie asfalt jest w tym momencie do przełęczy, zostało ok 17 km drogi zwirowej do Theth, myslę że nie będzie problemu z wynajęciem busa w Boge, który zawiezie was do Theth. Ja po cichu liczę, że może wykonają asfalt do samego Theth, chociaż w tym roku to raczej nierealne. pozdrawiam Marcin
jo-asia
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 37
Dołączył(a): 30.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) jo-asia » 02.06.2017 14:37

Marcinie, patrz co udało mi się wyszukać

http://thethi-guide.com/theth-is-now-ac ... ormal-car/
ciekawa jestem, na ile pewna ta wiadomość dla polskiego "normal car"....

Z drugiej strony zamarzyła mi się taka pętelka...
http://www.journeytovalbona.com/your-jo ... conundrum/

ale to potrzeba więcej czasu, niż dysponuję w tym roku...
woojtekg
Croentuzjasta
Posty: 441
Dołączył(a): 11.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) woojtekg » 02.06.2017 14:46

wczoraj widziałem odcinek "wypad z kraju" na tvn turbo i właśnie prowadzący jechał do Teth pożyczonym samochodem terenowym. Nie pamiętam ile ale nie kosztowało to dużo. Z tego co tam widziałem, to szkoda by mi było mojego osobowego samochodu.

Oczywiście inną sprawą jest to na ile wiarygodny jest ten program i jak bardzo wiarygodnie oddaje rzeczywistość.
Tego nie jestem w stanie zweryfikować, ale jak jesteś zainteresowany tematem, to polecam oglądnąć /druga część programy/.
jo-asia
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 37
Dołączył(a): 30.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) jo-asia » 02.06.2017 14:47

ooo, dzięki, w ogóle nie oglądam tego kanału, ale poszukam :)
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 03.06.2017 15:38

jo-asia napisał(a):Nie udało mi się znaleźć podobnego wątku, jeśli jednak jest, to proszę mnie tam skierować :)

Chcemy w tym roku odwiedzić Góry Przeklęte.
Czy możecie podpowiedzieć, jak zorganizować transport do Theth? Nie chcemy ryzykować własnym samochodem...

Jeszcze tutaj znajdziesz opis dojazdu do Albanii, następnie przejazdu do Theti oraz wejścia na najwyższy szczyt Gór Przeklętych.

Pozdrawiam,
Wojtek
jo-asia
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 37
Dołączył(a): 30.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) jo-asia » 06.08.2017 00:05

Dzieki wielkie!

Powrót do Albania - Shqipëria



cron
Góry Przeklęte - Albania - jak się dostać?
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone