Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Do Chorwacji z dziećmi

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
button
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 84
Dołączył(a): 25.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) button » 04.02.2019 10:54

grab56 napisał(a):Dzięki. Właśnie takiego spokojnego miejsca mi potrzeba po całym roku tej gonitwy za pieniądzem :)

my czegoś podobnego, tylko w nowym miejscu szukamy na ten rok. Zdecydowanie warto.
button
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 84
Dołączył(a): 25.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) button » 06.02.2019 16:57

I chyba znaleźliśmy - w tym roku będzie Mala Duba
djremo
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 11.06.2015
Re: pierwszy wyjazd z dziećmi

Nieprzeczytany postnapisał(a) djremo » 14.02.2019 09:34

qra69 napisał(a):witam wszystkich. Za rok planuje po raz pierwszy wybrać się z dziećmi (13 lat i roczek) na Chorwację samochodem i dlatego proszę o pomoc w doborze miejscowości. Nie wiem czy to nie zbyt duże wymagania ale chciałbym aby była to niezatłoczona miejscowość, plaża żwirkowa również niezatłoczona, łagodne zejście do wody(stosunkowo płytko), plac zabaw w okolicy i osobiście wolałbym coś raczej w północnej części kraju - chodzi o odległość z Polski. Termin koniec czerwca lub druga połowa sierpnia


Polecam Pirovac. Wszystkie pkt spełnia
button
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 84
Dołączył(a): 25.03.2007
Re: pierwszy wyjazd z dziećmi

Nieprzeczytany postnapisał(a) button » 15.02.2019 09:52

djremo napisał(a):
qra69 napisał(a):witam wszystkich. Za rok planuje po raz pierwszy wybrać się z dziećmi (13 lat i roczek) na Chorwację samochodem i dlatego proszę o pomoc w doborze miejscowości. Nie wiem czy to nie zbyt duże wymagania ale chciałbym aby była to niezatłoczona miejscowość, plaża żwirkowa również niezatłoczona, łagodne zejście do wody(stosunkowo płytko), plac zabaw w okolicy i osobiście wolałbym coś raczej w północnej części kraju - chodzi o odległość z Polski. Termin koniec czerwca lub druga połowa sierpnia


Polecam Pirovac. Wszystkie pkt spełnia

Również polecam i nawet fajną kwaterę znam :)
Zaba007
Globtroter
Posty: 42
Dołączył(a): 16.02.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zaba007 » 17.02.2019 20:05

Witam Wszystkich ... :)

I ja chciałbym zadać kilka pytań co to miejscowości z dziećmi po raz pierwszy ale może od początku...

Do Chorwacji planujemy wyjazd od kilku lat, ale zawsze kończy się na naszym Bałtyku ponieważ jak co do czego to nie ma z kim jechać do Chorwacji. W tym roku nie patrzymy już na znajomych i jedziemy sami po raz pierwszy. Skład to 2 dorosłych plus
2 dzieci 7 lat i 7miesiecy, planowany wyjazd początek sierpnia...
I teraz tak ... Rozglądaliśmy się na olxie za kwaterami w chorwacji i jedynie z kilku zapytań o terminy dostaliśmy 2 odpowiedzi,
Jedna to miejscowość Riberica a druga to Starigrad Paklenica, niestety nic one mi nie mówią jedynie co to może kilka info w google znalazłem no i mapy google. Zauważyłem że ta riberica to chyba taka miescowość gdzie nic nie ma, za to miejscowosć Starigrad Paklenica chyba trochę wieksza...
Co sądziecie o tych miejscowościach ???
Wyczytałem tutaj na forum żę dużo osób z dziecmi poleca Pakostone czy jakoś tak, ale niestety nigdzie nie moge znaleźć info o noclegach w tej miejscowości ...
No i ogólnie zależy nam żeby była cisza spokój i nie było tłoczno na plażach ale żeby można było wieczorkiem usiąść gdzieś w jakiejś knajpce czy wybrać się na deptak a nie siedzieć na kwaterze.

Czy ktoś doradzi co nieco ?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107607
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 17.02.2019 20:36

Zaba007 napisał(a):Witam Wszystkich ... :)
Wyczytałem tutaj na forum żę dużo osób z dziecmi poleca Pakostone czy jakoś tak, ale niestety nigdzie nie moge znaleźć info o noclegach w tej miejscowości ...
No i ogólnie zależy nam żeby była cisza spokój i nie było tłoczno na plażach ale żeby można było wieczorkiem usiąść gdzieś w jakiejś knajpce czy wybrać się na deptak a nie siedzieć na kwaterze.

Czy ktoś doradzi co nieco ?


Witam.

http://www.smjestaj.com.hr/pakostane/

pakostane-drage-t22864.html
informacje-o-miejscowosciach-z-rejonu-zadar-split-t31698.html#p708041
pakostane-t36911.html
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 17.02.2019 20:43

Jeśli chodzi o Starigrad Paklenca to jest tu dosłownie ze 3-5 relacji z tej miejscowości. Ja też byłam, tu możesz poczytać: starigrad-paklenica-czyli-niedrogi-wyjazd-2010-t30910.html?hilit=paklenica Trochę dawno, ale jakiś obraz Ci to da o tej miejscowości, a potem poszukaj innych relacji i decyduj czy ta miejscowość Ci pasuje.
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 17.02.2019 21:12

Zaba007 napisał(a):No i ogólnie zależy nam żeby była cisza spokój i nie było tłoczno na plażach ale żeby można było wieczorkiem usiąść gdzieś w jakiejś knajpce czy wybrać się na deptak a nie siedzieć na kwaterze.

Przy takich wymaganiach najlepiej zmienić termin wyjazdu, bo w szczycie sezonu będzie trudno o brak tłoku na plażach w takim typie miejscowości jak w opisie... Albo zmienic miejscowość na zadoopie, najlepiej od razu na wyspie. ;-) W ostateczności poszukaj malutkiej miejscowości na stałym lądzie połączonej deptakiem z większą, wtedy jest niewielka szansa na w miarę spokój i turystyczne atrakcje niedaleko.
Gdzieś był wątek o takich parach na forum, nie umiem znaleźć...
Poza tym:
mala-spokojna-miejscowosc-w-pasie-sibenik-makarska-t36042.html
mala-miejscowosc-ponizej-splitu-t44637.html
apartament-w-srodkowej-dalmacji-cicha-i-mala-miejscowosc-t39777.html
Tutaj są linki do stron gdzie ogłaszają się właściciele apartamentów:
noclegi-w-chorwacji-apartamenty-i-pokoje-t17804.html#p249017
Ewentualnie szukaj apartamentów zaznaczonych na googlemaps.
Wątek o miejscowościach podał już Janusz.
Przeczytaj też uważnie wątek w którym jesteśmy oraz np.
spokojna-miejscowosc-z-dziecmi-t26683.html
- przyjrzyj się polecanym w nich miejscowościom dla rodzin z dziećmi i napisz do wszystkich gospodarzy jakich w nich znajdziesz, bez wybrzydzania. ;-) Chcesz jechać w samym szczycie sezonu - ten termin większość wynajmujących w lutym ma już zajęty, ale jeżeli masz szczęście... :-)
No i:
bank-kwater-f39.html
Powodzenia.
grab56
Croentuzjasta
Posty: 244
Dołączył(a): 12.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) grab56 » 18.02.2019 10:22

Kolega Mikromir ma rację z tym tłokiem. Gdy dwa lata temu byłem w Vodicach (przełom lipca i sierpnia), to na plaży była masakra. Ludzi tłum, dzieci nie można spuścić z oczu, bo ich potem nie znajdziesz, woda mętna. Całe szczęście, że nie wziąłem kwatery blisko plaży, bo wtedy doszedłby jeszcze hałas dyskotek do 4-5 nad ranem. Szybko zmieniliśmy miejsce plażowania i jeździliśmy do Jadriji lub pobliskiej Srimy (ale na sam koniec wsi, bo początek taki sam jak Vodice). Ale ogólnie to nie była zła koncepcja z tymi Vodicami, bo na plażę dojechać autem nawet kilka kilometrów to żaden problem, a wieczorkiem wszystkie atrakcje większej miejscowości dostępne. Oczywiście można zrobić odwrotnie i nocować w małej miejscowości, ale nie sądzę, żebyś znalazł takie miejsce, gdzie będziesz miał jedno i drugie bez dojeżdżania autem.
PS do Mikromira - gdy ma się dzieci w wieku szkolnym, to niestety wojaże w czerwcu i wrześniu odpadają, zwłaszcza gdy chce się jechać na dwa tygodnie, albo dłużej.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 18.02.2019 10:31

grab56 napisał(a):PS do Mikromira - gdy ma się dzieci w wieku szkolnym, to niestety wojaże w czerwcu i wrześniu odpadają, zwłaszcza gdy chce się jechać na dwa tygodnie, albo dłużej.
W tym roku spokojnie taka opcja jest. Rok szkolny kończy się już 21czerwca, a wcześniej jeszcze czwartek 20-go wolny, spokojnie można już 14 czerwca pomykać, bez żadnych strat dla wiedzy dzieci..

Podobnie 1 tydzień września: u nas (czy to podstawówka czy gimnazjum) to lekcje organizacyjne i bhp nic się nie działo, co najwyżej w niedzielę popołudnie syn nadrobił 2 lekcje z polskiego i matmy..i tyle straty było...

PS. Mikromir to kobieta - popatrz pod awatarem.
Ostatnio edytowano 18.02.2019 10:32 przez piekara114, łącznie edytowano 1 raz
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7937
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 18.02.2019 10:32

grab56 napisał(a):Kolega Mikromir ma rację z tym tłokiem.

Koleżanka :oczko_usmiech: :mrgreen:
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 18.02.2019 10:42

My w ciagu 5 lat tylko raz wyjechaliśmy w lipcu i to ze względu na znajomych, ich urlop. Pozostale 4 razy zawsze zaczynaly sie w czerwcu. W tym roku wyjazd jest 25 czerwca, troche pozno ale nie ze wzgledu na dziecko tylko nasza pracę, urlop. Gdybym mogl to jechalbym juz po 14 czerwca spokojnie, oceny wystawione sa 2 tyg przed zakończeniem, lekcje luźne a jesli dziecko ogarnięt to bez problemu nadrobi material. W dobie internetu, smartfonów nie jest problemem podeslac zdjecia z lekcjami...to tylko kilka godzin.
grab56
Croentuzjasta
Posty: 244
Dołączył(a): 12.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) grab56 » 18.02.2019 10:58

Przepraszam koleżankę, zasugerowałem się nickiem.
Oczywiście jak się ktoś uprze, to można jechać z dziećmi w roku szkolnym, ale ja wychodzę z założenia, że dzieci chodzą do szkoły się uczyć, a nie po oceny. Poza tym miałem na myśli całe dwa tygodnie wyrwane z roku szkolnego, a nie ostatni tydzień nauki w czerwcu, czy pierwszy we wrześniu.
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1769
Dołączył(a): 26.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 18.02.2019 11:57

piekara114 napisał(a):Rok szkolny kończy się już 21czerwca, a wcześniej jeszcze czwartek 20-go wolny, spokojnie można już 14 czerwca pomykać, bez żadnych strat dla wiedzy dzieci..
Podobnie 1 tydzień września: u nas (czy to podstawówka czy gimnazjum) to lekcje organizacyjne i bhp nic się nie działo, co najwyżej w niedzielę popołudnie syn nadrobił 2 lekcje z polskiego i matmy..i tyle straty było...

Tak bez odebrania świadectwa i bez rozpoczęcia roku szkolnego?
Zaba007
Globtroter
Posty: 42
Dołączył(a): 16.02.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zaba007 » 18.02.2019 12:24

To tak naprawdę kiedy w sierpniu tego roku już może być luźniej??
. Urlop w sumie mogę przesunąć jeszcze że od połowy sierpnia bym zaczynał.

Dostałem jedną odpowiedź ze strony smjestaj.com.
Termmin od 2.08 miejscowość drage 65e za dobre za 2+2. Tylko teraz zaczynam myśleć nad zmianą terminu. Hmmm...
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Do Chorwacji z dziećmi - strona 40
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone