Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Dojazd na Peljesac

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
borkows
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 18.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) borkows » 15.06.2010 08:03

Bocian napisał(a):A czemu masz wyjechać za Ploce? Można dojechać do Ploce , szczególnie, że masz zamiar płynąć promem... Jedziesz cały czas 513, E65 i jedziesz do 6216 i do Ploce.


No widzisz, i jak interpunkcja jest ważna można się przekonać na przykładzie mojego, źle zredagowanego pytania :D

Powinno być: "(...)Prom z Ploce - z założenia odpada, tylko droga przez Plejsac (...)"

OK, ale wracając do tematu, czyli droga może być?
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 15.06.2010 08:14

Jechałem z Vrgorac, ale nie na Prolog, ale m in przez wioskę Stasevica, skręca się w prawo tuż za Vrgoracem. Wtedy na Jadrankę wjeżdża się tuż przed Ploce. Droga jest wąska i dość kręta, ale cały czas równiutki asfalcik. Prowadzi w większości przez tereny upraw winorośli. Przejazd nie powinien zająć więcej jak pół godziny.
Owain
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 50
Dołączył(a): 26.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Owain » 15.06.2010 09:12

Apage! szukam i szukam w różnych wątkach, przez wyszukiwarkę a nawet szklaną kule i dalej nie mogę znaleźć odpowiedzi o najoptymalniejszej drodze Ravca -> kierunek Dubrownik... Najoptymalniejsza, z tego co wyczytałem wydaje się droga 513 która w miejscowości Mali Prolog odbija na Ploce, ale nie wiem czy jeszcze lepsza nie jest opcja skręcenia w lewo po około 8 km (za kościołem?) w drogę, która na jedych mapach jest zaznaczona jako bardzo podrzędna, na innych (w tym interaktywnej mapie chorwackiej) jako całkiem duża, chodzi o drogę, która wypada już za Ploce w okolicach Saric Struga... A może jednak droga przez Metkovic, mimo że trzeba nadrabiać by rzeke ominąć? Jeśli nie ma pewnej drogi w tych okolicach podejmuję się przetestować organoleptycznie.. Jeszcze jedno pytanie, czy ktoś widział może w tych okolicach (Metkovic, Neum) jakieś oferty przydrożnych, tranzytowych sobe na jedną noc?
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 15.06.2010 09:23

borkows napisał(a):
Bocian napisał(a):A czemu masz wyjechać za Ploce? Można dojechać do Ploce , szczególnie, że masz zamiar płynąć promem... Jedziesz cały czas 513, E65 i jedziesz do 6216 i do Ploce.


No widzisz, i jak interpunkcja jest ważna można się przekonać na przykładzie mojego, źle zredagowanego pytania :D

Powinno być: "(...)Prom z Ploce - z założenia odpada, tylko droga przez Plejsac (...)"

OK, ale wracając do tematu, czyli droga może być?

No to sie wyjaśniło... :) Nie ma co kombinować tylko jechać za Vrgorac jak pokazują drogowskazy na Dubrovnik. Te kombinacje to oszczędność być może paru minut i kilku kilometrów...
pawlos72
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 40
Dołączył(a): 21.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawlos72 » 15.06.2010 09:58

Droga 513 i E65 przetestowane w zeszłym roku. Wypadły całkiem nieźle. Droga przez pasmo gór, kręta z zakretami niemal 0 180 stopni, ale jedzie się przyjemnie. Można podziwiać piękne widoki i nieco inny obraz Chorwacji niż nad morzem. Czas przejazdu to tylko kilkadziesiat minut, więc nie ma co się rozczulać, tylko jechać. W tej okolicy wszystkie drogi wygladają podobnie. :roll:
borkows
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 18.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) borkows » 15.06.2010 13:55

Super, dzięki wielkie za odpowiedzi.
Kolejne wątpliwości rozwiane i teraz tylko czekam na dzień startu :-)
Stary Chorwat
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 729
Dołączył(a): 09.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Stary Chorwat » 15.06.2010 20:21

Jechałem dwa tygodnie temu do Orebicia autostradą do końca czyli do Ravćy. Potem droga prowadzi na Vrgorac a dalej w stronę Ploće. Kierunkowskazy cały czas prowadzą i nie należy się zrażać tym, że czasem przejeżdża się drogą mając wrażenie, że jedzie się przez budowę nowej autostrady( bo to jest prawda). Im bliżej Ploće tym lepiej, bo tam są już wykonane odcinki dróg pod przyszłą autostradę. Sretan put.
spartan
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 06.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) spartan » 28.06.2010 21:40

spartan napisał(a):wielkie dzieki za wszystkie podpowiedzi. na podstawie Waszych uwag i tego, co przeczytałem na tym forum wydaje mi sie, że dla mnie optymalna trasa Warszawa - Orebic (wymogi: łatwa, szybka, nie widokowa, mogą być opłaty) leci przez Cieszyn - Zilina - Bratysława - Wiener Neustadt - Graz - Maribor (tu nocleg) - Zagreb (autostrada A1) - Ploce i tu sie okaze, czy uda się promem do Trpanj i Orebić, czy przez Opuzen - Ston - Orebić.
Wielkie dzięki za pomoc. Dam znać po powrocie (po 16 sierpnia), jak wygląda trasa.


Witam po roku i oto 'trochę' spóźniony opis.
Pojechałem tak jak opisałem na górze. I wszędzie jedzie się bardzo łatwo, według drogowskazów. Zgubiłem się tylko raz, w drodze powrotnej w... Katowicach.
Trzeba jednak być czujnym w okolicach końca autostrady (nie wiem, gdzie się kończy w 2010, bo tam budują cholernie dużo i szybko).
Nie ma problemów z przejazdem przez BiH tuż przed półwyspem.

W stronę Orebić ruszyliśmy o 3 rano, a około 16 dojechałem do hotelu w Mariborze. Tam obiad i nocleg, a w dalszą drogę po śniadanku ok 7 rano. W Orebić byliśmy około 16.00. Można było wcześniej, ale pojechaliśmy do promu, gdzie podjęliśmy decyzję, że jednak lądem.
Powrót - wyjazd o 4 rano z Orebić i o około 16 meldunek w Wiedniu. Wieczorny spacer po mieście i spokojny powrót następnego dnia do domu.
Nie jechałem zbyt szybko, jak się pewnie zorientowaliście. Częste odpoczynki na stacjach benzynowych. A propos - polecam OMV, są czystsze.

Unikajcie weekendów na podróżowanie - o wiele większy ruch, problemy na granicach.
Uwaga na policję na autostradach. W okolicy zjazdu na Plitvickie były radary, a kilka kilometrów dalej zwężenie do 1 pasa i policja zatrzymywała tych, którzy wcześniej jechali za szybko.
Jeden patrol był ustawiony na wiadukcie nad autostradą, a ich koledzy kilka kilometrów dalej wręczali mandaty.
Uwaga na festyny na Peljasavac. Tubylcy i turyści przyjeżdżają na nie samochodami i po kilku winkach rozjeżdżają się do domów/kwater.
Weźcie jakiś koc lub coś w tym stylu, żeby zasłonić wnętrze zaparkowanego samochodu. Mi się tak nagrzało, że aż czułem 'spaleniznę' ;-)

A za 3 tygodnie znowu w drogę do Orebić ;-)
ReggaeLove
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 29.06.2010
Witam

Nieprzeczytany postnapisał(a) ReggaeLove » 29.06.2010 18:40

Witam w ubiegłym roku byłam w Makarskiej za miesiąc wybieram się na Peljesac , ktoś z Was orientuje się ile czasu zajmuje pokonanie drogi Makarska-Trpanj? Aha i gdzie najfajniej na półwyspie? Ponieważ nie jestem jeszcze do końca zdecydowana na Trpanj. Pozdrawiam :P
spartan
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 06.07.2009
Re: Witam

Nieprzeczytany postnapisał(a) spartan » 14.07.2010 10:44

ReggaeLove napisał(a):Witam w ubiegłym roku byłam w Makarskiej za miesiąc wybieram się na Peljesac , ktoś z Was orientuje się ile czasu zajmuje pokonanie drogi Makarska-Trpanj? Aha i gdzie najfajniej na półwyspie? Ponieważ nie jestem jeszcze do końca zdecydowana na Trpanj. Pozdrawiam :P


Zależy co lubisz. Jak spokój i kompletny brak akcji - to ostatnią miejscowość na tym półwyspie (nie pamiętam, chyba Loviste?). Jak prawie całkowity spokój z pewną dozą cywilizacji i oknem na świat w postaci promu - to Orebić. Oprócz tego są mniejsze miejscowości między Orebić a Loviste. Na miejscu możesz znaleźć kwatery położone wzdłuż ulicy nad morzem. W Trpanji nie byłem.
jajacek
Globtroter
Posty: 50
Dołączył(a): 29.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) jajacek » 18.07.2010 19:15

Właśnie wróciłem z Trpanj.
W tamtą stronę jechałem do końca autostradą do Ravcy,
z powrotem jechałem Jadranką i wpiąłem się w Sestanovac.
Z uwagi na jakość dróg - polecam ten drugi wariant.
Warta rozważenia jes opcja z promem Ploce Trpanj.
Czasowo wychodzi podobnie, ale czas za kółkiem jest krótszy no i można zrelaksować się przy kawie... :lol:
Nie było wyboru - jechałem w sobotę w tamtą stronę przez Austrię i Słowenię. Korek na granicy zaczął się przed Ptujem! Zjechałem i granicę przekroczyłem w miejscowości Zavrc - bez kolejki.
Odcinek Lucko - Bosilievo był jednym wielkim korkiem.
Do tego wypadek na A1.
Z powrotem wybrałem wariant Węgry Słowacja - zdecydowanie mniejszy ruch.
Polecam, tak jak wielokrotnie było mówione na tym forum - dla wracających - w Lucko skorzystać z bramek Card Only - bezcenne. Ominąłem dziś prawie 5 kilometrowy korek, który był na tradycyjnych bramkach.
KB
Odkrywca
Posty: 87
Dołączył(a): 21.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) KB » 18.07.2010 19:49

jajacek napisał(a):Właśnie wróciłem z Trpanj.
W tamtą stronę jechałem do końca autostradą do Ravcy,
z powrotem jechałem Jadranką i wpiąłem się w Sestanovac.
Z uwagi na jakość dróg - polecam ten drugi wariant.
Warta rozważenia jes opcja z promem Ploce Trpanj.
Czasowo wychodzi podobnie, ale czas za kółkiem jest krótszy no i można zrelaksować się przy kawie... :lol:
Nie było wyboru - jechałem w sobotę w tamtą stronę przez Austrię i Słowenię. Korek na granicy zaczął się przed Ptujem! Zjechałem i granicę przekroczyłem w miejscowości Zavrc - bez kolejki.
Odcinek Lucko - Bosilievo był jednym wielkim korkiem.
Do tego wypadek na A1.
Z powrotem wybrałem wariant Węgry Słowacja - zdecydowanie mniejszy ruch.
Polecam, tak jak wielokrotnie było mówione na tym forum - dla wracających - w Lucko skorzystać z bramek Card Only - bezcenne. Ominąłem dziś prawie 5 kilometrowy korek, który był na tradycyjnych bramkach.
w jakich godzinach byłeś na Lucko jadąc do i z CRO?
jajacek
Globtroter
Posty: 50
Dołączył(a): 29.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) jajacek » 18.07.2010 20:06

W obydwie strony ok. 11-12
KB
Odkrywca
Posty: 87
Dołączył(a): 21.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) KB » 18.07.2010 20:10

jajacek napisał(a):W obydwie strony ok. 11-12
dzięki
Bosm@n
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 380
Dołączył(a): 28.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bosm@n » 02.08.2010 21:29

pawlos72 napisał(a):Droga 513 i E65 przetestowane w zeszłym roku. Wypadły całkiem nieźle. Droga przez pasmo gór, kręta z zakretami niemal 0 180 stopni, ale jedzie się przyjemnie. Można podziwiać piękne widoki i nieco inny obraz Chorwacji niż nad morzem. Czas przejazdu to tylko kilkadziesiat minut, więc nie ma co się rozczulać, tylko jechać. W tej okolicy wszystkie drogi wygladają podobnie. :roll:

To którą trasę polecasz do Gradaca, Brist

1.
[/url]http://mapy.google.pl/maps?f=d&source=s_d&saddr=Zagrzeb,+Chorwacja&daddr=Gradac,+Chorwacja&geocode=%3BFRu6kQIdgJsIASmNEyUkAgFLEzG8WOYpPKEhAg&hl=pl&mra=ls&sll=44.964798,15.776367&sspn=21.14062,10.327148&ie=UTF8&ll=43.102988,17.362518&spn=0.34091,0.422974&z=11[url]

2.
[/url]http://mapy.google.pl/maps?f=d&source=s_d&saddr=Zagrzeb,+Chorwacja&daddr=Trasa+513%2FE65+to:43.086442,17.446289+to:Gradac,+Chorwacja&geocode=FYAUuwIdEtDzACk5zALJktZlRzGKwvsoliRFOg%3BFeD-kQIdIsIKAQ%3B%3BFRu6kQIdgJsIASmNEyUkAgFLEzG8WOYpPKEhAg&hl=pl&mra=dme&mrcr=0&mrsp=2&sz=11&via=1,2&sll=43.09998,17.357712&sspn=0.340927,0.422974&ie=UTF8&ll=43.09998,17.357712&spn=0.340927,0.422974&z=11[url]

a może:
3.
[/url]http://mapy.google.pl/maps?f=d&source=s_d&saddr=Zagrzeb,+Chorwacja&daddr=Trasa+513%2FE65+to:43.052834,17.489548+to:Gradac,+Chorwacja&geocode=FYAUuwIdEtDzACk5zALJktZlRzGKwvsoliRFOg%3BFeD-kQIdIsIKAQ%3B%3BFRu6kQIdgJsIASmNEyUkAgFLEzG8WOYpPKEhAg&hl=pl&mra=dme&mrcr=0&mrsp=2&sz=11&via=1,2&sll=43.09998,17.357712&sspn=0.340927,0.422974&ie=UTF8&ll=43.09998,17.357712&spn=0.340927,0.422974&z=11[url][/url]
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone