Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Do Chorwacji z dziećmi

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Magdalena S.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 920
Dołączył(a): 03.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magdalena S. » 17.06.2020 22:47

Tak plażowaliśmy w Moscenickiej Dradze we wrześniu 2018 :D
Załączniki:
25F359BF-7B99-43F9-8EB2-06BC566A165A.jpeg
Bogo333
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 11.05.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bogo333 » 04.07.2020 09:16

Witam. Wybieramy się z żoną i 1.5 roczną córcią do trogiru w połowie września. Jakieś namiary na plażę i zwiedzanie. Z góry wszystkim dzięki za pomoc.
lukas2170
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 14.07.2020
Gdzie pojechać z dziećmi

Nieprzeczytany postnapisał(a) lukas2170 » 22.07.2020 14:50

Witam. Może ktoś z was podpowie mi gdzie pojechać na te wakacje ;)
5 dorosłych + 4 dzieci (5-14lat). Wiem, że nie brakuje takich tematów ale może ktoś uwzględni moje preferencje ;)
Makarska, Brela, Baska Voda- te miejscowości choć bardzo ładne to odpadają bo już byliśmy.
Dalej:
Rogoznica- nie przekonuje mnie pod względem krajobrazowym
Lokva- ładnie ale z tego co widzę blisko ulica, domki pod górę.
Zależy mi na ładnych widokach i w miarę szerokiej plaży, Nie takiej przy której będzie ulica tylko ewentualnie deptak najlepiej z palmami ;)
Coś jak Orebic tylko tam to kawał drogi :/
Najbliżej mi do makarskiej riwiery ze względu na widoki.
Jakieś propozycje?
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33332
Dołączył(a): 11.07.2009
Re: Gdzie pojechać z dziećmi

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 22.07.2020 14:59

lukas2170 napisał(a):może ktoś uwzględni moje preferencje ;)

Twoje preferencje doskonale wpisują się w istniejący już wątek, nie ma więc potrzeby zakładania nowego.
Oki1986
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 26.07.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Oki1986 » 26.07.2020 16:11

Witam

Kiedyś dzięki Waszej (forum) pomocy spędziliśmy z żoną najlepsze wakacje w życiu. Polecaliście nam Makarską i praktycznie wszystkie porady oraz wskazówki się sprawdziły. Miasto, plaża, atrakcje - rewelacja :) Zakochaliśmy się w Chorwacji ale nie było nam dane pojechać drugi raz :/ Na przełomie sierpnia i września planujemy wyjazd z dwójką dzieci (2 i 3,5) Najbardziej interesuje nas Istria ze względu na zdecydowanie krótszą drogę. Czy możecie nam polecić jakieś konkretne miasteczko?

1. Jeśli chodzi o plażę to taka jak w Makarskiej niestety odpada :/ duże i ostre kamienie dla takich maluchów będą utrudnieniem. Kamyczki, mniejsze kamienie, żwirek jak najbardziej. Zejście do wody im bardziej łagodne tym lepiej.

2. Do Makarskiej jechaliśmy w "ciemno" i znaleźliśmy mega kwaterę z ogromnym tarasem na którym spędzaliśmy wieczory. Na ten wyjazd też nie planowałem niczego rezerwować wcześniej ale trochę stresuje mnie fakt, że po podróży zmęczeni będziemy rozglądać się za "spaniem" Nie wiem też jak wygląda dostępność na Istrii, w Makarskiej była kwatera na kwaterze. Jednak mamy dobre doświadczenie z jazdą w ciemno - po pierwsze cena na bookingu jest znacznie większa niż ta którą proponują właściciele kwater. Jesteśmy też w stanie na miejscu rzeczywiście ocenić stan kwatery, ogród przed domem i odległość od morza - Czy uważacie że powinienem się martwić jadąc w ciemno z dzieciakami?

3. Nie chcemy w tym roku jechać do tak dużej miejscowości jak Makarska. Natomiast fajnie byłoby wieczorem wyjść sobie na kolacje do jakiejś fajnej knajpy. "Stary rynek" jak najbardziej mile widziany.

Nie wiem czy nasze wymagania są ogromne :) Bardzo zależy nam na opinii ludzi którzy byli z dzieciakami na Istrii i coś nam podpowiedzą. Nie chcemy jechać na pola namiotowe czy campingi. Jeśli jest gdzieś już taki topic to przepraszam za ponawianie pytań. Z góry dziękuję za podpowiedzi

Pozdrawiam
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107676
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 26.07.2020 16:18

Oki1986 napisał(a): Nie wiem też jak wygląda dostępność na Istrii, w Makarskiej była kwatera na kwaterze. Jednak mamy dobre doświadczenie z jazdą w ciemno - po pierwsze cena na bookingu jest znacznie większa niż ta którą proponują właściciele kwater. Jesteśmy też w stanie na miejscu rzeczywiście ocenić stan kwatery, ogród przed domem i odległość od morza - Czy uważacie że powinienem się martwić jadąc w ciemno z dzieciakami?

Nie chcemy w tym roku jechać do tak dużej miejscowości jak Makarska. Natomiast fajnie byłoby wieczorem wyjść sobie na kolacje do jakiejś fajnej knajpy. "Stary rynek" jak najbardziej mile widziany.

Wybrzeże Istrii bardzo różni się od Riwiery Makarskiej i Dalmacji.
Nie znajdziesz na Istrii wiele kwater blisko morza, bo pierwsza linia brzegowa to hotele i kempingi.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15657
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 26.07.2020 16:29

Popatrz na Fazane. Dość płasko, nie ma campu na całej szerokości plaży. Resztę znajdziesz w relacjach czy opisach miejscowości.
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 27.07.2020 00:07

Oki1986 napisał(a): Na przełomie sierpnia i września planujemy wyjazd z dwójką dzieci (2 i 3,5) Najbardziej interesuje nas Istria ze względu na zdecydowanie krótszą drogę. Czy możecie nam polecić jakieś konkretne miasteczko?
(...)
cena na bookingu jest znacznie większa niż ta którą proponują właściciele kwater.

Ale po co rezerwować przez booking, który zgarnia prowizję, jeśli możesz zarezerwować bezpośrednio u gospodarza, a nawet negocjować z nim cenę mailowo? Całą okolicę też możesz sobie "wygooglać", zobaczyć i przejść drogę do plaży na g. streetview (jeśli nie jedziesz na totalne zadoopie), poczytać oceny i opinie, etc. To nie są czasy, że jedziesz i nie masz pojęcia dokąd.

Wspomniana Fažana na Istrii, jak pisze Beata, powinna być ok - niewielka, płaska, więc odpowiednia dla wózka dziecięcego, jest mikro-staróweczka, knajpki, etc. Nie ma widokowych gór - ale coś za coś. Jakiś tam żwirek i plac zabaw na południe od starówki (np. okolice ul. Brace Iljić) się znajdą. Zobacz zdjęcia, filmy, przejrzyj kwatery, napisz milion wiadomości bezpośrednio do gospodarzy i zobaczysz, czy się da coś godnego zaufania znaleźć na odległość zamiast się stresować jazdą w ciemno z małymi dziećmi. Jeśli nie zdołasz tego ogarnąć - będziesz musiał ryzykować.
Dla przykładowej Fažany:
Opis miejscowości:
https://www.istra.hr/en/destinations/fazana
29 stron prywatnych kwater:
https://www.infofazana.hr/en/accommodat ... mmodation/
Trochę też tu:
https://www.apartamentychorwacja.pl/apartamenty/fazana
http://www.zakwaterowaniewchorwacji.pl/fazana/
+ oczywiście wyszukiwarka na forum i inne źródła.
https://www.google.com/maps/@44.924426, ... 4352?hl=pl
Oki1986
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 26.07.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Oki1986 » 27.07.2020 09:17

Hej

Bardzo dziękuję za odpowiedzi. Linki do stron z apartamentami bardzo przydatne - czeka nas z żoną dużo czasu spędzonego przed kompem :) Analizując mapę i odległość w km do zachodniego brzegu Istrii możemy również pomyśleć o kierunku bardziej na południe. Krk, okolice Rijeki i nawet bardziej na południe nie wypadają wcale dalej od Istrii. Chyba nie byłem za bardzo przygotowany do poprzedniego wpisu. Oczywiście teraz nasza praca żeby dokładnie czytać forum ale czy jesteście w stanie zaproponować coś trochę niżej co będzie odpowiadać wcześniejszym "wymaganiom" ?
Oki1986
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 26.07.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Oki1986 » 27.07.2020 12:57

Od rana czytam forum i zaczynam rozważać dwa dodatkowe kierunki - Nin oraz Pag :) Różnica względem pierwszego posta, jednak forum zaczyna odpowiadać na wiele pytań... Odległość praktycznie identyczna a już znacznie większe możliwości plażowe i kwaterowe.
Konradk
Globtroter
Posty: 59
Dołączył(a): 16.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Konradk » 27.07.2020 13:08

Mogę Ci polecić Pag.
Trochę ponad miesiąc temu sam miałem identyczny dylemat. Jechaliśmy z dwulatkiem i pierwszy raz musieliśmy wybrać miejsce z uwzględnieniem dziecka. Cała wyspa sprawdziła się pod tym kątem doskonale, a dodatkowo ja jestem zauroczony Chorwacją porównywalnie do mojego pierwszego kontaktu z z tym kraju, mimo, że to był już 5. wyjazd w ciągu... 10 lat.

Znajomi byli w Nin dwa razy (tak im się podobało, że wrócili), też powinno być OK.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 27.07.2020 14:08

Plaże ma Pagu idealne dla dzieci to na bank Čista i Sv. Duh, Plat oraz Ručica. Plat jest kameralna i mało ludzi, dojazd autem i postoj za friko. To samo Ručica. Sv. Duh i Čista to 20 kn za dzień oraz bardzo dlugie i płytkie zejście do wody. Innych nie sprawdzałem.
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 27.07.2020 14:47

Oki1986 napisał(a): czy jesteście w stanie zaproponować coś trochę niżej co będzie odpowiadać wcześniejszym "wymaganiom" ?

Jak przemieszczają się dzieci na wakacjach? Macie wózek dla obojga, czy starsze już pieszo?

Myślę, że powinieneś uważnie zapoznać się z tą relacją:
50-plaz-paga-t54499.html
i pamiętać, że najpiękniejsze plaże Pagu są POZA miejscowościami.

Miejska plaża w Pagu w połowie lipca br. była dość zatłoczona. Na poniższym zdjęciu widać ją w czasie bory, stąd pustki i trawa:

aIMG_20200712_101133499.jpg


Myślę, że Piekara mogłaby wrzucić jakieś zdjęcia plaż z dzielnicy Pagu Vodice. :wink: Dalej od centrum, ale jeśli dzieci jeżdżą wózkiem, to starówka może być w zasięgu spaceru. Podobną możliwość mielibyście stacjonując w Ninie dzielnica Zdrijac - piaszczysta plaża (gruby klejący piach!) pod nosem, a starówka na wyspie też w zasięgu spaceru z wózkiem.

Pamiętaj jednak, że oba te miejsca bywają nawet latem narażone na silny wiatr od Velebitu. Jak się trafi.
Dy_ek
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 19.08.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dy_ek » 19.08.2020 10:56

Witam wszystkich serdecznie. Pewnie nie będzie to nic nowego i innego niż większość pytań. Potrzebuje porady, jedziemy pierwszy raz do Chorwacji. Wyjazd z Gdyni w lipcu 2021 jednym autem 9 osób. 3 pary i troje dzieci 2, 4 i 6 lat. Problem polega na tym że nie wiemy gdzie chcemy konkretnie jechać, prosiłbym o rade gdzie jechać pierwszy raz. Plan jest taki żeby wybrać 3 większe miasta czy kurorty i szukać noclegu około 15-25 km od tego miasta. Chcemy urlop spędzić pól na pól aktywność i lenistwo na plaży. Całość około 11-12 noclegów. Mógłby ktoś doradzić gdzie jechać
Slavko1974
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 870
Dołączył(a): 17.12.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Slavko1974 » 19.08.2020 22:21

Dy_ek napisał(a):Witam wszystkich serdecznie. Pewnie nie będzie to nic nowego i innego niż większość pytań. Potrzebuje porady, jedziemy pierwszy raz do Chorwacji. Wyjazd z Gdyni w lipcu 2021 jednym autem 9 osób. 3 pary i troje dzieci 2, 4 i 6 lat. Problem polega na tym że nie wiemy gdzie chcemy konkretnie jechać, prosiłbym o rade gdzie jechać pierwszy raz. Plan jest taki żeby wybrać 3 większe miasta czy kurorty i szukać noclegu około 15-25 km od tego miasta. Chcemy urlop spędzić pól na pól aktywność i lenistwo na plaży. Całość około 11-12 noclegów. Mógłby ktoś doradzić gdzie jechać


Kolego, najpierw proponuję lekturę forum, bo w zasadzie wszystkie odpowiedzi i rady już opisane, nawet w tym temacie.
Ponieważ jednak będzie to Wasz "chrzest" to postaramy się pomóc.
1. Skoro to pierwszy raz i w dodatku z trójką dzieci na pokładzie to nie starajcie się za wszelką cenę zaczynać przygody z Chorwacją od jej południowej części. To dodatkowe 200-300 km a więc kilka godzin jazdy. Dubrownik poczeka.
2. Jako pierwszy raz, proponuję Istrię, bo najbliżej - raptem ok 900 km od naszej granicy. Ewentualnie rejon Szybenika - to 1000 km.

Jaka miejscowość, albo jaki rejon dokładniej zaproponować to odpowiedz, czy planujecie apartamenty prywatne, czy kempingi (mobilhome)?
Tak z ciekawości - jakie to auto będzie?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Do Chorwacji z dziećmi - strona 48
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone