Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Do Chorwacji z dziećmi

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kreccik
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 18.08.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) kreccik » 18.08.2019 08:06

Aktualnie jestem w Krk - mieście. Trafiłem tu całkiem przypadkowo. Podobnie jak wy- podròż z dzieckiem i ograniczenie podróży do minimum :) Pojechaliśmy bez rezerwacji 5 osobową rodzinką, czyli odważnie. Co ciekawe w tzw długi chorwacki weekend. Faktycznie było krucho z kwaterami - booking itp - ZERO. Ale w miejscowych agencjach turystycznych coś się zawsze znajdzie :) Coś czego nie ma w internecie. I tak oto jesteśmy z Krk w pachnącym apartamencie z widokiem na Morze, ogromnym tarasem.. Ok. Teraz sedno. Generalnie miasto Krk i od razu nasuwa się myśl, ze to głòwne miasto na wyspie, więc pewnie masa ludzi.. nic bardziej mylnego. Tyle wolnego miejsca na plaży, że hej . Jest jedna zatoczka z plażą piaszczystą pòźniej druga - duża zatoczka również piaszczysta, gdzie głębokość nawet kilkanaście metròw od brzegu nie przekracza 1m - 1.2m. Bardzo dużo miejsc zaròwno w cieniu jak i w słońcu, mnòstwo knajpek - ceny niewygòrowane. A ta masa ludz, ktòra się tu przewija , to turyści ktòrzy przyjechali zobaczyć stare miasto. Fajnie to widać z pierwszej małej plaży piaszczystej. Więc polecam. Jest tu co robić, jest gdzie spacerować i bez probkemowy plażing z dzieciakami-nawet gumowych butòw nie trzeba brać. Omijaj Malinkę, Njivice. Tam jeden na drugim..Zostajemy tu do 21
08. Jak co to pytaj. Pozdr
kreccik
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 18.08.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) kreccik » 18.08.2019 18:34

Do: kadetdudi

Spoko, wyślę ci potem namiar na wlaściciela. To jeden z tych apartamentów których NIE znajdziesz w internecie. Wiele starszych osób po prostu nie ogarnia internetu, dlatego zdają się na pobliskie agencje turystyczne lub na stałych klientów. Mamy tu mnóstwo przestrzeni, 3 sypilnie (korzystamy tylko z dwóch) , dużą kuchnię , dużą lazienkę i ogromny taras z widokie na morze. Oczywiście internet, TV , kuchnia na max wyposażona. Apartament (okolo 70m2) kosztował na naszą 5tkę 110e przez agencję (pierwsza cena 125e - ale się targowałem). Bezpośrednio u właściciela okolo 90e - tak mówił. Mamy tu duży podwórek z grillem solidnie zbudowanym, pełno winogron i drzew figowych z których morzemy korzystać. A i swojska rakija się znalazła :) (80kn za 1,5l) Luknij na google mam KRK ul.VIDOKOVAC 14.Uliczka ślepa, więc samochody nie jeżdżą.
Plusy- chyba same. Jest co robić, gdzie spacerować. Próbowaliśmi innych pobliskich plaż, ale te najbliższe wymiatają jeśli chodzi o pobyt z dziećmi.
kreccik
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 18.08.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) kreccik » 22.08.2019 05:56

Witam już po urlopie. Dla zainteresowanych namiar na apartament
IMG-20190821-WA0005.jpg


Tak jak wcześniej pisałem, jak na pobyt z dziećmi polecam. Jest co robić, jest gdzie spacerować, dwie plaże piaszczyste przygotowane pod dzieci (piasek nawieziony sztucznie).

Pozdrawiam wszystkich
klajdla
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 10.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) klajdla » 06.10.2019 21:13

Witam wszystkich.

Potrzebuje Waszej porady/inspiracji na wakacje na przyszly rok.
Planujemy z mezem i z 2 letnim synem jechać do Chorwacji miedzy 6 a 27 lipca 2020. Inny termin odpada, bo wlasnie wtedy jest zamkniety zlobek i musimy jakos zagospodarowac mlodemu czas.

Ogolnie bylismy juz w Orebicu, Breli, Tucepi, Drveniku i... nie mamy zielonego pojecia gdzie tym razem.
Zdaje sobie sprawe, ze w lipcu beda tlumy, wiec zalezy mi na jakiej w miare spokojnej miejscowosci, ale nie calkowitej dziurze.
Ogromnym plusem beda drzewa przy plazy, ktore daja cien (tak jak wlasnie w Breli albo Tucepi).
Jakies sugestie?
Dawigs
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1351
Dołączył(a): 27.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dawigs » 06.10.2019 21:55

klajdla napisał(a):Witam wszystkich.

Potrzebuje Waszej porady/inspiracji na wakacje na przyszly rok.
Planujemy z mezem i z 2 letnim synem jechać do Chorwacji miedzy 6 a 27 lipca 2020. Inny termin odpada, bo wlasnie wtedy jest zamkniety zlobek i musimy jakos zagospodarowac mlodemu czas.

Ogolnie bylismy juz w Orebicu, Breli, Tucepi, Drveniku i... nie mamy zielonego pojecia gdzie tym razem.
Zdaje sobie sprawe, ze w lipcu beda tlumy, wiec zalezy mi na jakiej w miare spokojnej miejscowosci, ale nie calkowitej dziurze.
Ogromnym plusem beda drzewa przy plazy, ktore daja cien (tak jak wlasnie w Breli albo Tucepi).
Jakies sugestie?


Tribunj lub Zaostrog (byliście po siąsiedzku więc może tam zawitaliście).
lokalny77
zbanowany
Posty: 10
Dołączył(a): 03.10.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) lokalny77 » 07.10.2019 09:26

klajdla napisał(a):Witam wszystkich.

Potrzebuje Waszej porady/inspiracji na wakacje na przyszly rok.
Planujemy z mezem i z 2 letnim synem jechać do Chorwacji miedzy 6 a 27 lipca 2020. Inny termin odpada, bo wlasnie wtedy jest zamkniety zlobek i musimy jakos zagospodarowac mlodemu czas.

Ogolnie bylismy juz w Orebicu, Breli, Tucepi, Drveniku i... nie mamy zielonego pojecia gdzie tym razem.
Zdaje sobie sprawe, ze w lipcu beda tlumy, wiec zalezy mi na jakiej w miare spokojnej miejscowosci, ale nie calkowitej dziurze.
Ogromnym plusem beda drzewa przy plazy, ktore daja cien (tak jak wlasnie w Breli albo Tucepi).
Jakies sugestie?


Jeśli Riwiera, to może Zivogosce, tam są plaże z drzewami. Albo Mimice.

Albo zmienić region np. na okolice Rogoznica/Primosten.
sviva
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2768
Dołączył(a): 05.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 13.10.2019 20:44

lokalny77 napisał(a):
klajdla napisał(a):Witam wszystkich.

Potrzebuje Waszej porady/inspiracji na wakacje na przyszly rok.
Planujemy z mezem i z 2 letnim synem jechać do Chorwacji miedzy 6 a 27 lipca 2020. Inny termin odpada, bo wlasnie wtedy jest zamkniety zlobek i musimy jakos zagospodarowac mlodemu czas.

Ogolnie bylismy juz w Orebicu, Breli, Tucepi, Drveniku i... nie mamy zielonego pojecia gdzie tym razem.
Zdaje sobie sprawe, ze w lipcu beda tlumy, wiec zalezy mi na jakiej w miare spokojnej miejscowosci, ale nie calkowitej dziurze.
Ogromnym plusem beda drzewa przy plazy, ktore daja cien (tak jak wlasnie w Breli albo Tucepi).
Jakies sugestie?


Jeśli Riwiera, to może Zivogosce, tam są plaże z drzewami. Albo Mimice.

Albo zmienić region np. na okolice Rogoznica/Primosten.



Zgodzę się, że Zivogosce - idealne miejsce z pięknym gajem przy plaży. Ale to trochę wiocha :)
Jeśli chcecie spróbować czegoś innego to może wyspa Pag ? Widoki zupełnie inne, miejscowości spokojne ale z atrakcjami.
Justynka133
Odkrywca
Posty: 102
Dołączył(a): 10.06.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Justynka133 » 13.10.2019 21:51

A ja radzę odpuścić wakacje za granicą. Byliśmy w tym roku z 2-parkiem. Zabraliśmy teściów i gdyby nie oni to byłby dramat na 200% A tak był na 100%. Najpierw podróż...30km od domu zaczął się ryk i wypinanie z fotelika. Później 20h jazdy z dzieckiem na rękach. Kość ogonowa wbiła mi się w mozg. Później 14 dni z nieokielznanym dzieckiem które wybiega do wody nie baczac na nic i przynosząc różne skarby od innych plazowiczow (zegarki, biżuteria bądź czyjeś buty na nogach) następnie obiadokolacją i kara w wózku z krzykiem i jedzenie na zmiany :D wszystko pięknie ale stwierdziliśmy z mężem że wakacje są po to aby odpocząć A my rozpoczęliśmy po powrocie do domu. Więc nie jedziemy nigdzie. Pojedziemy dopiero gdy nasze dziecko będzie znali znaczenie słowa zabawa i nie. Zrobicie jak chcecie. Dla nas szkoda pieniedzy
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5244
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 13.10.2019 21:57

Justynka133 napisał(a):A ja radzę odpuścić wakacje za granicą. Byliśmy w tym roku z 2-parkiem. Zabraliśmy teściów i gdyby nie oni to byłby dramat na 200% A tak był na 100%. Najpierw podróż...30km od domu zaczął się ryk i wypinanie z fotelika. Później 20h jazdy z dzieckiem na rękach. Kość ogonowa wbiła mi się w mozg. Później 14 dni z nieokielznanym dzieckiem które wybiega do wody nie baczac na nic i przynosząc różne skarby od innych plazowiczow (zegarki, biżuteria bądź czyjeś buty na nogach) następnie obiadokolacją i kara w wózku z krzykiem i jedzenie na zmiany :D wszystko pięknie ale stwierdziliśmy z mężem że wakacje są po to aby odpocząć A my rozpoczęliśmy po powrocie do domu. Więc nie jedziemy nigdzie. Pojedziemy dopiero gdy nasze dziecko będzie znali znaczenie słowa zabawa i nie. Zrobicie jak chcecie. Dla nas szkoda pieniedzy


A co to jest 2-parek :?:
Rafi70
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 591
Dołączył(a): 20.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafi70 » 13.10.2019 22:25

Justynka133 napisał(a):A ja radzę odpuścić wakacje za granicą. Byliśmy w tym roku z 2-parkiem. Zabraliśmy teściów i gdyby nie oni to byłby dramat na 200% A tak był na 100%. Najpierw podróż...30km od domu zaczął się ryk i wypinanie z fotelika. Później 20h jazdy z dzieckiem na rękach. Kość ogonowa wbiła mi się w mozg. Później 14 dni z nieokielznanym dzieckiem które wybiega do wody nie baczac na nic i przynosząc różne skarby od innych plazowiczow (zegarki, biżuteria bądź czyjeś buty na nogach) następnie obiadokolacją i kara w wózku z krzykiem i jedzenie na zmiany :D wszystko pięknie ale stwierdziliśmy z mężem że wakacje są po to aby odpocząć A my rozpoczęliśmy po powrocie do domu. Więc nie jedziemy nigdzie. Pojedziemy dopiero gdy nasze dziecko będzie znali znaczenie słowa zabawa i nie. Zrobicie jak chcecie. Dla nas szkoda pieniedzy


Bo na wakacjach pozwalasz dziecku na wszystko , czego na codzień nie robi i masz święty spokój . Ty jedziesz na wakacje żeby robić rzeczy , których na codzień nie robisz - leżysz na plaży w cały dzień , objadasz się lodami , pijesz piwo o nienormalnych godzinach, pozwól dziecku robić to samo i wyluzuj - to sa wakacje.... :wink:
August
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 27.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) August » 13.10.2019 22:33

Rafi70 napisał(a):
Justynka133 napisał(a):A ja radzę odpuścić wakacje za granicą. Byliśmy w tym roku z 2-parkiem. Zabraliśmy teściów i gdyby nie oni to byłby dramat na 200% A tak był na 100%. Najpierw podróż...30km od domu zaczął się ryk i wypinanie z fotelika. Później 20h jazdy z dzieckiem na rękach. Kość ogonowa wbiła mi się w mozg. Później 14 dni z nieokielznanym dzieckiem które wybiega do wody nie baczac na nic i przynosząc różne skarby od innych plazowiczow (zegarki, biżuteria bądź czyjeś buty na nogach) następnie obiadokolacją i kara w wózku z krzykiem i jedzenie na zmiany :D wszystko pięknie ale stwierdziliśmy z mężem że wakacje są po to aby odpocząć A my rozpoczęliśmy po powrocie do domu. Więc nie jedziemy nigdzie. Pojedziemy dopiero gdy nasze dziecko będzie znali znaczenie słowa zabawa i nie. Zrobicie jak chcecie. Dla nas szkoda pieniedzy


Bo na wakacjach pozwalasz dziecku na wszystko , czego na codzień nie robi i masz święty spokój . Ty jedziesz na wakacje żeby robić rzeczy , których na codzień nie robisz - leżysz na plaży w cały dzień , objadasz się lodami , pijesz piwo o nienormalnych godzinach, pozwól dziecku robić to samo i wyluzuj - to sa wakacje.... :wink:


Popieram takie rozumowanie. Ponadto chciałbym dodać, że nie ma co czekać, że jak dziecko będzie większe to będzie lepiej. Z doświadczenia wie, że im starsze tym gorzej i w sumie tęsknię za pieluchami :D
Poza tym jak ktoś jedzie w taką trasę bez noclegów, szczególnie z dziećmi, to sam prosi się o problemy.
Rafi70
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 591
Dołączył(a): 20.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafi70 » 13.10.2019 22:44

August napisał(a):
Popieram takie rozumowanie. Ponadto chciałbym dodać, że nie ma co czekać, że jak dziecko będzie większe to będzie lepiej. Z doświadczenia wie, że im starsze tym gorzej i w sumie tęsknię za pieluchami :D
Poza tym jak ktoś jedzie w taką trasę bez noclegów, szczególnie z dziećmi, to sam prosi się o problemy.


Otóż niekoniecznie ja zaczynałem wyjazdy ,gdy starsza miała 1,5 roku a młodsza była " w drodze " :wink: . Na drogę mam przygotowany pakiet bajek na tablecie wiszącym na zagłówku ( może być w telefonie) , paluszki lub chipsy , są to rzeczy na które na codzień nie pozwalam lub pozwalam w okrojonym wymiarze, poza tym po drodze ma wtypowane przynajmniej ze dwa miejsca na postój z placem zabaw dla maluchów . 15 min wygłupów na takim załatwia sprawę na następne kilka godzin jazdy . Troche inwencji rodziców to wymaga , dziecko to nie robot .... :wink:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 14.10.2019 07:01

Można jechać z dziećmi w nocy - w naszym przypadku to był strzał w dziesiątkę. W dzień jeździmy na krótkie wypady do Czech - młodsza (11 miesięcy) szybko się nudzi już na widok auta ale knifem jest... Wyjechać z chaty tuz przed jej drzemką, jest spokój na co najmniej godzinę a to np. połowa drogi ode mnie do Brna :mrgreen: Starsza ma tablet, książeczki, i mamę obok siebie - po to właśnie był kupiony mamowóz w postaci minivana :lol: No i koniec z jeżdżeniem "na raz": dziecka trzeba od czasu do czasu wyciągnąć z fotelika...

Im szybciej dziecka nauczą się jeżdżenia i aktywności poza domem, tym lepiej.
lokalny77
zbanowany
Posty: 10
Dołączył(a): 03.10.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) lokalny77 » 14.10.2019 09:04

To indywidualna sprawa. Oczywiście, ze dzieci powinny się wyszaleć, ale też nie kosztem innych na plaży czy kwaterze, no i rodzice też powinni wypocząć.

Najgorzej chyba z maluchami 1-2 lata. Są już dość mobilne, ale jeszcze nie rozumieją co wolno, a czego nie. Rodzice na pewno nie wypoczną bo trzeba pilnować dzieciaka na zmiany, ale wtedy co to za wakacje dla rodziców. W każdym razie na pewno nie leżenie na plaży i beztroskie popijanie piwa.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Do Chorwacji z dziećmi - strona 44
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone