Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Do Chorwacji z dziećmi

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 14.10.2019 11:00

Jako ojciec 1 i 2 latka stwierdzam, że i owszem - oczy dookoła głowy ale to moje zadanie znaleźć dziecku zajęcie... co to za wakacje dla rodziców powiesz - skończyło się kawalerskie i hulaszcze życie, chciało się dziecka to trzeba się im poświęcić. Nie wiem, jak bardzo męczące są inne dzieci ale ja tam z wakacji wróciłem wypoczęty i lżejszy o parę kg :lol:
lokalny77
zbanowany
Posty: 10
Dołączył(a): 03.10.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) lokalny77 » 14.10.2019 11:15

pääkäyttäjä napisał(a):Jako ojciec 1 i 2 latka stwierdzam, że i owszem - oczy dookoła głowy ale to moje zadanie znaleźć dziecku zajęcie... co to za wakacje dla rodziców powiesz - skończyło się kawalerskie i hulaszcze życie, chciało się dziecka to trzeba się im poświęcić. Nie wiem, jak bardzo męczące są inne dzieci ale ja tam z wakacji wróciłem wypoczęty i lżejszy o parę kg :lol:


No a ja właśnie dlatego i w pełni świadomie odpuściłem sobie wtedy dalsze wyjazdy na rzecz lajtowego wypoczynku w ogrodzie u babci itp. agroturystyki. Napatrzylem się na rodzicow biegajacych za maluchami wokół basenu, albo zaliczajacych o świcie rundy z wózkiem. Może ktoś przy tym wypoczywa, my na dalsze wyjazdy braliśmy dzieci w wieku przedszkolnym.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 14.10.2019 11:25

Ja dziękuję, dziecka mają ogród i lokalne atrakcje przez pozostały czas poza dwoma tygodniami - chyba bym tu skisł, gdybym gdzieś nie wyjechał. Ale ja wiem - rodzice jakby mogli, to zostawią dziecko w żłobku/przedszkolu od 6 do 20 :mrgreen: Runda o świcie z wózkiem? A co to jest - pies, żeby wyprowadzić na plac? Nie no, bez jaj - jak mi dziecko wstanie o 5-6 to nie lecę z nim na rundkę w wózku...
bredzisz.gif
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1778
Dołączył(a): 26.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 14.10.2019 14:05

lokalny77 napisał(a):No a ja właśnie dlatego i w pełni świadomie odpuściłem sobie wtedy dalsze wyjazdy na rzecz lajtowego wypoczynku w ogrodzie u babci itp. agroturystyki. Napatrzylem się na rodzicow biegajacych za maluchami wokół basenu

To prawda, wiek dziecka, dla wielu rodziców to jeden z głównych kryteriów wyjazdu.

pääkäyttäjä napisał(a):Ja dziękuję, dziecka mają ogród i lokalne atrakcje przez pozostały czas poza dwoma tygodniami

Nie mogę zrozumieć tego zdania :roll:
pääkäyttäjä napisał(a):Ale ja wiem - rodzice jakby mogli, to zostawią dziecko w żłobku/przedszkolu od 6 do 20 :mrgreen:

Teraz odbieram córkę po godz. 15.30 i praktycznie jest ona ostatnim dzieckiem w przedszkolu. Przez ostatnie 2 lata była odbierana jak większość, czyli o 14-ej.
histe
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 202
Dołączył(a): 22.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) histe » 14.10.2019 14:19

Oj zdziwilbyś się, z racji pracy bywam w kilku przedszkolach i dzieci siedzą do 17, a nawet do 18 i nie sa to pojedyncze osoby ;-(
Co do dzieci w Chorwacji - to jak z całym życiem masz male dzieci- musisz się dostosować ( nie chodzisz z nimi do opery, do tej samej restauracji - do której chodzil byś może bez nich i nie idziesz z nimi na tą samą imprezę, na którą chadzałeś kiedyś ) To samo tyczy wakacji, pewne kwestie trzeba przemyśleć, dokonać odpowiedniego wyboru ( sposób spędzania czasu, miejsce, dojazd, czy nawet porę i datę dojazdu ) i wszystko jest do przeżycia i do dopracowania tak ,żeby i dzieci miały zabawę, a dorośli odpoczęli - chociaż trochę......
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 14.10.2019 19:06

Trajgul napisał(a):
pääkäyttäjä napisał(a):Ja dziękuję, dziecka mają ogród i lokalne atrakcje przez pozostały czas poza dwoma tygodniami

Nie mogę zrozumieć tego zdania :roll:


Miałem na myśli to, że moje berbecie mają ogród i inne rzeczy ze stałego repertuaru i osobiście nie chłostałbym się tym w czasie urlopu. Nie zabiorę ich na zwiedzanie muzeum czy miasta na wakacjach ale np. jak w okolicy jest coś pod nie, to dlaczego nie...? Ograniczać się bo się ma dzieci? Pffff.

Trajgul napisał(a):
pääkäyttäjä napisał(a):Ale ja wiem - rodzice jakby mogli, to zostawią dziecko w żłobku/przedszkolu od 6 do 20 :mrgreen:

Teraz odbieram córkę po godz. 15.30 i praktycznie jest ona ostatnim dzieckiem w przedszkolu. Przez ostatnie 2 lata była odbierana jak większość, czyli o 14-ej.


Ja to napisałem z przekąsem, z pozycji kogoś, kto ma belfrów w rodzinie i wśród znajomych - jakby się dało, to dzieci odbierane są na noc... Serio, wszyscy siedzą tak długo w robocie? Pytam z ciekawości bo przedszkole sąsiadujące ze żłobkiem, po 15 swieci pustkami.
Rafi70
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 593
Dołączył(a): 20.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafi70 » 14.10.2019 20:51

Cieszcie się dziećmi dopóki możecie (choćby nie wiem jak broiły ....to ma swój urok , tylko trzeba przestawić taką zapadkę w swojej głowie o nazwie "luz" ) , bo bardzo szybko okaże się ,że chcą jechać pod namiot .....same , bez dinozaurów :wink:
anakin
zbanowany
Posty: 33333
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 14.10.2019 21:11

Rafi70 napisał(a): bardzo szybko okaże się ,że chcą jechać pod namiot .....same , bez dinozaurów :wink:

Równie szybko się jednak okazuje, że nie ma jak ze starymi, uwierz. :oczko_usmiech:
sviva
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2768
Dołączył(a): 05.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 14.10.2019 21:22

Justynka133 napisał(a):A ja radzę odpuścić wakacje za granicą. Byliśmy w tym roku z 2-parkiem. Zabraliśmy teściów i gdyby nie oni to byłby dramat na 200% A tak był na 100%. Najpierw podróż...30km od domu zaczął się ryk i wypinanie z fotelika. Później 20h jazdy z dzieckiem na rękach. Kość ogonowa wbiła mi się w mozg. Później 14 dni z nieokielznanym dzieckiem które wybiega do wody nie baczac na nic i przynosząc różne skarby od innych plazowiczow (zegarki, biżuteria bądź czyjeś buty na nogach) następnie obiadokolacją i kara w wózku z krzykiem i jedzenie na zmiany :D wszystko pięknie ale stwierdziliśmy z mężem że wakacje są po to aby odpocząć A my rozpoczęliśmy po powrocie do domu. Więc nie jedziemy nigdzie. Pojedziemy dopiero gdy nasze dziecko będzie znali znaczenie słowa zabawa i nie. Zrobicie jak chcecie. Dla nas szkoda pieniedzy

Ale Ty głupoty piszesz. Nasza córka swoje pierwsze wakacje miała w wieku 1 roku a i owszem w Chorwacji. Drugie wakacje to było polskie morze a dlatego, że Żona była w 5 miesiącu ciąży z drugim dzieckiem. Kolejne wakacje już z dwójką dzieci. Córka miała 3 lata a syn niecały rok. Była to Grecja. W tym roku znowu Chorwacja. Dzieci miały 4 i 2 lata. Podróż? 20 godzin z drobnym noclegiem na parkingu. Po drodze kilkanaście razy odwiedzaliśmy miejscowości "tatakupa" i "tatasiku". Podczas samych wakacji dzieci jak to dzieci - psociły, nudziły się, broiły, bawiły się i tak dalej. Jasne - dla nas nie był to sielankowy wypoczynek ale takie są uroki rodzicielstwa. Wypocząć wypoczelismy, mamy wspomnienia. I te wieczory przy lampce wina gdy o 22 mogliśmy z Żoną usiąść na tarasie i poopowiadać sobie historie dnia minionego i wypocząć - bezcenne. Na działkę za miasto to je mogę w weekend zabrać albo w tygodniu. Jak ktoś twierdzi, ze wakacje z dziećmi to meczarnia to wg mnie nie powinien mieć dzieci bo się do ich wychowania nie nadaje.
P. S. aż strach się przyznać ale kolejne wakacje też już mamy zaklepane na Pagu w Chorwacji :)
Ostatnio edytowano 14.10.2019 21:28 przez sviva, łącznie edytowano 1 raz
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 14.10.2019 21:28

Eee, justynka prowokuje :)
Albo była z dzieckiem partnera z poprzedniego związku :)
sviva
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2768
Dołączył(a): 05.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 14.10.2019 21:36

bigredone napisał(a):Eee, justynka prowokuje :)
Albo była z dzieckiem partnera z poprzedniego związku :)

Zła macocha? :mrgreen:
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5246
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 14.10.2019 22:11

pääkäyttäjä napisał(a):Ja to napisałem z przekąsem, z pozycji kogoś, kto ma belfrów w rodzinie i wśród znajomych - jakby się dało, to dzieci odbierane są na noc... Serio, wszyscy siedzą tak długo w robocie? Pytam z ciekawości bo przedszkole sąsiadujące ze żłobkiem, po 15 swieci pustkami.


Żona jest nauczycielką w przedszkolu. Z historii, które opowiada o rodzicach można by napisać książkę. Np. wnioski rodziców o to, by przedszkola były czynne również w soboty i niedziele, najlepiej do 21, historie o mamusiach, które tak się zapomniały na shopingu, że zapomniały odebrać dziecko z przedszkola. Choć przedszkole czynne jest do 18, to żona nie raz zostawała z dziećmi dłużej, bo nie chciała stresować bąka i odprowadzać go na policję.
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5246
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 14.10.2019 22:12

anakin napisał(a):
Rafi70 napisał(a): bardzo szybko okaże się ,że chcą jechać pod namiot .....same , bez dinozaurów :wink:

Równie szybko się jednak okazuje, że nie ma jak ze starymi, uwierz. :oczko_usmiech:


Oj, potwierdzam, potwierdzam...
Rafi70
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 593
Dołączył(a): 20.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafi70 » 14.10.2019 22:33

anakin napisał(a):
Rafi70 napisał(a): bardzo szybko okaże się ,że chcą jechać pod namiot .....same , bez dinozaurów :wink:

Równie szybko się jednak okazuje, że nie ma jak ze starymi, uwierz. :oczko_usmiech:

Nie miałbym nic przeciwko ....choć przyznam ,że co wieczór na kempingu , gdy "pasożyty" już śpią :wink: przy winku z żonką zaczynamy marzyć jak to będzie , gdy pojedziemy na wakacje tylko we dwoje :D :D , ale szybko wracamy na ziemię i stwierdzamy ,że we czwórkę jest jednak najlepiej , no bo kto będzie rozstawiał namiot , gdy w "krzyżu zacznie coś strzykać " :D :D
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1778
Dołączył(a): 26.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 15.10.2019 08:06

Bravik napisał(a):Żona jest nauczycielką w przedszkolu. Z historii, które opowiada o rodzicach można by napisać książkę. Np. wnioski rodziców o to, by przedszkola były czynne również w soboty i niedziele, najlepiej do 21, historie o mamusiach, które tak się zapomniały na shopingu, że zapomniały odebrać dziecko z przedszkola. Choć przedszkole czynne jest do 18, to żona nie raz zostawała z dziećmi dłużej, bo nie chciała stresować bąka i odprowadzać go na policję.

Żona uczy w przedszkolu prywatnym? W tym samym publicznym przedszkolu na 350 dzieci, najpierw w grupie u starszej córki, teraz u młodszej, nie spotkaliśmy się z tym, żeby rodzice zostawiali dzieci na dłużej niż 8 godzin. Żeby skrócić ten czas, zatrudniliśmy opiekunkę, która trochę szybciej odbierała nam dziecko z przedszkola.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Do Chorwacji z dziećmi - strona 45
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone