Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Do Chorwacji z dziećmi

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Kryki88
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 06.07.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kryki88 » 23.06.2022 09:35

raficzyca napisał(a):Bardzo proszę Was o pomoc, bo głowa mi paruje i jestem bliska rezygnacji z urlopu. Mamy lot do Splitu, 2 dorosłych i dziecko 2 lata (+ wózek obowiązkowo), koniec sierpnia. Jaką miejscowość wybrać, żeby dziecko :a ) miało plażę możliwie piaszczystą, b) dojazd z lotniska komunikacją miejską był wykonalny c) dało się jeszcze znaleźć nocleg d) były atrakcje dla malucha- karuzele, place zabaw (to koniecznie). Kolega polecił nam Omiś, ale im więcej czytam tym mm więcej wątpliwości.

Z czystym sercem moge polecić ci Vodice.
Deptak przy morzu jest długi, można spacerowac, w samym miescie duzo sie dzieje. Lody, restauracje, targ, uliczni artyści, muzycy, akrobaci, trampoliny dla dzieci, port żaglówek.

Przy plazach, samochodziki dla dzieci, równiez budki z przekąskami typu nalesniki, lody.
Bylismy dwa razy z synem, kiedy miał 3 lata i rok pozniej w wieku 4 lat.
Jest równiez plaza piaszczysta, z lagodnym zejsciem do morza, natomiast Hangar ma kamyczki i równiez łagodne zejscie.
Planujemy w tym roku ponownie jechać.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 23.06.2022 10:02

Warto uzupełnić, że w sierpniu na tych plazach w Vodice jest ogromny tłum, człowiek na człowieku. Jeszcze początkiem września jest tłoczno.
Nie zniechęcam, ale trzeba to mieć na uwadze.
Slavko1974
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 870
Dołączył(a): 17.12.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Slavko1974 » 23.06.2022 10:43

W uzupełnieniu posta Koleżanki powyżej, wydaje mi się, że dojazd komunikacją miejską do Vodic raczej jest niemożliwy, z lotniska do Vodic jest ok. 70 km.
Raczej proponowałbym rejon Primosten, Rogoznica.
Jedno jest pewne - rezygnacja z urlopu będzie najgorszym wyjściem :)
LUKASQ
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 294
Dołączył(a): 12.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) LUKASQ » 23.06.2022 10:55

Też odradzałbym Vodice. Potężny ruch zwłaszcza sierpień.
Primosten bardzo dobre. Byłem też sierp 2021 i było fajnie.
Dodatkowo polecam Podgorę ale nie wiem jak tam jest właśnie w sierpniu.
rybson77
Globtroter
Posty: 51
Dołączył(a): 22.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) rybson77 » 03.07.2022 12:39

Dziękuję wszystkim za odpowiedź. Chciałbym się jeszcze dowiedzieć jak taki maluszek spał u Was podczas pobytu na plaży? Czy takie namioty chroniące UV sprawdzają się? Głównie chodzi mi o to że jak rozłożę taki namiot to będzie miała twardo, czy możecie polecić jakiś materacyk do takiego namiotu, lub podać swój sposób jaki zastosowaliscie?
paaticzkaa
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 04.04.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) paaticzkaa » 03.07.2022 13:27

My do namiotu wkładaliśmy matę plażowa- w Chorwacji są super grube, składane- w Polsce takich nie widziałam. Nóżki przykryte Pieluchą muślinową, parasol i elegancko :) my tak od 4 lat- pierwszy raz jak syn miał 7 miesięcy.

Im młodsze dziecko tym łatwiej :)
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2181
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 03.07.2022 13:43

paaticzkaa napisał(a):My do namiotu wkładaliśmy matę plażowa- w Chorwacji są super grube, składane- w Polsce takich nie widziałam.



Na Allegro jest duży wybór, w dobrych cenach. Na przykład tutaj:

https://allegro.pl/oferta/materac-mata-koc-plazowa-kamieniste-plaze-1-5cm-gr-12108233148

Co do Vodic, to potwierdzam, że super miejscówka. :D :D
Tofik_83
Globtroter
Posty: 52
Dołączył(a): 02.12.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tofik_83 » 04.07.2022 09:02

Szanowni,
u nas się ruszyło o tyle, że od 15-09 mamy rezerwację w Gradac !! :)
Teraz pozostaje skompletowac to czego nie ma a co bedzie przydatne jak właśnie mata o ktorej mowa powyzej. Przy okazji zapytam o namiot plażowy dla Młodego: czy na chorwackie kamyki kupujecie jakieś "specjalne" namioty? mam na myśli przymocowanie do podłoża bo śledzia raczej nie wbiję. no nie? :)
stachan
Koordynator forum
Avatar użytkownika
Posty: 3167
Dołączył(a): 16.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachan » 04.07.2022 09:15

Zerknij tutaj - co prawda ten wątek nie traktuje o namiotach, ale może będzie pomocny :idea:

Poczytaj również wątek Campingowe patenty i caravaning - ze wskazaniem na stronę nr 191 :arrow:
Pablo_1986
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 10.07.2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pablo_1986 » 10.07.2022 17:39

Witajcie
chciałbym skorzystać z Waszego doświadczenia bo zapewne nie pierwszy raz w Chorwacji byliście. Ja niestety tej przyjemności jeszcze nie miałem.
W przyszłym roku wybieram się pierwszy raz. Wybór jeszcze do końca nie został przez wszystkich zaakceptowany i w grze pozostają takie miejscowości jak:
BIOGRAD NA MORU, PODSTRANA, DUGI RAT, OMIŚ, STANICI, BRELA i BASKA VODA.
co polecacie na pierwszy wyjazd z dziećmi w wieku 3 i 10 lat?

dziękuje ze wszelkie podpowiedzi, sugestie i inne potrzebne informacje :)

pozdrawiam
Paweł
Dzilu_PL
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dzilu_PL » 21.06.2023 13:24

witam!
Proszę o pomoc. W tym roku niestety ale nasz gospodarz wynajął apartament na cały rok i musimy znaleźć jakieś inne miejsce dla siebie (10 lat :(( i tak nas zostawił na lodzie :) ). W związku z tym miałbym prośbę o polecenie miejscowości gdzie można by się wybrać z dziećmi (12m-cy, 18m-cy i 5 lat). Zależy nam na tym aby były: plaże z łatwym dostępem do wody dla dzieci, żeby nie było mega tłumów (koniec sierpnia od 18 do 31) i miejsca od Pagu do Splitu. Jeśli ktoś posiada również namiary na sprawdzony nocleg dla takich maluchów (4 dorosłych + wspomniane dzieci) to prosiłbym również o jakieś namiary.
pozdrawiam Cro-maniaków :)
stachan
Koordynator forum
Avatar użytkownika
Posty: 3167
Dołączył(a): 16.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachan » 21.06.2023 17:03

Na wyjazd z dziećmi mogę polecić Šibenik - Amadria Park (wcześniej znany jako kemping Solaris, link podaję pierwszy z brzegu). Są hotele, domki, pole namiotowe - nie znam Waszego budżetu, ale każdy znajdzie coś dla siebie. Jeździmy tam od kilku lat i wciąż nam się podoba.

Drugim ośrodkiem Grande Glamping - byliśmy w nim kilka dni. Super wrażenia i warunki, choć do morza spory kawałek.
yarko2000
Cromaniak
Posty: 714
Dołączył(a): 24.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yarko2000 » 22.06.2023 09:46

Ja wiem, każdy chciałby mało ludzi :) ale puste miejscowości nie mają atrakcji dla maluchów.
Kiedyś właśnie ze względu na małe dziecko pojechaliśmy do Pakostane i polecam tą miejscowość na wyjazd z dziećmi :)
Dzilu_PL
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dzilu_PL » 22.06.2023 17:50

Dziekuje sprawdzę:) Wiadomo że każdy by chciał plaże tylko dla siebie :) jednak mi chodzi o w miarę normalne warunki a nie jak śledzie w puszce :) są plaże gdzie ciężko kij wsadzić a co dopiero usiąść z kocem i dzieciakami... Może jeszcze ktoś ma jakieś propozycje ?
stachan
Koordynator forum
Avatar użytkownika
Posty: 3167
Dołączył(a): 16.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachan » 23.06.2023 04:41

Dzilu_PL napisał(a):jednak mi chodzi o w miarę normalne warunki a nie jak śledzie w puszce :) są plaże gdzie ciężko kij wsadzić a co dopiero usiąść z kocem i dzieciakami...


W tegorocznym wątku Kalendarz wyjazdowy wrzuciłem zdjęcie, które pokazuje widok jednej z plaż w Amadrii, akurat ta jest ostatnia - przy marinie. Zdjęcie zrobione około południa - tłumów brak, początek lipca 8)

W Grande Glamping będzie Was tylu, ile zajętych będzie namiotów. My mieliśmy rodzinę obok - w sumie 8 osób na cały ośrodek.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Do Chorwacji z dziećmi - strona 56
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone