Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Relacja Chorwacja, czyli 2 tygodnie wzdłuż wybrzeża.. (2008)

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 26.05.2012 11:30

To może i ja się rozsiądę? Zapowiada się bardzo ciekawie :)
aio
Croentuzjasta
Posty: 123
Dołączył(a): 31.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) aio » 26.05.2012 17:01

Z miłą chęcią poczytam sobie jak spełniacie moje marzenie... :wink:

Z rodzinką i znajomymi wyruszyliśmy w weekend majowy na objazdówkę BIH + HR, no ale udało się zrealizować w zasadzie plan minimum: Osijek, Vukovar, Sarajewo, Mostar, Dubrovnik, Omis (1,5 dnia na plaży) i Jeziora Plitwickie.
Nie załamuje się, na razie poczytam sobie Twoją relację i powoli zacznę przygotowania do następnej podróży...mam nadzieję, że już na początku września :twisted:
lukas-k
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 17
Dołączył(a): 05.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) lukas-k » 26.05.2012 22:39

Wprawdzie podróż sama w sobie z założenia nie jest najciekawszym etapem wszelkich wyjazdów.
Jak dla mnie to podróż jest na równi ciekawa a może i ciekawsza niż samo miejsce docelowe ale co kto lubi :wink:
razpol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3770
Dołączył(a): 24.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) razpol » 27.05.2012 15:21

lukas-k napisał(a):
Wprawdzie podróż sama w sobie z założenia nie jest najciekawszym etapem wszelkich wyjazdów.
Jak dla mnie to podróż jest na równi ciekawa a może i ciekawsza niż samo miejsce docelowe ale co kto lubi :wink:


Ja lubię :D Zgadzam się i wolę 20 godzin jazdy i wrażeń z tym związanych niż np. 2h samolotem.. Tyle, że podejrzewam, że relacja zdjęciowa z podróży nie porywa specjalnie osób na forum, co jest w sumie logiczne.. ;) Ale może się mylę.. Jak tak to bardzo dobrze. :)

Poza tym witam wszystkich nowych czytelników! Postaram się dostarczyć kolejny odcinek relacji w ciągu najbliższych paru godzin.. :D
razpol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3770
Dołączył(a): 24.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) razpol » 27.05.2012 15:27

aio napisał(a):Z rodzinką i znajomymi wyruszyliśmy w weekend majowy na objazdówkę BIH + HR, no ale udało się zrealizować w zasadzie plan minimum: Osijek, Vukovar, Sarajewo, Mostar, Dubrovnik, Omis (1,5 dnia na plaży) i Jeziora Plitwickie.


No i bardzo ładnie :) W takim razie powinieneś rozpoznawać moje zdjęcie w avatarze ;)
andrzejk1975
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1331
Dołączył(a): 07.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) andrzejk1975 » 27.05.2012 15:43

cd oczekiwany :) z podróży i plaż obfitujących w słońce którego dziś brakuje
iwwoj
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 773
Dołączył(a): 05.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) iwwoj » 27.05.2012 18:16

:lol: witam, czyta się fajnie, zdjęć więcej poproszę :wink:
Już nie mogę się doczekać tegorocznych wakacji :lol:
razpol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3770
Dołączył(a): 24.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) razpol » 27.05.2012 18:19

iwwoj napisał(a)::lol: witam, czyta się fajnie, zdjęć więcej poproszę :wink:
Już nie mogę się doczekać tegorocznych wakacji :lol:


Witam Pulę w tle.. :) Będzie i z niej coś trzeciego dnia wyprawy.. :D
razpol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3770
Dołączył(a): 24.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) razpol » 27.05.2012 18:51

DZIEŃ 2 (część 2) - ROVINJ

Korzystając z wolnej chwili dorzucam kolejną część relacji.. :)
Ze względu na stosunkowo sporą ilość zdjęć z kolejnych mieścin, umieszczał je będę w osobnych postach..

Przechodząc do sedna.. W programie naszej wyprawy nadeszła pora, aby w końcu 'zobaczyć Chorwację z bliska'!

Około godziny 15 wjeżdżaliśmy do pierwszej wybranej przez nas miejscowości na trasie - Rovinj. Znaki kierowały nas w kierunku centrum, a my mijaliśmy kolejne charakterystyczne domki z palmami w ogrodach czekając, aż ukaże nam się w końcu morze. Po paru chwilach wjechaliśmy na jakieś rondo... Rozglądamy się za znakami, które by nas gdzieś pokierowały, a tu nagle taki widok...

Obrazek

Z wrażenia robimy kółko na rondzie, przecieramy oczy z wrażenia i upewniamy się, czy dobrze widzimy..

Obrazek

Okazuje się, że dobrze.. Pierwszy rzut oka na Chorwację wypada, jak dla nas, imponująco - jesteśmy pod wrażeniem. :) Krążymy dookoła ronda podziwiając widoki.. Po kilkudziesięciu okrążeniach zapala się rezerwa paliwa, na skutek czego podejmujemy decyzję o poszukaniu jakiegoś parkingu... ;) Zatrzymujemy się gdzieś i czym prędzej ruszamy w kierunku serca miasteczka, mijając urocze zakątki..

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jest 35 stopni w cieniu.. Na początek siadamy w pierwszej napotkanej knajpce.. Żona ma okazję po raz pierwszy w życiu raczyć się zimnym Ożujskiem, mi natomiast pozostaje coca-cola z cytrynką. Dramat... ;)

Po tym zimnym posiłku ruszamy dalej.. Na początek docieramy na druga stronę półwyspu podziwiając roztaczające się widoki..

Obrazek

Obrazek

Następnie wchodzimy na wąskie uliczki półwyspu podziwiając widoczki i różne zakamarki..

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Po paru chwilach docieramy na koniec półwyspu, skąd roztacza się widok na otwarte morze..

Obrazek

Rzut oka na pierwszą zaliczoną w Chorwacji, skalistą 'plaże'..

Obrazek

..i już wiemy, że musimy się tu ulokować i wykąpać.. :)

Obrazek

W ten sposób spędzamy kilka kolejnych popołudniowych godzin.. Po niemal dwóch dniach podróży należy się nam przecież trochę relaksu.. :)

Kliknij TUTAJ, aby zobaczyć dalszą część relacji.
Ostatnio edytowano 17.06.2012 16:28 przez razpol, łącznie edytowano 1 raz
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15684
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 27.05.2012 20:35

Rovinj przepiękny, niestety podczas mojego pobytu na Istrii w 2009 roku nie udało nam się go zobaczyć :?
Mam nadzieję, że kiedyś uda się to zmienić
Czekam na cd
anakin
zbanowany
Posty: 33333
Dołączył(a): 11.07.2009
Re: Relacja Chorwacja, czyli 2 tygodnie wzdłuż wybrzeża.. (2

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 27.05.2012 20:37

razpol napisał(a): Czyli nasz 'pierwszy raz' w Chorwacji.


Pierwsze relacje są podobno najlepsze,więc... 8)
razpol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3770
Dołączył(a): 24.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) razpol » 27.05.2012 21:02

DZIEŃ 2 (część 3) - ROVINJ

Po paru godzinach spędzonych w wodach Adriatyku i na rovinijskich skałkach ruszamy dalej, podziwiając jednocześnie roztaczające się z półwyspu widoczki na morze..

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ogólnie 'pierwszy raz' ze skalistym wybrzeżem całkiem miły, choć wiadomo - trzeba sobie wygospodarować kawałek miejsca.. :)

Po nadmorskiej części przychodzi kolej na trochę 'zwiedzania'. Zapuszczamy się ponownie w kręte uliczki podziwiając okolicę..

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Uprzedzając ewentualne pytania.. Nie jestem rolnikiem, ale lubię kwiatki.. tym bardziej w takiej scenerii.. :D
Tak więc obchodzimy półwysep i docieramy do miejsca startu..

Obrazek

Obrazek

Po raz kolejny wchodzimy w wąskie uliczki mijając zacną bramę witających wszelkich przybyszów, i nie tylko.. ;)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I w tym momencie jeszcze raz podkreślę, że nie jestem florystą, ale lubię kwiatki, a w tak przyjemnych okolicznościach wyglądały one na tyle ładnie, że poświęciłem im nieco fotograficznej uwagi.. :)

Po obejściu serca Rovinj postanawiamy wspiąć się nieco w górę.. Wchodzimy na wzgórze, które króluje nad okolicą i proponuje nam m. in. atrakcje w postaci widoku na morze, czy też położonego na górze kościoła z wieżą.. Pogoda jak widać dopisuje..

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Po obejściu całego półwyspu kierujemy się powoli w stronę samochodu, aby chcąc nie chcąc rozejrzeć się za jakimś noclegiem (w końcu powoli robi się wieczór..). Korzystając z zaczerpniętych folderów w informacji turystycznej trafiamy na kamping 'Polari'. Rozglądamy się dookoła, sporo ludzi, ogólnie przyjemnie, choć ceny wydają się nam dość 'niestudenckie'. Tak czy siak mając w zanadrzu opcję ewentualnego noclegu postanawiamy wrócić do miasta..

Kliknij TUTAJ, aby zobaczyć dalszą część relacji.
Ostatnio edytowano 17.06.2012 16:29 przez razpol, łącznie edytowano 1 raz
razpol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3770
Dołączył(a): 24.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) razpol » 27.05.2012 22:08

DZIEŃ 2 (część 4) - ROVINJ

Po niezobowiązującej wizycie na kampingu wracamy do miasta.. Upał nie doskwiera już tak bardzo, my po raz kolejny wybieramy się na koniec półwyspu, aby zaznać tam widoku zachodzącego słońca, który jednak nieco psują nam widniejące na horyzoncie chmurki.. Czyżby jutro miało padać?!?

Obrazek

Obrazek

Atmosfera robi się dość leniwa, dlatego siadamy w jednej z knajpek z widokiem na marinę i na tę najbardziej znaną część miasta..

Obrazek

Siedzę i ja oddając się w całości nastrojowi i kosztując w końcu zimnego Ożujska i Karlovacka, spoglądając równocześnie na roztaczające się po zmroku widoki..

Obrazek

Obrazek

I tak oto sobie siedzimy, jemy i pijemy, podziwiamy krajobrazy i komentujemy ostatnie kilkadziesiąt godzin, aż nagle nachodzi nas refleksja, że jest już północ... Coś by wypadało ze sobą zrobić.. Jako, że nie dysponowaliśmy już kierowcą, a i godzina nie zachęcała do odwiedzin chorwackich gospodarstw, w pełni zadowoleni z minionego dnia ruszamy do samochodu.. Po doświadczeniach z trasy stwierdzamy, że i tak się nigdzie już lepiej nie wyśpimy niż w samochodzie... ;) Na parkingu wybieramy spokojne miejsce, zasłaniamy szybę i zapadamy w sen.. Tym razem już nikt nie zaśpi.. :)

Kolejnego dnia na rozkładzie mamy Pulę..

Obrazek

..i do tego transfer w jakieś, strategiczne pod kątem plażowania, miejsce. Nadchodzi w końcu weekend, który postanowiliśmy spędzić dość statycznie.. ;)

Kliknij TUTAJ, aby zobaczyć dalszą część relacji.
Ostatnio edytowano 17.06.2012 16:30 przez razpol, łącznie edytowano 1 raz
ziemniak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 719
Dołączył(a): 17.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ziemniak » 27.05.2012 22:10

Fajna wyprawa. W Wiedniu spędziliśmy kiedyś cały dzień i nie wpadliśmy na pomysł, żeby odwiedzić go od tej strony ;) Już nie możemy doczekać się kolejnych miejsc na Waszej trasie. Pozdrawiamy, Kasia i Kuba
aio
Croentuzjasta
Posty: 123
Dołączył(a): 31.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) aio » 27.05.2012 23:40

razpol napisał(a):
aio napisał(a):Z rodzinką i znajomymi wyruszyliśmy w weekend majowy na objazdówkę BIH + HR, no ale udało się zrealizować w zasadzie plan minimum: Osijek, Vukovar, Sarajewo, Mostar, Dubrovnik, Omis (1,5 dnia na plaży) i Jeziora Plitwickie.


No i bardzo ładnie :) W takim razie powinieneś rozpoznawać moje zdjęcie w avatarze ;)


Oj, poznaje, poznaje...piękne okoliczności przyrody :D . Tylko na początku maja woda nie zachęcała zbytnio do kąpieli, 18-19 st.C to dla mnie zdecydowanie zbyt niska temperatura.

Zdjęcia piękne, i jak tak je oglądam to nabieram ochoty na odwiedzenie Istrii - pożyjemy, zobaczymy 8)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Relacja Chorwacja, czyli 2 tygodnie wzdłuż wybrzeża.. (2008) - strona ...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone