Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Dugi Otok - kilka pytań

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
gotovina
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 57
Dołączył(a): 19.09.2008
Dugi Otok - kilka pytań

Nieprzeczytany postnapisał(a) gotovina » 02.07.2011 17:16

Witam Cromaniaków

W związku z moim sierpniowym wyjazdem na tą wyspę chciałbym zadać kilka pytań. Przeszukałem forum ale nie ma szczegółowych odpowiedzi na pytania które mnie interesują.
Czy w sierpniu na tej mało popularnej wyspie jest tłoczno? Czy na słynnej plaży Saharun w sierpniu spokojnie można znaleźć miejsce? Czy rzeczywiście jest tak piękna jak na zdjęciach? Co warto zobaczyć będąc na Dugim Otoku?
Czy w Bozavie (tam będe stacjonował), są jakieś konoby gdzie wieczorkiem można się napić chorwackich trunków?
Czekam na informacje szczególnie tych co wczasowali się na tej wyspie.
Z góry dziękuję za wszytkie informacje. Pozdrawiam :wink:
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 02.07.2011 22:26

Może Dani odpowie :wink: ...
Josko Bulic
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1271
Dołączył(a): 25.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Josko Bulic » 03.07.2011 09:04

gotovina napisał(a):Witam Cromaniaków

W związku z moim sierpniowym wyjazdem na tą wyspę chciałbym zadać kilka pytań. Przeszukałem forum ale nie ma szczegółowych odpowiedzi na pytania które mnie interesują.
Czy w sierpniu na tej mało popularnej wyspie jest tłoczno? Czy na słynnej plaży Saharun w sierpniu spokojnie można znaleźć miejsce? Czy rzeczywiście jest tak piękna jak na zdjęciach? Co warto zobaczyć będąc na Dugim Otoku?
Czy w Bozavie (tam będe stacjonował), są jakieś konoby gdzie wieczorkiem można się napić chorwackich trunków?
Czekam na informacje szczególnie tych co wczasowali się na tej wyspie.
Z góry dziękuję za wszytkie informacje. Pozdrawiam :wink:
Witam. Na Dugom Otoku a konkretnije w Velom Ratu i Bożavi bilem 7 razy.Wyspa jest pszepienkna a każde male mjasteczko ma swojom chistorie i dusze.Na pewno w sierpniu jest wience turistuw nysz w pozostalich letńich mieszonci ale bez problemu na Saharunu znajdżesz swuj kawalek oaze do kompania.Od kilka lat dziala mini bar na samoj plażi a z Bożave jest urochmlienia mini kolejka ktura zawozi turiste na samom plaże co 20 minut.Oprucz tego jest platni parking pszed plażom w sosnach gdie można zaparkowacz samochud.Osobiszcie bardzie lubym kompanie na Lanterni gdie som malutki okronglutki kamiczki.Cala wispa ma ponad 50 km i każda mala miescowoszcz od Velog Rata,Bożave,Polje,Verunić,Żman,Zaglav i pozostale majom do oferowania knajpe tako zwane konobe ,restauracije,picerije i sklepe.Rybe naj lepje jest kupowacz direktno od ribakach w malich porczikach ale barzo rano.W samoj Bożavi masz kilka restauracija i piceria na samoj rivi plus barzo dobre hotelowe knajpe kture wikendom organizujom muzike na żiwo .Bendoc na Dugom Otoku warto je odweidżit narodowi park Kornate ktury som nesamowity a po za tym samochodem udacz sie na odwiedzanie wyspe kawalek po kawalek.W sierpniu som organizowane tako zwane feszte czili imeńine tich malich miasteczek w kturich jest zabawa na maksa barzo polecam .Pozdrawliam :D :D :D
gotovina
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 57
Dołączył(a): 19.09.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) gotovina » 03.07.2011 11:36

Dziękuje Josko za infomacje. Rozwiałeś moje wątpliwości czy to dobre miejsce na wakacje. Pozdrawiam :smo:
nero
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2541
Dołączył(a): 26.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) nero » 03.07.2011 12:33

Gościliśmy na Dugim Otoku w Veli Rat przez 8 dni na początku września. To bardzo dobre miejsce na wypoczynek. Właśnie ze względu na tą małą popularność wyspy można się tam "wyluzować". W sierpniu będzie zdecydowanie najwięcej ludzi (nie wiem w jakim terminie dokładnie planujesz się tam znaleźć) ale zbierają się oni głównie w parku Telašćica, plaży Saharun i latarni w Veli Rat. Poza tymi miejscami panuje tam spokój.

Za Josko - w każdej mieścince na wyspie znajdziesz bardziej lub mniej klimatyczne konoby na wieczorne napitki.

Koniecznie wybierz się do Telašćicy. Zobaczysz piękne klify z góry.

Zrób sobie spacerek, bo blisko będziesz miał do starego bunkru na U-Boot.

Co do miejsc do kąpieli to jest ich sporo, a naszym ulubionym było to na przesmyku zaznaczone na mapce. Trzeba tam kawałek dojść z parkingu pod latarnią ale gdy tłok na Saharun to naprawdę warto.
Z brzegu są kamyki, a później pod nogami już tylko biały piaseczek :D

Obrazek


pozdrawiam i miłego wypoczynku na tej "zapomnianej" wyspie :papa:

p.s. ... a swoją drogą to przydałoby się zrobić jakąś konkretną relację, bo chyba z powodu jej braku tak niewielu cromaniaków spędza tam wakacje :wink:
gotovina
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 57
Dołączył(a): 19.09.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) gotovina » 03.07.2011 13:15

Nero WIELKIE,WIELKIE dzięki za te kilka informacji :) . Bedę przebywał na Dugim Otoku od 7 sierpnia. To mój czwarty wyjazd do Chorwacji i za każdym razem mam szczęście do piaszczystych plaż lub piasku w wodzie. (Wczesniej Baska, Vis oraz Mlini). Dlatego cieszą mnie wiadomości że poza Saharunem można jeszcze znaleźć takie miejsca.
Mam pytanie. Czy przejście kamieniami i dotarcie do tego BIAŁEGO PIASECZKU nie będzie problemem dla dzieci 10 letnich. I jak tam głęboko?

P.S. A co do relacji to kusi mnie żeby taką zrobić. Myślę że po powrocie postaram się taką zrobić.
Darkoni
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 57
Dołączył(a): 26.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Darkoni » 04.07.2011 20:03

Witam
Będę stacjonował w Bininje ale zamierzam jeden dzień poświęcić na zwiedzenie wyspy Dlugi Otok chcę wypłynąć z Zadaru promem razem z autem . Kiedyś parę lat do tyłu byliśmy tam na wycieczce z Zadaru statkiem chyba Fażanka i taplaliśmy się w słonym jeziorku czy można tam podjechać autkiem ? Proszę też o poradę co można zobaczyć w jeden dzień . W Bibinje będę 3-17 sierpnia .
Jeszcze pytanko jak często kursują promy ? Wiem też że płynie katamaran do Sali ale tylko osobowy ,a chciałbym troszkę pojeździć po wyspie ,więc wolę prom . Pozdrawiam wszystkich !
nero
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2541
Dołączył(a): 26.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) nero » 05.07.2011 14:01

gotovina napisał(a):Mam pytanie. Czy przejście kamieniami i dotarcie do tego BIAŁEGO PIASECZKU nie będzie problemem dla dzieci 10 letnich. I jak tam głęboko?


Postaram się odnaleźć nasze zdjęcia, które zobrazują wszystko.
Proszę tylko o trochę cierpliwości :wink:
hassanbey
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 146
Dołączył(a): 27.12.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) hassanbey » 06.07.2011 08:32

22 lipca wyruszam do miejscowości SAVAR, relacja po powrocie
Promy w wakacje pomiędzy Bibinj a Zadarem kursują w ilości 3 dziennie w soboty i niedzielę 4 razy ---> Rozkład
A tutaj Cennik promów Zadar-Bibinj
gotovina
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 57
Dołączył(a): 19.09.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) gotovina » 11.07.2011 08:38

Nero cierpliwie czekam ... :lol:
nero
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2541
Dołączył(a): 26.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) nero » 11.07.2011 09:53

Wiesz jak to jest :wink: Od 2007r minęło trochę czasu i weź tu teraz połap się w tych wszystkich CD . Ale nie ma to jak zapytać żonę co gdzie jest - u niej jakoś bez problemu się zaraz wszystko znajdzie :D

Do miejsca naszych kąpieli można było dojść z obu stron. Czyli idąc od latarni (tam zostawiasz samochód) kierujesz się albo wzdłuż brzegu od otwartego morza

Obrazek

albo od zatoki (droga częściowo wydeptana lub po kamieniach).

Dochodząc ma się taki widok

Obrazek

Rozkładaliśmy się zawsze w tym samym zrobionym przez nas miejscu (udeptane na płasko okrągłe kamyki) i siup do wody.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wydaje mi się, że wielkiej tragedii z wejściem nie było. 10-letnie dzieciaki dadzą radę, a jak już umieją pływać to tym bardziej. Głębokość można ocenić po zdjęciach. Na początku było do uda pod koniec piasku pod pachy.

Mogę Ci jeszcze podpowiedzieć, że dobre miejsce na plażowanie i kąpiele jest w pobliżu Saharun. Na dolnej mapce jako 2. Samochód zostawiasz na parkingu pod plażą i idziesz kawałek ścieżką aż do cypla. Po stronie zatoczki jest łagodne zejście do wody.

Obrazek

Obrazek

Dużo ciekawych miejsc było też w okolicach wysepki (zjazd wąską asfaltową drogą na sam dół). My niestety nie mieliśmy szczęścia i co tam zawitaliśmy to były dosyć spore fale, a moja "druga połówka" jeszcze wtedy to do fal podchodziła z dystansem. Na mapce jako 3.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
gotovina
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 57
Dołączył(a): 19.09.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) gotovina » 11.07.2011 17:38

Nero u mnie taka sama sytuacja jak u ciebie. Też żona trzyma rekę na zdjęciach. Zawsze pamięta gdzie są i w jakich plikach.
Tak naprawdę to dziękuję za te wszystkie informacje i zdjęcia. Myślę że będzie okazja sie odwdzięczyć.
Ale wykorzystam okazję i jeszcze zadam jedno pytanie :) .
Czy przejście do tego piasku (pięknie wygląda na zdjęciach) po tych kamieniach jest możliwe bez butów ?. Chodzi o jeżowce i gładkość kamieni?
Czy możemy liczyć na takie pustki :lol: na tej plaży w sierpniu?
Pozdrawiam
nero
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2541
Dołączył(a): 26.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) nero » 12.07.2011 00:44

gotovina napisał(a):Czy przejście do tego piasku (pięknie wygląda na zdjęciach) po tych kamieniach jest możliwe bez butów ?. Chodzi o jeżowce i gładkość kamieni?


Jest możliwe. Te kamienie są raczej duże i płaskie (jedynie jak to kamienie w wodzie trochę śliskie), a jeżowców tam brak.

gotovina napisał(a):Czy możemy liczyć na takie pustki :lol: na tej plaży w sierpniu?


To może być jedyna plaża w cro z piaskiem w wodzie, która jest pusta także w sierpniu :wink:
Oczywiście dopóki nie przeczyta tego większa ilość cromaniaków :lol:
nero
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2541
Dołączył(a): 26.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) nero » 12.07.2011 10:26

Darkoni napisał(a):Witam
...Kiedyś parę lat do tyłu byliśmy tam na wycieczce z Zadaru statkiem chyba Fażanka i taplaliśmy się w słonym jeziorku czy można tam podjechać autkiem ?...


Samochodem podjedziesz do miejsca które zaznaczyłem Ci na mapce strzałką i stąd masz juz tylko kawałek aby doczłapać do słonego jeziorka.

Obrazek
Darkoni
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 57
Dołączył(a): 26.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Darkoni » 13.07.2011 09:11

Dziękuję za cenne informacje na pewno skorzystam, chcę jeszcze zobaczyć klify i oczywiście bunkier na uboty (dzieciaki już się napaliły ) . No a w wolnej chwili to którąś plaże . Myślę że w jeden dzień zdążę . :D
Zapowiada się na fajną wycieczkę .
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone