Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

GIRO d'ITALIA 2014 - 6067 TORNANTI: Garda, Liguria, Dolomity

We Włoszech znajduje się najstarszy na świecie uniwersytet, jest nim założony w 1088 roku Uniwersytet Boloński. Na terenie Włoch znajdują się 2 słynne wulkany: Etna i Wezuwiusz. We Włoszech trzykrotnie odbywały się igrzyska olimpijskie w latach 1956, 1960 i 2006. We Włoszech znajduje się 50 obiektów światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Modena we Włoszech to prawdziwa stolica samochodów sportowych, mieści się w niej 5 fabryk luksusowych samochodów sportowych: Ferrari, Maserati, Lamborghini, Pagani i De Tomasso.
db78
Globtroter
Posty: 39
Dołączył(a): 16.11.2012
Re: GIRO d'ITALIA 2014 - 6067 TORNANTI: Garda, Liguria, Dolo

Nieprzeczytany postnapisał(a) db78 » 22.07.2014 21:24


Ale rozumiem, że będziesz przejeżdżał Autostradą del Brennero?
Jeśli tak to polecam zjazd Rovereto Sud i udanie się do Malcesine.... możesz pochodzić chwile po miasteczku i podziwiać wiodki na góry, ale ja na Twoim miejscu wjechałbym Funivią na Monte Baldo i tam sobie pochodził/posiedział parę godzin


Oto mi chodziło. WIELKIE DZIĘKI.
mariusz-w
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8375
Dołączył(a): 22.04.2004
Re: GIRO d'ITALIA 2014 - 6067 TORNANTI: Garda, Liguria, Dolo

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz-w » 23.07.2014 08:41

tony montana napisał(a):Mariusz - Ty tu jesteś SPECJALNYM gościem (podobnie jak Wojtek, który chyba gdzieś wyjechał)
To przez Ciebie i Twoje foty musiałem choć na chwilę zobaczyć "Le plus belles architektures du monde"

Dziękuję serdecznie ! ... a Wojtek faktycznie w trasie, ale na pewno tu trafi. 8)

tony montana napisał(a):... podczas prowadzenia relacji, którą chyba zacznę jednak dopiero na dobre po 11 sierpnia

Spokojnie ... aczkolwiek z niecierpliwością poczekam.
Życzę jak najszybszego poukładania wszystkich spraw, tak abyś ze spokojną głową mógł nam zrelacjonować Waszą kolejną włoską podróż.
Tym bardziej, że już z pierwszych Twoich postów można wnioskować, że się Wam podobało. 8)

pozdrawiam.
Lidia K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3519
Dołączył(a): 09.10.2007
Re: GIRO d'ITALIA 2014 - 6067 TORNANTI: Garda, Liguria, Dolo

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lidia K » 23.07.2014 13:19

tony montana napisał(a):
Relacja z GIRO'14 prowadzona będzie w sposób kronikarsko-praktyczno-punktowy. Co to oznacza? Otóż to, że zamiast przydługich i nudnych as usual opisów podam fakty, liczby, opinie w sposób jak najbardziej odpowiadający dzisiejszemu pędowi informacji - zatem będą: hasła nie zaś "Pieśń Lodu i Ognia"; meldunki nie zaś "W poszukiwaniu straconego czasu"
......
......
......


Kropki są tu po to by kopiować kilkunastu etapów. Ale jestem po wrażeniem. Ja robię plan gdy cała relacja jest opublikowana a Ty na odwrót.
No i widzę, że zabytki zabytkami ale góry to jest to. :D :D :D
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13781
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: GIRO d'ITALIA 2014 - 6067 TORNANTI: Garda, Liguria, Dolo

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 23.07.2014 13:50

MARK1 napisał(a):Witam i pozdrawiam - super foty :papa:


Siemano, cieszę się, że się podobają :)
Będzie więcej, ale raczej zacznę szczegółową relację mniej więcej od połowy sierpnia :papa:


kulka53 napisał(a):Cześć Tony :)
Oprócz Verony na fotkach, w rozpisce zauważyłem też Mantovę, fajnie :)


Tak. I Parmę z pobliską Sabbionetą (miastem rzekomo idealnym). POwiem Ci jednak szczerze, że Mantova nas nie zachwyciła, wpierw strasznie lało, jakoś przygnębiająco Mantova po tym deszczu wyglądała - oczywiście kilka miejsc jest pięknych, ale to jak na Italię dla mnie za mało, aby powiedzieć, że bardzo mi się tam podobało.... Co innego Parma, a już w ogóle Werona - boska!

kulka53 napisał(a):Od reszty nazw i ich ilości zakręciło mi się w głowie :wink:

Oj tak, oj tam, to tylko na papierze tak wygląda....
choć moja żona trochę narzeka, że nie znów nie dałem jej odpocząć na urlopie...
Cóż, chyba dostanie jeszcze jedną szansę, tylko jakoś nie może się wybrać do biblioteki po lekturę :) :oczko_usmiech:
kulka53 napisał(a):A nie powinno... bo może, za 2 tygodnie, także my pojawimy się w tych okolicach :roll:


OOoooooo.... no to pięknie!! :)
Znając Was - plan już raczej jest - może zechciałbyś się nim podzielić (oczywiście na priv) ? :)

tony montana napisał(a):... podczas prowadzenia relacji, którą chyba zacznę jednak dopiero na dobre po 11 sierpnia


mariusz-w napisał(a):Spokojnie ... aczkolwiek z niecierpliwością poczekam.
Życzę jak najszybszego poukładania wszystkich spraw, tak abyś ze spokojną głową mógł nam zrelacjonować Waszą kolejną włoską podróż.
Tym bardziej, że już z pierwszych Twoich postów można wnioskować, że się Wam podobało. 8)

pozdrawiam.


Mnie się podobało OGROMNIE, Rodzinie nieco mniej .....rzekomo za mało leżakowania :papa: nad wodą było... 8O 8)

No i żona źle zdrowotnie reaguje na góry - zawsze ma problemy z zatokami i gardłem.... taka karma...

:papa:


Lidia K napisał(a):
tony montana napisał(a):
Relacja z GIRO'14 prowadzona będzie w sposób kronikarsko-praktyczno-punktowy. Co to oznacza? Otóż to, że zamiast przydługich i nudnych as usual opisów podam fakty, liczby, opinie w sposób jak najbardziej odpowiadający dzisiejszemu pędowi informacji - zatem będą: hasła nie zaś "Pieśń Lodu i Ognia"; meldunki nie zaś "W poszukiwaniu straconego czasu"
......
......
......


Kropki są tu po to by kopiować kilkunastu etapów. Ale jestem po wrażeniem. Ja robię plan gdy cała relacja jest opublikowana a Ty na odwrót.
No i widzę, że zabytki zabytkami ale góry to jest to. :D :D :D


A wiesz, chciałem sobie jakoś to tym razem na początku poukładać.... mam strasznie dużo zdjęć - część jest nieudanych, sporo powtórek, bo dzieci robiły też foty drugim aparatem, trochę czasu którego aktualnie znów nie będę miał(ale tym razem z powodu przyjemności) :) mi to zajmie, zanim przygotuje się dobrze do regularnego pisania relacji

Tak, góry to jest to - im jestem starszy, tym bardziej mnie w nie ciągnie - moją żonę z kolei odwrotnie :(
Nawet powiem więcej - oprócz "wielkiej czwórki" w Weronie nie będzie też zbyt wielu wnętrz kościołó - nietypowo jak na mnie :) :o :roll: :lol:

:papa:
rysiek_r74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2020
Dołączył(a): 27.09.2009
Re: GIRO d'ITALIA 2014 - 6067 TORNANTI: Garda, Liguria, Dolo

Nieprzeczytany postnapisał(a) rysiek_r74 » 23.07.2014 14:43

tony montana napisał(a):GIRO d'ITALIA 2014 - 6067 TORNANTI

Jeżeli pozwolisz to i ja przyłączę się do Twojego "Giro".
Wszak uwielbiam Italię :!:
Aż w głowie mi się zakręciło od tej ilości miejsc które odwiedziłeś :D
Roland90
Cromaniak
Posty: 512
Dołączył(a): 03.07.2014
Re: GIRO d'ITALIA 2014 - 6067 TORNANTI: Garda, Liguria, Dolo

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roland90 » 23.07.2014 18:49

W Włoszech byłem ostatni raz 10 lat temu , był to mój pierwszy samodzielny wyjazd i wspominam go bardzo miło.Ale dizęki Tobie poznam inną stronę Włoch. Oczywiście zasiadam i niecierpliwie odliczam czas do 11 .
Pozdrawiam
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12745
Dołączył(a): 29.06.2007
Re: GIRO d'ITALIA 2014 - 6067 TORNANTI: Garda, Liguria, Dolo

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 25.07.2014 10:51

tony montana napisał(a): relacji, którą chyba zacznę jednak dopiero na dobre po 11 sierpnia


To akurat mi pasuje :) , bo wówczas właśnie będę znowu w domu po Gochach, więc nie będę miała zaległości w czytaniu. Będzie na co popatrzeć, program Waszego Giro bogaty 8)
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009
Re: GIRO d'ITALIA 2014 - 6067 TORNANTI: Garda, Liguria, Dolo

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 03.08.2014 21:25

tony montana napisał(a):No to - zaczynamy

Widzę trochę znajomych nazw. 8)

Pozdrawiam,
Wojtek
mariusz-w
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8375
Dołączył(a): 22.04.2004
Re: GIRO d'ITALIA 2014 - 6067 TORNANTI: Garda, Liguria, Dolo

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz-w » 11.08.2014 11:27

tony montana napisał(a):..., którą chyba zacznę jednak dopiero na dobre po 11 sierpnia -...........

... no to mamy 11 sierpnia ... a więc mam nadzieję, że się niedługo zacznie. ;) 8)

pozdrawiam.
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13781
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: GIRO d'ITALIA 2014 - 6067 TORNANTI: Garda, Liguria, Dolo

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 11.08.2014 16:28

Wrocilem....nad ranem :)
Niedlugo wszystkim odpowiem a relacje....coz jutro zawioze laptopa do naprawy bo chyba matryca padla black screen :(

Zawsze po powrocie sa jakies szkody!! :( wrrrr

Pozdrowienia
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13781
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: GIRO d'ITALIA 2014 - 6067 TORNANTI: Garda, Liguria, Dolo

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 13.08.2014 21:00

rysiek_r74 napisał(a):
tony montana napisał(a):GIRO d'ITALIA 2014 - 6067 TORNANTI

Jeżeli pozwolisz to i ja przyłączę się do Twojego "Giro".
Wszak uwielbiam Italię :!:
Aż w głowie mi się zakręciło od tej ilości miejsc które odwiedziłeś :D


Richie, wiem ześ fan Italii i obiecuję, że znajdziesz w tej relacji PARĘ ładnych miejsc :)


Roland90 napisał(a):W Włoszech byłem ostatni raz 10 lat temu , był to mój pierwszy samodzielny wyjazd i wspominam go bardzo miło.Ale dizęki Tobie poznam inną stronę Włoch. Oczywiście zasiadam i niecierpliwie odliczam czas do 11 .
Pozdrawiam


Zatem zapraszam nowego Czytelnika i liczę, że się nie zawiedziesz :)


dangol napisał(a):
tony montana napisał(a): relacji, którą chyba zacznę jednak dopiero na dobre po 11 sierpnia


To akurat mi pasuje :) , bo wówczas właśnie będę znowu w domu po Gochach, więc nie będę miała zaległości w czytaniu. Będzie na co popatrzeć, program Waszego Giro bogaty 8)


Juz w domu? No to mogę chyba zaczynać? (choć na małym niewygodnym wolnym kompie, bo mój główny poszedł sobie do naprawy)
:papa:


Franz napisał(a):
tony montana napisał(a):No to - zaczynamy

Widzę trochę znajomych nazw. 8)

Pozdrawiam,
Wojtek


No Ciebie to chyba tutaj niczym nie zaskoczę, no może paroma lokalizacjami w Ligurii nad morzem :)



mariusz-w napisał(a):
tony montana napisał(a):..., którą chyba zacznę jednak dopiero na dobre po 11 sierpnia -...........

... no to mamy 11 sierpnia ... a więc mam nadzieję, że się niedługo zacznie. ;) 8)

pozdrawiam.


Si, si zaczynamy :)
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13781
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: GIRO d'ITALIA 2014 - 6067 TORNANTI: Garda, Liguria, Dolo

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 14.08.2014 09:59

hhh
Ostatnio edytowano 06.04.2023 15:44 przez tony montana, łącznie edytowano 1 raz
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13781
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: GIRO d'ITALIA 2014 - 6067 TORNANTI: Garda, Liguria, Dolo

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 14.08.2014 10:10

brak zdjęć
Ostatnio edytowano 06.04.2023 15:45 przez tony montana, łącznie edytowano 1 raz
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005
Re: GIRO d'ITALIA 2014 - 6067 TORNANTI: Garda, Liguria, Dolo

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 14.08.2014 10:18

Sbohem.
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13781
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: GIRO d'ITALIA 2014 - 6067 TORNANTI: Garda, Liguria, Dolo

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 14.08.2014 10:26

FUX napisał(a):Sbohem.


AHOJ :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Włochy - Italia


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
GIRO d'ITALIA 2014 - 6067 TORNANTI: Garda, Liguria, Dolomity - strona ...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone