Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Relacja mało rzeczowa

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Tymona
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2140
Dołączył(a): 18.02.2008
Relacja malo rzeczowa - cz. XV

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tymona » 14.12.2008 20:06

Odcinek ostatni - Szybenik

I tu nastąpi pewien problem. No, bo to ostatni przecież odcinek, a bycie ostatnim do czegoś zobowiązuje, a tymczasem nic nie wskazuje na to, że będą jakieś fajerwerki :cry:

No bo dzień jak dzień. Słonce grzeje (co jak co - ale przez te trzy tygodnie nie mieliśmy ani jednej chwili z choćby przelotnym deszczykiem, a chmury, a raczej chmurki to może z dwa razy się pojawiły). ...do tematu, do tematu ... ... słońce grzeje (hm, to już było), jest godzina 10ta, a my wybieramy się na kolejną wycieczkę - tym razem do Szybenika. Z Trogiru do Szybenika jest ponad 50 km, automatyczna"kobieta" (a raczej automatyczny Mistrz Yoda) mówi nam jak mamy jechać, więc grzecznie go słuchamy (w końcu Mistrza Jedi trzeba słuchać - bo wiadomo, co było z takim jednym, co nie słuchał - rękę mu ucięło, nogę też, a na końcu czarny chełm musiał założyć i tak dziwnie zaczął mówić :wink: :) ) No nie - znowu odbiegam od tematu!!

No więc Yoda mówi do nas: "Straight you must go', więc my zgodnie z rozkazem drogą 58 przez 'mini góry":

Obrazek

Następnie on do nas: 'Right you must turn" i my podążamy za sensem jego słów :wink: :) :

Obrazek

I w ten oto sposób dotarliśmy na duży parking koło przystani promowej. Płacimy 4kn/h i idziemy na poszukiwanie ... obiadku - jakoś tak zgłodnieliśmy, a zabytki - skoro są tutaj od kilkuset lat, no to godzinę mogą przecież poczekać :wink: :)

Pierwsze, co mnie zdziwiło w Szybeniku - pozytywnie, oczywiście - to widok nadmorski. No bo do tej pory byliśmy przyzwyczajeni, że jak stoi się na nabrzeżu, to widać tzw. błękitny bezkres, a tu niespodzianka - mimo że wcześniej mapę widzieliśmy i mogliśmy się tego spodziewać:

Obrazek

Drugie, co mnie zdziwiło, to fakt, że miasto długie jest, ale to jeszcze nie problem (przypominam, że szukamy czegoś, co potocznie nazywamy "obiadem"), Problematyczne okazało się to, że mapa kulinarna miasteczka jest specyficzna - z czego nie zdawaliśmy sobie sprawy. I tak - idąc od strony portu znajduje się strefa restauracyjna (którą - w pierwszym odruchu - wzgardziliśmy, mówiąc: eee, dalej też przecież coś będzie), następnie w części środkowej zaczyna się wejście na Starówkę (którą też wzgardziliśmy, mówiąc: eee, na głodniaka nie zwiedzamy), no i część trzecia, po której spodziewaliśmy się kulinarnych objawień - okazała się miejscem kawiarniano - piwnym, a jedyna restauracja okazała się być zamknięta. No więc trzeba pokornie wrócić "na początek", co przy krótkich nóżkach naszych pociech zabrało troszkę czasu.
Strefa restauracyjna:

Obrazek

Ale opłacało się, bo pełni sił witalnych mogliśmy zabrać się do turystycznej roboty.

Obrazek


W końcu po schodach docieramy przed Katedrę Świętego Jakuba:

Obrazek

Tym razem nasze maluchy okazały dojrzałość turystyczną i razem z nami oglądały wnętrze katedry. Jednak najprzyjemniejszą część tamtego dnia spędziliśmy siedząc na murku w cieniu, który dawała nam ściana katedry, mówiąc: 'gościu, siądź pod mym ..., a odpocznij sobie, nie dojdzie Cię tu słońce, przyrzekam ja Tobie' (przepraszam za skojarzenie :wink: )

Obrazek

Maja w cieniu Katedry:

Obrazek

Kiedy my sobie błogo odpoczywaliśmy, Juraj Dalmatiniec dzielnie trzymał straż:

Obrazek

A teraz się wyjaśni - świat w moich oczach (a raczej w okularach):

Obrazek

I tym to sposobem dotarliśmy do końca mojej mini opowieści. A przygody w drodze powrotnej do kraju ojczyzną zwanego? A była taka jedna, ale nie mogę jej opowiedzieć, bo nasz samochodowy Mistrz Yoda jeszcze by się zawstydził :wink: :)
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14750
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 14.12.2008 21:12

Tymona, no jak nie ma fajerwerków, jak są :!:
Fantastyczny odcinek i zaskakujące zakończenie. Taką ładną "pętelką" udało Ci się skończyć, nawiązując do początków, czyli do Twojego avatarka :D
No i wreszcie nam się bardziej pokazałaś na zdjęciach :)

Tylko, Tymona, to się nie może tak nagle skończyć. Koniec tej historii może być początkiem nowej... :wink:
Nie była to przecież Twoja pierwsza podróż do Chorwacji, więc może jakaś relacja z wcześniejszych wakacji :?: Nie daj się prosić. Chociaż na pewno ładnie o to poproszę nie tylko ja, ale i inni forumowicze :D Tak się przyzwyczailiśmy do Twojego fajnego stylu pisania (w nierzeczowości siła :!: :wink:)

Pozdrawiam ciepło :papa:
ines
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2304
Dołączył(a): 20.06.2005
Re: Relacja malo rzeczowa - cz. XV

Nieprzeczytany postnapisał(a) ines » 15.12.2008 00:31

Tymona szkoda, że to koniec wspaniałej relacji...miło było z Tobą podróżować :)

ps. Boska ta sukienka..Bardzo ładnie w niej wyglądasz :) :twisted:


Obrazek


Pozdrawiam :P
Tymona
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2140
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tymona » 15.12.2008 08:20

Maslinko = bardzo dziekuję, a druga relacja na pewno będzie, bo chyba się uzależniłam od relacjonowania :wink: ale dopiero za rok :wink: jak minie zamieszanie świąteczne :D

Ines = dziekuję, a to faktycznie jest moja "chorwacka" sukienka, bo tylko w Cro pogoda mi na nią pozwala :)

:papa:
marsylia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 882
Dołączył(a): 19.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) marsylia » 15.12.2008 08:42

Tymona pięknie było :!:
Split - się romarzyłam ...
Sibenik - jeszcze bardziej - moje ulubione miejsca :!: Tzn. jedne z wielu :lol:
Dzięki za podróż :!:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107607
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 15.12.2008 09:08

Dzięki Tymono za piękną relację ObrazekObrazekObrazek

Jakąś nagrodę :wink: wkleję na kolację :lol: :papa:
Ostatnio edytowano 15.12.2008 09:08 przez Janusz Bajcer, łącznie edytowano 1 raz
Marek73
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 234
Dołączył(a): 28.11.2008
Re: Relacja malo rzeczowa - cz. XV

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marek73 » 15.12.2008 09:08

ines napisał(a):
ps. Boska ta sukienka..Bardzo ładnie w niej wyglądasz :) :twisted:


Obrazek


Pozdrawiam :P


A ja myślę, że to nie zasługa sukienki. Tymona piękną kobietą jest i tyle :D
Ania W
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1993
Dołączył(a): 29.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ania W » 15.12.2008 11:29

Witaj Tymonka włączam komp, a tu szok 8O . To już koniec :?: ... Nie, nie może tak być :!: Z kim ja teraz będę "gadać" :?: :wink: Tak się "zadomowiłam" w Twojej relacji, że nie chce mi się wierzyć, że to koniec.....
Odcinek o Szybeniku wyśmienity. :D
Tak sobie często myślałam :dlaczego dałaś takie, a nie inne zdjątko na avatarku, a tu kolejny szok 8O . Fajny ten świat widziany Twoimi oczami! Wyjaśniłaś, no i bardziej się pokazałaś. :P
Szkoda, że co dobre, szybko się kończy......... :evil:
Tymona
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2140
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tymona » 15.12.2008 14:02

Marsylko - Ty mnie tu nie zagaduj, tylko kończ swoją relację :wink: :)
Januszu - czekam niecierpliwie :) (na cdn. Twojej relacji także :) )
Marku73 - chyba piękna wewnetrznie :wink: :)
Aniu - jak to z kim bedziesz "gadać"? Przecież ja nie znikam :) A od stycznia zacznę sobie na Waszych oczach przypominać, jaka była w 2007 moja Istria.

Dziękuję Wam serdecznie Obrazek
Ania W
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1993
Dołączył(a): 29.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ania W » 15.12.2008 14:17

Tymona napisał(a):
Aniu - jak to z kim bedziesz "gadać"? Przecież ja nie znikam :) A od stycznia zacznę sobie na Waszych oczach przypominać, jaka była w 2007 moja Istria.


No ja myślę, że to nie koniec i na forum się nieraz spotkamy. :D
A na Istrię też czekam.
Gdzieś już pisałam, że myślałam o Istrii i może sprawisz, że zmienię plany, bo kobiety....... :wink: :wink: :wink:

Gorąco Cie pozdrawiam.
Ania. :papa:
Tymona
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2140
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tymona » 15.12.2008 14:22

anjas napisał(a): Gdzieś już pisałam, że myślałam o Istrii i może sprawisz, że zmienię plany, bo kobiety....... :wink: :wink: :wink:

A nie chcecie sobie zaplanować urlopu w dwóch miejscach - tydzień na tydzień? Pag i Istria w miarę blisko :)
Ania W
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1993
Dołączył(a): 29.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ania W » 15.12.2008 14:27

Zaczynam o tym myśleć..... Przyznam, nie znam Istrii, specjalnie nawet nie szukałam informacji.... Ale zobaczę, może mnie przekonasz..... :wink:
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12706
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 15.12.2008 14:37

Też dziękuję bardzo serdecznie za relację wciagającą 8) , pomimo małej :wink: :?: rzeczowości

Tymona napisał(a): Przecież ja nie znikam :) A od stycznia zacznę sobie na Waszych oczach przypominać, jaka była w 2007 moja Istria.


I to mnie bardzo cieszy :D , Tymono.
Mdziumka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 392
Dołączył(a): 22.10.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mdziumka » 15.12.2008 16:11

Tymona, dziękuję za relację z dziećmi w roli głównej. Podziwiam wszystkich, którzy wybierają się w daleką podróż z takimi maluchamiObrazek. Dzieci na pewno ubarwiają nasze wyprawy, są ciekawe świata, ale trzeba umieć z nimi podróżować :P i zaspokajać tę ciekawość. Z przyjemnością czytałam Twoją relację i poznawałam razem z Wami miejsca, w których mnie jeszcze nie było :lol:.
Ania W
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1993
Dołączył(a): 29.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ania W » 15.12.2008 17:51

Tymonka a Ty już coś myślisz p przyszłych wakacjach? Podziel się swoimi planami. Czy im dalej w las....... :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży

cron
Relacja mało rzeczowa - strona 19
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone