Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Do Chorwacji z dziećmi

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
stet
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 16.04.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) stet » 16.04.2019 10:50

Dzięki wszystkim za odpowiedź. Faktycznie, im więcej człowiek się dowiaduje to większy mętlik w głowie - cóż, tam człowiek jeszcze nie był to i nic nie wie o tym gdzie się zatrzymać. Szukam, szukam i mam pytanie odnośnie opinii o Privlaka - mam tam na oku fajną miejscówkę, w dobrej cenie, blisko plaży. Czy warto tam uderzyć czy tez jednak lepszym okiem spoglądać w południowe regiony cro?
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 16.04.2019 11:09

stet napisał(a):Dzięki wszystkim za odpowiedź. Faktycznie, im więcej człowiek się dowiaduje to większy mętlik w głowie - cóż, tam człowiek jeszcze nie był to i nic nie wie o tym gdzie się zatrzymać. Szukam, szukam i mam pytanie odnośnie opinii o Privlaka - mam tam na oku fajną miejscówkę, w dobrej cenie, blisko plaży. Czy warto tam uderzyć czy tez jednak lepszym okiem spoglądać w południowe regiony cro?

Zdecydowanie lepszym okiem spoglądać na południe i dla ułatwienia dodam :wink: ,na północ(Pag, Krk ) .
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 16.04.2019 11:37

stet napisał(a):Dzięki wszystkim za odpowiedź. Faktycznie, im więcej człowiek się dowiaduje to większy mętlik w głowie - cóż, tam człowiek jeszcze nie był to i nic nie wie o tym gdzie się zatrzymać. Szukam, szukam i mam pytanie odnośnie opinii o Privlaka - mam tam na oku fajną miejscówkę, w dobrej cenie, blisko plaży. Czy warto tam uderzyć czy tez jednak lepszym okiem spoglądać w południowe regiony cro?

Na forum mało informacji o Privlace ....

https://www.privlaka-tz.hr/hr#ScrollPage2
stet
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 16.04.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) stet » 22.04.2019 17:16

Jeszcze raz bardzo dziękuje forumowiczom za pomoc :) Suma sumarum wybór padł na miejscowości Privlaka - za była miejscówka, cena, i położenie. Czy wybór okaże się trafny to już sprawdzimy pod koniec czerwca :) Mam nadzieje, iż nasz pierwszy raz w Chorwacji okaże się pozytywna przygodą. Teraz pozostaje jedynie wybór trasy dojazdowej, no i noclegu na trasie (ruszamy z Warmii więc przystanek musi być:)
Robsson90
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 16.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Robsson90 » 22.04.2019 18:23

Hejka, my wybieramy się pierwszy raz do Chorwacji, jedziemy z dzieciakami 3 latka i roczek plus siostra z mężem i 2 latkiem (mieszkają w Austrii i mamy free nocleg po drodze i dodatkowy tydzień urlopu po Cro :oczko_usmiech: ), mimo iż po lekturze forum byłem napalony na Riwierę Makarską to wybór padł na Vodice (sam nie wiem dlaczego), jedziemy pod koniec czerwca i początek lipca z nadzieją, że nie będzie tam jeszcze wielkich tłumów. Po powrocie postaram się coś napisać bo na forum nie znalazłem za dużo tematów związanych z tym miejscem.
Slavko1974
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 870
Dołączył(a): 17.12.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Slavko1974 » 22.04.2019 20:04

Robsson90 - poszukaj dokładniej, szczególnie w dziale "Nasze Relacje z podróży". Vodice są popularną miejscowością wśród forumowiczów, podobnie jak sąsiednie Tribunj i Srima. Nie ma przeszkód, żebyś i swoją relację tam umieścił, ja z chęcią poczytam.
W necie jest co najmniej kilka poradników turystycznych o Vodicach i to w języku polskim, wystarczy pogooglować.
Robsson90
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 16.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Robsson90 » 23.04.2019 16:57

Sorry, moja wina, lektura uzupełniana na bieżąco. Pytanie czy to dobry wybór z takimi maluchami, plaże raczej będziemy odwiedzać w mniejszych pobliskich miejscowościach więc to nie problem, problemem mogą być tłumy ludzi w mieście tylko czy na przełomie czerwca i lipca te tłumy już tam będą?
szczaw
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 208
Dołączył(a): 26.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) szczaw » 24.04.2019 19:55

początek lipca , są już olbrzymie tłumy, to jest francuskie-san Tropez, jest wszystko a przede wszystkim życie nocne
Natko_
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 444
Dołączył(a): 23.02.2009
Re: Gdzie jechać z 2-letnimi trojaczkami?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Natko_ » 24.04.2019 22:33

patrollooss napisał(a):Witam serdecznie ! :)
Piszę z następującym zapytaniem.
Mamy dwu letnie trojaczki. Stwierdziliśmy, że chcemy jechać sami z nimi na wakacje do Chorwacji.
Ale totalnie nie mamy pomysłu gdzie byłoby dobrze jechać w czerwcu.
Najlepiej by było jak najmniej kilometrów do pokonania ( jesteśmy z okolic Rybnika ), dobry hotel dla rodzin z dziećmi, jakiś basen, brodzik, plac zabaw i inne atrakcje.



Zdecydowanie polecam Zaton Holiday Resort - dwulatki mają atrakcji masę, wszystko na miejscu: stołówki z możliwością wykupu abonamentu na posiłki, ale i restauracje gdzie większą dowolność menu, no i supermarket, żeby samemu coś upichcić - zarówno mobile home jak i apartamenty wyposażone genialnie.
No i z Rybnika blisko - ani 1000 km nie powinno być :)
kt
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 48
Dołączył(a): 28.07.2009
Wyjazd z 10 miesięcznym dzieckiem, czy nie ma się czego bać?

Nieprzeczytany postnapisał(a) kt » 30.05.2019 15:57

Witam forumowiczów po długiej przerwie :)
Zastanawiam się nad wyjazdem do Chorwacji w okolicach 20 sierpnia.
Sytuacja jest inna ponieważ z nami by jechało nasze 10 miesięczne dziecko.
Wyjazd by był z Kołobrzegu, a punkt docelowy to np. Trogir lub Omiś.
Może polecicie jeszcze inne fajne miejsce? (zaznaczę, że w Chorwacji już byłem 5 razy więc Dalmację mam dość obcykaną).

Z tak małym dzieckiem to chyba najrozsądniej będzie jechać na wieczór i przez nockę?
W połowie drogi można zrobić sobie nocleg np. w Graz i wyruszyć na następny dzień na wieczór.
Czy dobrze myśle?

Jakie są Wasze doświadczenia jeśli chodzi o wyjazd z niemowlakiem? Czy jest w ogóle sens?
Jackar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 683
Dołączył(a): 07.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jackar » 31.05.2019 23:49

Ja byłem z rocznym dzieciakiem w Mimicach. Trochę stromo ale daliśmy radę. Jak nie lubisz chodzić pod górkę to szukaj płaskich miejscówek.
Jak szukasz jakiś poleceń to sprecyzuj trochę swoje oczekiwania: plaża, miejscowość i.t.p.

Jeśli chodzi o podróż to wszystko zależy od dzieciaka jak znosi podróż oraz od kierowcy jak się czuje za kierownicą w nocy.
Ja wyjeżdżałem ze Ślaska koło 19.00 na miejscu byłem przed 9.00
Użytkownik usunięty
Re: Wyjazd z 10 miesięcznym dzieckiem, czy nie ma się czego

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 01.06.2019 04:36

kt napisał(a):Może polecicie jeszcze inne fajne miejsce? (zaznaczę, że w Chorwacji już byłem 5 razy więc Dalmację mam dość obcykaną).

Z tak małym dzieckiem to chyba najrozsądniej będzie jechać na wieczór i przez nockę?
W połowie drogi można zrobić sobie nocleg np. w Graz i wyruszyć na następny dzień na wieczór.
Czy dobrze myśle?

Jakie są Wasze doświadczenia jeśli chodzi o wyjazd z niemowlakiem? Czy jest w ogóle sens?


Nasza córcia miała 8 miesięcy jak pojechała nad Bałtyk i 10 gdy byliśmy na Krku. Jechaliśmy w nocy, ok. 22 zaś o piątej rano mieliśmy dłuższy postój w pobliżu Leibnitz: śniadanie nasze i młodej. Potem dzidzia dospała w aucie. O 11 byliśmy na miejscu, z chyba trzeba pit stopami. Wszystko zależy od tego, jak dziecko znosi jazdę autem - Kaja to lubi a nasza druga, półroczna Tosia na razie potrafi zacząć się wiercic i marudzić na krótkiej trasie ;)

Co do miejsca to nie polecę nic bo poza wyspą Krk i Rijeką czy Zagrzebiem, nigdzie indziej w Cro nie byliśmy ;)
kt
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 48
Dołączył(a): 28.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kt » 03.06.2019 08:09

Dzięki za odpowiedzi.
Zastanawiam się jeszcze do jakiego miejsca się wybrać z 10 miesięcznym dzieckiem?
Wcześniej jeździłem sam i byłem już w Breli, Orebić, Baska Voda, Makarska.

Myślę nad Omiś lub Trogir.
Czy będzie tam ok z małym dzieckiem? Jakie jest Wasze zdanie?
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1902
Dołączył(a): 19.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 03.06.2019 08:36

kt napisał(a):Dzięki za odpowiedzi.
Zastanawiam się jeszcze do jakiego miejsca się wybrać z 10 miesięcznym dzieckiem?
Wcześniej jeździłem sam i byłem już w Breli, Orebić, Baska Voda, Makarska.

Myślę nad Omiś lub Trogir.
Czy będzie tam ok z małym dzieckiem? Jakie jest Wasze zdanie?

Polecam GRADAC. Fajne plaże wzdłuż deptaka do BRISTu. Dla małych dzieci bardzo dobra miejscówka.
jacusek
Croentuzjasta
Posty: 181
Dołączył(a): 03.05.2010
dokąd z dzickiem

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacusek » 12.08.2019 11:13

Witam forumowiczów.
Przez kilka lat jeździłem na Bałkany (włącznie z Grecją). Ostatni raz byłem w 2015 r. Ale powiększyła nam się rodzina i teraz mamy na pokładzie wesołą 2 latkę. Jako, że do tej pory w ogóle nie zwracaliśmy uwagę na takie szczegóły jak plaża to nie bardzo wiem jak się do tego zabrać. Chcielibyśmy pojechać we wrześniu na 2 tygodnie, ale szukamy miejsca z niezłą plażą dla dzieci (wiem, że piaszczysta to fikcja, ale może jakaś sprawdzona, gdzie chociaż trochę tego pisaku można by było uświadczyć.
Raczej odpada Marakska czy nawet dalej, maks to okolice Zadaru (mała, jak to dziecko, nie jest wielką fanką siedzenia w foteliku). Czy mogliby forumowicze pomóc w wyborze sprawdzonej miejscowości. Na razie brałem pod uwagę Baskę na KRK, ale nie wiem jak tam z plażami. Ewentualnie coś na Pagu?
A może są jakieś wątki na ten temat, na które nie trafiłem.
Z góry dziękuję.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Do Chorwacji z dziećmi - strona 43
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone