Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Egipt, Hurghada 2014

Afryka jest drugim co do wielkości kontynentem. W Afryce są 54 kraje. Prawie jedna trzecia światowych języków jest używanych w Afryce. Jezioro Wiktoria w Afryce jest największym jeziorem i drugim co do wielkości jeziorem słodkowodnym na świecie. Nigeria ma najwyższy na świecie wskaźnik urodzeń bliźniąt. W Sudanie znajduje się ponad 200 piramid, czyli więcej niż w Egipcie.
renatalato
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4919
Dołączył(a): 04.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) renatalato » 15.06.2015 14:19

Ta łódka jest nawet bardzo duża, w tej dziurze leżała sobie w częściach :roll: , musieli się trochę napracować żeby to tak ładnie poskładać :lol:

wykorzystałam zdjęcie z netu
łódka.jpg
renatalato
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4919
Dołączył(a): 04.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) renatalato » 15.06.2015 23:57

Następna wycieczka była już zaplanowana, miała być krótka i niemęcząca :D

Safari, czyli poszukiwanie wioski beduińskiej, herbatka z tubylcami, przejażdżka na wielbłądach, kozy, węże, kotki, pieski :wink:


Przewodnik wywiązał nam piękne nakrycia głowy i przegonił pod górkę :roll: :oczko_usmiech:

1.jpg


cóż my tu mamy, krajobrazy pustynno kamieniste

2.jpg



3.jpg


4.jpg


5.jpg


6.jpg


7.jpg



krótki odpoczynek

8.jpg


karawana czeka :oczko_usmiech: , tylko coś tyłkami się poodwracały zwierzaki :roll: :mrgreen:

9.jpg


10.jpg


11.jpg


12.jpg


14.jpg



sama jazda all inclusive, trochę buja, gorzej się z tego złazi, bo cholerstwo klęka na pierwsze przednie :evil: :oczko_usmiech: :mrgreen:

15.jpg


17.jpg



piesek pustynny :)

18.jpg


19.jpg


opuncja figowa

20.jpg
Ostatnio edytowano 16.06.2015 11:25 przez renatalato, łącznie edytowano 1 raz
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 16.06.2015 08:51

Te te z długimi uszami to egipskie koty czy coś? :roll:

edit:

.......aaaaaa pieski , teraz doczytałem. :D

...........ale ładnie na tej pustyni... :D
renatalato
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4919
Dołączył(a): 04.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) renatalato » 16.06.2015 15:00

Ciąg dalszy z pustyni

domek, M-2 :oczko_usmiech:

2.JPG


sjesta :wink:

3.JPG


gady były za szybą, :D słabe fotki :roll:

4.JPG


5.JPG


6.JPG


7.JPG


8.JPG


9.JPG
renatalato
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4919
Dołączył(a): 04.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) renatalato » 16.06.2015 22:44

Żółw się schował do swojego domku i nie miał zamiaru stawać na ściance :roll: :lool:

21.jpg


22.jpg



te to ciągle głodne :wink:

23.jpg


24.jpg



jeszcze jedna atrakcja, szczególnie dla młodej :wink: mogła pokręcić kierownicą :oczko_usmiech:

25.jpg


26.jpg
renatalato
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4919
Dołączył(a): 04.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) renatalato » 16.06.2015 22:49

maniust napisał(a):Te te z długimi uszami to egipskie koty czy coś? :roll:

edit:

.......aaaaaa pieski , teraz doczytałem. :D

...........ale ładnie na tej pustyni... :D


Ładnie, ładnie, ale ciepło trochę :oczko_usmiech: , pijesz mnóstwo wody i oczywiście pot płynie strumieniami :devil: :lool:
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18320
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 17.06.2015 04:12

. . . bo człowiek nie wielbłąd i napić się musi :roll:

Pięknie tu u Ciebie i upalnie tak , że po zimne piwo do lodówki musiałem iść :mrgreen:
Archeolodzy w dalszym ciągu szukają nosa sfinksa , a przecież każde dziecko nawet wie , że Obeliks schował go pod spodem :roll: :lol:


Pozdrawiam
Piotr
renatalato
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4919
Dołączył(a): 04.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) renatalato » 17.06.2015 10:13

piotrf napisał(a):. . . bo człowiek nie wielbłąd i napić się musi :roll:

Pięknie tu u Ciebie i upalnie tak , że po zimne piwo do lodówki musiałem iść :mrgreen:
Archeolodzy w dalszym ciągu szukają nosa sfinksa , a przecież każde dziecko nawet wie , że Obeliks schował go pod spodem :roll: :lol:


Pozdrawiam
Piotr


Ależ Piotrze, o tej porze po zimne piwo :wink: :oczko_usmiech:

Przez te chłody, to zdecydowałam się na wspominki :wink: zdjęciowe, trochę temperatura się podnosi :oczko_usmiech:

Pozdrawiam
renatalato
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4919
Dołączył(a): 04.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) renatalato » 17.06.2015 11:00

Tworzenie arcydzieła :wink: z kolorowego piasku :D, atrakcja polega na tym że możemy zobaczyć jak wygląda proces tworzenia dziełaarcy :oczko_usmiech: :mrgreen:

11.JPG


12.JPG


13.JPG


14.JPG


15.JPG


16.JPG


17.JPG



już to mam :lol: zapłaciłam i pojedzie ze mną do Polski :D

18.JPG
krakusowa
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6442
Dołączył(a): 08.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakusowa » 17.06.2015 12:10

Renata, a wzięłaś węża do ręki :wink: :lool:
renatalato
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4919
Dołączył(a): 04.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) renatalato » 17.06.2015 13:17

fiolek napisał(a):Renata, a wzięłaś węża do ręki :wink: :lool:


Aś ciekawa jaka :wink: :oczko_usmiech:

Do ręki nie brałam :twisted: , ale pogłaskałam :wink: :mrgreen: :oczko_usmiech:
krakusowa
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6442
Dołączył(a): 08.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakusowa » 18.06.2015 10:07

renatalato napisał(a):
fiolek napisał(a):Renata, a wzięłaś węża do ręki :wink: :lool:


Aś ciekawa jaka :wink: :oczko_usmiech:

Do ręki nie brałam :twisted: , ale pogłaskałam :wink: :mrgreen: :oczko_usmiech:

:wink: :lool:
Bartek1977
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 944
Dołączył(a): 04.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bartek1977 » 18.06.2015 11:12

Witaj Renatko! :D
Widziałem, że "ktoś" relacjonuje Egipt ale nie zaglądałem - bo po co? Kurort oglądać? Przecież teraz tam prawie wojna i mało kto wyjeżdża poza resort...
Ale jak zobaczyłem, że to Twoja relacja i jeszcze na dodatek z całą masą niesamowitych ujęć, to szybko nadgoniłem zaległości i zostaję....
W Egipcie nie byłem i w najbliższym czasie chyba nie będę - Małżonka jest na NIE (bo samolot... terroryści... "zemsta faraona itp...) :( A mnie samego nie puści :lol: )
renatalato
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4919
Dołączył(a): 04.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) renatalato » 18.06.2015 12:16

Bartek1977 napisał(a):Witaj Renatko! :D
Widziałem, że "ktoś" relacjonuje Egipt ale nie zaglądałem - bo po co? Kurort oglądać? Przecież teraz tam prawie wojna i mało kto wyjeżdża poza resort...
Ale jak zobaczyłem, że to Twoja relacja i jeszcze na dodatek z całą masą niesamowitych ujęć, to szybko nadgoniłem zaległości i zostaję....
W Egipcie nie byłem i w najbliższym czasie chyba nie będę - Małżonka jest na NIE (bo samolot... terroryści... "zemsta faraona itp...) :( A mnie samego nie puści :lol: )


Witaj Bartku, no dotarłeś prawie na koniec, ale została jeszce jedna wycieczka :lol: i jakieś podsumowanie myślę że napiszę :roll: chociaż marny ze mnie pisarz :oczko_usmiech:
Ja osobiście zapierałam się rękami i nogami przed urlopem w Egipcie :oczko_usmiech: , szczególnie bałam się zamknięcia w ośrodku i przed oczami miałam wojsko, policję i karabiny :roll: :mrgreen:
Chciałam zobaczyć tą zabytkową kupę gruzu :wink: , ale znajoma była w 2013 roku i niestety wycieczki do Kairu i Luksoru były odwołane :cry: , nam się udało mogliśmy jeździć do miasta i na wycieczki :D .
Tylko w Kairze spotkaliśmy wojsko przy muzeum.

Acha, do zemsty faraona byliśmy przygotowani :lol: , ale nic takiego nas nie spotkało :oczko_usmiech: i całe szczęście bo nie wyobrażam sobie jakby mnie to cholerstwo złapało w autokarze, lub na łodzi :wink: :mrgreen:
renatalato
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4919
Dołączył(a): 04.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) renatalato » 18.06.2015 12:39

Takie dzieło można było kupić na ulicy w Hurghadzie za połowę ceny, jak mnie pamięć nie myli to z oglądaniem na pustyni było 5 na ulicy 3 dolary, bez targowania :? :mrgreen:

19.JPG
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Afryka



cron
Egipt, Hurghada 2014 - strona 7
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone