Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Egipt, Hurghada 2014

Afryka jest drugim co do wielkości kontynentem. W Afryce są 54 kraje. Prawie jedna trzecia światowych języków jest używanych w Afryce. Jezioro Wiktoria w Afryce jest największym jeziorem i drugim co do wielkości jeziorem słodkowodnym na świecie. Nigeria ma najwyższy na świecie wskaźnik urodzeń bliźniąt. W Sudanie znajduje się ponad 200 piramid, czyli więcej niż w Egipcie.
renatalato
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4919
Dołączył(a): 04.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) renatalato » 11.06.2015 23:39

Wracamy do muzeum, możemy je zwiedzić, ale niestety wszystkie aparaty, kamery musimy zostawić w tzw przechowalni :wink:
Eksponaty w muzeum są bardzo ciekawe, ale trochę szybko się po nim poruszamy, w budynku jest bardzo gorąco, pot spływa nam po plecach i nie tylko :oczko_usmiech: , tylko dwie sale z eksponatami są klimatyzowane więc wszyscy zatrzymują się tam na dłużej :wink:

7.jpg


8.jpg


9.jpg


Blisko, coraz bliżej, po to właśnie tu przyjechaliśmy :lol: ,
nie spodziewaliśmy się że piramidy są prawie w mieście, Giza to starożytne miasto, obecnie wchodzące w skład aglomeracji Kairu :D

10.jpg



Polski orzeł na tle piramidy

11.jpg


12.jpg


13.jpg


stwór nad stwory 8O , z daleka wyglądały naprawdę ciekawie :oczko_usmiech:

14.jpg


15.jpg


16.jpg


17.jpg



19.jpg



i ja mam lans pod piramidami :oczko_usmiech: :mrgreen:

20.jpg


21.jpg


22.jpg


23.jpg


24.jpg



pod piramidami handlują wszyscy :wink: muzułmanie i cowboye :oczko_usmiech:

25.jpg


26.jpg


27.jpg


28.jpg


29.jpg


30.jpg


31.jpg
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 12.06.2015 09:32

renatalato napisał(a):Wracamy do muzeum, możemy je zwiedzić, ale niestety wszystkie aparaty, kamery musimy zostawić w tzw przechowalni :wink:


I żaden smartfonik nic nie uwiecznił? :wink:

Pzdr
renatalato
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4919
Dołączył(a): 04.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) renatalato » 12.06.2015 10:09

Vjetar napisał(a):
renatalato napisał(a):Wracamy do muzeum, możemy je zwiedzić, ale niestety wszystkie aparaty, kamery musimy zostawić w tzw przechowalni :wink:


I żaden smartfonik nic nie uwiecznił? :wink:

Pzdr


Pilnują tubylcy :roll: , siedzą po kątach i udają że sprzątają :oczko_usmiech:
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 12.06.2015 12:38

renatalato napisał(a):
Vjetar napisał(a):
renatalato napisał(a):Wracamy do muzeum, możemy je zwiedzić, ale niestety wszystkie aparaty, kamery musimy zostawić w tzw przechowalni :wink:


I żaden smartfonik nic nie uwiecznił? :wink:

Pzdr


Pilnują tubylcy :roll: , siedzą po kątach i udają że sprzątają :oczko_usmiech:


Karramba...szkoda.
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 12.06.2015 12:54

8O 8O 8O 8O Sam nie wiem czemu dopiero tu teraz zajrzałem............

Jesos jak cudnie , ta woda , rafa, ten upał ......... , piramidy......... no bajecznie........ :D

Renia czy te wielbłądy mocno śmierdzą? :D
renatalato
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4919
Dołączył(a): 04.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) renatalato » 12.06.2015 23:58

maniust napisał(a):8O 8O 8O 8O Sam nie wiem czemu dopiero tu teraz zajrzałem............

Jesos jak cudnie , ta woda , rafa, ten upał ......... , piramidy......... no bajecznie........ :D

Renia czy te wielbłądy mocno śmierdzą? :D


Cześć Maniek, powitać, powitać :D

No wiesz, cudnie może i jest, ale nie wszędzie, woda...., rafa......jest super, ale trzeba do niej podpłynąć, przy hotelach morze nie ma tego koloru i nie jest tak bajecznie.
Piramidy to cud, to naprawdę wielkie wrażenie być tam stanąć obok, czy usiąść na tym wielkim kamieniu....., nawet jeżeli żar z nieba, ubranie klei się do ciała :oczko_usmiech: , włosy jakbym wyszła spod prysznica, nic to, byłam widziałam i jestem zadowolona :lol:

Tych wielbłądów pod piramidami nie ujeżdżałam :oczko_usmiech: :mrgreen:
Był wybór, wsiadamy na wielbłądy i przemieszczamy się na tzw taras widokowy :wink: , lub podjeżdżamy dalej autokarem z klimą :oczko_usmiech:
Na wielbłądach pojechały dwie osoby :oczko_usmiech:

My przed wycieczką do Kairu, byliśmy na małym safari na pustyni i w niby wiosce beduińskiej :mrgreen: też były wielbłądy, tylko trochę mniej kolorowe, na nich mieliśmy krótkie przejażdżki.
Pytałeś czy śmierdzą ?, nie ja nie czułam od nich nieprzyjemnego zapachu, może to zależy od ludzi, jak dbają, czyszczą itd :lol:
renatalato
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4919
Dołączył(a): 04.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) renatalato » 13.06.2015 00:21

Do wnetrza piramid nie wchodziłam, ponieważ wiedziałam że w środku jest jeszcze gorzej niż na dworze (polu) :wink: , strasznie gorąco i duszno, nie ma czym oddychać (byliśmy w kilku grobowcach w dolinie królów)

32.jpg


34.jpg


ten barak :wink: :roll: , hangar :roll: , czy nie wiem jak to nazwać :oczko_usmiech: , kryje łódź która była zakopana w piachu obok piramidy

35.jpg


o tu właśnie wygrzebali tą łódeczkę :oczko_usmiech:

37.jpg



a tu możemy sobie porównać wielkość kamyków z piramidy :roll:

36.jpg




38.jpg
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 13.06.2015 09:40

Obrazek

Kapitalne ujęcie ............. :D

Co do wielbłądów czy śmierdzą to spytałem , bo znajomi byli kiedyś w Egipcie i mówili że śmierdziały , no ale może to faktycznie zależy od ludzi jak o nie dbają. :)
Zresztą z opowieści naszych znajomych ich Egipt bardzo zachwycił i zawsze mówią że mogą się na zawołanie pakować i jechać tam , mojej małżonki Egipt jakoś nie pociąga , mnie po twojej relacji coraz bardziej , może zatem i moja małżonka się przekona , bo czyta forum i śledzi :lol: wszystkie moje posty.....
renatalato
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4919
Dołączył(a): 04.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) renatalato » 14.06.2015 00:23

Ja też, powiem szczerze nie byłam do końca przekonana do tego wyjazdu, bałam się że będziemy musieli siedzieć dwa tygodnie w hotelu i zabronią nam wyjazdów i szwędania się które tak lubię :wink: :oczko_usmiech:
Powiem tak wychodziliśmy sami, lub z poznaną na miejscu miłą rodzinką, jeździliśmy do centrum handlowego Mola, byliśmy też kilka razy wieczorem w starej Hurghadzie w tzw bazarowych sklepikach, gdzie kupisz podróby wszystkich znanych marek :roll: , zegarków, butów (converse), ciuchów itd, itd

Tubylcy rozpoznają nas z daleka, zostaliśmy kiedyś zaproszeni do takiej niby restauracji :roll: :wink:
słowami zajebiście zimne piwo, taniej niż w biedronce :oczko_usmiech: :mrgreen: , no żal było nie wejść :oczko_usmiech:



Ale, ale, wracamy jeszcze do grobowców, weszliśmy do kilku niedużych :)

39.jpg


grobowiec architekta

40.jpg



selfie :wink:

41.jpg



42.jpg



rzut okiem na ogromną Gizę

43.jpg


44.jpg


45.jpg


46.jpg


47.jpg



to wiadro to lodówka, w niej chłodą się butelki z wodą dla turystów 8O :mrgreen:

48.jpg


a tu właśnie widzimy pana zaopatrzeniowca z wodą :oczko_usmiech:

49.jpg


no i dlaczego to dziecko tak się cieszy, stoimy właśnie przed wejściem do grobowca żony Cheopsa :wink: ,
w lewym dolnym rogu :roll: :mrgreen:

50.jpg



no to pełzamy :evil: :oczko_usmiech:

51.jpg


pomieszczenie na dole jest dość duże, ale niestety nic tam nie ma :roll: i po co było tam pełzać :evil:

52.jpg


53.jpg


54.jpg



Egipt poza piramidami kojarzy nam się z postacią lwa o ludzkiej głowie, czyli Sfinksa. Jak na swój wiek posąg ten, jest doskonale zachowany, choć twarz Sfinksa ma niepełny nos i nie posiada brody, powstało z olbrzymiego monolitycznego bloku skalnego. Ta ogromna, rzeźba ma 20 m wysokości i 73 m długości.
Przy Sfinksie ciągle trwają prace konserwatorskie i dlatego turyści mają ograniczony do niego dostęp :cry:

55.jpg


56.jpg


i na koniec wycieczki wizyta w perfumerii, połączona z zakupem oczywiście :oczko_usmiech:
57.jpg


żegnamy Kair :papa:

W następnym odcinku pokaże wam wyprawę na pustynię w poszukiwaniu wioski beduińskiej :wink:
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 14.06.2015 07:27

renatalato napisał(a):Tubylcy rozpoznają nas z daleka, zostaliśmy kiedyś zaproszeni do takiej niby restauracji :roll: :wink: słowami zajebiście zimne piwo, taniej niż w biedronce



8O 8O 8O 8O To oni po naszemu potrafią.......... 8O 8O
krakusowa
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6442
Dołączył(a): 08.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakusowa » 14.06.2015 09:18

renatalato napisał(a):Wracamy do muzeum, możemy je zwiedzić, ale niestety wszystkie aparaty, kamery musimy zostawić w tzw przechowalni :wink:

zakaz fotografowania przerabialiśmy już kilka razy,wcześniej w Serbii i Bułgarii w cerkwiach, teraz w Hiszpanii :twisted:
krakusowa
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6442
Dołączył(a): 08.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakusowa » 14.06.2015 09:24

renatalato napisał(a):Do wnetrza piramid nie wchodziłam, ponieważ wiedziałam że w środku jest jeszcze gorzej niż na dworze (polu) :wink: , strasznie gorąco i duszno, nie ma czym oddychać (byliśmy w kilku grobowcach w dolinie królów)


tez bym nie wlazła, nie lubię takich pomieszczeń - małych i bez okien :twisted:
anakin
zbanowany
Posty: 33333
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 14.06.2015 12:07

renatalato napisał(a):Tubylcy rozpoznają nas z daleka, zostaliśmy kiedyś zaproszeni do takiej niby restauracji :roll: :wink:
słowami zajebiście zimne piwo, taniej niż w biedronce :oczko_usmiech: :mrgreen: , no żal było nie wejść :oczko_usmiech:

Czyli sześciopaki "Tyskiego" wróciły z powrotem do kraju? :oczko_usmiech:
renatalato
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4919
Dołączył(a): 04.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) renatalato » 14.06.2015 22:48

maniust napisał(a):
renatalato napisał(a):Tubylcy rozpoznają nas z daleka, zostaliśmy kiedyś zaproszeni do takiej niby restauracji :roll: :wink: słowami zajebiście zimne piwo, taniej niż w biedronce



8O 8O 8O 8O To oni po naszemu potrafią.......... 8O 8O


Powiedzmy że, szybko się uczą :wink: :oczko_usmiech: :mrgreen:

fiolek napisał(a):
renatalato napisał(a):Wracamy do muzeum, możemy je zwiedzić, ale niestety wszystkie aparaty, kamery musimy zostawić w tzw przechowalni :wink:

zakaz fotografowania przerabialiśmy już kilka razy,wcześniej w Serbii i Bułgarii w cerkwiach, teraz w Hiszpanii :twisted:


A przecież można robić zdjęcia bez flesza, tyle lat te mumie wytrzymały, to fotki pewnie by im nie zaszkodziły :roll: :oczko_usmiech:

anakin napisał(a):
renatalato napisał(a):Tubylcy rozpoznają nas z daleka, zostaliśmy kiedyś zaproszeni do takiej niby restauracji :roll: :wink:
słowami zajebiście zimne piwo, taniej niż w biedronce :oczko_usmiech: :mrgreen: , no żal było nie wejść :oczko_usmiech:

Czyli sześciopaki "Tyskiego" wróciły z powrotem do kraju? :oczko_usmiech:


Nic nie wróciło do kraju :oczko_usmiech: :mrgreen:
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 15.06.2015 08:44

renatalato napisał(a):o tu właśnie wygrzebali tą łódeczkę :oczko_usmiech:

Obrazek


Całkiem spora ta łódeczka musiała być. 8O

Pzdr
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Afryka



cron
Egipt, Hurghada 2014 - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone