Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

do miłośników miasta Pag

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
redaktorm
Odkrywca
Posty: 63
Dołączył(a): 05.01.2013
do miłośników miasta Pag

Nieprzeczytany postnapisał(a) redaktorm » 13.01.2014 18:25

witam serdecznie. już zdecydowałem, że w tym roku będzie wyspa Pag i miasto o tej samej nazwie. Czy ktoś kto był, lub bywa w tym mieście może zerknąć na załączoną mapkę i podpowiedzieć czy zaznaczony na czerwono punkt to dobra lokalizacja na wakacyjny wypoczynek? będę wdzięczny za podpowiedzi. pozdrawiam
Załączniki:
pag.jpg
Krzychooo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2909
Dołączył(a): 19.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzychooo » 13.01.2014 18:42

Witam! Miłośnikiem nie jestem, ale się wypowiem. Cóż, zależy, jakie masz oczekiwania. W okolicy, o którą pytasz, jest wąska asfaltowa uliczka przy samej wodzie, za nią raczej nowe apartamentowce. Jeśli chcesz mieć fajną plażę pod nosem, to przenieś się na drugą stronę zatoki. Fajniejsze widoki na Velebit i bliżej do ciekawych plaż ciągnących się w stronę Bosany (i dalej).

Tu możesz zerknąć na plaże: Klik

Pozdrawiam
redaktorm
Odkrywca
Posty: 63
Dołączył(a): 05.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) redaktorm » 13.01.2014 18:51

Krzychooo napisał(a):Witam! Miłośnikiem nie jestem, ale się wypowiem. Cóż, zależy, jakie masz oczekiwania. W okolicy, o którą pytasz, jest wąska asfaltowa uliczka przy samej wodzie, za nią raczej nowe apartamentowce. Jeśli chcesz mieć fajną plażę pod nosem, to przenieś się na drugą stronę zatoki. Fajniejsze widoki na Velebit i bliżej do ciekawych plaż ciągnących się w stronę Bosany (i dalej).

Tu możesz zerknąć na plaże: Klik

Pozdrawiam


też swego czasu myślałem o drugiej stronie, ale na forum mi odpisano, że jest tam wysypisko śmieci i rzeczywiście tam jest, bo na streetview można to sprawdzić. pytanie tylko na ile jest ono uciążliwe jeśli mieszkasz po tej drugiej stronie, ale bliżej centrum. może ktoś tu ma jakieś sugestie?
gabba
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 07.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) gabba » 17.01.2014 20:18

Polecam drugą stronę. Wysypisko faktycznie jest, ale na obrzeżach. Jeśli wybierzesz apatament bliżej centrum zupełnie tego nie odczujesz. Gdybyśmy nie wybrali sie na przechadzkę po okolicy, nawet bysmy nie wiedzieli o istnieniu tego śmieciowiska. Jeśli zależy Ci na spokoju,to zdecydowanie polecam tą stronę Pagu. No i widoki tez sa lepsze :) Pozdrawiam!
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33331
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 17.01.2014 20:52

redaktorm
Odkrywca
Posty: 63
Dołączył(a): 05.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) redaktorm » 18.01.2014 14:31

Dzięki Anakin za wskazówkę. Już raz mi to sugerowałeś w innym temacie i oczywiście z sugestii skorzystałem przez co wątek został w całości przekopany. Zmieniły się jednak moje preferencje co do lokalizacji. Będzie to Pag, ale bardziej ustronne miejsce niż stolica wyspy. Przemyślałem temat i doszedłem do wniosku, że skoro cały rok kiszę się w mieście to wyjazd na wakacje do miasta mija się z celem. Wybrałem więc miejsce gdzie jest ze 20 domów na krzyż. Mówiąc wprost: wiocha :) czekam tylko na info co do noclegu i jak wszystko będzie ok. to jadę w lipcu na wieś :) pozdrawiam
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 18.01.2014 15:32

redaktorm napisał(a): Będzie to Pag, ale bardziej ustronne miejsce niż stolica wyspy. Przemyślałem temat i doszedłem do wniosku, że skoro cały rok kiszę się w mieście to wyjazd na wakacje do miasta mija się z celem. Wybrałem więc miejsce gdzie jest ze 20 domów na krzyż. Mówiąc wprost: wiocha :)


Zdradź co to za miejsce, bo mnie ciekawość zżera... :wink:
OlaLA
Globtroter
Posty: 40
Dołączył(a): 12.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) OlaLA » 18.01.2014 22:14

My tez w lipcu wypieramy sie na Pag...juz odliczam dni godziny i sekundy :)
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33331
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 18.01.2014 22:23

redaktorm napisał(a):Wybrałem więc miejsce gdzie jest ze 20 domów na krzyż.

Zaraz za Bosaną?
Ewentualnie Caska, Borovici, okolice Dudici....
To chyba jedynie miejsce gdzie jest ok. 20 domów. :wink:

No, bo chyba nie masz zamiaru się pchać na przedmostowy Pag? :?
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 18.01.2014 22:35

anakin napisał(a):
redaktorm napisał(a):Wybrałem więc miejsce gdzie jest ze 20 domów na krzyż.

Zaraz za Bosaną?
Ewentualnie Caska, Borovici, okolice Dudici....
To chyba jedynie miejsce gdzie jest ok. 20 domów. :wink:


Košljun pewnie też nie, bo tam i z 50 domów będzie... Nawet na końcu świata w Lun - Tovarnele też chałup więcej niż 20...:roll:
Dubrava, Sveta Marija?
Bo w całym Sv. Marko domów się uzbiera nieco więcej...
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33331
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 18.01.2014 22:38

No i się nam mały quiz zrobił.... :oczko_usmiech:
redaktorm
Odkrywca
Posty: 63
Dołączył(a): 05.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) redaktorm » 18.01.2014 23:06

nie będę jeszcze dokładnie zdradzał co to za miejsce, bo jestem na etapie uzgodnień związanych z noclegiem. jak już będzie zaklepane to wtedy napiszę. Jak nie wypali to jest opcja rezerwowa, ale już bardziej zaludniona. z tymi 20 domami to może trochę mnie poniosło i była to pewna metafora, bo tych domów znajdzie się więcej. Anakin zna wyspę bardzo dobrze i chyba dobrze kombinuje ( cokolwiek oznacza przedmostowy Pag i jeśli ja to dobrze rozszyfrowałem) :) i skąd ten grymas w odniesieniu do przedmostowej części ? :)
Agawa.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1089
Dołączył(a): 29.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Agawa. » 19.01.2014 01:27

OlaLA napisał(a):My tez w lipcu wypieramy sie na Pag...juz odliczam dni godziny i sekundy :)


my też, a czas tak się dłuży :)
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 19.01.2014 10:28

redaktorm napisał(a):i skąd ten grymas w odniesieniu do przedmostowej części ? :)


Bo jeśli przymierzasz się do rezerwacji miejsca tam właśnie, to przyjrzyj się dobrze na mapie, czy Ci droga przelotowa nie będzie przechodziła koło chałupy albo plaży oraz ile morza będzie miał w morzu...
redaktorm
Odkrywca
Posty: 63
Dołączył(a): 05.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) redaktorm » 19.01.2014 10:45

Jeśli te przedmostowe miejscowości to Miskovci i Dinjiska to zupełnie nie o to chodzi. Nawet do głowy nie przyszedł mi pomysł żeby tam szukać noclegu. Co do drogi to z tego co widzę to za domem, do którego mam zamiar się wybrać jest "droga" asfaltowa chyba o szerokości ze 2 metrów:)
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
do miłośników miasta Pag
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone