Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Do Chorwacji z dziećmi

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
jst
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 18.08.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) jst » 19.08.2020 23:03

Witam, wiem że to może wcześnie, ale planujemy już wakacje 2021. Zawsze jeździliśmy do miejscowości Pakostane na Camp Vransko. Wynajmowaliśmy tam jeden z mobile homes. Dla dzieci super, jest to camp, prywatna plaża, bezpiecznie, spokój, cisza i natura. Jeździmy tam od 5 lat. Chcielibyśmy pojechać w 2021 roku w jakieś inne miejsce, ale nie możemy nic znaleźć odpowiedniego dla nas. Mamy 4 dzieci i planujemy wakacje pod nich, żeby była przestrzeń i brak tłumów. Chcemy blisko plaży, żeby nie dzwigać tobołów, kawałek trawy na grę w piłkę. Czy ktoś nam może coś polecić? :)
Dy_ek
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 19.08.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dy_ek » 20.08.2020 10:14

Slavko1974 napisał(a):
Dy_ek napisał(a):Witam wszystkich serdecznie. Pewnie nie będzie to nic nowego i innego niż większość pytań. Potrzebuje porady, jedziemy pierwszy raz do Chorwacji. Wyjazd z Gdyni w lipcu 2021 jednym autem 9 osób. 3 pary i troje dzieci 2, 4 i 6 lat. Problem polega na tym że nie wiemy gdzie chcemy konkretnie jechać, prosiłbym o rade gdzie jechać pierwszy raz. Plan jest taki żeby wybrać 3 większe miasta czy kurorty i szukać noclegu około 15-25 km od tego miasta. Chcemy urlop spędzić pól na pól aktywność i lenistwo na plaży. Całość około 11-12 noclegów. Mógłby ktoś doradzić gdzie jechać


Kolego, najpierw proponuję lekturę forum, bo w zasadzie wszystkie odpowiedzi i rady już opisane, nawet w tym temacie.
Ponieważ jednak będzie to Wasz "chrzest" to postaramy się pomóc.
1. Skoro to pierwszy raz i w dodatku z trójką dzieci na pokładzie to nie starajcie się za wszelką cenę zaczynać przygody z Chorwacją od jej południowej części. To dodatkowe 200-300 km a więc kilka godzin jazdy. Dubrownik poczeka.
2. Jako pierwszy raz, proponuję Istrię, bo najbliżej - raptem ok 900 km od naszej granicy. Ewentualnie rejon Szybenika - to 1000 km.

Jaka miejscowość, albo jaki rejon dokładniej zaproponować to odpowiedz, czy planujecie apartamenty prywatne, czy kempingi (mobilhome)?
Tak z ciekawości - jakie to auto będzie?

Fiat Ducato albo T5 long, to jest jeszcze kwestia do dogadania. Nocleg to raczej dom albo apartament jakiś o ile uda się znaleźć na taką ilość ludzi apartamenty w jednym budynku. przeglądałem booking i są różne miejsca, Nie potrafimy zdecydować się od jakiej miejscowości zacząć.
Oliwka1985
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 10.09.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Oliwka1985 » 24.09.2020 10:03

Mam pytanie do osób będących w Gradac albo okolicach. Czy w samej miejscowości są jakies place zabaw lub inne atrakcje dla małych dzieci ? Pytam żeby mieć jakaś alternatywę jak znudzi im się morze :twisted: :wink: wstępnie zarezerwowałam Na przyszły rok apartament w Gradac ale waham się bo z jednej strony cenie sobie spokój (Wiec dla mniej jest to za duża miejscowość) ale z drugiej wiem ze już nie jedziemy sami z mężem i muszę tez myśleć żeby zapewnić jakieś atrakcje dziecku... No a drugie będzie miało pół roku :roll:
Katarzyna13
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 31.10.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna13 » 02.11.2020 00:12

Witam
Co myślicie o wyjeździe do Igrane z rocznym dzieckiem?
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15657
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 02.11.2020 10:29

Poczytaj wątek o Igrane i relacje z tego miejsca.
Magdalena S.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 920
Dołączył(a): 03.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magdalena S. » 05.11.2020 20:53

Katarzyna13 napisał(a):Witam
Co myślicie o wyjeździe do Igrane z rocznym dzieckiem?

Hej. Wg mnie go fajny pomysł.
Jest gdzie pospacerować wzdłóż morza.
Dużym atutem jest asfaltowa ścieżka prowadząca do Živogosce, idealna na przechadzki z wózkiem.
Niedaleko do Makarskiej na spacer, kolację...
stachan
Koordynator forum
Avatar użytkownika
Posty: 3167
Dołączył(a): 16.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachan » 12.11.2020 21:47

A ja dla rodzin z dziećmi polecę ośrodek Grande Glamping w Biogradzie. Powiem tylko tyle: cywilizowane namioty z klimatyzacją, grill, śniadania, basen, plac zabaw. Niedaleko lunapark. Ocienione miejsca na auta. Może do morza ciut drogi jest, ale basen z brodzikiem również fajny. Byliśmy, nocowaliśmy - polecamy z czystym sumieniem. Największym atutem jest... cisza. Jeśli ktoś zainteresowany, to proszę odszukać ten ośrodek na bookingu i zobaczyć fotki. Super sprawa, oczywiście pod warunkiem, gdy ktoś lubi coś innego niż apartmany ;)
kadetdudi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 568
Dołączył(a): 01.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kadetdudi » 13.11.2020 06:33

Katarzyna13 napisał(a):Witam
Co myślicie o wyjeździe do Igrane z rocznym dzieckiem?

Byłem z 11 miesięcznym dzieckiem. Nie było problemu. Kwestia organizacji i podejścia. Ogólnie nie było to dla nas wyzwanie.
yanek37
Cromaniak
Posty: 676
Dołączył(a): 13.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) yanek37 » 13.11.2020 06:49

stachan napisał(a):A ja dla rodzin z dziećmi polecę ośrodek Grande Glamping w Biogradzie. Powiem tylko tyle: cywilizowane namioty z klimatyzacją, grill, śniadania, basen, plac zabaw. Niedaleko lunapark. Ocienione miejsca na auta. Może do morza ciut drogi jest, ale basen z brodzikiem również fajny. Byliśmy, nocowaliśmy - polecamy z czystym sumieniem. Największym atutem jest... cisza. Jeśli ktoś zainteresowany, to proszę odszukać ten ośrodek na bookingu i zobaczyć fotki. Super sprawa, oczywiście pod warunkiem, gdy ktoś lubi coś innego niż apartmany ;)

Bez urazy.
Trzeba chyba na głowę "upaść" , aby płacić za 4 osoby na 14dni(początek lipca) ponad 10 tys. PLN (tylko spanie)
stachan
Koordynator forum
Avatar użytkownika
Posty: 3167
Dołączył(a): 16.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachan » 13.11.2020 18:51

Wow! pojechali z cenami... :?

My w tym roku za 4 noce ze śniadaniami zapłaciliśmy niecałe 1500 złociszy - to jeszcze czyni taki pobyt względnie opłacalnym. Sprawdziłem teraz ceny - w moim przypadku za 14 noclegów bez śniadań wychodzi 8900 w namiocie classic. To bardzo dużo - nie żałuję zatem, że zdecydowałem się na pobyt w tym roku. Atrakcja dla córek była niebywała :mrgreen:

Ale ceny wręcz z kosmosu - za 12 tysięcy, to mamy Aminess Grand Azur w Orebicu w opcji all inclusive light... Notabene dla rodzin z dziećmi polecam również ten obiekt - naprawdę warto, choć trasa mocarna i raczej nie na jeden raz.
fly
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1416
Dołączył(a): 16.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) fly » 15.11.2020 15:13

...Family Hotel Vespera w Mali Lošinj moge polecić z czystym sumieniem.
madziaimaciek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 845
Dołączył(a): 26.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) madziaimaciek » 16.11.2020 09:57

fly napisał(a):...Family Hotel Vespera w Mali Lošinj moge polecić z czystym sumieniem.

Jeżeli to ten sam hotel w którym z ciekawości sprawdzilem nocleg 2+2, sierpień 2021, 16 noclegów.
32 tys zl :)
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 22.11.2020 20:51

Ja mogę polecić domki na kempingach. Ceny na sezon są teraz kosmiczne, ale we wrześniu już całkiem niezłą promocję można wyhaczyć i mieszkać w domku z własną łazienką, kuchnią, tarasem i wszystkimi udogodnieniami i korzystać z całej infrastruktury kempingu. Super sprawa dla dzieci - baseny, place zabaw, boiska...itp. itd.
fly
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1416
Dołączył(a): 16.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) fly » 24.11.2020 20:34

madziaimaciek napisał(a):
fly napisał(a):...Family Hotel Vespera w Mali Lošinj moge polecić z czystym sumieniem.

Jeżeli to ten sam hotel w którym z ciekawości sprawdzilem nocleg 2+2, sierpień 2021, 16 noclegów.
32 tys zl :)

...owszem...
kars
Globtroter
Posty: 41
Dołączył(a): 12.05.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) kars » 04.12.2020 09:48

Zdecydowanie Orebic i cały półwysep Peljesac. Cicha i spokojna okolica, niesamowite widoki. Na piekna wyspę Korcula jest tylko kilka kilometrów i ciągle kursują promy, łódki, taksówki wodne.Ceny przyzwoite. Jeśli chcesz poczuć klimat prawdziwej Chorwacji to udaj się na sam "dol" Chorwacji, a nie zawiedziesz się. Nawet plaże dla dzieci są idealne, płytkie z drobnym zwirkiem. W sezonie nie ma tylu turystów co w innych popularnych kurortach.
Ciekawe wypady organizuje również biuro M Canoe https://www.m-canoe.pl/ - mianowicie kajaki morskie w Chorwacji, aczkolwiek to już dla starszych dzieci raczej.
Ostatnio edytowano 09.12.2020 08:24 przez kars, łącznie edytowano 2 razy
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Do Chorwacji z dziećmi - strona 49
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone