Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Do Chorwacji z dziećmi

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Magdalena S.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 920
Dołączył(a): 03.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magdalena S. » 13.04.2022 17:39

Nasza migawka z różnych podróży.
20533989-4AEE-48A3-AAEE-C8744A987992.jpeg
Pierwsza wspólna podróż do Chorwacji.
88FBF213-9FAF-4B5C-9020-CEFFD2EC6235.jpeg
Samolotem do Włoch i pociągiem do Wenecji. Córka ma tu 9 miesięcy.
0F89C1EF-A26D-4CD3-9AD2-29DD7814471C.jpeg
Bardzo lubię to zdjęcie. Właśnie zorientowałam się, że przewijanie potrzebne jest natychmiast i musi odbyć się na płycie lotniska.
A36DF73A-B70C-429D-8179-AA0E8641C91F.jpeg
Hana ma tu nieco ponad dwa lata. Po dobie podróży, prawie dotarliśmy do celu. Wszyscy jesteśmy zmęczeni i mega szczęśliwi.
Tofik_83
Globtroter
Posty: 52
Dołączył(a): 02.12.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tofik_83 » 02.05.2022 12:46

dziekuje bardzo wszystkim za wyczerpujące odpowiedzi.
Część wątpliwości zostało rozwianych :) Pojawiły się nowe, nasunęło się na myśl rownież kilka kolejnych pytań ale to "zaatakuje" Was jak już będziemy mogli podjąć decyzję co do wyjazdu i coś zarezerwujemy.
Póki co chcemy "przetestować" Bezzębnego Potwora (chociaż ksywka "Szatan" na chwilę obecną jakoś bardziej mu pasuje :oczko_usmiech: :devil: ) podczas krótszej wycieczki. Mianowicie w okolicach 20-05 planujemy pojechać do zoo do Ostravy więc... zobaczymy jak nam pójdzie ;)
a w ogóle to życzę Wam kolejnych rewelacyjnych pamiątek z Chorwacji !!
Grzesiek21
Globtroter
Posty: 52
Dołączył(a): 14.06.2010
Gdzie, w jakie rejony z rocznym dzieckiem?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Grzesiek21 » 09.06.2022 19:13

Witam wszystkich serdecznie.

Przeglądam od jakiegoś czasu oferty/mapę i po kilku godzinach mam dość i nie mam już siły szukać.

Proszę o pomoc w wyborze kierunku, gdzie polecacie jechać z rocznym dzieckiem?

2 lata temu byliśmy w Zadarze, Trogirze i okolicach Makarskiej. Bardzo nam się podobało, ale że teraz jedziemy z dzieckiem to trzeba iść na więcej ustępstw, może rodziny z takim małym brzdącem które już przetarły szlaki mogą coś polecić?

Jedziemy na 2 tygodnie, chcielibyśmy przejechać najlepiej 2-3 miejsca.

Wielkie dzięki za wszelką pomoc. Ja patrzyłem na wyspę Brać, wyspę Rab (Lopar), później zastanawiałem się czy może lepiej poruszać się po samej Chorwacji a nie wyspach... doradźcie coś proszę :)
madziaimaciek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 845
Dołączył(a): 26.03.2010
Re: Gdzie, w jakie rejony z rocznym dzieckiem?

Nieprzeczytany postnapisał(a) madziaimaciek » 11.06.2022 13:42

Grzesiek21 napisał(a):Witam wszystkich serdecznie.

Przeglądam od jakiegoś czasu oferty/mapę i po kilku godzinach mam dość i nie mam już siły szukać.

Proszę o pomoc w wyborze kierunku, gdzie polecacie jechać z rocznym dzieckiem?

2 lata temu byliśmy w Zadarze, Trogirze i okolicach Makarskiej. Bardzo nam się podobało, ale że teraz jedziemy z dzieckiem to trzeba iść na więcej ustępstw, może rodziny z takim małym brzdącem które już przetarły szlaki mogą coś polecić?

Jedziemy na 2 tygodnie, chcielibyśmy przejechać najlepiej 2-3 miejsca.

Wielkie dzięki za wszelką pomoc. Ja patrzyłem na wyspę Brać, wyspę Rab (Lopar), później zastanawiałem się czy może lepiej poruszać się po samej Chorwacji a nie wyspach... doradźcie coś proszę :)

Witam. Kilka godzin to nie jest tak źle. Ja szukałem 3 tygodnie, po kilka godzin dziennie. :hut:
Temat wydaje się prosty. Ale nie jest. Na wybór miejsca składa się parę czynników. Widomo, że dziecko determinuje większość z nich. Ty najlepiej je znasz. Dla mnie zasada jest taka, im mniejsze dziecko, tym łatwiej. Mniej pokus, marudzenia, jedzenie z butli lub naturalnie. Pluski w wodze, zabawa kamykami, to co nam się wydaje nudne dla dzieci jest zabawą.Czy szukasz z dala od zgiełku, jak z jazdą autem? w poblizu marketu, czy plaży piaskowej, czy płytkiej wody? Byłem z dwulatkiem na wyspie Hvar - Milna. Dzieci zadowolone, gdyby nie odległość...Za 2 tygodnie jedziemy do Maruśici w rejonie Omiś.
marek1992
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 15.06.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) marek1992 » 14.06.2022 15:00

Hej,

Może pomożecie z wyborem miejscowości na kolejne wakacje dla rodziny. Byliśmy już w Fazanie, Pakostane (miejscowości znalezione tutaj na forum) - dobór tych miejscowośći warunkowały lotniska w pobliżu i teraz pora na kolejne lotnisko - w Splicie.

Tym razy zależy mi na miasteczku, które miałoby klimat jak w.w. - czyli niewiele ludzi na początku września, nieduży ruch ale chciałbym poczuć klimat riwiery - kąpiąc się w morzu widzieć góry.

Z góry dzięki za pomoc.
Jareeq
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 19.09.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jareeq » 14.06.2022 15:02

Baska Voda ? ~40km od splitu ?
komaciek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 351
Dołączył(a): 27.03.2005
Re: Gdzie, w jakie rejony z rocznym dzieckiem?

Nieprzeczytany postnapisał(a) komaciek » 18.06.2022 23:02

Grzesiek21 napisał(a):Witam wszystkich serdecznie.

Przeglądam od jakiegoś czasu oferty/mapę i po kilku godzinach mam dość i nie mam już siły szukać.

Proszę o pomoc w wyborze kierunku, gdzie polecacie jechać z rocznym dzieckiem?

2 lata temu byliśmy w Zadarze, Trogirze i okolicach Makarskiej. Bardzo nam się podobało, ale że teraz jedziemy z dzieckiem to trzeba iść na więcej ustępstw, może rodziny z takim małym brzdącem które już przetarły szlaki mogą coś polecić?

Jedziemy na 2 tygodnie, chcielibyśmy przejechać najlepiej 2-3 miejsca.

Wielkie dzięki za wszelką pomoc. Ja patrzyłem na wyspę Brać, wyspę Rab (Lopar), później zastanawiałem się czy może lepiej poruszać się po samej Chorwacji a nie wyspach... doradźcie coś proszę :)


Roczne dziecko niestety czasami może się rozchorować. Z tej przyczyny wybrałbym stały ląd i w miarę blisko do większego miasta. Najłatwiej z rocznym dzieckiem pojechać na Istrię, na przykład do Umagu są dwie niewielkie plaże z piaskiem.
rybson77
Globtroter
Posty: 51
Dołączył(a): 22.06.2016
Podróż do Chorwacji, z niemowlakiem.

Nieprzeczytany postnapisał(a) rybson77 » 20.06.2022 09:00

Cześć,

Chciałem zapytać czy ktoś kiedykolwiek jechał z 3 miesięcznym dzieckiem do Chorwacji?
Głównie chciałem podpytać o jakieś wskazówki. Zbędne komentarze typu "ja bym nie pojechał/pojechała" zostawcie dla siebie.
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33332
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 20.06.2022 09:15

Jest na forum kilka wątków na ten temat.
M.in. ten, w którym aktualnie jesteś.
Magdalena S.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 920
Dołączył(a): 03.06.2008
Re: Podróż do Chorwacji, z niemowlakiem.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magdalena S. » 20.06.2022 10:41

rybson77 napisał(a):Cześć,

Chciałem zapytać czy ktoś kiedykolwiek jechał z 3 miesięcznym dzieckiem do Chorwacji?
Głównie chciałem podpytać o jakieś wskazówki. Zbędne komentarze typu "ja bym nie pojechał/pojechała" zostawcie dla siebie.


Kilka lat temu jechaliśmy z dzieckiem cztero miesięcznym. I ostatnie, co mogę napisać to to, żeby nie jechać.
Zawsze warto jechać.
Na pewno opisywałam to w tym wątku.
niuniek
Croentuzjasta
Posty: 406
Dołączył(a): 10.03.2008
Re: Podróż do Chorwacji, z niemowlakiem.

Nieprzeczytany postnapisał(a) niuniek » 20.06.2022 10:59

rybson77 napisał(a):Cześć,

Chciałem zapytać czy ktoś kiedykolwiek jechał z 3 miesięcznym dzieckiem do Chorwacji?
Głównie chciałem podpytać o jakieś wskazówki. Zbędne komentarze typu "ja bym nie pojechał/pojechała" zostawcie dla siebie.

Może nie w Chorwacji ale troszeczkę dalej, na greckich wyspach Kefalonia i Lefkada. Nie było żadnego problemu z podróżą. Kupiłem kuchenkę turystyczną na kartusze do tego mały garnuszek i jak był przystanek to mleczko przygotowane, zupka w słoiku podgrzana. Na plaży mieliśmy turystyczną, składaną wanienkę. Rozkładany namiocik do spania - ochrona przed słońcem. Dobra logistyka a wakacje będą udane.
ada2417
Globtroter
Posty: 46
Dołączył(a): 22.06.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) ada2417 » 20.06.2022 11:01

My jedziemy z 10 miesięcznym dzieckiem na Hvar. Byliśmy sami na Brać i też bym polecala z dzieckiem bo spokojniej zdecydowanie niż na lądzie, porównując do Makarskiej czy Omisia. Kwestia dostępu do opieki zdrowotnej bym nie determinowala odrzucenia wysp, można wykupić ubezpieczenie które gwarantuje wizytę lekarską w trakcie paru godzin, widziałam na forum ze ktoś korzystał dostal w ramach ubezpieczenia wizytę domowa lekarza po upływie 3 h od zgłoszenia potrzeby. Na wyspie są lekarze pediatrzy, z całą pewnością na Hvarze ale pewnie na Brać również i ośrodki zdrowia, myślę że nawet bez ubezpieczenia dodatkowego zapisując sobie telefony do lokalnych przychodni czy lekarza wyjazd z dzieckiem jest bezpieczny. Jeśli chodzi o poważniejsze wypadki czy choroby leczenie w Splicie, ale tak samo wyglądało by w przypadku przebywania na lądzie. Z wyspy w nagłych przypadkach transportuja śmigłowcem do szpitala. Jeden z użytkowników opisywał przypadek transportu dziecka z wyspy Korcula śmigłowcem po ugryzieniu przez zmije. Podobne nieprzyjemności czychaja i na lądzie, a pomoc jest udzielana i na wyspach i na kontynencie ważne żeby mieć przygotowane niezbędne numery telefonu by nie szukać ich w stresie. Pozdrawiam i polecam wyspy z dzieckiem ;)
raficzyca
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 22.06.2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) raficzyca » 22.06.2022 10:09

Bardzo proszę Was o pomoc, bo głowa mi paruje i jestem bliska rezygnacji z urlopu. Mamy lot do Splitu, 2 dorosłych i dziecko 2 lata (+ wózek obowiązkowo), koniec sierpnia. Jaką miejscowość wybrać, żeby dziecko :a ) miało plażę możliwie piaszczystą, b) dojazd z lotniska komunikacją miejską był wykonalny c) dało się jeszcze znaleźć nocleg d) były atrakcje dla malucha- karuzele, place zabaw (to koniecznie). Kolega polecił nam Omiś, ale im więcej czytam tym mm więcej wątpliwości.
DRZEW6
Odkrywca
Posty: 76
Dołączył(a): 14.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) DRZEW6 » 22.06.2022 10:38

raficzyca napisał(a):Bardzo proszę Was o pomoc, bo głowa mi paruje i jestem bliska rezygnacji z urlopu. Mamy lot do Splitu, 2 dorosłych i dziecko 2 lata (+ wózek obowiązkowo), koniec sierpnia. Jaką miejscowość wybrać, żeby dziecko :a ) miało plażę możliwie piaszczystą, b) dojazd z lotniska komunikacją miejską był wykonalny c) dało się jeszcze znaleźć nocleg d) były atrakcje dla malucha- karuzele, place zabaw (to koniecznie). Kolega polecił nam Omiś, ale im więcej czytam tym mm więcej wątpliwości.
Może nie sam OMIŚ tylko DUCE .Piasek w wodzie niesiony z rzeki Cetina, mniej ludzi ,szersze plaże a do Omisia 2-3 kilometry spacerem.
Tofik_83
Globtroter
Posty: 52
Dołączył(a): 02.12.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tofik_83 » 22.06.2022 11:23

Szanowni,
ja planuje tegoroczne wczasy odkąd się dowiedzieliśmy, że będzie nas więcej ;)
Powiem to co pisałem już wczesniej: planujemy jechać we wrześniu z naszym wówczas niemal 12 miesięcznym synkiem do Drvenika. Oczywiście jest to kawał logistyki, kawał wyzwania. Na pewno najtrudniejszy jest ten pierwszy raz bo wiele rzeczy jest nowych i niewiadomych.
My początkowo chcieliśmy jechać do hotelu (uważam że raz w roku należy nam się odrobina luksusu) ale pojawił się problem z tym, jak przygotować Młodemu jedzenie (nie chcemy aby był tylko na słoiczkach lub aby jadł mocno doprawione potrawy) więc rozsądniejszy wydaje się być apartament z prywatną kuchnią.
No i kwestia ubezpieczenia - bez tego nie wyobrażam sobie jechać. Kilka dni temu przy okazji przedłużania ubezpieczenia mieszkania pytałem o koszt takiej polisy: w zależności od pakietu to do około 130 zł.
przeczytałem wiele wypowiedzi osób stąd (dzięki!!) i wiem, że nie trzeba się bać ale ciągle zachowywać czujność ;) I jechać na noc aby Mały Gangster przespał podróź :)
Pozdrawiam i życzę udanych wakacji i samych szczęśliwych powrotów do domów:)
Tomek
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Do Chorwacji z dziećmi - strona 55
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone