Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Gdzie konkretnie kupić winietę

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
maciejdm1
Croentuzjasta
Posty: 130
Dołączył(a): 12.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) maciejdm1 » 12.08.2015 20:38

Pojechałem przez Nove Mesto - trochę pozwiedzałem chorwackich i słoweńskich wiosek ... trasa o.k. Winiety na SLO kupiłem na ostatniej stacji przed zjazdem z autostrady w CRO za 17 € - 2€ więcej , a austriacką zaraz za Ljubljaną w normalnej cenie .Trasę 960 km zrobiłem w 10 godz , jedyne korki były koło Monachium , gdzie straciłem dobrą godzinę .Jeżeli chodzi o kupno winiet w Austrii to na pierwszym poborze opłat za tunel można kupić winietę.
Pozdrav .
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 12.08.2015 21:13

Czyli trasa się sprawdziła :D
No i bardzo dobrze :wink:
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 13.08.2015 16:16

Raschey napisał(a):A ja może troche poza tematem. Winiety zawsze naklejałem nad naszą nalepką rejstracyjną. Teraz dopiero widzę że trzeba naklejać w lewym górnym rogu szyby. Ma to wogóle jakieś znaczenie ?


Zawsze od lat naklejam na przedniej z boku w pionie od dołu po stronie pasażera, nad rejestracją. Tam mi poprostu nie przeszkadzają. Były wielokrotnie kontrolowane, nigdy nikt nie miał zastrzeżeń
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.08.2015 19:57

Tam oficjalnie powinna być tylko czeska winietka :wink:

Ale Austriacy i Słoweńcy interesują się tylko tym, czy aktualne ich winiety są widoczne na przedniej szybie 8)
Raschey
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 141
Dołączył(a): 08.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raschey » 14.08.2015 15:55

Bije się cały czas z myślami bo miałem kupić winietki na pierwszych stacjach czyli na Shell i BP ale że wcześniej będę tankował paliwo przed Mikulovem i przed naszą granicą na stacji na autostradzie w pobliżu Żort to zastanawiam się czy jest sens znów się zatrzymywać parę km dalej. Ktoś się może orientuje czy chcę zedrzeć jak za zborze i się lepiej za chwilę znów zatrzymać czy może ceny w miarę zbliżone do nominalnych ?
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7949
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 14.08.2015 16:03

Na BP w Raciborzu ceny winiet były takie same jak na A1(miesięczna Czeska 97zł a Austriacka 10-cio dniowa56zł ), więc w okolicach Żor raczej taniej nie będzie. :oczko_usmiech: :mrgreen:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 14.08.2015 16:24

Raschey napisał(a):Bije się cały czas z myślami bo miałem kupić winietki na pierwszych stacjach czyli na Shell i BP ale że wcześniej będę tankował paliwo przed Mikulovem i przed naszą granicą na stacji na autostradzie w pobliżu Żort to zastanawiam się czy jest sens znów się zatrzymywać parę km dalej. Ktoś się może orientuje czy chcę zedrzeć jak za :?: zborze i się lepiej za chwilę znów zatrzymać czy może ceny w miarę zbliżone do nominalnych ?


A czemu przed Mikulovem :?:
Cena paliwa w Czechach jest bardzo podobna do ceny paliwa w Austrii po przejechaniu granicy 8)

Czesi zdzierają maksymalnie na austriackich winietkach przed Mikulovem i kasują jak za zboże :wink:
Fanka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 734
Dołączył(a): 16.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fanka » 14.08.2015 17:16

Dokładnie w Czechach przy granicy zdzierają za winietki do Austrii,wychodzi kilka EUR drożej chyba kolo 4 EUR drożej.
hrupek666
Cromaniak
Posty: 1590
Dołączył(a): 12.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) hrupek666 » 14.08.2015 20:22

Wczoraj za winietę 10 dniową na Czechy w Mikulovie w hotelu bo na stacjach nie mają co dziwne :? chcieli 16 euro 8O a 4 km dalej w stronę Czech normalnie 310 koron, ale może odpowie mi ktoś bo bardzo mnie dręczy jeden temat a mianowicie była godz 23:50 a na stacji tej po prawej stronie jadąc do kraju stało ze 20 aut( nie było już tam miejsca tylko tankował się jakiś Rosjanin i jeden Polak) na naszych numerach i sądzę po opaleniznach :wink: że większość z nich jechała do Cro i na co oni tam czekali przed tą recepcją czyżby chodziło ze po 24 będzie jeden dzień do przodu na winiecie :?:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 14.08.2015 20:30

16 euro :?: 8)

Miszczowie skubania naiwnych :wink:

Czekali cierpliwie na oskubanie, bo po północy byli jeden dzień do przodu :wink:
hrupek666
Cromaniak
Posty: 1590
Dołączył(a): 12.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) hrupek666 » 14.08.2015 20:47

Na moje pytanie ILE :?: pani pięknie mi pokazała i powiedziała łamaną polszczyzną he he "tu ma pan napisane" i było napisane 16e :!: no żeby jeszcze se w koronach policzyli a oni nie oiro :oczko_usmiech:
A ze kawy mi się chciało a się spieszyłem i samemu czasu parzyć nie miałem he he to jeszcze na tym shellu automat nie działał do tego ta cena winiety i ci ludzie myśle sobie "ło matko bosko kłóniec świata" :mrgreen: w główkach się poprzewracało :oczko_usmiech:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 14.08.2015 22:09

Nie znają cro.pl,
i dają się robić w k... :wink:

Ja w tym tygodniu spotkałem się z opinią pewnego faceta.
Jak się dowiedział, że byłem w Chorwacji, to powiedział, że on by też pojechał, ale to za drogo 8)
Że z rodziny ktoś był i po drodze wydał 500 złotych na winiety :roll: :!: :!: :!: :!: :!:
A w Austrii na autostradzie ceny benzyny są straszne 8)
hrupek666
Cromaniak
Posty: 1590
Dołączył(a): 12.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) hrupek666 » 14.08.2015 22:24

Lednice napisał(a): że on by też pojechał, ale to za drogo 8)


I niech tak zostanie bo to co zobaczyłem w tym roku przeraziło mnie i zmieniłem zdanie o rodakach bywających w Cro teksty typu "szwagier jemy tego schabowego" to pikuś :mrgreen:
Lednice napisał(a):A w Austrii na autostradzie ceny benzyny są straszne


No ja co prawda nie na autostradzie ale 3 kilometry od autostrady tankowałem tam za 1.085 a na powrocie 1.045e okolice Grazu :mrgreen:
Co prawda to na autostradzie gdzieś tam widziałem po 1.43 ale za gapowe się płaci :oczko_usmiech:
I co by było w temacie to na Bohuminie miałem pecha i nie było miesięcznych a ja frajer zamiast od razu kupić 2x10 to kupiłem jedną a potem ten Mikulov nawet przez łeb mi nie przeszło że nie będzie czeskich winiet na czeskich stacjach za czeskie piniędze :wink:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 14.08.2015 23:46

Ale te 500 złotych mi nie daje spokoju :D :wink:

Roczną mu sprzedawca w Czechach wcisnął :?: :wink:
hrupek666
Cromaniak
Posty: 1590
Dołączył(a): 12.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) hrupek666 » 15.08.2015 11:20

Lednice napisał(a):Ale te 500 złotych mi nie daje spokoju :D :wink:


Szwagier ze swoim teściem jadą pierwszy raz sami mnie się słuchać nie chcą i sobie winiety kupili w PZmocie i zapłacił 320zł dolicz Chorwackie autostrady w okolice Makarskiej i wychodzi pińćset :mrgreen:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Gdzie konkretnie kupić winietę - strona 64
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone