Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Fuerteventura - costa calma

Nazwa kraju Hiszpania wywodzi się od słowa Ispania, które oznacza Ziemię Królików. Język hiszpański wymieniany jest w pierwszej piątce najczęściej używanych języków na świecie. Najdłuższą rzeką Hiszpanii jest rzeka Ebro, licząca sobie 930 kilometrów. Hiszpanie to naród uwielbiający grę na loterii. Zdrapki można kupić na rogu każdej ulicy.
canooe
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 181
Dołączył(a): 02.06.2008
Fuerteventura - costa calma

Nieprzeczytany postnapisał(a) canooe » 27.03.2015 09:22

Wybieram się od 27 lipca Fuerteventura - Costa Calma i mam pytanie do osób które odwiedziły w tym terminie wyspę odnośnie pogody tj. głownie o to czy wiatr nie przeszkadza w kąpielach? Na innych forach spotkałem się z informacją iż lipiec/sierpień bardzo mocno wieje co bardzo utrudnia lub czyni wręcz niemożliwym korzystanie z oceanu.
dudek_t
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 159
Dołączył(a): 16.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) dudek_t » 27.03.2015 09:39

Byłem w połowie czerwca i... wiało lekko. Nie na tyle mocno żeby nie można było wejść do oceanu - do pływania średnio ale do kąpieli ok. Zabawa na falach jak najbardziej.

Tyle że po tygodniu pobytu wiatr już wyraźnie irytował. Przez to że wieje praktycznie nieustannie... w głowie już nie jest fajnie. Gdybym był 2 tygodnie to drugi tydzień byłby "średni".
canooe
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 181
Dołączył(a): 02.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) canooe » 27.03.2015 09:54

dudek_t napisał(a):Byłem w połowie czerwca i... wiało lekko.

A w której części wyspy byłeś. Z tego co czytałem to pomimo tego, iż nie jest to duża wyspa to pogoda w zależności od lokalizacji jest różna.
dudek_t
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 159
Dołączył(a): 16.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) dudek_t » 27.03.2015 10:04

Byłem właśnie na Costa Calma, hotel Sotavento.

PS. zjeździłem w 2 dni całą wyspę i wszędzie wiało mniej więcej tak samo :wink:
wtopek
zbanowany
Posty: 305
Dołączył(a): 08.01.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) wtopek » 27.03.2015 10:41

Latam wieje mocno, ale nie aby głowę urywało. Są i dni calkowicie ciche. Najmocniej wieje zimą i wczesną wiosną.

Wyspa dośc pustynna, generalnie na stacjonarne wakacje.
Magdalena S.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 920
Dołączył(a): 03.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magdalena S. » 27.03.2015 12:11

Odwiedziliśmy Fuerteventure kilka lat temu w styczniu. Byliśmy tam trzy tygodnie :D
Zatrzymaliśmy się właśnie w Costa Calma w hotelu Costa Calma Beach Resort.
Od morza faktycznie wiał lekki wiaterek, ale jakimś specjalnym wiatrem bym tego nie nazwała.
Hotelowa plaża (niezbyt ładna) znajdowała się w spokojnej zatoczce.
Wyspa faktycznie słynie z wiatrów. Trochę się po niej pokręciliśmy, moim zdaniem warto, i zdecydowanie mocniej wiało po północnej stronie. Robiliśmy sobie rowerowe wycieczki do La Pared i tam z powodu wiatru nie udało mi się wykąpać. Zniszczyłam strój kąpielowy i stłukłam kolano, ale mąż jest sprytniejszy i był zachwycony kąpielami w wysokich falach.
W Costa Calma była wypożyczalnia samochodów, w której pracowała sympatyczna Polka. Samochód w dniu, na który się go rezerwowało czekał pod hotelem. Oddawało się go tz. kluczyki również w recepcji do rana następnego dnia. Było to fajne rozwiązanie, bo mogliśmy wieczorami gdzieś wyskoczyć. Szczególnie lubiliśmy wieczorne spacery po Morro Jable, w którym działo się więcej niż w spokojnej Costa Calmie.
W sumie to o to nie pytałeś, a ja jakoś się rozpisałam... :papa:
canooe
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 181
Dołączył(a): 02.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) canooe » 27.03.2015 13:12

Magdalena S. napisał(a):W sumie to o to nie pytałeś, a ja jakoś się rozpisałam... :papa:


Interesuje mnie wszystko na temat wyspy oraz regionu gdzie przyjdzie mi spędzić Wakacje. 8)
Będziemy w Hotelu R2 Pajara Beach, jest to przed ostatni hotel w kierunku na Jandia
Magdalena S.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 920
Dołączył(a): 03.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magdalena S. » 28.03.2015 12:46

canooe napisał(a):Będziemy w Hotelu R2 Pajara Beach, jest to przed ostatni hotel w kierunku na Jandia


To będziecie mieli blisko do Sotavento. My mieszkaliśmy z drugiej strony Costa Calmy i do tej pięknej plaży mieliśmy dobry półtoragodzinny spacer 8O

Fuerteventura jak to wyspa, nie wymaga pośpiechu. Ilość atrakcji jest ograniczona, więc można spokojnie popijać kawy w licznych barach, a i tak zdążycie zobaczyć wszystko, co sobie zaplanujecie.

Bardzo podobała się wycieczka szutrową drogą za Morro Jable :) Dojechaliśmy do sympatycznej
osady Puerto de la Cruz, gdzie w jednej z trzech knajpek jedliśmy smaczną rybę. Dalej, na samym cyplu jest latarnia morska Faro de Punta Jandia. Na północy tego regionu, można ze skał podziwiać windsurferów.
W pewnym momencie droga kończy się drzwiami.
Kierując się na Coffete, dojechaliśmy do wspaniałej, złotej plaży 8)

Podobało mi się w Gran Tarajal. To taka mniej turystyczna miejscowość z bardziej autentyczną atmosferą.
W portowej knajpce dostaliśmy talerz wspaniałych ryb.
Dalej dotarliśmy do latarni morskiej Faro de Entallada.

Warta odwiedzenia jest dawna stolica wyspy Betancuria. Dzisiejsza stolica Puerto del Rosario jest przyjemna.

Jadąc do Corralejo, skąd odpływa prom na Lanzarote, przejeżdża się przez pustynie :D

Wspomnę jeszcze o miejscowości El Cotillo. Kilka lat temu na przedmieściach, dopiero powstawały hotele. Bardzo mi się tam podobało, choć właściwie niczego specjalnego tam nie było.
Potem przez rozlewiska dojechaliśmy do Faro de Toston.

Na Fuerte są piękne latarnie morskie. Wdzięczny obiekt do fotografowania.
Dotarliśmy do trzech, każdej w innym kolorze.
Na wyspie jest wiele miejsc, gdzie ze skał można podziwiać morze. Chwila cierpliwości i monumentalne skały napełniają się wodą, by za chwile fale odpłynęły. Spektakl, któremu można poświęcić długie godziny.

W Costa Calma jest bar, który prowadził Polak (niestety nie pamiętam nazwy).
Raz w tygodniu, wydaje mi się że w soboty, w pobliżu naszego hotelu odbywał się bazarek senegalski.
Można było kupić przyprawy, piękne maski, chińszczyznę.
Była tam pani z rewelacyjnymi włoskimi maszynkami do nawlekania nitki na igłę.
Bardzo praktyczny drobiazg.

Fajnie tak sobie powspominać własny urlop :smo:

Powrót do Hiszpania - España


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Fuerteventura - costa calma
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone