Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Gdzie konkretnie kupić winietę

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kobrat
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 558
Dołączył(a): 21.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kobrat » 09.08.2015 13:45

Lednice napisał(a):Czasem są pułapki i ten sposób nie przejdzie tak łatwo 8)

Np. jak ktoś w nocy pojedzie do Austrii przez Znojmo, to na granicy po austriackiej stronie winietki nie kupi :!: Wszystkie stacje benzynowe w odległości kilkudziesięciu kilometrów od granicy są pozamykane po 22 :!:

Generalnie w nocy w Austrii ogromna większość stacji benzynowych jest zamknięta :!:

Wjeżdżając do Austrii od strony Bawarii autostradą winietka obowiązuje od samej linii granicznej, a w Kufstein i w Schaerding winietki na samej granicy się nie kupi. :!:
Policja austriacka czasem stoi kilkaset metrów za granicą i kasuje Niemców czy innych jak za zboże, jak nie mają winietki 8)

nieprawda , juz udowodnilem to wczesniej, ale LEDNICE odwrocil kota ogonem ( "jaki most, jaka rzeka ??? ") ... Policja kasuje NIEMCOW jak za zboze ?? "smiechu warte" a ja pisalem , ze raptem za granica jest okolo 200 m stacja Schell na ktorej kupuje sie winietki, ot co, pomylilem sie o 100m na moja niekorzysc , WINIETA obowiazuje od stacji SCHELL. Bylem , sprawdzilem jeszcze raz , bez odbioru dla Lednice
Ostatnio edytowano 09.08.2015 14:19 przez kobrat, łącznie edytowano 1 raz
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 09.08.2015 14:03

Lednice napisał(a):Odradzanie kupna w tolltickets, jak winietki są tam w cenie nominalnej, jest trochę absurdalne 8)

Ja nigdzie wprost nie odradzałem kupowania winiet w tolltickets, tylko podtrzymuję swoją tezę,
że kupowanie winiet na trasie (oczywiście z uwzględnieniem kwestii, które wcześniej wymieniłeś) nie stanowi problemu.

Kieruję to głównie do tych, którzy z jednego problemu, robią dwa, a mianowicie pierwszy problem to zakup winiet, a kolejny wygląda tak: "zamówiłem dziś winiety w tolltickets, jak myślicie dojdą do wyjazdu?"

Lednice napisał(a):Kupowanie po drodze w cenie nominalnej też głupie nie jest :wink:

Dziękuję po raz kolejny za słowa uznania dla tych, którzy postępują inaczej. :oczko_usmiech:
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 09.08.2015 14:21

Jak nie stanowi problemu kupowanie po trasie... dla mnie jest to swojego rodzaju problem:) Ostatnio na shelu w Czechach jak kupowałem w maju to zmarnowałem prawie 30 minut. Ok napiszecie że trzeba zrobić sobie pauzę w jeździe i trochę odpocząć, ale tak się składa że jak nic nie stanie na przeszkodzie to ja do tej stacji dojadę w mniej niż 20 minut od wyjścia z domu.
Chyba przyznacie mi rację że po 20 minutach jazdy robić przerwę na te kilka naście minut bo samo zatrzymanie wyjście kupienie itp nawet bez kolejki to już z 10 minut:) a jak jechałem w piątek w nocy zeszłego roku to kolejka ludzi była aż na dworze i prawie cały parking.
Kupując winiety w ticket nie mam zmartwienie czy na jedynej stacji za granicą na którą nie trzeba zjechać z autostrady będzie mniejsza lub większa kolejka. Z Austriacką już inaczej. Ale licząc że po około 3 godzinach jestem w okolicach Wiednia to pierwszy postój robię sobie już po wyjechaniu z tego miasta.
Uważam że zakupy na Ticket powodują że mi jedzie się wygodniej i "problem" zakupu po drodze odpada. Inna sprawa że mając wiedzę dokładnie kiedy się jedzie ja winiety zamówiłem jak euro było poniżej 4zł. Więc nie dość że zapłaciłem trochę mniej to jeszcze poszło nie z wakacyjnego budżetu:)
Raschey
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 141
Dołączył(a): 08.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raschey » 09.08.2015 15:30

A ja może troche poza tematem. Winiety zawsze naklejałem nad naszą nalepką rejstracyjną. Teraz dopiero widzę że trzeba naklejać w lewym górnym rogu szyby. Ma to wogóle jakieś znaczenie ?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 09.08.2015 15:34

Raschey napisał(a):A ja może troche poza tematem. Winiety zawsze naklejałem nad naszą nalepką rejstracyjną. Teraz dopiero widzę że trzeba naklejać w lewym górnym rogu szyby. Ma to wogóle jakieś znaczenie ?



Na każdej winiecie jest obrazkowa instrukcja naklejania :!: :roll:
Na czeskiej jest inna instrukcja niż na austriackiej i słoweńskiej :!:
kobrat
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 558
Dołączył(a): 21.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kobrat » 09.08.2015 18:55

Raschey napisał(a):A ja może troche poza tematem. Winiety zawsze naklejałem nad naszą nalepką rejstracyjną. Teraz dopiero widzę że trzeba naklejać w lewym górnym rogu szyby. Ma to wogóle jakieś znaczenie ?

zle nakleisz , moze przyjsc Tobie po czasie mandat za BRAK winiety :!: :!: :!: :idea:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 09.08.2015 19:00

Na 99,9% nie przyjdzie 8)

Chyba, że winieta jest naklejona w środku auta na fotelu :wink:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 09.08.2015 20:15

Dlaczego robisz ludzi na forum w k.... :?: :roll:

Kupowanie winiety dopiero na stacji Shell koło Scharding może skończyć się mandatem 120 euro, bo policja austriacka sprawdza winiety już wcześniej :!:
Za to jak winieta jest przyklejona widocznie na przedniej szybie auta, to policja austriacka nie karze, jak jest w niewłaściwym miejscu. Instrukcja to są tylko ZALECENIA, gdzie dokładnie ma być. Tak samo policja nie zwraca uwagi na to, że na szybie jest obok aktualnej jest stara winieta.

Tu jest filmik ASFINAG, czyli austriackiej firmy zarządzającej autostradami:
http://www.asfinag.at/maut/vignette
Mówią tam wyraźnie, że NAJLEPIEJ jest przykleić winietkę w 2 miejscach, jakich proszę sobie zobaczyć :!:
Ale to nie oznacza, że MUSI tam być przyklejona.
Filmik wyjaśnia, że winietka nie może być niewidoczna lub na bocznej szybie.
I to wszystko :!:
Winieta została zakupiona, czyli podatek za korzystanie z autostrad uiszczony. Jest widoczna na przedniej szybie, drugi raz nie da się jej wykorzystać, sprzedać, pożyczyć, itp. :wink:

Takie są fakty :!:
Bez odbioru
Ostatnio edytowano 09.08.2015 22:34 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 3 razy
kobrat
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 558
Dołączył(a): 21.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kobrat » 09.08.2015 20:24

https://www.adac.de/infotestrat/adac-im ... nette.aspx "Wir empfehlen, die Vignette korrekt anzubringen" to jak nie jest przyklejona z lewej lub na srodku pod lusterkiem. Przykleisz z prawej to masz problem
Raschey
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 141
Dołączył(a): 08.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raschey » 11.08.2015 07:05

Do tej pory nic mi nie przyszło ale teraz już będę patrzył gdzie naklejam. Tym bardziej na nowej szybie którą musiałem niestety przed samym wyjazdem wymieniać bo pękła :?
Lednice napisał(a):Kupowanie winiety dopiero na stacji Shell koło Scharding może skończyć się mandatem 120 euro, bo policja austriacka sprawdza winiety już wcześniej :!:
Z

Co prawda inne miejsce ale ja zamierzam kupić na Czechy na:
Shell, D1, 711 00 Ostrava, Czechy 49.9052752,18.3079246,17
a na Austrię:
BP Tankstelle Eva Gartner Brünner Str. / Staatsgrenze 2165 Drasenhofen Austria 48.777616,16.640605,17
Z tego co wiem i jak robiłem do tej pory winiety obowiązują od pierwszej stacji na jakiej je można kupić na terenie danego kraju i wcześniej nikt nie sprawdza i nie powinno być żadnego problemu.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 11.08.2015 09:13

Raschey napisał(a):Z tego co wiem i jak robiłem do tej pory winiety obowiązują od pierwszej stacji na jakiej je można kupić na terenie danego kraju i wcześniej nikt nie sprawdza i nie powinno być żadnego problemu.



Na tych stacjach można kupić winiety bez strachu, ze się zapłaci mandat :wink:

W Austrii i w Słowenii winiety obowiązują na wszystkich drogach ekspresowych i autostradach.
Jak autostrada zaczyna się na granicy, to winieta jest obowiązkowa od linii granicznej.

Stacja benzynowa nie ma tu nic do rzeczy, bo podałem 2 przykłady kiedy kontrolują w Austrii winietki przed pierwszą stacją benzynową na danym odcinku autostrady.
Powinna być możliwość kupienia winiety bezpośrednio na granicy, ale tylko powinna. :wink:

Natomiast w Czechach, na Węgrzech i na Słowacji są odcinki autostrad i ekspresówek
na których winietka nie obowiązuje :!:
http://www.sfdi.cz/myto-a-dalnicni-kupo ... ene-useky/
http://www.dialnicnenalepky.sk/spoplatnene-useky
http://www.toll-charge.hu/Road-network/

Jak ktoś w każdym z tych krajów nie korzysta z autostrad i ekspresówek, nie musi mieć winiety :!:
maciejdm1
Croentuzjasta
Posty: 130
Dołączył(a): 12.10.2007
Kupno winiet na Słowenię i Austrię

Nieprzeczytany postnapisał(a) maciejdm1 » 11.08.2015 13:49

Witam.
Trochę pozmieniałem plany i z Ciovo jadę odwiedzić siostrę w Niemczech. Którędy według Was jechać :

https://www.google.com/maps/dir/45.4000 ... 8627,8.92z

https://www.google.com/maps/dir/45.4000 ... m2!4m1!5i2

https://www.google.com/maps/dir/45.4000 ... m2!4m1!5i1

Zaznaczyłem trasę przez SLO za Ljublanę bo ten fragment mnie interesuje , gdzie kupić winietę na SLO ?

Dalej pojadę tak : przejście SLO/AUT

https://www.google.com/maps/dir/46.4285 ... 918,12.79z

W miejscowości Hruśica można kupić winietę na Austrię tylko nie wiem czy gdzieś trzeba zjechać ? Czy można kupić dopiero w Austrii na najbliższej stacji ?
Dzięki za odpowiedzi. Pozdrav.
Użytkownik usunięty
Re: Kupno winiet na Słowenię i Austrię

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 11.08.2015 18:44

maciejdm1 napisał(a):
W miejscowości Hruśica można kupić winietę na Austrię tylko nie wiem czy gdzieś trzeba zjechać ? Czy można kupić dopiero w Austrii na najbliższej stacji ?
Dzięki za odpowiedzi. Pozdrav.


Ja bym wybrał ten wariant:
https://www.google.com/maps/dir/45.4000 ... 817438,10z
Jedzie się skrótem drogami krajowymi i już kilku forumowiczów jechało, nie ma problemów :D

Winietkę austriacką MUSISZ kupić w Słowenii :!: :!: :!:
Po prostu na stacji benzynowej, od Lublany do granicy z Austrią jest ich kilka i sprzedają w cenie nominalnej.
Potem jest tunel Karawanken i tam kasują 7 euro za przejazd.
Wyjeżdżasz z tunelu w Austrii i tam nie ma żadnej stacji benzynowej ani punktu sprzedaży winiet.
Nie masz winietki, płacisz. :?
Mogą policaje stać kilka kilometrów dalej

Podobna sytuacja jest między Lindau w Bawarii, a Bregenz w Austrii.
Tam też MUSISZ kupić winietkę przed wjazdem do Austrii.
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1957
Dołączył(a): 21.01.2012
Re: Kupno winiet na Słowenię i Austrię

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 11.08.2015 22:13

Lednice napisał(a):
maciejdm1 napisał(a):Podobna sytuacja jest między Lindau w Bawarii, a Bregenz w Austrii.
Tam też MUSISZ kupić winietkę przed wjazdem do Austrii.

albo zapłacić jednorazowo na bramce..:p obwodnica Bregenz?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 11.08.2015 22:32

http://www.asfinag.at/maut/sonder-und-videomaut

Z tego wynika jasno, że trzeba mieć winietkę, którą się kupuje w Bawarii, przed wjazdem do tunelu :!:

Niemcy się o to pytali w internecie:
http://www.motor-talk.de/forum/vignette ... 33407.html
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Gdzie konkretnie kupić winietę - strona 63
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone