Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Gdzie winiety

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Dario79
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 02.05.2011
Gdzie winiety

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dario79 » 02.05.2011 15:32

Witam;
W tym roku przed Cro planuję zwiedzić kilka stolic Europy. W związku z tym będzie przejazd dziwną trasą, którą jeszcze nie jechałem. Bardzo proszę o informację gdzie dokładnie można kupić winiety:
- czeska - na trasie Niemcy A17 - Czechy D8 (Drezno-Praga)
- słowacka - na trasie Czechy D2 - Słowacja D2 (Brno-Bratysława)
- węgierska - na trasie Słowacja D2 - Węgry M15 i dalej M1 (Bratysława - Budapeszt).
Dzięki za pomoc.
smer
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 291
Dołączył(a): 15.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) smer » 02.05.2011 16:10

sword32
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 35
Dołączył(a): 14.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sword32 » 02.05.2011 16:20

Witaj Dario79,

Nie wiem w czym problem z tymi winietami, ja jeździłem kilka razy różnymi trasami do Chorwacji i winiety zawsze kupowałem na stacji benzynowej, ewentualnie w jakimś innym punkcie tuż po przekroczeniu granicy państwa.
O opłatach winietowych w Niemczech to ja jeszcze nie słyszałem.
Dario79
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 02.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dario79 » 02.05.2011 16:28

Problem jest w tym, że nie wiem na konkretnych przejściach, czy są jakieś punkty ze sprzedażą winiet. Szczególnie na autostradzie Niemcy-Czechy, bo to już budowane po wejściu Czech do UE i tam pewnie nie ma żadnych budynków granicznych i przy nowej trasie może nie być jeszcze żadnej stacji.
Przeszukałem forum (kilka godzin spędzone) i nie znalazłem konkretnej odpowiedzi do tych przejść.
Szukam kogoś kto dokładnie te przejścia graniczne mijał i da konkret o pynktach zakupu autostrad.
Zarządca autostrad z Czech polecił mi PZMot nie dając odpowiedzi, czy na autostradzie kupię winietę i to mnie "zachęciło" do pogłębiania tematu, bo PZMot trochę kosztuje ;)

Do tej pory do Cro (na razie północna część) jechałem przez Niemcy, Austrię i Włochy i nie było problemu, bo tylko w Austrii na granicy trzeba było kupić lub jak był korek przy granicy to rano po noclegu w Salzburgu (wcześniej zjazd jeszcze w Niemczech z autostrady i ominięcie korka).
ElciaS
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 120
Dołączył(a): 03.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) ElciaS » 03.05.2011 06:09

No przez Włochy do Chorwacji to jeszcze nie jechaliśmy.Winietkę najczęściej kupuje się po przekroczeniu granicy danego państwa na pierwszej stacji paliwowej.
Dario79
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 02.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dario79 » 03.05.2011 13:24

[quote="ElciaS"]No przez Włochy do Chorwacji to jeszcze nie jechaliśmy.[/quote]

Na Istrię polecam trasę Berlin-Salzburg (nocleg)-Villach-Udine-Triest (zjazd z Autostrady przedostatnim zjazdem, bo na ostatnim wielki korek) - Kozina - Istria.
Widoki nie zapomniane, do tego brak korków poza tunelami w Austrii, ominięcie winiety w Słowenii i zwiedzanie Triestu.
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 03.05.2011 13:36

W Trieście zwiedzać można albo port (ciekawsze jest jego położenie widoczne z góry, ze starej trasy wykutej w skałach gór, niż on sam), albo korki z masą skuterów na ulicach.
:lol: :lol: :lol:
Dario79
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 02.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dario79 » 03.05.2011 16:41

Lepsze zwiedzanie portu i obiadek niż stanie w korku do ostatniej bramki.
Nam około 2h zleciały bardzo szybkie a od samochodu się odpoczęło.

Wracając do tematu co z winietkami na podanych przejściach? Ktoś w tych miejscach przekraczał granice?
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 03.05.2011 17:46

Tak, ale w czasach, gdy jeszcze nie było winiet. :lol: :wink:

Na twoim miejscu pomyślałbym w ten sposób: skoro zamierzam przejechać granice w miejscach, gdzie kiedyś były kluczowe dla tranzytu przejścia graniczne, to jasne, że poza budkami celników i pograniczników wszystkiego- całej reszty bazy i zaplecza- nie polikwidowali, więc skoro nie jest to odludzie, na pewno będzie stacja lub zajazd/knajpa- a tam z reguły można kupić winiety.

Czasami mam wrażenie, że niektórzy znacznie bardziej przejmują się tym, w którym kiosku kupią winietę niż tym, co po drodze zobaczyć i co jest ciekawego w okolicy. :roll:
gariz
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 04.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) gariz » 29.05.2011 19:05

Dario79 napisał(a):
ElciaS napisał(a):No przez Włochy do Chorwacji to jeszcze nie jechaliśmy.


Na Istrię polecam trasę Berlin-Salzburg (nocleg)-Villach-Udine-Triest (zjazd z Autostrady przedostatnim zjazdem, bo na ostatnim wielki korek) - Kozina - Istria.
Widoki nie zapomniane, do tego brak korków poza tunelami w Austrii, ominięcie winiety w Słowenii i zwiedzanie Triestu.


mozesz podac wiecej szczegolow co do ominiecia winietek??
orfik11
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 245
Dołączył(a): 28.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) orfik11 » 03.06.2011 11:31

Zawsze kiedy jadę do Chorwacji zakupuję wszelkie winiety zaraz po przekroczeniu granicy, albo w budynkach /pozostałościach po granicy/ albo w pierwszej napotkanej stacji benzynowej czy w pierwszym sklepiku. Nie mam żadnych problemów. Odradza zakupy winiet w Polsce. Zawsze jest znacznie drożej. Puno pozdrava.
KrisM
Cromaniak
Posty: 639
Dołączył(a): 21.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrisM » 03.06.2011 11:53

mozesz podac wiecej szczegolow co do ominiecia winietek??[/quote]

Winietki można ominąć jeżdżąc drogami lokalnymi;-) w internecie znajdziesz sobie z łatwością mapkę sieci dróg płatnych w danym kraju tranzytowym. pytanie tylko - po co;-)
tematów dotyczących ominięcia autostrady na Słowenii jest tutaj mnóstwo - wystarczy poszukać.
jeśli chodzi o winiety. nie ma problemu z zakupem tuż za granica. problem może być jedynie w nocy, gdyż część stacji (np. w Czechach - jeszcze przed autostradą) może być czynna do 22 czy 23.
orfik11
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 245
Dołączył(a): 28.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) orfik11 » 03.06.2011 13:24

Sam omijam autostradę w Słowenii. To jest raptem godzinka jazdy, fajnymi wioskami, spokojnie i ...darmowo. Wolę w Lenart w Gostionicy zjeść bardzo, bardzo dobry obiad. Chętnie pomogę informacją o sposobie ominięcia autostrady w Słowenii.
fleischman
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 238
Dołączył(a): 20.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) fleischman » 03.06.2011 14:08

Orfik11 - to ja chętnie "przytulę" Twój objazd. Na forum, na privie albo przy piwie ;-) Pozdrav
orfik11
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 245
Dołączył(a): 28.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) orfik11 » 03.06.2011 15:27

Ta ostatnia propozycja jest bardzo na czasie obecnie gorących dni. Podaj maila to prześlę Ci dane. Oczywiście na czerwiec 2010 r. Ale chyba sam objazd się nie zmienił. Pozdrawiam
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone