Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Do Chorwacji z dziećmi

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 15.10.2019 11:01

Wierz mi, że w publicznym dzieją się takie zachowania. W prywatnym się za to słono płaci. Co do wakacji z dziećmi - niektórzy zabierają teściów :mrgreen:
Rafi70
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 593
Dołączył(a): 20.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafi70 » 15.10.2019 12:00

pääkäyttäjä napisał(a):Wierz mi, że Co do wakacji z dziećmi - niektórzy zabierają teściów :mrgreen:

Ja tak robię na ferie zimowe. W związku z tym ,że z żonką jesteśmy wielkimi pasjonatami narciarstwa , zabieramy ze sobą moich teściów , do opieki nad dziećmi , a my w tym czasie możemy szusować . Letnie wakacje spędzamy we własnym sosie :wink: ...
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 15.10.2019 12:28

Moja teściowa by i pojechała (jakbym zapłacił ją zaprosił) ale na bank kazałaby mi wybić sobie z głowy wakacyjną niańkę :D
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 15.10.2019 21:07

pääkäyttäjä napisał(a):Co do wakacji z dziećmi - niektórzy zabierają teściów :mrgreen:

Trójka dzieci, pierwsza Chorwacja niecałe dwa lata najmłodszej. Najstarszy na jakiś czas zrezygnował ze wspólnych wyjazdów, po czym mu przeszło :) W życiu żadnej niańki, babci, teściowej - zostałabym w domu, jakby mi się któraś do "pomocy" wciskała :roll:
:)
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5246
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 15.10.2019 22:23

Trajgul napisał(a):Żona uczy w przedszkolu prywatnym? W tym samym publicznym przedszkolu na 350 dzieci, najpierw w grupie u starszej córki, teraz u młodszej, nie spotkaliśmy się z tym, żeby rodzice zostawiali dzieci na dłużej niż 8 godzin. Żeby skrócić ten czas, zatrudniliśmy opiekunkę, która trochę szybciej odbierała nam dziecko z przedszkola.


Przedszkole państwowe. Jeszcze jakiś czas temu był przepis, że rodzice dopłacali za godziny pobytu dziecka w placówce powyżej określonego limitu. Teraz możesz przyprowadzić dzieciaka o 7 rano i odebrać o godzinie 18. Ale to też mało.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 15.10.2019 22:53

Jedziecie do Chorwacji z dziećmi ... i odbieracie dzieci z przedszkola :wink: 8O
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1778
Dołączył(a): 26.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 16.10.2019 08:00

Bravik napisał(a):Przedszkole państwowe. (...) Ale to też mało.

W takim razie to jakieś wielkie miasto ;). Kończąc wątek przedszkolno - opiekuńczy, Bez dzieci gdzieś pojechać? Super sprawa ale najwcześniej za kilkanaście lat ;).
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 16.10.2019 09:09

Trajgul napisał(a):
Bravik napisał(a):Przedszkole państwowe. (...) Ale to też mało.

W takim razie to jakieś wielkie miasto ;). Kończąc wątek przedszkolno - opiekuńczy, Bez dzieci gdzieś pojechać? Super sprawa ale najwcześniej za kilkanaście lat ;).


No, jest jeszcze opcja, że szuka się pobytu z animacjami i zajęciami dla dzieci. Nie wiem, jak w Cro ale nad Bałtykiem takie rewelacje są :mrgreen:
asieczek
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 14.09.2017
Re: pierwszy wyjazd z dziećmi

Nieprzeczytany postnapisał(a) asieczek » 25.10.2019 10:55

button napisał(a):
djremo napisał(a):
qra69 napisał(a):witam wszystkich. Za rok planuje po raz pierwszy wybrać się z dziećmi (13 lat i roczek) na Chorwację samochodem i dlatego proszę o pomoc w doborze miejscowości. Nie wiem czy to nie zbyt duże wymagania ale chciałbym aby była to niezatłoczona miejscowość, plaża żwirkowa również niezatłoczona, łagodne zejście do wody(stosunkowo płytko), plac zabaw w okolicy i osobiście wolałbym coś raczej w północnej części kraju - chodzi o odległość z Polski. Termin koniec czerwca lub druga połowa sierpnia


Polecam Pirovac. Wszystkie pkt spełnia

Również polecam i nawet fajną kwaterę znam :)

proszę o namiary
konrad000
Globtroter
Posty: 42
Dołączył(a): 30.05.2019
2020 z dziecmi....

Nieprzeczytany postnapisał(a) konrad000 » 20.01.2020 01:09

Czołem,
W zeszłym roku byłem wraz z dziecmi w Pakostane(super miescówka-chetnie polece). Wszystko było pięknie poza jednym - woda. Zimna jak bałtyk.... W tym roku chciałbym wybrać się w innej miejsce. Co możecie polecić innego niż pakostane i okolice? Istria chyba tez odpada, ze wzgledu na małą ilość płaskich plaż i loterie z pogodą.
Zalezy mi na:
Cichej okolicy, bez tłumów, bułoby cudownie jak udałoby się znaleźć plaże relatywnie rpzystępną dla dzieci(małe kamyczki).

Z gory dziękuję.

Pozdrawiam
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2926
Dołączył(a): 11.03.2010
Re: 2020 z dziecmi....

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 20.01.2020 10:28

Cały Pag jest przyjazny dzieciom, a woda jest tam relatywnie ciepła bo wiele plaż jest od strony Paškiego Zalivu.
Użytkownik usunięty
Re: 2020 z dziecmi....

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 20.01.2020 11:51

Mam podobną zagwozdkę na rok 2021 :)

W lutym urodzi nam się synek, a byliśmy już w Gradacu , Slatine , Neum , Dobrej Vodzie , Korculi i generalnie zwiedziliśmy bardzo dużo od Trogiru po południową Czarnogórę.

Tym razem zastanawiam się nad wyspą ( jako że z 1,5 rocznym dzieckiem raczej zwiedzać nie będziemy ).

I podobnie jak Ty nie jestem fanem północnej części Cro, stąd celuje w Hvar , Brac lub ... No właśnie, która wyspę wybrać ?

Pag raczej nie nasze klimaty, lepiej jak roślinność jest bujna :)

Czytając relacje Miłośników Hvar'u wychodzi na to, że Hvar jest idealny, ale czytając relacje Miłośników Brac skłaniam się ku tej wyspie :)

A w tym roku wrzesień w Bułgarii :) Mała zdrada, ale nadal Bałkany :)
WojtekKRK
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 353
Dołączył(a): 11.02.2014
Re: 2020 z dziecmi....

Nieprzeczytany postnapisał(a) WojtekKRK » 20.01.2020 16:27

kaeres napisał(a):Cały Pag jest przyjazny dzieciom, a woda jest tam relatywnie ciepła bo wiele plaż jest od strony Paškiego Zalivu.

Wiem że na forum są fani tej wyspy byłem raz i to jest pogoda loteryjka ;) mi nie przypasowało akurat byly wiatry silne czasem zimny prąd natomiast tragedii nie było ale wolę Dalmację
Magdalena S.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 920
Dołączył(a): 03.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magdalena S. » 23.01.2020 00:22

Bardzo ciekawy temat.
Napiszę jak to jest u nas.
Córka ma 20 miesięcy.
W Chorwacji była 4 razy. Pierwszy raz pojechaliśmy gdy miała 4 miesiące. Szczęśliwi dziadkowie, ci którzy nigdy nigdzie nie chcieli wyjeżdżać, zadeklarowali wtedy, pierwszą w swoim życiu, chęć wspólnego wyjazdu.
Wypożyczyliśmy busa i wyruszyliśmy. Bardziej byłam chyba przejęta podróżniczym debiutem dziadków niż córki.
Hana była maluchem płaczliwym. Płakała dużo, z bliżej nieokreślonych powodów. Płakała w domu, płakała w Chorwacji. Mimo to cieszę się, że mogliśmy odetchnąć morskim powietrzem. Obecność dziadków pozwoliła nam na spokojne jedzenie posiłków. Było to duże ułatwienie.
A co do samej drogi, przebiegła dość spokojnie. Hana większość jazdy przespała. W trosce o jej wygodę, jechaliśmy z noclegiem po drodze.

Kolejne wojaże były już samolotem. U nas się to dobrze sprawdza. Skraca podróż. I dzieli ją na etapy. Jeśli dobrze pójdzie, wygląda to tak:
Drzemka w drodze na lotnisko, ekscytacja lotniskiem, odpoczynek w samolocie, szaleństwa po przylocie, odpoczynek w drodze do hotelu/apartamentu.
Czasem kolejność nam się pomiesza...

Jeśli lubimy dziadków swojej pociechy, wg mnie warto zaprosić ich czasem na wspólne wakacje. Czasem nie znaczy za każdym razem.
I broń Boże w charakterze niani. Ale dziadkowie to ludzie, którzy kochają wnuka, i którzy z radością spędzą z nim trochę czasu.
Ja lubię teściową i po tych pierwszych wspólnych wakacjach, czasem wybieramy się właśnie razem. Dzięki temu możemy z mężem wyjść wieczorem na spacer we dwoje, albo po prostu popływać razem w morzu.
Bez babci byłoby to niemożliwe.

A jeśli chodzi o wiek dziecka, wydaje mi się, że najlepszy moment by wybrać się z maluchem to okres pomiędzy siódmym a jedenastym miesiącem. To dobry czas gdy dziecko posadzone w jednym miejscu, nie może zbytnio się oddalić. Interesuje je to, co dzieje się wkoło. Obserwuje.
Gdy zacznie chodzić, my zaczynamy biegać...
Ja podróże gdy córka miała 9, 10 miesięcy wspominam najlepiej.
Oczywiście nie było już mowy o wielkim zwiedzaniu, ale można było pospacerować, popodziwiać.
Warto wykorzystać ten czas :papa:
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 03.02.2020 10:17

Moja córcia miała właśnie 10 m-cy jak była na swoim pierwszym wyjeździe w Chorwacji. Było ok, trasa też całkiem nieźle. Niestety trafiliśmy wtedy na dość niewygodną dla nas plażę, na tarasy betonowe. Niby w folderze był kawałek żwirowej plaży, ale albo zawsze zajęty, albo po południu zalewany przez fale. Na tarasach musieliśmy bardzo małą pilnować, bo to już był taki czas, że zaczęła raczkować. Plus do tego 4 latek, który non stop chciał siedzieć w wodzie, ale... byli z nami dziadkowie i jeszcze kilkoro członków rodziny, razem z nami i naszymi dziećmi 13 osób, więc miał kto pomóc przy dzieciakach :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Do Chorwacji z dziećmi - strona 46
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone