Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Do Chorwacji z dziećmi

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Konradk
Globtroter
Posty: 59
Dołączył(a): 16.01.2010
Chorwacja z 2-latkiem

Nieprzeczytany postnapisał(a) Konradk » 14.06.2020 13:58

Mam prośbę o polecenie - jak w temacie - miejscowości, do której można się udać z 2-latkiem.

Przejrzałem tematy, które wyskoczyły mi w przeglądarce dot. polecanych miejsc z małymi dziećmi, jednak nie do końca odpowiadają na moje pytania.

W Chorwacji byłem już 4 razy. Do tej pory wybieraliśmy miejsca raczej na uboczu, z plażami małymi, najlepiej półkami skalnymi gdzie do wody można byłoby wejść z drabinki. Teraz perspektywa zmieniła się o 180 st. i pojawił się problem, bo musimy wybrać miejsce pod kątem małego człowieka, który będzie chciał się pluskać w Adriatyku, a rodzice chcieliby żeby robił to bezpiecznie.

Mam kilka podstawowych założeń.

1. Gdzie? Raczej nie dalej niż do Splitu. Odpadają "kurorty" typu Makarska, Baśka Voda, Podgora, Vodice - widzieliśmy te miejsca i zdecydowanie nie. Podobnie zatłoczone odpadają. Wielkościowo max. Primosten/Pakostane, może być wszystko mniejsze.
2. Plaże?
Piasek? Nie. Mogą być drobne kamyczki, mogą być większe, ale obłe kamyki. Niestety odpadają skały, półki skalne i wszystko to, gdzie dziecko może sobie zrobić krzywdę.
Takie plaże, na których maluch się będzie mógł bezpiecznie bawić przy brzegu, czyli tam gdzie nie robi się od razu bardzo głęboko.
Kojarzę kilka miejsc w Chorwacji, gdzie są płytkie plaże:
Nin - byliśmy i nam się po prostu nie podobał. Sama miejscowość fajna, ale plaże nie.
Krk - nie byliśmy, ale czytałem, że sama miejscowość mocno zatłoczona.
Może Murter? Widziałem jedną płytką plażę, na GM mnóstwo ludzi...

Innych miejsc nie kojarzę.

Nie musi to też być plaża z zupełną płycizną (kilkadziesiąt metrów po kolana), a może i lepiej by było żeby właśnie taka nie była. Chodzi raczej o to, żeby od razu nie robiło się głęboko.

Pytanie raczej kieruję do osób, które były z takimi małymi dziećmi w Chorwacji i polecą miejsca, które odwiedzili. Jak dzieci radziły sobie podczas zabaw w morzu, przy takim typowym zejściu, które jest pewnie na 80 % chorwackich plaż?

Mam w głowie kilka pomysłów.
Murter - ze względu na tłok pewnie nie chcielibyśmy mieszkać przy tej "płytkiej" plaży. Jak wygląda dostępność innych plaż na wyspie? Czy polecacie jest przyjazna dla małych dzieci?

Grebastica - j.w. wielkościowo by nam odpowiadała, ale jak z dostępnością plaż dla dzieci?

Od lat wybieramy się na Pag... może tym razem?

Może Nemira koło Omisa?

Zależy nam żeby była możliwość znalezienia apartamentu w zasadzie z wyjściem na plaże (pierwsza, druga linia).

Takim wzorem miejscowości, do której chcielibyśmy pojechać jest Zuljana na Peljesacu, ale jednak jest trochę za daleko. W porządku był też Rażanj, ale jednak z małym dzieckiem za duże różnice wysokości do pokonania.

Z góry dziękuję za pomoc.
Magdalena S.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 920
Dołączył(a): 03.06.2008
Re: Chorwacja z 2-latkiem

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magdalena S. » 14.06.2020 14:37

Hej. Wg mnie dobrym, rewelacyjnym miejscem na wypoczynek z takim maluchem jest Blace u ujścia Neretvy. Nieco dalej niż zakładacie, ale plaża jest bardzo prodziecięca.
Bardzo długie, płytkie wejście do wody.
Córka, wtedy piętnastomiesięczna, szalała na całego :D
Fajna plaża jest też w Moscenickiej Dradze, ale tam trzeba bardziej nadzorować te dziecięce kąpiele.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Chorwacja z 2-latkiem

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 14.06.2020 14:46

Co do Murter i tej plaży Slanica... tam lepszej dla dzieci nie będzie.
Kolejna sprawa: tam gdzie jest dość płytko tam zawsze jest dużo ludzi.
Pakostane jest polecane dla dzieci, ale dla mnie tragedia, dorośli w wodzie będą się nudzić.
Srima - spełnia Twoje warunki, i wózkiem spacer wieczorem do Vodice w pełni możliwy. Ale na chorwackie och, ach się tam nie nastawiaj. Jest tam też przy plaży spory plac zabaw. Poczytaj kilka relacji.

Na Vir są płytkie plaże, typowa zabudowa pod wypoczynek. Nie rzuca na kolana, ale spełni Twoje warunki: jest spokojnie, nawet nudnawo, szeroka plaża, dość płytko. Jest jedna relacja z wyspy (most na wyspę). W pobliżu Zadar, Nin na wycieczkę.

Dla dzieci polecana jest także Fazana na Istrii.
piotrmks
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 352
Dołączył(a): 02.09.2007
Re: Chorwacja z 2-latkiem

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrmks » 14.06.2020 16:10

Murter

Najbardziej znana- Slanica. Dziki tłum w sezonie. W ciagu dnia woda pokryta warstwa olejku
Lucica (Podvrskie)- tu kamyczki. Mniej ludzi wiec woda tak nie zmacona
Cigrada- tam jest kawalek z kamyczkami. Na mapie zaznaczone bo nawet nie pamietalem, zawsze szedlem w lewo na skałki
Przy Konzumie w Murterze- kamyczki.

Trzeba pamietać, że na tych plazach poza Lucica brak drzew. Trzeba miec jakis namiocik dla dziecka.

Zaton Resort- tam jest troche piaszczystej plaży.
mutrus
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 85
Dołączył(a): 23.06.2010
Re: Chorwacja z 2-latkiem

Nieprzeczytany postnapisał(a) mutrus » 14.06.2020 16:56

My bylismy w zeszlym roku z 1,5 latkiem na Rabie - Lopar (rajska plaza a wlasciwie sasiednia plaza Livacina). Dla dziecka raj pod warunkiem, ze idzie sie najpozniej o 9 rano na plaze zeby zdobyc wolne miejsce. Dla mnie osobiscie to byl horror bo do tej pory zawsze szukalismy ciszy i spokoju. Ale dla dzieci to na pewno raj na ziemi. Jakby co to moge kilka fotek podrzucic.
mchrob
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1912
Dołączył(a): 06.10.2017
Re: Chorwacja z 2-latkiem

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 14.06.2020 17:51

Jedź na Pag, wielki wybór wszelakich plaż w tym również przyjaznych dla maluchów.
Polecam Girenicę koło Mandre, a jak zapragniesz piasku to jest Planjka w Starej Novaliji.
Przemasss
Globtroter
Posty: 33
Dołączył(a): 10.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Przemasss » 15.06.2020 09:29

Witam.

Mniej więcej 13 lipca planujemy wyjazd do Chorwacji. Byłem w Chorwacji 2 razy, raz koło Rogoznicy, a kolejny w Eurocampie na Istrii. Było to dawno temu ;).
Teraz wybieram się ze swoją rodziną, z 3 latkiem. Wstępnym planem jest Brela. Ważne jest, aby młody mógł się swobodnie pluskać w wodzie, a 2 rzecz to abyśmy mieli gdzie jechać na wycieczki. Mam tutaj na myśli głównie krajobrazowe wycieczki, które ukoją oczy, bo różnorakich kamieni i ruin mamy dosyć po Grecjach ;). Czy Brela jest odpowiednim miejscem, czy może macie jakieś inne propozycje?
MilkaMi
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 18.05.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) MilkaMi » 15.06.2020 11:51

Hej,
W Grebasticy są 2 plaże, obie zadbane i odpowiednie dla małych dzieci. Dzikich tłumów nie ma.
Plaża w miejscowości Vlasici na Pag - super dla maluchów, drobny żwirek, łagodne wejście, mało ludzi. Poza tym na Pagu dużo innych plaż odpowiednich dla dzieci.
I coś cudownego czyli plaża w Zavalaticy na Korculi - biały piasek, łagodne wejście. Nasz miał 13 miesięcy jak tam szalał :) tyle że to trochę dalej.
Jeżeli ma być blisko, to wybrałabym Pag.
epinephrine087
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 94
Dołączył(a): 11.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) epinephrine087 » 15.06.2020 12:29

Przemasss napisał(a):Witam.

Mniej więcej 13 lipca planujemy wyjazd do Chorwacji. Byłem w Chorwacji 2 razy, raz koło Rogoznicy, a kolejny w Eurocampie na Istrii. Było to dawno temu ;).
Teraz wybieram się ze swoją rodziną, z 3 latkiem. Wstępnym planem jest Brela. Ważne jest, aby młody mógł się swobodnie pluskać w wodzie, a 2 rzecz to abyśmy mieli gdzie jechać na wycieczki. Mam tutaj na myśli głównie krajobrazowe wycieczki, które ukoją oczy, bo różnorakich kamieni i ruin mamy dosyć po Grecjach ;). Czy Brela jest odpowiednim miejscem, czy może macie jakieś inne propozycje?


W Breli (w zależności od lokalizacji) jest sporo schodków w drodze na plażę. Miejscowość jest piękna, jednak z małym dzieckiem wybrałabym inną.
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1778
Dołączył(a): 26.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 15.06.2020 13:29

epinephrine087 napisał(a):
Przemasss napisał(a):Witam.

Mniej więcej 13 lipca planujemy wyjazd do Chorwacji. Byłem w Chorwacji 2 razy, raz koło Rogoznicy, a kolejny w Eurocampie na Istrii. Było to dawno temu ;).
Teraz wybieram się ze swoją rodziną, z 3 latkiem. Wstępnym planem jest Brela. Ważne jest, aby młody mógł się swobodnie pluskać w wodzie, a 2 rzecz to abyśmy mieli gdzie jechać na wycieczki. Mam tutaj na myśli głównie krajobrazowe wycieczki, które ukoją oczy, bo różnorakich kamieni i ruin mamy dosyć po Grecjach ;). Czy Brela jest odpowiednim miejscem, czy może macie jakieś inne propozycje?


W Breli (w zależności od lokalizacji) jest sporo schodków w drodze na plażę. Miejscowość jest piękna, jednak z małym dzieckiem wybrałabym inną.

Ja byłem z niespełna trzylatką i nikt nie narzekał, ani na schody ani na wysokość. Jak macie wózek to weźcie, bo jest dość długi deptak wzdłuż plaż, hulajnogę też można wziąć ale polecam uważać. Na barana córkę również nosiłem. A jeśli chodzi o krajobrazowe wycieczki, to jest to dobra opcja. A poza tym nie przejmowałbym się tak dzieckiem co do samej lokalizacji, bo prawie wszędzie będzie ok. Dzieciaki w tym wieku lubią też towarzystwo w swoim wieku np. na plaży.
Konradk
Globtroter
Posty: 59
Dołączył(a): 16.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Konradk » 16.06.2020 11:38

Dzięki za szybkie odpowiedzi, wiedziałem że tutaj znajdę pomoc i propozycje miejscowości, których nie znałem. Najchętniej bym pojechał na Peljesac, ale to trochę za daleko ;) Okolice ujścia Neretwy wyglądają bardzo fajnie. Widziałem ten region w drodze do Dubrownika i z pewnością przyjdzie taki rok, że pojedziemy w te rejony (Południowa Dalmacja), ale jeszcze nie tym razem. Pewnie stanie na Pagu. Jeżeli ktoś dysponuje propozycjami noclegów w bliskiej odległości od plaży (pierwsze, ew. druga linia) to byłbym wdzięczny.

Jeśli chodzi o Brelę, to byłem tam jak syn kończył 4 miesiące. Miejscowość piękna. Jednak ja z dzieckiem nie wybrałbym się tam po raz kolejny. Apartamenty są teoretycznie blisko morza, ale zawsze idzie się po schodach, albo drogą ostro w górę. Z dzieckiem takie wycieczki nie należą do przyjemnych. Mieszkaliśmy w pierwszym domu od brelskiej skały i mieliśmy bardzo mało podejścia, ale siedząc na tarasie widzieliśmy codziennie rodziny z wózkami, które już na początku wspinaczki wyglądały na wykończone. Brela fajna, ale ja bym poszukał innej lokalizacji.
Możesz przeczytać mój post, ktory napisałem po przyjeździe z Breli:
klub-milosnikow-breli-t53169-210.html#p2047106
Magdalena S.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 920
Dołączył(a): 03.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magdalena S. » 16.06.2020 16:27

Na Riwierze Makarskiej odpowiednie na wyjazd z dziećmi są z pewnością Draśnice i Igrane.
Mnóstwo tam apartamentów przy samej plaży.

Myślę, że jaka decyzja nie zostałaby podjęta, dzieciaki będą zadowolone :D
Urlop, na dodatek w Chorwacji, to wspaniały, rodzinny czas...
Chyba nigdy nie widziałam na wakacjach niezadowolonego dziecka.
Nasza córka bywa marudna w domu, ale na wszelkich wyjazdach jest przeszczęśliwa :mrgreen:
magda-lena309
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 06.04.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) magda-lena309 » 16.06.2020 21:36

szukam idealnego miejsca dla dwóch rodzin- dzieci w wieku od 4 do 9 lat także mogą być nawet niewielkie skały. Fajnie by było gdyby to były niezatłoczone plaże, nawet bardziej malutkie zatoczki, kameralnie i w ciszy :) polecicie jakie miejscowości szukać ? max do wysokości rogoznicy.... (najlepiej wyżej)
może macie nawet sprawdzone apartamenty jak najbliżej plaży?? :)
Przemasss
Globtroter
Posty: 33
Dołączył(a): 10.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Przemasss » 16.06.2020 21:50

Magdalena S. napisał(a):Na Riwierze Makarskiej odpowiednie na wyjazd z dziećmi są z pewnością Draśnice i Igrane.
Mnóstwo tam apartamentów przy samej plaży.

Myślę, że jaka decyzja nie zostałaby podjęta, dzieciaki będą zadowolone :D
Urlop, na dodatek w Chorwacji, to wspaniały, rodzinny czas...
Chyba nigdy nie widziałam na wakacjach niezadowolonego dziecka.
Nasza córka bywa marudna w domu, ale na wszelkich wyjazdach jest przeszczęśliwa :mrgreen:


Dzięki. A czy ktoś może się wypowiedzieć o delikatnie dalszych miejscowościach jak Blato, Mala Duba? W sumie niedaleko Breli, więc można jechać na wycieczkę. Jest tam w miarę luz na plażach? Sklep i jakieś restauracje, aby żona pojadła coś dobrego? ;)
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1903
Dołączył(a): 19.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 16.06.2020 21:53

Ja od siebie polecić mogę Gradac. Fajny deptak ciągnący się do pobliskiego Brist. Mało popularna miejscówka na forum ale naprawdę warto. Dla dzieciaków jak znalazł.
Wszystko tam jest bez tłumów. Plaże rozległe, dużo spokojnych ustronnych miejsc.
I taniej niż w bardziej znanych lokalizacjach.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne

cron
Do Chorwacji z dziećmi - strona 47
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone