Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Dojazd na Peljesac

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 06.07.2009 00:09

Bocian napisał(a):Wydaje mi się, że normalnie za tunelem w prawo i spoko... Ale na sto posto to chyba mkm Ci odpowie.


Chyba się już urlopuje , 2 dni nie ma go na forum :)
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 06.07.2009 00:10

yskyerka napisał(a):
Torac napisał(a):Jak dojechać do Podobuće?Mam na mapce jakieś szlaki ale nie wiem czy to jest przejezdne.

Mniej więcej 8 km przed Orebicem po ciągu zakrętów jest zakręt w lewo, jest znak Podobuce, Borje. W dzień nie przegapisz, w nocy może być ciężej. Droga jest asfaltowa, dobra tyko miejscami zakręcona, ostre zakręty.


Ale to chyba zupełnie inna propozycja niż podaje Bocian, nieprawdaż?
noyle
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 568
Dołączył(a): 08.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) noyle » 06.07.2009 00:12

Bocian napisał(a):Wydaje mi się, że normalnie za tunelem w prawo i spoko... Ale na sto posto to chyba mkm Ci odpowie.

A to zależy skąd pojadą, bo jak z Orebica to w sumie też w prawo :D
tylko dużo wcześniej niż tunel
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 06.07.2009 00:12

Ja innej drogi do Podobuce nie znam. I szczerze mówiąc pierwsze słyszę o innej ale wszystko możliwe.

O jakim tunelu Wy mówicie? Bo jeśli o tym o którym myślę to rzeczywiście droga jest ale zdaje się, że piesza.
noyle
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 568
Dołączył(a): 08.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) noyle » 06.07.2009 00:22

yskyerka napisał(a):Ja innej drogi do Podobuce nie znam. I szczerze mówiąc pierwsze słyszę o innej ale wszystko możliwe.

O jakim tunelu Wy mówicie? Bo jeśli o tym o którym myślę to rzeczywiście droga jest ale zdaje się, że piesza.

http://maps.google.pl/?ie=UTF8&ll=42.956674,17.290764&spn=0.06043,0.154324&z=13

a tunel Dingac

Obrazek

a tu trzeba skręcić w prawo, ale ja ta droga nie jechałem znam tylko opcje od strony Orebica

Obrazek
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 06.07.2009 00:26

Tak myślałam, że o Dingac mówicie ale nie znam tamtego przejazdu w ogóle. Że jest piesza droga wiem, nigdy nią jednak nie szłam ale że samochodowa - nie mam pojęcia. Wydaje mi się, że jeśli faktycznie jest to do komfortowych należeć nie będzie...chyba.
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 06.07.2009 00:26

noyle napisał(a):
Bocian napisał(a):Wydaje mi się, że normalnie za tunelem w prawo i spoko... Ale na sto posto to chyba mkm Ci odpowie.

A to zależy skąd pojadą, bo jak z Orebica to w sumie też w prawo :D
tylko dużo wcześniej niż tunel


Od strony Polski :D :)
noyle
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 568
Dołączył(a): 08.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) noyle » 06.07.2009 00:32

Torac napisał(a):
noyle napisał(a):
Bocian napisał(a):Wydaje mi się, że normalnie za tunelem w prawo i spoko... Ale na sto posto to chyba mkm Ci odpowie.

A to zależy skąd pojadą, bo jak z Orebica to w sumie też w prawo :D
tylko dużo wcześniej niż tunel


Od strony Polski :D :)

Znacy sie od połednia 8)
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 06.07.2009 08:55

Myślałem o takim szlaku
Popova - Trstenik - Dingać - Podobuće?
Co Wy na to :?:
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 06.07.2009 08:58

Torac napisał(a):Myślałem o takim szlaku
Popova - Trstenik - Dingać - Podobuće?
Co Wy na to :?:

Ja tej drogi nie znam niestety, nie pomogę.
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 06.07.2009 11:24

Torac napisał(a):Myślałem o takim szlaku
Popova - Trstenik - Dingać - Podobuće?
Co Wy na to :?:

Z głównej drogi na Pelješcu skręcasz w lewo i dobijasz do Trstenica gdzie po złożeniu lusterek :) jedziesz dalej do Dingač. W samym Trstenicu jak dojedziesz do poczty to tam w prawo i jedź miedzy domami (wąsko!) i miniesz zakręt w lewo na Dingać (mocno pod górę) Miniesz bo w lewo się nie złamiesz tylko jedziesz z 50 m dalej , tam zawracasz na "pętli" i jedziesz z powrotem te 50 m i w prawo skos pod górę :):) Po 7 km superowej drogi masz Dingač i Borek. Droga się rozchodzi, w dół do w/w a pod górę do tunelu., 4 km. Jak miniesz tunel to moim zdaniem dojedziesz do Podobuce. Za tunelem w dół. takie są moje przewidywania. Kiedyś jechałem od strony Orebića i w okolicy Mokalo chyba jest ten zjazd w prawo o którym tu jest mowa. Pojechałem tam licząc na to, że dojadę do Dingač ale w pewnym momencie w jakiejś osadzie ludzkiej droga tak się zwęziła, że samochód nie przeszedł i wróciliśmy do głównej drogi... Może to było już w Podobuče...
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 06.07.2009 11:40

Bocian napisał(a):
Torac napisał(a):Myślałem o takim szlaku
Popova - Trstenik - Dingać - Podobuće?
Co Wy na to :?:

Kiedyś jechałem od strony Orebića i w okolicy Mokalo chyba jest ten zjazd w prawo o którym tu jest mowa. Pojechałem tam licząc na to, że dojadę do Dingač ale w pewnym momencie w jakiejś osadzie ludzkiej droga tak się zwęziła, że samochód nie przeszedł i wróciliśmy do głównej drogi... Może to było już w Podobuče...

Raczej na pewno to już musiało być Podobuce bo od tego skrętu do samego Podobuce droga jest szeroka i dobra.

To droga do Podobuce
Obrazek
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 06.07.2009 11:51

Była dobra, asfaltowa, ale potem tak się zwęziła, że nie dało rady pomiędzy domami przejechać... :)
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 06.07.2009 11:56

czyli to na 100% już było Podobuce.
aga79
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 166
Dołączył(a): 20.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) aga79 » 06.07.2009 12:26

dokąd jest w tym roku autostrada :?: jadąc do Dubrovnika
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone