Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Do Chorwacji z dziećmi

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Inde
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 873
Dołączył(a): 07.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Inde » 05.03.2021 10:54

Zabawy mamy obcykane, które wymieniliście. W takiej lub innej wersji ale podobnie :) Sprawdzę te audiobooki, chociaż martwię się czy nie będę przysypiał za kółkiem, słuchając spokojnego głosu lektora przez 5h :lol: Teraz kwestia wygody. Mały z tyłu czasem przysypia ale budzi się bo nie ma co zrobić z głową. Zastanawiam się czy zamówić mu takie coś:

https://allegro.pl/oferta/regulowany-za ... 9967252681
Ostatnio edytowano 05.03.2021 10:57 przez Inde, łącznie edytowano 1 raz
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 05.03.2021 10:56

Zdjęcie się nie wyświetla. My mamy rogale podróżne. Ja lubię (te z kulka silikonową w środku, dmuchane dla mnie nie fajne) , syn mniej.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 05.03.2021 11:56

A syn nie jeździ w takim foteliku z własnym zagłówkiem?? Wtedy takie boczne osłony już są. Przynajmniej w naszym foteliku sprzed 10 lat były, nie wiem jak teraz się to pozmieniało.

Osobiście to coś z linku nie ma żadnych atestów, przynajmniej się tym nie chwali, więc nie wiadomo jak zachowa się przy wypadku i jak wpłynie na ewentualną stabilność samego fotelika.
Inde
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 873
Dołączył(a): 07.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Inde » 05.03.2021 12:12

piekara114 napisał(a):A syn nie jeździ w takim foteliku z własnym zagłówkiem?? Wtedy takie boczne osłony już są. Przynajmniej w naszym foteliku sprzed 10 lat były, nie wiem jak teraz się to pozmieniało.

Osobiście to coś z linku nie ma żadnych atestów, przynajmniej się tym nie chwali, więc nie wiadomo jak zachowa się przy wypadku i jak wpłynie na ewentualną stabilność samego fotelika.


Już z fotelików wyrósł. Siedzi na baby boosterze z isofixem. Dla tego nie ma co z tą głową zrobić.
mchrob
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1913
Dołączył(a): 06.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 05.03.2021 12:42

Inde napisał(a):Zabawy mamy obcykane, które wymieniliście. W takiej lub innej wersji ale podobnie :) Sprawdzę te audiobooki, chociaż martwię się czy nie będę przysypiał za kółkiem, słuchając spokojnego głosu lektora przez 5h :lol: Teraz kwestia wygody. Mały z tyłu czasem przysypia ale budzi się bo nie ma co zrobić z głową. Zastanawiam się czy zamówić mu takie coś:

https://allegro.pl/oferta/regulowany-za ... 9967252681


W ostatnim odcinku 101 gadżetów motoryzacyjnych w TVN Turbo było coś takiego właśnie testowane. Dzisiaj o 21.30 jest powtórka - obejrzyj sobie.
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5246
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 04.04.2021 13:52

Ja swoim na drogę kupuje po dwa piwa. To załatwia sprawę. A, zapomniałem dodać, że mają po 30 lat. :mrgreen:
malina1959
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5741
Dołączył(a): 13.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) malina1959 » 04.04.2021 22:44

Bravik napisał(a):Ja swoim na drogę kupuje po dwa piwa. To załatwia sprawę. A, zapomniałem dodać, że mają po 30 lat. :mrgreen:

I wystarcza im ? 8O :oczko_usmiech:
WojtekKRK
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 353
Dołączył(a): 11.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) WojtekKRK » 04.04.2021 22:49

Ja przerabiałem jazde z nawet bardzo małymi , teraz problemu nie ma żadnego ale sposobow jest tyle co dzieci natomiast z maleństwem to zawsze z postojem i noclegiem , zawsze wyjazd na wieczór tak samo drugiego dnia ... to zawsze był mus . Natomiast odnoszę wrażenie że wielu z Was się zbytnio tym przejmuje , stresuje i staje na głowie co by tu zrobić jak zabawić ... Olejcie kiedyś sprawę , raz , drugi i trzeci a wiele dzieci przestanie widzieć w Was animatora podróży i same zaczna kombinować . Jak byliście mali to Wam ktoś organizował czas w czasie podróży ??? ;) No właśnie
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5246
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 05.04.2021 07:29

malina1959 napisał(a):
Bravik napisał(a):Ja swoim na drogę kupuje po dwa piwa. To załatwia sprawę. A, zapomniałem dodać, że mają po 30 lat. :mrgreen:

I wystarcza im ? 8O :oczko_usmiech:

Do pierwszego tankowania. :mrgreen:
endzi111
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 06.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) endzi111 » 20.05.2021 23:28

Przeczytałam cały wątek, kopalnia wiedzy ! Wybieramy się pierwszy raz z naszym dwulatkiem do Chorwacji (my rodzice już 6sty). Do tej pory zawsze apartmany w ładnych krajobrazowo miejscach, ale teraz z racji żywotnego, szybko nudzącego się malucha szukamy miejsca gdzie nie będzie się nudził. Z Waszych poleceń wpadły mi w oko dwa campingi- zaton i solaris i hotel Malin w Malinskiej. Może macie jeszcze fajne miejscówki do polecenia? Warunki:

* miejsce ze śniadaniami (mąż się uparł)
* przynajmniej częściowo zacieniona drzewami plaza
* pompowany plac zabaw na wodzie i jakiś na brzegu
* najlepiej przy plaży
* jakaś promenada do jazdy rowerkiem
* na plaży aby jakiś czas była płytka woda, żeby maluch miał szansę trochę pochodzić w wodzie

dobrze gdyby nie było to dalej niż za Splitem (wiem, niezły koncert życzeń ;))
Tofik_83
Globtroter
Posty: 52
Dołączył(a): 02.12.2020
Do Chorwacji z małym dzieciakiem :)

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tofik_83 » 06.09.2021 22:37

Witajcie !!
Moje pytanie może wydać się dziwne ale po kolei.
W okolicy połowy października urodzi nam się dziecko vel Żelek :) W związku z tym, że na urlop od kilku lat wyjeżdżaliśmy we wrześniu zacząłem się zastanawiać czy tak daleka podróż samochodem (kawałek na południe za Makarską, jakieś 1200 km od nas z Częstochowy) z 11-miesięcznym Bobasem to nie za wcześnie? Kiedy Wy, drodzy forumowicze, decydowaliście się na wyjazd na wczasy w jakim wieku mieliście dzieci. A jeśli jechaliście z takimi roczniakami to na co zwracaliście szczególną uwagę?
Z góry dziękuję za odpowiedzi :)
Pozdrawiam serdecznie
Tomek.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 06.09.2021 23:11

Magdalena S.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 920
Dołączył(a): 03.06.2008
Re: Do Chorwacji z małym dzieciakiem :)

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magdalena S. » 07.09.2021 01:08

Tofik_83 napisał(a):Witajcie !!
Moje pytanie może wydać się dziwne.

Nie ma dziwnych pytań...
My pierwszy raz byliśmy z dzieckiem, gdy córka miała 4 miesiące.
Pojechaliśmy busem. 1200 km z noclegiem po drodze. Wspominam tą podróż bardzo dobrze, mała na codzień raczej nieśpiąca, przespała większość drogi :D
W podróży z dzieckiem ważny jest jest wiek dziecka i pora roku, w której przychodzi na świat. Doradziłabym, jeśli w Waszym planie podróży możliwe są zmiany, podróż z dzieckiem wcześniej, nim to zapragnie chodzić.
Dopóki dziecko jest ,,wózkowe”, rodzice mają nieco więcej czasu dla siebie. Później wakacje upływają głównie na prowadzaniu za rączki.
Nasza pociecha właśnie w Chorwacji zaczęła chodzić.
Było to urocze i sentymentalne, ale puki nie chodziła, to my decydowaliśmy o obieralnym przez nas kierunku :wink:

Od pewnego czasu latamy na wakacje samolotem. Polecam tą formę podróży. Jest szybciej i chyba wygodniej.
Dzieci lubią zmiany. Samochód to jednostajna droga. Samolot to dojazd na lotnisko, samo lotnisko, lot itd. Ciągle coś się dzieje.

Samochodem byliśmy w Chorwacji gdy Hana miała 2 lata.
Wydaje mi się, że droga była bardziej męcząca dla nas dorosłych, niż dla małej.

Ja polecam samolot.
Ale i samochodem dacie radę.
Lepiej jest wyjechać na noc.
Fajną opcją jest nocleg po drodze, zwłaszcza jeśli wyruszycie w dzień.
Najważniejsze to nie stresować się, wierzyć że wakacje będą wspaniałe, nie przesadzać z ilością spakowanych rzeczy (za pierwszym razem zabrałam pół domu :roll: ...),
wszak wszystko można dokupić na miejscu.

Życzę szczęśliwego rozwiązania :D
naszastruga
Croentuzjasta
Posty: 473
Dołączył(a): 08.05.2021
Re: Do Chorwacji z małym dzieciakiem :)

Nieprzeczytany postnapisał(a) naszastruga » 07.09.2021 07:22

Tofik_83 napisał(a):Witajcie !!
Moje pytanie może wydać się dziwne ale po kolei.
W okolicy połowy października urodzi nam się dziecko vel Żelek :) W związku z tym, że na urlop od kilku lat wyjeżdżaliśmy we wrześniu zacząłem się zastanawiać czy tak daleka podróż samochodem (kawałek na południe za Makarską, jakieś 1200 km od nas z Częstochowy) z 11-miesięcznym Bobasem to nie za wcześnie? Kiedy Wy, drodzy forumowicze, decydowaliście się na wyjazd na wczasy w jakim wieku mieliście dzieci. A jeśli jechaliście z takimi roczniakami to na co zwracaliście szczególną uwagę?
Z góry dziękuję za odpowiedzi :)
Pozdrawiam serdecznie
Tomek.


Powiem tak: można ale po co?

Byliśmy z roczniakiem samolotem w Grecji i tak naprawdę średnio wypoczęliśmy. Na dalsze wyjazdy to raczej od 3 lat wzwyż, a wcześniej jest sporo fajnych miejsc blisko w kraju.

Ale każde dziecko jest inne, ja opieram się na swoich doświadczeniach i swoim egoizmie ;)
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 07.09.2021 08:59

Zależy od dziecka i Rodziców i współpracy między tymi członkami....
Osobiście był z nami Szwagier z 13miesięczną córką, kilka lat później z 13miesięcznym synem i już 4 letnią córką. Prościej było z maluchami rocznymi. Jeśli dziecko od małego jeździ samochodem i zawsze w foteliku to rozsądnie planując trasę te 1000 km jazdy to nie jest wielki problem...

Pamiętam naszą pierwszą podróż z synem (17miesięcy miał) nad Bałtyk - od nas z gór do Mrzeżyna 15h jazdy, szybka droga to wtedy jedynie odcinek Częstochowa- Łódź.... Oj, długa droga to była... bez smartfonów, tabletów itp.... Ale spokojnie dojechaliśmy, rok później podróż z przyjemnością powtórzyliśmy....
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Do Chorwacji z dziećmi - strona 52
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone