Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

DUCE (OMIŚ)_proszę o opinie

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
renatalato
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4919
Dołączył(a): 04.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) renatalato » 21.03.2009 23:57

Janusz Bajcer napisał(a):
renatalato napisał(a):Może pojedzie z nami na X "Nędzny" zlot, zapraszam do stołu :lol: :lol:
Pozdrav


Żadne może - już dziś zapisuję się na kieliszeczek schłodzonego proška :P :lol:


Janusz Ty masz jak w banku, za te piękne chorwackie melodie :) ...co tam dużo pisać nawet dwa kieliszeczki :lol: :lol:
renatalato
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4919
Dołączył(a): 04.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) renatalato » 22.03.2009 00:05

jurow napisał(a):Rennatalato- zdecdyowaliśmy się na Duce mamy rezerwacje apartamentu koło pizzerii Gajeta w miesiącu czerwiecu proszę o parę słów co i jak na info adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl


Przesłałam Ci wiadomość na maila
Pozdrav
krystkowiak
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 25.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) krystkowiak » 22.03.2009 20:03

Byłem w Duće w sierpniu 2008. Mieszkaliśmy w zasadzie 200m od Omiś.
Ogólnie jestem zadowolony, niemalże codziennie spędzaliśmy czas w Omiszu.
Owszem dojście do centrum trochę trwało ale nie więcej jak 10 minut spokojnego spaceru.
Minusem była droga, którą trzeba było pokonać aby dostać się na plażę. Ruch był potworny bez względu czy był dzień czy noc...
Rano szliśmy na plażę, ok południa powrót na obiad i później znów plaża.
Tak więc przejście przez ów drogę nie było dla mnie aż tak uciążliwe.
W Omiszu wybór kilku wycieczek. Głównie na wyspę Brać do miejscowości Bol. Bardzo blisko stąd do Splitu tak więc można się wybrać na zwiedzanie :)

Myślę, że opinii czy warto jechać do tej miejscowości czy nie jest tyle ile osób ją odwiedzających. Jednym się podobało, innym nie.
Ale na tym to polega aby każdy wyraził swoje zdanie. Wkońcu ma to pomóc innym użytkownikom forum.

W każdym razie ja jestem zadowolony 8)
btadeusz
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 19.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) btadeusz » 25.04.2009 01:19

krystkowiak napisał(a):Byłem w Duće w sierpniu 2008. Mieszkaliśmy w zasadzie 200m od Omiś.
Ogólnie jestem zadowolony, niemalże codziennie spędzaliśmy czas w Omiszu.
Owszem dojście do centrum trochę trwało ale nie więcej jak 10 minut spokojnego spaceru.
Minusem była droga, którą trzeba było pokonać aby dostać się na plażę. Ruch był potworny bez względu czy był dzień czy noc...
Rano szliśmy na plażę, ok południa powrót na obiad i później znów plaża.
Tak więc przejście przez ów drogę nie było dla mnie aż tak uciążliwe.
W Omiszu wybór kilku wycieczek. Głównie na wyspę Brać do miejscowości Bol. Bardzo blisko stąd do Splitu tak więc można się wybrać na zwiedzanie :)

Myślę, że opinii czy warto jechać do tej miejscowości czy nie jest tyle ile osób ją odwiedzających. Jednym się podobało, innym nie.
Ale na tym to polega aby każdy wyraził swoje zdanie. Wkońcu ma to pomóc innym użytkownikom forum.

W każdym razie ja jestem zadowolony 8)



jest super warto jechać , byłem w Duce - jardanka nie sprawiała żadnego kłopotu, plaża super - piasek , nie było tłoku,knajpy też do wyboru,wszędzie blisko (sklepy - centrum spacerkiem 20 minut)
.:Kasia:.
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 111
Dołączył(a): 25.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) .:Kasia:. » 17.05.2009 10:39

witam
miałam dac cynk gdzie się wybieramy...i jednak nie jest to Duce..może innym razem.... 8) 8) 8)
nasz punkt docelowy Orebic :)
pozdrawiam
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 17.05.2009 12:06

.:Kasia:. napisał(a):witam
miałam dac cynk gdzie się wybieramy...i jednak nie jest to Duce..może innym razem.... 8) 8) 8)
nasz punkt docelowy Orebic :)
pozdrawiam

Zdravo,
To super! Orebic, znacznie dalej. Tam poczujecie dopiero klimat prawdziwej Chorwacji.
Cieszę się, że udało mi się zniechęcić Ciebie do Duce :wink:
Pozdrav

Ps. O Orebicu i nie tylko jest dużo znakomitych relacji. np.: ta, ta, ta . . aż zazdroszczę.
.:Kasia:.
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 111
Dołączył(a): 25.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) .:Kasia:. » 17.05.2009 18:57

eeee tak od razu zniechęcić....można typować co i jak ..a życie i tak swe scenariusze pisze :) jeszcze tylko doczekac zdrowo tych wakacji...
a jak wrócimy fotencje postaram się wstawić :)
thx za kilka podpowiedzi jednak 8) 8) 8)
oolciaa
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) oolciaa » 28.12.2009 12:40

Co do miejscowości Duce... byłał z ekipą ( 6 osób + dziecko 10 lat) w tym roku w sierpniu... i było super!! Jechaliśmy w ciemno... szukanie apartamentu zajęło nam może jakąś godzinke... warunki super i nie drogo... 10 euro za osobe. Mielismy caly dół domku jednorodzinnego dla siebie.... 3 pokoje + łóżko w kuchni dwie łazienki i dwie kuchnie!! Naprawde warto tam pojechać!
.:Kasia:.
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 111
Dołączył(a): 25.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) .:Kasia:. » 28.12.2009 19:00

oolcia może jakieś namiary ????? ;P
bajluśka
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 42
Dołączył(a): 04.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) bajluśka » 08.01.2010 17:42

ja byłam w Duce we wrześniu 2008

link do mojej kwaterki
http://www.adria-holiday.de/

było super
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 08.01.2010 20:28

oolciaa napisał(a): szukanie apartamentu zajęło nam może jakąś godzinke... warunki super i nie drogo... 10 euro za osobe. ....

bo to Duce Obrazek

oolciaa napisał(a):Naprawde warto tam pojechać!

ale trzeba całe dnie na gazie chodzić, by świat wydawał się odrobinę ładniejszy Obrazek :lool: :lool: :lool:
Aleksandra1234
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 01.08.2011
Duce - po powrocie

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aleksandra1234 » 29.08.2011 15:26

Hej
i ja dodam 5 groszy - bardzo subiektywnie 8O .
Wróciłam z Duce i potwierdzam - nie jest fajnie... Nie wiem wogóle skąd tam tylu Polaków i skąd ta fascynacja tym miejscem...
Plaża tuż przy drodze - nieporozumienie, piasek - fatalny (sami wiecie..., dodatkowo ten w Duce potwornie brudzi) pełno petów w piasku. Brak zieleni w tym miejscu bije tak po oczach.
Omis - blokowisko - urokliwa starówka i ujście rzeki (które muszę przyznać ładne jest) to naprwade za mało, żeby zostać tam na dłużej.
Na sam koniec musze dodac jedno spostrzeżenie - Chorwaci, którzy spędzaja tam wakacje - a jest ich tam naprawdę bardzo dużo - chyba palą papierochy dla mody jakiejś ... czy coś takiego - tyle dymu ile nawdychałam się na plaży, w knajpach to ja przez cały rok w Polsce nigdzie nie wdycham.
I żeby nie było, nie mam nic do palaczy... :roll:
Wracam na Istrie na kolejne wakacje...
kotulus
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 14
Dołączył(a): 26.06.2011
Duce

Nieprzeczytany postnapisał(a) kotulus » 04.09.2011 17:11

Witam,
pojechałem w ciemno na wakacje na chorwacje. Długo się zastanawiałem gdzie dokładnie osiąść ale wiedziałem że na południu, gdzieś za Splitem na riwierze Makarskiej. I trafiłem do Omiś- Duce. Apartament tuż przy drodze i plaży. Nie przeszkadzała nam ulica a nawet fajnie było bo lubiałem oglądać z balkonu te stare autobusy :) widok morza i góry - piękne połączenie. Właścicielka mieszkania bardzo miła, pomocna i gościnna.

W Omiś-Duce można faktycznie odpocząć dobre dla starszych ludzi. Brak rozrywek dla młodszych, nie ma żadnej dyskoteki, fajnego lokalu gdzie zabawiają ludzi. Strasznie spokojna miejscowość. Starówka naprawdę piękna można nocą pospacerować.

Gastronomia w tej okolicy trochę kuleje. Tak mi się wydawało że nie dbają o turystów i tu od razu powiem że nie ma wysokiego standardu obsługi.
Jedzenie obiadowe nawet dobre, niestety nie polecam pizzy- sucha i ciasto jak zakalec.

Język jaki tu jest znany to angielski.

Byłem kiedyś na wyspie Brać w Supetar- całkiem inne wspomnienia. Komunikatywny język Niemiecki, wysoki poziom obsługi turystów.

Na pewno zachęcam wszystkich do wycieczki do Splitu i do Makarskiej.

Chorwacja piękny kraj już byłem 2 razy i na pewno jeszcze pojadę.
bielszczanka42
Croentuzjasta
Posty: 148
Dołączył(a): 28.12.2008
Re: Duce - po powrocie

Nieprzeczytany postnapisał(a) bielszczanka42 » 06.09.2011 23:10

Aleksandra1234 napisał(a):Hej
i ja dodam 5 groszy - bardzo subiektywnie 8O .
Wróciłam z Duce i potwierdzam - nie jest fajnie... Nie wiem wogóle skąd tam tylu Polaków i skąd ta fascynacja tym miejscem...
Plaża tuż przy drodze - nieporozumienie, piasek - fatalny (sami wiecie..., dodatkowo ten w Duce potwornie brudzi) pełno petów w piasku. Brak zieleni w tym miejscu bije tak po oczach.
Omis - blokowisko - urokliwa starówka i ujście rzeki (które muszę przyznać ładne jest) to naprwade za mało, żeby zostać tam na dłużej.
Na sam koniec musze dodac jedno spostrzeżenie - Chorwaci, którzy spędzaja tam wakacje - a jest ich tam naprawdę bardzo dużo - chyba palą papierochy dla mody jakiejś ... czy coś takiego - tyle dymu ile nawdychałam się na plaży, w knajpach to ja przez cały rok w Polsce nigdzie nie wdycham.
I żeby nie było, nie mam nic do palaczy... :roll:
Wracam na Istrie na kolejne wakacje...

Również jestem zawiedziony Duce :evil: Pojechaliśmy tam ze względu na znajomych, którzy załatwili kwaterę :roll: Podjazd pod kwaterę na 1 biegu... Na dwójce nie sposób. Strasznie stromo!!! Apartament zarejestrowany na 4 osoby musiał zmieścić 7osób. W zasadzie brak tarasu... Plaża nieciekawa... Miejscowość w zasadzie to tylko spanie. Ratunkiem były dłuuuuuugie wedrówki do Omisa oraz wycieczki do Splitu, Trogiru... Po tygodniu uciekliśmy do Rovinj. Nigdy wiecej. To nie ta piękna i urokliwa Chorwacja/Dalmacja
boro2511
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 122
Dołączył(a): 25.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) boro2511 » 07.08.2012 14:31

Ja w tym roku, niezrażony opiniami o Duce jednak się tam wybrałem i...absolutnie nie żałuję:-)
Miałem jednak szczęście z wyborem zakwaterowania bo było przy samej plaży, piękny widok na morze oraz Brać i ulica o której tu kilka osób pisało była wogóle niesłyszalna. Wybór padł na to miejsce ze względu na małe dzieci i dość mocny upór małżonki w sprawie piachu...:-)
Ale do rzeczy. Chodząc codziennie do Omiszu (10 min) widać było PEŁNO wolnych kwater po drugiej stronie Jadranki. Jeśli komuś nie przeszkadzałoby przejście przez dość zakorkowaną szczególnie z rana i wieczorkiem ulicę to tam ceny oscylują w okolicach 30-35 EUR za 2+2 (słyszałem rozmowę gospodarza z potencjalnymi zainteresowanymi).
Potwierdzam też owy piasek. Nie jest on wprawdzie bałtycki, ale jest. Woda do ponurkowania generalnie z rana. Wraz z wprawionymi w ruch skuterami, bananami, rowerkami wodnymi robi się nieco "mniej przejrzysta", ale wiadomo, że podłożem nie są tu białe, obłe kamyczki.
I na koniec: Za rok dzielę wyjazd na dwie częsci. Najpierw co wielu uzna pewnie za dziwne znów Duce w to samo miejsce a potem nieco w dół (Pisak albo Brela może Mimice).
pozdrawiam
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
DUCE (OMIŚ)_proszę o opinie - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone