Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Do Chorwacji z dziećmi

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7946
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 18.02.2019 14:23

Trajgul napisał(a):Tak bez odebrania świadectwa i bez rozpoczęcia roku szkolnego?

Kilka ostatnich lat jeździliśmy bez odebrania świadectwa, dało się przeżyć :oczko_usmiech: :mrgreen:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15657
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 18.02.2019 14:37

Trajgul napisał(a):
piekara114 napisał(a):Rok szkolny kończy się już 21czerwca, a wcześniej jeszcze czwartek 20-go wolny, spokojnie można już 14 czerwca pomykać, bez żadnych strat dla wiedzy dzieci..
Podobnie 1 tydzień września: u nas (czy to podstawówka czy gimnazjum) to lekcje organizacyjne i bhp nic się nie działo, co najwyżej w niedzielę popołudnie syn nadrobił 2 lekcje z polskiego i matmy..i tyle straty było...
Tak bez odebrania świadectwa i bez rozpoczęcia roku szkolnego?

To jest ważne w pierwszej klasie, a potem kończąc kolejne etapy nauki (podstawówka, gimnazjum, liceum). Spokojnie można bez tego przeżyć.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15657
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 18.02.2019 14:40

Zaba007 napisał(a):To tak naprawdę kiedy w sierpniu tego roku już może być luźniej??
W zależności od miejscowości , ale 2 ostatnie tygodnie sierpnia spada liczba osób, a jak piszą koledzy po relacjach, w ostatnim tyg. widać już różnicę....

Zaba007 napisał(a):Termmin od 2.08 miejscowość drage 65e za dobre za 2+2. Tylko teraz zaczynam myśleć nad zmianą terminu. Hmmm...
Nie wiem jaki standard, położenie, ale cena nie jest zła jak za szczyt wakacji.
grab56
Croentuzjasta
Posty: 251
Dołączył(a): 12.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) grab56 » 18.02.2019 15:48

Zaba007 napisał(a):To tak naprawdę kiedy w sierpniu tego roku już może być luźniej??
. Urlop w sumie mogę przesunąć jeszcze że od połowy sierpnia bym zaczynał.
Dostałem jedną odpowiedź ze strony smjestaj.com.
Termmin od 2.08 miejscowość drage 65e za dobre za 2+2. Tylko teraz zaczynam myśleć nad zmianą terminu. Hmmm...

Jeśli tylko nie jesteś takim ortodoksem, który na urlopie musi mieć wszystko pod ręką i w samochód już nie wsiądzie, to nie patrz tak bardzo na to, kiedy będzie luźniej. Zawsze można przecież podjechać na "luźniejszą" plażę, albo na deptak, jeśli się wybierze nocleg w małej wiosce. We wrześniu ludzi jest mniej, ale wcale nie mało. Jak byłem trzy lata temu pod koniec września na rejsie po Kornatach, to ludzi było jeszcze całkiem sporo, a wieczory już były chłodne.
Jeśli ja w perspektywie miałbym nasz kochany, ale brudny i zimny Bałtyk, to wolałbym pojechać nawet byle gdzie na wybrzeże Chorwacji.
woojtekg
Croentuzjasta
Posty: 441
Dołączył(a): 11.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) woojtekg » 18.02.2019 16:01

piekara114 napisał(a):
Trajgul napisał(a):
piekara114 napisał(a):Rok szkolny kończy się już 21czerwca, a wcześniej jeszcze czwartek 20-go wolny, spokojnie można już 14 czerwca pomykać, bez żadnych strat dla wiedzy dzieci..
Podobnie 1 tydzień września: u nas (czy to podstawówka czy gimnazjum) to lekcje organizacyjne i bhp nic się nie działo, co najwyżej w niedzielę popołudnie syn nadrobił 2 lekcje z polskiego i matmy..i tyle straty było...
Tak bez odebrania świadectwa i bez rozpoczęcia roku szkolnego?

To jest ważne w pierwszej klasie, a potem kończąc kolejne etapy nauki (podstawówka, gimnazjum, liceum). Spokojnie można bez tego przeżyć.



Oczywiście że się da, ale po pierwsze w ten sposób dajemy dzieciom zły przykład, a po drugie co bardziej istotne dochodzą nam wtedy kolejne tygodnie do zagospodarowania dzieciom na wakacje. Szczególnie istotne dla dzieci w klasach 1-3, których nie ma jak samych na cały dzień zostawić. Potem to rzeczywiście lepiej rok szkolny skrócić.
Distrav
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 18.02.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) Distrav » 18.02.2019 17:55

Według mnie dla dziecka mimo wszystko lepsze jest, kiedy rozpoczyna i kończy ono rok szkolny ze wszystkimi, nie przesiadując w tym czasie na wakacjach. Pokazywanie dziecku, że może rezygnować z obowiązków na rzecz przyjemności może źle wpłynąć na jego późniejsze wybory. Oczywiście w ośrodkach wczasowych w trakcie roku szkolnego jest większy "luz" i można dostać pokoje taniej, ale to już zależy od priorytetów.
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12166
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 18.02.2019 18:03

Distrav napisał(a):Według mnie dla dziecka mimo wszystko lepsze jest, kiedy rozpoczyna i kończy ono rok szkolny ze wszystkimi, nie przesiadując w tym czasie na wakacjach. Pokazywanie dziecku, że może rezygnować z obowiązków na rzecz przyjemności może źle wpłynąć na jego późniejsze wybory. Oczywiście w ośrodkach wczasowych w trakcie roku szkolnego jest większy "luz" i można dostać pokoje taniej, ale to już zależy od priorytetów.

Nie do końca się z tym zgodzę.
Moje dzieci co roku mają jeden wolny tydzień w czerwcu - czasami wracają jeszcze na zakończenie roku, czasami nie.
Prawie zawsze też zaczynają edukację dopiero w drugim tygodniu września. I jakoś nie zauważyłam zeby wpłynęło to na ich wybory. Prosty przykład - właśnie mamy ferie a starsza córka siedzi i się uczy - stwierdziła ze po feriach jest dużo sprawdzianów i warto zabrać sie za przygotowanie do nich już teraz pomimo wolnego. Jak widac coroczne dłuższe o dwa tygodnie wakacje nie spychają ich na manowce :wink:
Zaba007
Globtroter
Posty: 42
Dołączył(a): 16.02.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zaba007 » 18.02.2019 18:20

grab56 napisał(a):
Zaba007 napisał(a):To tak naprawdę kiedy w sierpniu tego roku już może być luźniej??
. Urlop w sumie mogę przesunąć jeszcze że od połowy sierpnia bym zaczynał.
Dostałem jedną odpowiedź ze strony smjestaj.com.
Termmin od 2.08 miejscowość drage 65e za dobre za 2+2. Tylko teraz zaczynam myśleć nad zmianą terminu. Hmmm...

Jeśli tylko nie jesteś takim ortodoksem, który na urlopie musi mieć wszystko pod ręką i w samochód już nie wsiądzie, to nie patrz tak bardzo na to, kiedy będzie luźniej. Zawsze można przecież podjechać na "luźniejszą" plażę, albo na deptak, jeśli się wybierze nocleg w małej wiosce. We wrześniu ludzi jest mniej, ale wcale nie mało. Jak byłem trzy lata temu pod koniec września na rejsie po Kornatach, to ludzi było jeszcze całkiem sporo, a wieczory już były chłodne.
Jeśli ja w perspektywie miałbym nasz kochany, ale brudny i zimny Bałtyk, to wolałbym pojechać nawet byle gdzie na wybrzeże Chorwacji.



Nie muszę mieć wszystkiego pod ręką ale wieczorem jak wypiję drinka to do auta nie wsiadam, a dobrze by było też gdzieś wyjść na drinka pod wieczór pochodzić itp... Dojazdy na jakieś dzikie plaże też są ciekawym pomysłem ale pierwszy raz chce się wybrać do chorwacji i nie jestem jeszcze obeznany co i jak no i poł roczne dziecko :/
Co do naszego bałtyku to kilka lat z rzędu tam jeździłem i w tym roku już czas na zmiany... ;)
Do końca tygodnia muszę podjać decyzję kiedy wypisać urlop czy początek sierpnia czy od polowy sierpnia .. :(

I pytanko na marginesie..dlaczego nie moge pisac pw.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15657
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 18.02.2019 19:47

Wrócę jeszcze do opuszczania lekcji: od 9 lat obserwuję jak działa u nas (w moim regionie nauka) i tak: lekcje na poważne startują ok 15.września. W zeszłym roku, ze wzgl. na układ dni, na majówkę mieli w sumie 9 dni wolnego kalendarzowego, 3 dni szkolne i żaden z tych dni nie został odpracowany w sobotę, po prostu wolne. Jak zabieram syna w ciągu roku na wakacje, zawsze w tym czasie odwiedzamy jakieś muzeum czy inne miejsce, które pokazuje czy inny światopogląd, czy szerzy wiedzę w różnym zakresie (historia, historia to nie-szkolna, przyroda z geografią itp.), nie ma tylko leżenia na plaży i grania.
W szkole w 4 klasie podstawówki od historyka usłyszałam, że dla niego nauka w szkole i sprawdziany kończą się wraz z końcem majówki, czyli jakieś 6-7 tygodni przed końcem roku szkolnego!!, a wychowawca w gimnazjum sam mówi, że koniec nauki jest ok 15/20 maja (warto się wsłuchać w szczegóły na zebraniach), jak wystawia się zagrożenia, bo potem to tylko naciąganie i poprawianie ocen. I nie jest to odosobniona opinia.... Skoro nauczyciele w moich (w moim regionie) szkołach mają takie podejście do swojej pracy i wymagań wobec uczniów i oczekiwań że chcą szacunku, to sorry, ja nie ma wyrzutów, że robię dziecku przerwę w ciągu roku, skoro oni sami mają takie, a nie inne podejście do swoich obowiązków...
PS. krzywdy dziecku nie robię, co rok czerwony pasek i średnia ponad 5,2 i to nie przez plastykę czy muzykę.
zablo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 225
Dołączył(a): 31.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) zablo » 18.02.2019 20:55

"Skoro nauczyciele w ... szkołach mają takie podejście do swojej pracy i wymagań wobec uczniów i oczekiwań, ...skoro oni sami mają takie, a nie inne podejście do swoich obowiązków... ...co rok czerwony pasek i średnia ponad 5,2"
Dlatego uważam, że piątka, piątce nie równa :P Może te piątki nie z plastyki muzyki, a za ładne oczy :lol:

a czy zwalnianie dzieci z obowiązku szkolnego uczy ich szacunku (np. do nauczycieli, szkoły) i odpowiedzialności w dorosłym życiu?

Czy Ty przypadkiem nie usprawiedliwiasz swojej teorii (robię mu wakacje w ciągu roku, ale odwiedzamy muzeum itp.), bo generalnie sama wiesz, że źle robisz?

Oczywiście, wcale mnie nie interesuje jak wychowujesz swoje dziecko, bo to Twoja sprawa i będziesz robić z nim co chcesz - tylko zastanawiam się po co pisać takie dyrdymały.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107676
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 18.02.2019 21:09

Zaba007 napisał(a):I pytanko na marginesie..dlaczego nie moge pisac pw.

Po 4 poście PW można będzie pisać PW.
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 18.02.2019 21:42

Zaba007, z takim maluchem dobrze jest wybrać jednak plażę z naturalnym cieniem.
Zerknij na:
http://www.beachrex.com/hr/hrvatska/pla ... nim-hladom
Możesz dokładnie przyjrzeć się niektórym plażom w wybranej miejscowości - wybierz z listy.
Nie jestem przekonana do częstych dojazdów na plażę z kilkumiesięcznym dzieckiem. Te zmiany temperatur zwłaszcza - upał na zewnątrz, klima w aucie - jakoś by mnie zniechęcały.
Druga połowa sierpnia, zwłaszcza po 20.08., to już początek odpływu największej fali turystów. Choć wiele zależy oczywiście od danej miejscowości.
Zaba007
Globtroter
Posty: 42
Dołączył(a): 16.02.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zaba007 » 18.02.2019 22:26

Dzięki, ciekawa strona z tymi plażami na spokojnie można co nie co poszukać po zdjęciach plaży... :)
Co to terminu to będę szukał od połowy sierpnia tak od 16, łatwiej będzie też coś znaleźć ciekawego...
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15657
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 18.02.2019 22:34

zablo napisał(a):Dlatego uważam, że piątka, piątce nie równa :P Może te piątki nie z plastyki muzyki, a za ładne oczy :lol: a czy zwalnianie dzieci z obowiązku szkolnego uczy ich szacunku (np. do nauczycieli, szkoły) i odpowiedzialności w dorosłym życiu? Czy Ty przypadkiem nie usprawiedliwiasz swojej teorii (robię mu wakacje w ciągu roku, ale odwiedzamy muzeum itp.), bo generalnie sama wiesz, że źle robisz? Oczywiście, wcale mnie nie interesuje jak wychowujesz swoje dziecko, bo to Twoja sprawa i będziesz robić z nim co chcesz - tylko zastanawiam się po co pisać takie dyrdymały.
Próbny egzamin gimnazjalny z matmy na 100% puntów to raczej nie na piękne oczy, choć rzeczywiście każda spotkana osoba mówi, że ma piękne i duże oczy :D .... Przede wszystkim nauka w domu, dokładna (wymagam więcej niż w szkole na 5), także w czasie wolnym (wakacje, weekendy, zwiedzanie, poznawanie i kojarzenie miejsc, faktów, wiedzy tej szkolnej z praktyczną, codzienną) i szacunek do wiedzy, nauki od najwcześniejszych lat.... Syn miał ospę mając 6 lat, jeszcze do szkoły nie chodził i wiesz jak ten czas spędzaliśmy? Rozwiązują matematyczne grafy, drzewka i zabawy matematyczne... Wiedzę i naukę i szacunek do nich wynosi się od najwcześniejszych lat, w szkole to już za późno na to... Szacunek do wiedzy jest dopiero w okresie studiów, i to nie każdych, bo niestety w PL jest za dużo prywatnych "uczelni" dla weekendowych studencików... Gdybym wiedziała, że tydzień wolnego od szkoły spowoduje spore braki i problemy z nadrobieniem materiału, nigdy bym go na wakacje w ciągu roku nie zabiera, ale w dobie tel. i netu na bieżąco może dowiedzieć się co będzie po powrocie, sprawdziany (jak wyjazd w X to jakieś książki lecą z nami jak trzeba, lektura także) i potem ma weekend na nadrobienie tygodnia szkoły i zakaz zgłaszania nieprzygotowania do lekcji - chce jechać, ma tak się zorganizować, aby szkoła i nauka tego nie odczuła. To nasze wspólne ustalenia rodzice-syn-wolne w ciągu roku i od kilku lat dobrze nam się to sprawdza. A i nie usprawiedliwiam się, bo patrząc wstecz, oceniając co takie wyjazdy dały synowi, nam, nie mam sobie nic do zarzucenia.... Ale oczywiście, wiedzę można zdobywać tylko w szkole, nikomu tego nie bronię, tylko wg mnie trochę to mało i mocno ograniczone, a niestety na 4 tygodniowe wakacje w lipcu/sierpniu mało kto może sobie pozwolić..... Tym kończę. :papa:


@Zaba007 - zgadzam się z Danką. Z takim kilkumiesięcznym maluchem pomyśl o plaży z naturalnym cieniem lub choćby plażą, gdzie za nią będzie pas zieleni, gdzie można wózek z maluchem na drzemkę schować, bo pod namiocikiem (jak dla mnie) jest gorąco i duszno.... Taką fajną plażę spotkałam w Rovinj - zobacz w mojej relacji Obrazek
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 18.02.2019 22:46

Również w Fażanie są takie zielone tereny z cieniem niedaleko plaży plus plac zabaw - rejon na pd od centrum, baza przy Aleja Maslina lub Brace Ilić. Nie wiem jak tam z ilością ludzi w sierpniu... Ale kafejki w centrum są, no i teren niezły na spacery z wózkiem
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Do Chorwacji z dziećmi - strona 41
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone